Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 4 минути, callpchelp написа:

Да ти кажа тези които нямат възможност се радват дори на лаптоп от 90-те, особено дечицата. Имах един такъв, натъпкан с стари детски игри и вършеше страшна работа, имам сборка от детски игри, стари които са по 10-20 Мб и са лекички, точно за тези машини.

Първият официално дарен от мен е със 500 Мб рам, и си е доста тромав, но съм направил олекотени версии на браузъри и програми. махам излишното и така вършат работа за интернет, обучителни игри, филмчета и музика, писане на документи. Таквиа семпли неща, които всъщност и търсят хората нуждаещи се :). Много от тях нямат пари за интернет, и като им натъпча машината с игри и филмчета за обучение, научно популярни. Имат да гледат с месеци :)

Стига да има дисково пространство. Тези които имам аз са с по 120ГБ дискове.

преди 2 минути, callpchelp написа:

Лесна работа :)

Но наистина нямам време да се ангажирам с този Dell. Само памети липсват от него.. И кутията е потрошена отпред пластмасите.

Но то английска му работа...

Това че не знам колко ще ми стъпи доставката до България. Имайки в предвид че тежи 17 килограма.

За да не говорим празни приказки..

Остатъчен лиценз за DRWeb Security Space

49F6-3U99-YEJ8-5ML7

За един компютър е. Решете си кой ще го ползва. Надявам се да не бъде откраднат от някой форумен плъх който само дебне да авантосва. А да отиде по предназначение като подарък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Росен Р. Александров написа:

Стига да има дисково пространство. Тези които имам аз са с по 120ГБ дискове.

Принципно 40 Гб са достатъчни, цялата информация е около 25 Гб и остава свободно място за допълнителни неща. 120 Гб вече ще са екстра за някой :) . Повечето машини и от колегата разбрах, които се даряват са все стрички с по 500 рам, 40 хард диск и средно 1,3 до 1,8 Ghz процесорчета. Тези машини с повечко рам и HDD в Бг се продават за по 70 лв и повечето предпочитат да си ги вземат, вместо да подаряват... А богатите съм забелязал, че раздават само на приятели или ако няма някой приятел да го вземе, масово мятат в коша ( говоря за НЕстиснатите богати ), стиснатите и милионери да са, пак ще си искат 70-то лева  :D .

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тези лаптопи които аз предлагам двата са ми стрували по 40 паунда за да ги докарам в работещ напълно вид и единия 65 паунда. Като и цената си седи на него която съм платил. Също имам и резервни DDR2 памети за лаптопи по 512МБ 2 или 3 плочки ако не се лъжа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Росен Р. Александров написа:

тези лаптопи които аз предлагам двата са ми стрували по 40 паунда за да ги докарам в работещ напълно вид и единия 65 паунда. Като и цената си седи на него която съм платил. Също имам и резервни DDR2 памети за лаптопи по 512МБ 2 или 3 плочки ако не се лъжа.

Да ти давам ли списък, на кой да изпращаш ? Или ще ги пращаш към мен ?

Естествено прецени как да ги изпращаш, че до колкото знам от UK по поща, FedEx или друга куриерска фирма, няма да ти е евтинко. Гледай по бусчета да ги пращаш или нещо от сорта, предполагам знаеш. Не знам дали нямаше и Еконт. Ако пращаш на веднъж май ще излезе около 70 лв плюс минус по еконт, но трябва да се провери. По бусчета до колкото знам е малко по-евтино но е близко до цената на еконт до колкото съм чувал. А ако имаш приятели да пътуват към Бг е най-добре, по-хубаво е на тях да има дадеш примерно 50 лв. и да тги натовариш колкото позволяват и можеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, callpchelp написа:

Да ти давам ли списък, на кой да изпращаш ? Или ще ги пращаш към мен ?

Естествено прецени как да ги изпращаш, че до колкото знам от UK по поща, FedEx или друга куриерска фирма, няма да ти е евтинко. Гледай по бусчета да ги пращаш или нещо от сорта, предполагам знаеш. Не знам дали нямаше и Еконт. Ако пращаш на веднъж май ще излезе около 70 лв плюс минус по еконт, но трябва да се провери. По бусчета до колкото знам е малко по-евтино но е близко до цената на еконт до колкото съм чувал. А ако имаш приятели да пътуват към Бг е най-добре, по-хубаво е на тях да има дадеш примерно 50 лв. и да тги натовариш колкото позволяват и можеш.

Royal Mail е най-евтин вариант. Но ти не ми каза за настолния дел имаш ли интерес да се занимаваш с него ? Аз нямам време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Росен Р. Александров написа:

Royal Mail е най-евтин вариант. Но ти не ми каза за настолния дел имаш ли интерес да се занимаваш с него ? Аз нямам време.

Разбира се :) Всичко е добре дошло :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам кога ще стане тъй като в момента съм адски зает. И нямам почивни дни. Сигурно след месец ще ми олекне малко работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Росен Р. Александров написа:

не знам кога ще стане тъй като в момента съм адски зает. И нямам почивни дни. Сигурно след месец ще ми олекне малко работата.

Няма значение, когато и да дойдат не е проблем, не си задължен с нищо към никой, все пак ти даряваш :) Когато, тогава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.08.2016 г. в 1:51, Ивайло Костов написа:

Наясно ли със законите регулиращи тези дейности?

То държава няма вие за трохите се хващате!Що не питаш Делян Пеевски дали му е законен бизнеса?В крайна сметка човека е изложил телефони и всичко и всеки може да провери дали техниката е достигнала до крайното си предназначение.Стотици милиони окрадоха от псевд организациите вие за един човечец се хванахте дето се мъчи да стегне лаптопец струва има няма двайсетина лева и да го дари дали бил легален.ТО ТАЯ ДЪРЖАВА НЕ СЕ НАЯДЕ- МИ АЙДЕ УШИЙТЕ ГО С ДАНЪЦИ И НЕГО!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май трябва да се добавят и годините към профила, така няма да губим време да спорим с 16 годишни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към кой профил моя ли?Така като ме гледаш да ти приличам на 16 годишен?В профила ми ясно пише какви са ми интересите- досега не съм видял 16 годишен да управлява 40 тонна машина.

Типичо Българска черта- на което е удобно се отговаря на което не е удобно се спами в съвсем друга посока.

А и още нещо- ти не губиш време да спориш- ти ще дадеш цялото си време само и само да закопаеш някой, без значение какви дела върши той.Ако е да направиш добро няма да го направиш, ама да се подлее вода на някой грешка нямате.Ей затова и свършваме като нация...

Редактирано от Me4oPyx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подарява се стар телефон Siemens A52.

Телефона се подарява на хора, които нямат възможност да си купят, а не на препродавачи, измамници и хора, кото просто ей така заради авантата.

Ще се радвам ако ВИЕ кажете за хора които познавате, на които може да им е от полза. Не е злато и не е скъп все пак.

Без зарядно е, ще е радостно, ако някой се отзове и със зарядно.

Апарата е възстановен в работен режим, батерията държи около 4-5 дни. Козметични забележки от старите му собственици. Нямах възможност да му сменя панела.

http://www.podariavam.com/?action=view&post=67493

97200118_3_585x461_siemens-a52-drugi-mobilni-telefoni.jpg97200118_1_585x461_siemens-a52-gr-nesebar.jpg97200118_2_585x461_siemens-a52-snimki.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плаша се колко много измамници искат да се докопат до безплатното, за да го продадат. Смешно ми е когато проявят И нахалитета си, като кажат ''Ама не вие трябва на мен да го подарите. От къде знаете че съм еди какво си еди що си. Вие сте длъжен на мен да го дадете. Ако не ми го дадете на мен вие сте измамник'' и се започват едни разговори с идиоти. Аз съм го проверил. В профила си в бившия продавалник, пуснал обяви на скъпи неща да ги продава и ми вика, че бил много нуждаещ се... Същевременно се издаде, че пише от хубав смартфон..... Че не съм много умен, не съм... не се крия, но чак пък толкова за прост да ме имат. Аз ей така ще тръгна да давам. Естествено, че ще проверя. Дори на място ще дойда, ако в интернет няма следи от въпросния/та.. Освен това, се мъча да обяснявам на същите, че преди тях са писали още 800 човека..... ........

Ето и поредният умствено изостанал...

1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че няма не наказано добро.

Имам един съвет към всички, които са решили да помогнат по някакъв начин. Когато се сключват договори с мобилните оператори много често се предлагат телефони за по 1, 2, 5 лв еднократно плащане. Взимайте ги и ги дарявайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, A.com написа:

Имам един съвет към всички, които са решили да помогнат по някакъв начин. Когато се сключват договори с мобилните оператори много често се предлагат телефони за по 1, 2, 5 лв еднократно плащане. Взимайте ги и ги дарявайте.

не се притеснявай, наказвам се достатъчно сам ;):D

Да това с телефоните е идейно! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, A.com написа:

Проблема не е в 5-те или 15-те лева, а в това, че вземеш ли промоционален апарат (или каквато и да е техника) при преподписването, когато и да е през тези две години, ако искаш да преподпишеш на по-добри условия, ще имаш проблем и няма да ти позволят, докато не ти изтече договора.
Поне при Мтел е така и затова им отказвам всичко, което се опитват да ми пробутат.
За другите оператори не вярвам да е по-различно, но някой с опит да сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при Виваком е така - ако вземеш мобилен апарат, някакъв подарък (стационарен телефон), таблет, плейстейшън или каквото и да е друго - трябва да изтече срока на договора напълно и чак последния месец можеш да говориш за преподписване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последните 3 месеца към оранжевите, проверено лично от мен, тъй като преподписах наскоро.

Искате да ми кажете, че ако подпиша 2 год. договор с промоционални условия, ще ми позволят да премина по всяко време на договор с по-ниска такса? Ай на бас, че НЕ, винаги позволяват преподписване за нови 2 години и винаги на същата или по-голяма такса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.09.2016 г. в 21:23, algor написа:

Проблема не е в 5-те или 15-те лева, а в това, че вземеш ли промоционален апарат (или каквато и да е техника) при преподписването, когато и да е през тези две години, ако искаш да преподпишеш на по-добри условия, ще имаш проблем и няма да ти позволят, докато не ти изтече договора.
Поне при Мтел е така и затова им отказвам всичко, което се опитват да ми пробутат.
За другите оператори не вярвам да е по-различно, но някой с опит да сподели.

на 13.09.2016 г. в 8:52, krassleto написа:

И при Виваком е така - ако вземеш мобилен апарат, някакъв подарък (стационарен телефон), таблет, плейстейшън или каквото и да е друго - трябва да изтече срока на договора напълно и чак последния месец можеш да говориш за преподписване.

на 13.09.2016 г. в 10:01, icekiller написа:

Последните 3 месеца към оранжевите, проверено лично от мен, тъй като преподписах наскоро.

Искате да ми кажете, че ако подпиша 2 год. договор с промоционални условия, ще ми позволят да премина по всяко време на договор с по-ниска такса? Ай на бас, че НЕ, винаги позволяват преподписване за нови 2 години и винаги на същата или по-голяма такса.

Аз мисля че те го имаха в предвид. Освен това ако си към КРАЯ на договора ВИНАГИ можеш да преподпишеш и те ще ти предложат безплатен апарат! Предлагат промо апарати И на коректни потребители БЕЗ преподписване, НО обикновено е обвързано с нова карта, демек още една карта да се плаща 5 лв на месец ( примерно ).

Виваком примерно на ЗЛАТНИ клиенти, подаряват през 1-2 години апарат без да е нужно да се добави още една карта или да е обвързано с преподписване. Чичо ми е техен клиент от около 15 години има 3 карти, 2 със 3G интернет и модем USB, домашен тел. със ADSL, и миналата година си добави за едната къща сателит със 4 декодера. До сега са му подарили около 10 телефона, може и повече да са, като имаше евтини, но имаше и някои които си бяха скъпички. Последния който му дадоха миналата година беше една нокия с метален панел, която В МОМЕНТА струва около 150 лв. ВТОРА РЪКА. Естествено, имайки предвид, че той им изпозлва услугите, сума години той се е изплатил и предплатил за тези ''безплатни телефони''.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на Ангел Цветков Цветков, за изпратените части !!! :)

14388827_1092151444166704_1965148766_n.jpg

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След дълъг застой ми бяха изпратени от Бистра Андреева преди 3 дни, два лаптопа и 2 телефона. Единият лаптоп работи, но се нуждае от малко козметични промени. Другият не се знае дали работи, няма зарядно за да се тества. 2 работещи телефона, единия с пукнат тъч скрийн и ще се смени. ПС: Ако някой може да помогне със зарядно за Dell inspirion 1526, параметри: 19.5v 3.34A ( до колкото помня 65 W ), оригиналното зарядно е модел:  PA- 12 . Естествено и еквивалент на него би свършил работа.

Благодаря от все сърце, благодарят и и бъдещите усмихнати млади нови собственици на тези устройства. 

15086403_1140585562656625_1793424194_n.jpg15032603_1140585582656623_1987653397_n.jpg15045594_1140585595989955_1159565939_n.jpg15050342_1140585545989960_1503554267_n.jpg15058613_1140580742657107_1961209811_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам едно предложение - поддържай в началото на темата списък с населените места в които има желаещи да получат дарение. Мисля, че така може да се икономисат транспортни т.А.->т.Б->т.А

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, ExaFlop написа:

Аз имам едно предложение - поддържай в началото на темата списък с населените места в които има желаещи да получат дарение. Мисля, че така може да се икономисат транспортни т.А.->т.Б->т.А

Който иска да дари директно не е проблем да дам данните на някой нуждаещ се да се свържете с него, но обикновенно има желаещи когато пусна обява, свързвам се с хора които познават таквиа семесйтва а не хора които ми пишат ''Искам аз, нямам пари и не мога да си позволя да купя'' - а пишат от компютър или смартфон. Много рядко някой да ми пише по обявата която съм пуснал свързана с тази тема. Освен това повечето машини ги даряват хора, които не могат да ги поправят за да ги дарят лично. Идват при мен, почиствам ги, поправям ги, ако има козметични проблеми също ги отстранявам и т.н.

ИМАМ ПРЕДЛОЖЕНИЕ: Ако някой иска да дари ЛИЧНО, може да вкара в ред машината, да инсталира необходимото и ако е за дете, да сложи някое друго образователно филмче и игри в същата насока, да публикува тук сними и описание, за да пускам обяви и да ги публикувам и по моите сайтове.

Ако не иска чрез мен, всеки преценява вече сам как ще си дари машината. Можете тук да публикувате снимки примерно или във ваша отделна тема и т.н.

Аз от своя страна ще добавям списък с хора, които са се свързали с мен че търсят и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви кажа какво се случи с горната пратка. Единия лаптоп работи и вече е даден, но не получих снимка за да покажа. Както и да е, втория лаптоп беше УЖ здрав с липсващо зарядно, взех зарядно ( моя грешка ), оригинално тъй като лаптопа не е евтин и би могло да се зарадва някое дете на сравнително хубав лаптоп.... Уви не стартира и не стартира. отворих машината, предположих че модула за захранването, преди дъното е издухал (стандартен минус за модела), той е евтин и се сменя и излиза частта около 30-40 лв плюс минус.... ОБАЧЕ, добре че се загледах в дъното, майко мила, какво да видя чудо и приказ!!! Едни запоявания едно чудо.Както и да е. нищо похарчиха се едни пари по  грешка.

Мисълта ми е че такива машини няма смисъл да ми се пращат, защото се получава това: ВИЕ пращате, давате пари за доставка, аз губя време да се занимавам и давам пари за части...., накрая нищо.

Ако исках да трупам за скрап, нямаше да е Дарителска инициатива, а СЪБИРАМ ЗА СКРАп безплатно нали ?!

Няма смисъл да се пращат калпаво презапоявани машини които я изкарат година, я не, изобщо неработещи такива, или с изкорублени дъна без абсолютно нищо, защото дори сред купищата части ПАК трудно се сглобява сбирщайн-а, скапани хардове, които пак я изкарат, я не, доказано не работещи части и т.н. в тая песен.

Трябва да са работещи, може да им липсват хард, рам, на десктоп машините може и процесор, все ще се намери, може да има козметични забележки, изгоряло зарядно, захранване, видео или звукова карта или други дреболии, все лесно поправими неща, които не изискват фантасмагории. Не желая и нямам време да презапоявам дъна!

ПС: Идеята е да зарадваме децата, а не да има даваме кратко, рядко щастие, щото то винаги мирише после! После ред сълзи ред сополи, язък за труда и кел файда от това ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПОДАРЯВА СЕ!!! Моля ако познавате нуждаещи се да се свържете с мен.

Характеристики на телефона:

Samsung GT-S5260 с инсталирани приложения като фейсбук и туитър, може да му се инсталират и други приложения от магазин приложението на Самсунг, има четец на PDF документи, mp3, камера и други екстри. Телефона се подарява със зарядно и 2 батерии.

15320318_1172708849444296_2027529491_n.jpg15424487_1172708789444302_1706857227_n.jpg15416141_1172708936110954_1261585115_n.jpg15403097_1172708862777628_1851145484_n.jpg15416177_1172708926110955_1839871316_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от ilianaboneva
      Здравейте някой да му се намира излишен телефон.  Без копчета може и с счупено стъкло и ожулени лайсни ,но да работи. Марка няма значение стига да не  е IPHONE. LENOVO . MICROSOFT. NOKIA. Всякакви предложения са добре дошли.  Благодаря предварително. 
    • от ilianaboneva
      Здравейте някой да му се намира излишен телефон.  Без копчета може и с счупено стъкло и ожулени лайсни но да работи. Марка няма значение стига да не  е IPHONE. LENOVO . MICROSOFT. NOKIA. Всякакви предложения са добре дошли. 
    • от pcservizpld
      Събираме, стари работещи или леко повредени или компютри, лаптопи, таблети, телефони, принтери, дискове, клавиатури, мишки, монитори, колонки, камери, USB устройства, телевизори и приемници за цифрова телевизия. Те ще бъдат реставрирани и подарявани на домове, училища и нуждаещи се семейства, които нямат средства да закупят. Изпращането по куриер ще бъде за сметка на тези които ни ги изпращат или лично предаване.
      Ако попаднат при нас  по-скъпи истройства, ще бъдат продавани, като средствата от тях ще бъдат изпращани на бедни, нуждаещи се от лекарска помощ или специални лекарства.
      Ще публикуваме снимки и клипове в нашата фейсбук страница и уебсайт, на всяко извършено дарение. При изпращане на пари към банкови дарителски сметки, ще приложим снимано копие на банковия ордер за извършения превод.
      Надяваме се да намерим много благородни хора! Благодарим! Благодарят ви и бъдещите усмихнати лица!
      С позволение на администратоите, мога да публикувам линк, към публикацията в сайта ни. Ще се радваме на разпространение и помощ.
      Това не е реклама идеята е обмисляна доста преди това с което започнахме да се занимаваме в IT сверата. Резултатите ще са налице и ще бъдат показани, както дарителите, така  и свършените дела.

• от Gangosa
      Сдобих се с лиценз за въпросната програма и понеже исползвам операционна система windows xp и не мога да я инсталирам на тази система го подарявам .
      Явно 7 8 и виста се поддържа .
      Съжалявам ако съм объркал раздела, но видях подобен раздел само за програми за защита.

Подарен на incredibl3
    • от mucunka
      Подарява се малко коте, на 2 месеца, мъжко, обезпаразитено за вътрешни и външни паразити. За информация тел.: 028220149.

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване