Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги.

Занимавам се с компютри от дълги години. въпреки всичко изпитвам затруднение в намирането на свестен браузър. Не изобщо не ми хвалете Firefox и Chrome, ама изобщо.

Вярно е имат много функции, приложения и ала бала.... Обаче забелязвам в последните години как тези два браузъра, на 5 отворени страници, след това затворени и отворени други 5 изпозлват 400 мб рам и трупат кеш още около 200, въпреки че е зададен 80 МБ във настройките на браузъра, аз следя колко трупа по друг простичък начин. Това е и при двата браузъра, самите те без отворени stranici, заемат около 250 мб рам БЕз приложения. Имам доста отметки, ама може ли едни отметки да трупат 100 рам ?!
    освен това, дори при нова машина, след определено време  и общо за деня отворени около 50 страници ( както и затваряни, не стоят 50 постоянно отворени ) би двата браузъра просто крашват. това ми се е случвало както при мощни, така и при стари машини. Абсолютно където съм ги позлвал със това натоварване се случва.
    Дразни ме факта, че браузъра дори след затваряне не трие скрития кеш и следващото му отваряне е все едно никога не сте го спирали, освен ако не е бил рестартиран компютъра, но дори и тогава има остатъчен кеш и след 1 седмица имате натрупани едни 400 Мб които по някаква причина тормозят компютъра ви.

Колкото и да ви се стори смешно имам добри впечатления от Microsoft Edge версията на Win 10, който за съжаление не става за по-стари ОС.
    И да наистина съм впечатлен, лек, не товари, зарежда бързо, няма страничен кеш, лесен за употреба. Минусите му са, че не може да отваря натоварени с много java, флаш и jquery сайтове. Аз не успях да подкараб ДСК Директ и Еконт котролния панел примерно, за други не знам.
    Няма приложения, но и не му трябват.

За Opera също не ми говорете, почти същата работа. малко по-добре е, но... не достатъчно...

Трябва ми такъв браузър за стари компютри, които ще дарявам, за да може да  се браузва сравнително нормално. Едно време имаше един страшен браузър, който и до ден днешен не мога да се сетя как се казваше и дали изобщо съществува още. Но беше страшен за старите машини.
    Ако имате идеи и предложения пишете :). Лекия браузър ще е полезен и за работни компютри изпълняващи функции на команден център за бариера, където е абсолютно ненужен мощен компютър.

Благодаря на отзовалите се :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всички браузъри са такива. Просто в последните години хардуера и софтуера дръпнаха напред. Приложенията искат все повече ресурси.  И е нормално при 50 страници браузъра да крашне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Емил Костов написа:

Всички браузъри са такива. Просто в последните години хардуера и софтуера дръпнаха напред. Приложенията искат все повече ресурси.  И е нормално при 50 страници браузъра да крашне.

Човекът е написал 50 общо за деня.

Има 2-3 браузъра, които по принцип са за линукс, но имат и версии за Windows. Eдиният е Dooble, а другият - Qupzilla. Нямам мнение за тях, защото не съм ги ползвал достатъчно - просто предлагам за проба.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 минути, callpchelp написа:

Здравейте колеги.

Занимавам се с компютри от дълги години. въпреки всичко изпитвам затруднение в намирането на свестен браузър. Не изобщо не ми хвалете Firefox и Chrome, ама изобщо.

Вярно е имат много функции, приложения и ала бала.... Обаче забелязвам в последните години как тези два браузъра, на 5 отворени страници, след това затворени и отворени други 5 изпозлват 400 мб рам и трупат кеш още около 200, въпреки че е зададен 80 МБ във настройките на браузъра, аз следя колко трупа по друг простичък начин. Това е и при двата браузъра, самите те без отворени stranici, заемат около 250 мб рам БЕз приложения. Имам доста отметки, ама може ли едни отметки да трупат 100 рам ?!

За Opera също не ми говорете, почти същата работа. малко по-добре е, но... не достатъчно...

Трябва ми такъв браузър за стари компютри, които ще дарявам, за да може да  се браузва сравнително нормално. Едно време имаше един страшен браузър, който и до ден днешен не мога да се сетя как се казваше и дали изобщо съществува още. Но беше страшен за старите машини.
    Ако имате идеи и предложения пишете :). Лекия браузър ще е полезен и за работни компютри изпълняващи функции на команден център за бариера, където е абсолютно ненужен мощен компютър.

Благодаря на отзовалите се :)

Не знам, забелязал ли си, какво става през последните години с мултимедията, както и с хардуера. 

Кешираната RAM памет не е проблем. Това е потенциално свободна памет, временно заета с картинки и др. подобни елементи от посещавани сайтове. Така, не ги сваля отново при последващо зареждане на страницата. Ако се появи дефицит на ресурс, кеша ще бъде освободен за да се ползва паметта за системни процеси.

Нямам представа, дали е достатъчно страшен, но на стари машини, можеш да ползваш Presto базираната Opera. Въпреки, че има доста ограничения, все още може да се ползва и е доста с по- нисък разход на ресурси от съвременните браузъри. 

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Работя с мозила и хром вече почти 10 години. Никакъв проблем нямам. Да искат си ресурси и да нормално е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Емил Костов написа:

Там е работата, че изпозлвам програми изискващи огромен ресурс, надхвърлящ наличния който изпозлвам. Имам стар компютър който е с едноядрен 3,0 Ghz Интелски процесор ( естествено въпреки това той си е бавн ) със 1 Гб рам и Win 7 инсталиран, което означава, че имам около 500 мб реално свободни. ИИмам видео обработващи програми, програми за различни графични манипулации, софтуер за компютри, диагностика и т.н. Всичките са последни версии и изискват минимум от 2 Ghz и по 2 Гб рам, както и видеи от сорта на 500 Мб, кеото също нямам, но вървят просто идеално. Като едновременно вървят 2 тежки програми. лаптопа ми е със двуядрен AMD 2,2 Ghz със 500 видео и 2 гб рам, се дърържи още по-добре с програмите, а браузърите се държат по абсолютно същия начин... просто.. ''нема логика'' Ясно ми е че нарочно ги правят тежки, за да си мислим, че сме изостанали технологично и да ъпгрейднем. реално си мисля, че товарят компютъра с празни процеси за да ме накарат да си купя ниов. Е да ама аз имах нов и той се държеше по същия начин, като му пусках по-мощни програми, които забваха, а на стария лаптоп НЕ забиват същшите.... Абсолютно същото е и при клиентските компютри и лаптопи които съм тествал.

преди 1 минута, sten90 написа:

Човекът е написал 50 общо за деня.

Има 2-3 браузъра, които по принцип са за линукс, но имат и версии за Windows. Eдиният е Dooble, а другият - Qupzilla. Нямам мнение за тях, защото не съм ги ползвал достатъчно - просто предлагам за проба.

Ще ги тествам да видим, за единия съм чувал.

Ето малко материал за сравнение и размисъл: http://www.computerworld.com/article/2485269/web-apps/web-apps-5-lesser-known-browsers-free-lightweight-and-low-maintenance.html

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Работя с мозила и хром вече почти 10 години. Никакъв проблем нямам. Да искат си ресурси и да нормално е. 

Не знам кое му е нормалното. Имам един сайт, който е точно 5 МБ, а браъзъра зарежда 67 МБ ?! Нямаше никакви ефекти и т.н. Офлайн, когато го зареждам е около 20 МБ, но онлайн е съъъвсеем различна историята. зареждам същото на Експлорер... е разликата е осезаема :D:D:D

Както и да е.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всички браузъри станаха много тежки! Гледам Хрома вече се запъва и при много мощни машини! Аз използвам Maxthon portable! За мен е бърз, но и малко по различен! Бързо обаче се свиква ! Portable версиите нямат БГ интерфейс, но аз си дръпнах езиковия пакет от нормална версия и аналог на използваната т.е. не се предлага като опция за изтегляне, а го взех от инсталационната папка на нормалната версия и го поставих в папката на portable версията!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сменяш си хардуера. Времето на едноядрените конфигурации отмина. Няма да влизам в спорове как стари компютри работели на пушки щото е смешно.  И не, не ги правят умишлено да искат ресурси. Просто са и необходими тези ресурси. Нещата в софтуерно ниво доста се промениха, за това и хардуера се променя. Нещата стават доста динамични, та е нормално. Тествай каквото искаш. Няма да намериш браузър, който ти искаш да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето и от мен 2 предложения:UC Browser и Maxthon, имат и portable версии,така че можеш да ги пробваш и без да ги инсталираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

10 подпрозореца и 1 един с видео от Youtube ми заема 170 MB Chromium. Имам и към 10  разширения.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, callpchelp написа:

Ще ги тествам да видим, за единия съм чувал.

Ето малко материал за сравнение и размисъл: http://www.computerworld.com/article/2485269/web-apps/web-apps-5-lesser-known-browsers-free-lightweight-and-low-maintenance.html

Qupzilla и Web (бившият Epyphany) са вече съвременни браузъри. Лъскави, с много опции и с поддръжка на множество мултимедийни формата. Което означава, че изискват хардуер, който да съответства на възможностите им.

Има едно златно правило. Софтуера трябва да отговаря на хардуера. За стара машина, потърси стара версия на уеб браузър. Предложих ти последната актуализирана версия на Presto базираната Opera, защото такава инсталирах за последно на един отпадъчен лаптоп, който ми бяха донесли.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Кумчо вълчооо написа:

Всички браузъри станаха много тежки! Гледам Хрома вече се запъва и при много мощни машини! Аз използвам Maxthon portable! За мен е бър, но и малко по различен! Бързо обаче се свиква обаче! Portable версиите нямат БГ интерфейс, но аз си дръпнах езиковия пакет от нормална версия и аналог на използваната!

Супер! Можеш ли да направиш една сборка в .zip и да споделиш със бг интерфейса за да тествам ?

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Сменяш си хардуера. Времето на едноядрените конфигурации отмина. Няма да влизам в спорове как стари компютри работели на пушки щото е смешно.  И не, не ги правят умишлено да искат ресурси. Просто са и необходими тези ресурси. Нещата в софтуерно ниво доста се промениха, за това и хардуера се променя. Нещата стават доста динамични, та е нормално. Тествай каквото искаш. Няма да намериш браузър, който ти искаш да има.

Ооо.. имах и ги разкарах всичките. Последният ми струваше почти 2 000 лв. Бях чул от колеги добри отзиви за самсунг... Взех си, мощен процесор, много рам, много видео, а лаптопа ми на 15 години ( Fujitsu siemens amilo la1703) се справяше в пъти по-добре от новия,. Останалите които имах бяха на стандартните бивши шампиони като HP, Леново, IBM.... котио също бяха боклуци. Само старите IBM и първите Lenovo бяха добри и качествени. HP умряха след 2005-та година като качество и като всичко. Стария ми компютър за програмите които ползвам в момента си е отлична машина. Изобщо не искам да чувам за нови компютри и лаптопи. Докато по време на практикуването си в сервиза не попадна на качествена машина, тези си остават моите верни другари :) дори от към графика за игри

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, callpchelp написа:

Супер! Можеш ли да направиш една сборка в .zip и да споделиш със бг интерфейса за да тествам ?

Мога! Ще стане обече малко по - късно през деня! Прати на лични e-mail, където да ти пратя сборката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма да споря и естествено не ти и вярвам. Няма как стара машина да бие по прозиводителност нова. Все едно от трабант да искаш да задмине мерцедес. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В Windows Хрома ми заема 1 гб, а в линукс няма и 800 мб.

http://fs5.directupload.net/images/160807/nqwlxlqf.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, callpchelp написа:

Бях чул от колеги добри отзиви за самсунг... Взех си, мощен процесор, много рам, много видео, а лаптопа ми на 15 години ( Fujitsu siemens amilo la1703) се справяше в пъти по-добре от новия,. 

За си купих лаптоп на Samsung и съм много доволен. Уникална батерия. Четвърта година работи над 5 часа при разнородно натоварване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, Слави Маринов написа:

Ето и от мен 2 предложения:UC Browser и Maxthon, имат и portable версии,така че можеш да ги пробваш и без да ги инсталираш.

Uc Browser съм го пробвал, но не съм особено доволен. Все едно изпозлвам Opera. другия ще го тествам.

преди 3 минути, acnekt написа:

10 подпрозореца и 1 един с видео от Youtube ми заема 170 MB Chromium. Имам и към 10  разширения.

Не знам как си видял толкова малко, но съм недоволен :) Мерси за предложението :)

преди 2 минути, cybercop написа:

Qupzilla и Web (бившият Epyphany) са вече съвременни браузъри. Лъскави, с много опции и с поддръжка на множество мултимедийни формата. Което означава, че изискват хардуер, който да съответства на възможностите им.

Има едно златно правило. Софтуера трябва да отговаря на хардуера. За стара машина, потърси стара версия на уеб браузър. Предложих ти последната актуализирана версия на Presto базираната опера, защото такава инсталирах за последно на един отпадъчен лаптоп, който ми бяха донесли.

Това със старите версии не работи добре. Тъй като доста от уеб сайтовете вече имат бисквити за съвместим браузър и умишлено не работят при засечени по-стари версии.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпреки призива в началото, ще кажа, че за мен най-добър е хрома. На края използвам почистваща програма и нищо не остава като записи.И аз съм го инсталирал на стар компютър с процесор 1.6ГХЦ и 1.5ГБ рам-работи супер. Самият хром си има изтриване на историята на сърфирането. Хромът използва ресурси на интернет експлоръра за работата си, така че не може да се отделят напълно .

222.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Кумчо вълчооо написа:

Мога! Ще стане обече малко по - късно през деня! Прати на лични e-mail, където да ти пратя сборката

Когато можеш не се притеснявай :) Благодарско :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, callpchelp написа:

Това със старите версии не работи добре. Тъй като доста от уеб сайтовете вече имат бисквити за съвместим браузър и умишлено не работят при засечени по-стари версии.

По същия начин, сайтовете ще разпознаят и повечето от "леките" браузъри. Като непознати или стари версии на масово ползваните. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, B3M2W0 написа:

Въпреки призива в началото, ще кажа, че за мен най-добър е хрома. На края използвам почистваща програма и нищо не остава като записи.И аз съм го инсталирал на стар компютър с процесор 1.6ГХЦ и 1.5ГБ рам-работи супер. Самият хром си има изтриване на историята на сърфирането. Хромът използва ресурси на интернет експлоръра за работата си, така че не може да се отделят напълно .

222.PNG

Има, но не трие целия кеш. Трие зададения от настройките, но кеша е винаги по-голям и не се вижда в temp папката примерно.А относно тази програма, това е т тези които най-много мразя, защото правят големи поразии. Предпочитам добрия стар Windows cleaner, който върши същата работа без да прави скрити поразии. Тази програмка праща данни на кончета и ги допуска. Нямаш си на идея че всеки втори компютър който пристиа при мен е пълна боза в следствие на тази програма. Аз когато я ползвах преди всеки път си патех от нея.

преди 2 минути, cybercop написа:

По същия начин, сайтовете ще разпознаят и повечето от "леките" браузъри. Като непознати или стари версии на масово ползваните. 

Вероятно, за това търся поне на 80 прроцента работеща алтернатива :). Ако Microsoft edge можеше да се инсталриа на старите ОС и свободно да се сваля, щеше да е супер алтернативен вариант :3

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това са субективни оценки. Имам я на три компютъра и до сега нито един път не е създала проблеми. Това се случва на компютри с неактуализиран софтуер, чийто характеристики вече се разминават с нейните. На моите компютри следя съдържанието на дисковете и не се наблюдава никакво натрупване. Обвиненията срещу хрома са резултат на неграмотно използване.

444.JPG

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, B3M2W0 написа:

Това са субективни оценки. Имам я на три компютъра и до сега нито един път не е създала проблеми. Това се случва на компютри с неактуализиран софтуер, чийто характеристики вече се разминават с нейните. На моите компютри следя съдържанието на дисковете и не се наблюдава никакво натрупване. Обвиненията срещу хрома са резултат на неграмотно използване.

Субективни оценки базирани на масовата употреба.. На Win 10 не знам как се държи, но на другите знам. За КОй софтуер говориш по-точно.. И какво мамка му означава неграмотно изпозлване?! Това ми звучи като да ми кажеш, че изпозлвам мишката на компютъра неграмотно.. т.е. никаква логика.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При тия смешни цени на рам паметта да се циганиш за 400мб е глупаво, чак ме напушва смях.

Аз ползвам хром и нямам никакви проблеми, като иска ресурс даваш му го, не се криеш в ъгъла.

преди 28 минути, B3M2W0 написа:

222.PNG

Тия клинъри са върха на некомпетентността без да се обиждаш, някои даже и по телефоните ги ползват :D

Да допълня и с тест - 7 таба на хром:

Цитат

783.7 MiB + 123.0 MiB = 906.7 MiB    chrome (15)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Ивайло Костов написа:

При тия смешни цени на рам паметта да се циганиш за 400мб е глупаво, чак ме напушва смях.

Аз ползвам хром и нямам никакви проблеми, като иска ресурс даваш му го, не се криеш в ъгъла.

Тия клинъри са върха на некомпетентността без да се обиждаш, някои даже и по телефоните ги ползват :D

Тези които ще ги дарявам, не мисля че имам възможности да купувам и раздавам рам памети ей така... А не се намират лесно. освен това старите машини знаеш много добре, че имат И ограничение във възможностите да се добави допълнителна рам... Да не говорим, че дори във официалните данни за това колко рам могат да поемат дъната им, не е споменато че при старите мапшини, колкото повече, толкова по-бавно :) А идеята ми е да тествам и да направя оптимален избор, който да върши задоволителна работа, за посещаване на повечето сайтове. Естествено ще има Chrome за сайтове, които не могат да бъдат видяни от неизвестните си но по-леки събратя :)

ПС: За настолния който имам не мога да намеря подходяща плочка все още, ако намеря ще му сложа колкото набарам, за момента нито аз имам налична нито успях да намеря. Имах един стар лаптоп със рядко дъно, за кеото търсих почти 2 години РАм, така и не можах да намеря и така си остана. Освен това, на този процесор с който е настолния 500 Мб мога да добавя заради процесора. Де да можеше да набуча 2 или 4, щеше да е супер машина, ама уви не може :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Димитър Кунчев
        Привет, форум.
        От седмица имам един тривиален проблем, какъвто преди не съм имал.
        Не знам защо, но много често вече, когато цъкна да отворя някой линк или страница на лаптопа ме редиректва към някакви рекламни сайтове. Отваря ми желаната страница на нов таб и старият/текущият го редиректва към разни рекламни/секс сайтове.. 
        Как мога да го махна? Браузвам с Chrome, предполагам е възможно нещо от настройките, но поразцъках в Settings-а и не открих решение.
        Моля за помощ.
      • от Marinela Georgieva
        Здравейте!
        Преди 2 дни инсталирах пиратската версия на Norton Internet Security + ID security. След рестарта на компютъра обаче, за появи огромен проблем с Chrome - не зарежда, не иска да показва начална страница, дори и настройки! Рових се в настройките на антивирусната, деинсталирах я, рестартирах компютъра няколко пъти. Опитах да деинсталирам Google Chrome, но ми даде грешка. Не че не мога да използвам Morzila/Opera, но с Chrome ми е по-удобно.
        Моля, помогнете!

Благодаря много предварително!
      • от bumblebee
        Здравейте,
        предстои ми да изляза в отпуска доста време и искам да ви попитам има ли някакъв начин да си заключа браузъра на компютъра на работата? По принцип, мисля че всичко е ОК с колегите, но все пак. 
        Браузърът е Chrome, но съм се логнал с моят акаунт на gmail и всички пароли и инфо ми е там и запазено. Дал съм му запомняне на всичко и тн. 
        Идеята ми е има ли някакъв начин да си го заключа и през времето когато ме няма да не може да се ползва?
        Мерси.....
      • от ExaFlop
        В тази тема ще поддържам актуализирането на преносимите версии на браузъра

За всичко свързано с инсталираната версия на браузъра - тук

Излезе портативното издание на последната стабилна версия на въпросния браузър за Windows платформа.
        39.0.2171.99
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.