Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , колебая се между тези два процесора

http://mallbg.com/Процесор-Intel-I5-6600K-35G-6MB-BOX-LGA1151_66565.html

https://plasico.bg/процесор-amd-fx-8300-330ghz-16mb-cache-95w-am3-box-25617.html

Единия е осем ядрен другия четири , а разликата в цената е двойна. Чувал съм , че Интел са по-добри , но ако може да ми обясните защо и заслужава ли си парите , благодаря

Редактирано от Neext (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ядрата на АМД са по немощни и не е баш осемядрен а четири двойки и им е по неефективна технологията на АМД с по-мощни енергоемки гонят конкуренцията Интел, което е признак че изостават!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дори да говорим за един и същ производител винаги е за предпочитане актуален процесор а не 5 годишен.

Все едно да си купиш Санди вместо Skylake. АМД са затънали в дългове и им е трудничко да вървят в крак с конкуренцията.

Все пак не са се предали и след няколко годишно прекъсване догодина ще пуснат нови а дали ще си заслужават времето ще покаже.

Мисълта ми е че в момента все едно ги няма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Neext написа:

https://plasico.bg/процесор-amd-fx-8300-330ghz-16mb-cache-95w-am3-box-25617.html

Единия е осем ядрен другия четири , а разликата в цената е двойна. Чувал съм , че Интел са по-добри , но ако може да ми обясните защо и заслужава ли си парите , благодаря

Процесорите на AMD използват вече доста стара архитектура. Със сигурност процесорът на Intel е по-хубав, но и цената е двойна. За да си вземеш интелския процесор, ще трябва да си купиш дъно и рам, докато с този на AMD можеш да минеш само с дъно. (зависи и с каква конфигурация разполагаш, какъв ти е бюджета и за какво ще се използва)

едит: Забравих да спомена че интелския процесор е от тази година. DDR4 паметта която използват skylake процесорите на Intel е значително по-бърза (като се замисля май не особено, защото са с доста по-голяма латентност) от DDR3. 

Редактирано от m0nss7erKill (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дъно и рам при всички положения ще му трябват. В случая модела на Интел се продава без охладител но ако се търси нещо за клок ще трябва да купува при всички положения.

А без клок тоя FX-8300 едва ли е уместно да се сравнява с I5 в игри.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дори ще можеш да играеш някои по-леки игри и малко по-тежки с ниски графични настройки, защото това вградено видео е по-добро от моята видео карта :D 
    EDIT: Да се игнорира че не гледам :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, m0nss7erKill написа:

Процесорите на AMD използват вече доста стара архитектура. Със сигурност процесорът на Intel е по-хубав, но и цената е двойна. За да си вземеш интелския процесор, ще трябва да си купиш дъно и рам, докато с този на AMD можеш да минеш само с дъно. (зависи и с каква конфигурация разполагаш, какъв ти е бюджета и за какво ще се използва)

едит: Забравих да спомена че интелския процесор е от тази година. DDR4 паметта която използват skylake процесорите на Intel е значително по-бърза (като се замисля май не особено, защото са с доста по-голяма латентност) от DDR3. 

Колега, можеш ли да обясниш на човека - кое е по-бързото на DDR4? Ще му дава повече точки в айда? И скайлайк не използват само DDR4.

преди 8 минути, Neext написа:

Според мен тези два клипа говорят друго !?

Ако не си забелязал, 90% от пишещите тук, си пишат ей така- да трупат точки. Тук се пише едно, а реалността е много по-различна. Аз не знам защо са тук.

преди 23 минути, Roujin Z написа:

Дъно и рам при всички положения ще му трябват. В случая модела на Интел се продава без охладител но ако се търси нещо за клок ще трябва да купува при всички положения.

С интела наистина ще му дава повече кадри в игрите и не само там. Но за това си и плаща. Ако няма пари, ще вземе конфиг с АМД. Или.. аз предлагам да изчака малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, deathxxx написа:

Колега, можеш ли да обясниш на човека - кое е по-бързото на DDR4? Ще му дава повече точки в айда? И скайлайк не използват само DDR4.

Ако не си забелязал, 90% от пишещите тук, си пишат ей така- да трупат точки. Тук се пише едно, а реалността е много по-различна. Аз не знам защо са тук.

С интела наистина ще му дава повече кадри в игрите и не само там. Но за това си и плаща. Ако няма пари, ще вземе конфиг с АМД. Или.. аз предлагам да изчака малко.

Ти изгледа ли клипчетата ??? Да виждаш амд-то да стига 100% , а Интела не слиза от тях почти ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Roujin Z написа:

Как пък ще е уместно ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, deathxxx написа:

DDR4 паметта има доста по-висока тактова честота от DDR3, НО плътността на паметта е по-голяма, което води до същото време за достъп или по-малко и реално DDR3 1600 CL7 ще бъде с по-малко време за достъп от DDR4 2133 CL 15 примерно което са 8,75 нано секунди срещу 14. За гейминг FX8 не е никак лош вариант като се има предвид цената. Отделно мисля че държат на overclock. Athlon-a от подписа ми е със стоков охладител и повече от 55 градуса не съм го виждал да вдига. Може да намери и някой по-хубав FX8. И реално това са процесори с 4 ядра и се използва нещо като hyperthreading-a на Intel, но не точно.
    едит: Знам че skylake поддържа и DDR3L но в началото имаше някакви проблеми с нея. (съкратявал се драстично живота на процесора или нещо от тоя сорт) Сега не знам как е, но да си вземеш скайлейк и да не сложиш DDR4 не виждам много логика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, m0nss7erKill написа:

DDR4 паметта има доста по-висока тактова честота от DDR3, НО плътността на паметта е по-голяма, което води до същото време за достъп или по-малко и реално DDR3 1600 CL7 ще бъде с по-малко време за достъп от DDR4 2133 CL 15 примерно което са 8,75 нано секунди срещу 14. За гейминг FX8 не е никак лош вариант като се има предвид цената. Отделно мисля че държат на overclock. Athlon-a от подписа ми е със стоков охладител и повече от 55 градуса не съм го виждал да вдига. Може да намери и някой по-хубав FX8. И реално това са процесори с 4 ядра и се използва нещо като hyperthreading-a на Intel, но не точно.
    едит: Знам че skylake поддържа и DDR3L но в началото имаше някакви проблеми с нея. (съкратявал се драстично живота на процесора или нещо от тоя сорт) Сега не знам как е, но да си вземеш скайлейк и да не сложиш DDR4 не виждам много логика. 

Тоя пък сам си противоречи ... умишлено съм избрал фх 8300 , а не 8320 / 8350 понеже освен , че 8300 е 95 вата друга разлика не намерих просто ще му трябва и охлаждане за добър клок

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 43 минути, m0nss7erKill написа:

Душко, аз съм със скайлайк и DDR3, DDR3L - няма абсолютно никакъв проблем!  Всичко беше маркетинг, както и винаги Е. Сега съм с втората, защото я намерих на супер цена, и производителността е същата. Ако искаш пробвай с различни памети, да "видиш" ако можеш - има ли разлика някаква, освен показанията в биоса или в айдата.

Сега нека напиша кое е най-очевидното и има реално преимущество между DDR4/DDR3 - волтажа. Готино е, но не виждам смисъл да си хвърлям старата RAM, за да сложа DDR4.

Една готина DDR3 8GB ми струваше 150лв и то на промоцийка, а 32GB обикновена памет ми струваше 250лв. Та кое бих взел?

преди 3 часа, Neext написа:

Интела си заслужава парите и ще ти донесе добри кадри. Защо поне не събереш още 150лв и да вземеш направо i7 6700:
    http://nikem-bg.net/computer-components/i7-6700-4.0GHz-8MB-LGA1151-BOX/

Много по-добър е от 5-цата. 2 пъти повече ядра, като цената не е двойна! А за клокове - не те съветвам. Това е само за несериозните или вманиачените на тема клок или как да изкарат най-много за малко пари.

Редактирано от deathxxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, deathxxx написа:

Много по-добър е от 5-цата. 2 пъти повече ядра, като цената не е двойна! А за клокове - не те съветвам. Това е само за несериозните или вманиачените на тема клок или как да изкарат най-много за малко пари.

Само да ми кажеш от кога HT е ''2-пъти повече ядра '' и ще се съглася с теб ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, Skygear написа:

Само да ми кажеш от кога HT е ''2-пъти повече ядра '' и ще се съглася с теб ...

Откакто HT удвоява броя на нишките! Това дали нишките ще бъдат реализирани физически или софтуерно(на хардуерно ниво), не прави 'ядрата' по-малко! Прочети си урока отново!

Това, че обяснявам на човека по по-приемлив начин, не значи че трябва да се включваш и да задаваш допълнителни въпроси към мен. Ти ако не знаеш, че има HT и само ползваш процесора за различни задачи, никога няма да предположиш, че може да са 4 ядра или може би 1 - разделено на 8? И какво значение има, след като работи както трябва?

И да спомена, че HT би имал повече предимства пред реалните например 8 ядра. Всяко ядро ще може да работи като 1 нишка или като 2, в зависимост от задачите. Както знаеш, повечето игри не поддържат повече от 4 нишки или дори най-много 6, но в бъдеще това може да се промени. А до тогава процесорът би могъл да работи в 4-ядрен режим, което е по-добре, нали така?

преди 3 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Ядрата на АМД са по немощни и не е баш осемядрен а четири двойки и им е по неефективна технологията на АМД с по-мощни енергоемки гонят конкуренцията Интел, което е признак че изостават!

Изостават, но създават нови технологии. И ти като нямаш пари, и ти изоставаш. Нали :)

По-немощни, защото имат по-малко елементи и произведени на 32 нанометра. Та загряват повече и им трябва по-висока честота, за да достигат интелите.

Радвайте се, че есе още има конкуренция, иначе ще купувате целерони с половин ядро за 5 бона. А новите технологии само ще се трупат на хартия и ще си чакат времето да ги пуснат.. някога. А като няма конкуренция - никога.

А това за ядрата го обясни на оня по-горе :)

Редактирано от deathxxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пълните главите на хората с теоретични глупости аз на клиповете виждам че 'големия' интел последно поколение бичи на 100% , а дъртото амд даже не ги стига какво повече има да се каже ... и без това имам два 2600к и един 3770к накрая ще купя едно амд само и само да напълня форума с реални тестове и да ви затворя устите ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 28 минути, Neext написа:

Пълните главите на хората с теоретични глупости аз на клиповете виждам че 'големия' интел последно поколение бичи на 100% , а дъртото амд даже не ги стига какво повече има да се каже ... и без това имам два 2600к и един 3770к накрая ще купя едно амд само и само да напълня форума с реални тестове и да ви затворя устите ...

Добре де , давай купи си FX-a и ни дай няколко ''точни сравнения'' . Moже би ще промениш целия форум и всеки ще препоръчва морално остарели 5-6 годишни процесори !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, Skygear написа:

Добре де , давай купи си FX-a и ни дай няколко ''точни сравнения'' . Moже би ще промениш целия форум и всеки ще препоръчва морално остарели 5-6 годишни процесори !

То се вижда една и съща игра едни и същи настройки една и съща мисия !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 часа, deathxxx написа:

Душко, аз съм със скайлайк и DDR3, DDR3L - няма абсолютно никакъв проблем!  Всичко беше маркетинг, както и винаги Е. Сега съм с втората, защото я намерих на супер цена, и производителността е същата. Ако искаш пробвай с различни памети, да "видиш" ако можеш - има ли разлика някаква, освен показанията в биоса или в айдата.

Сега нека напиша кое е най-очевидното и има реално преимущество между DDR4/DDR3 - волтажа. Готино е, но не виждам смисъл да си хвърлям старата RAM, за да сложа DDR4.

Една готина DDR3 8GB ми струваше 150лв и то на промоцийка, а 32GB обикновена памет ми струваше 250лв. Та кое бих взел?

Интела си заслужава парите и ще ти донесе добри кадри. Защо поне не събереш още 150лв и да вземеш направо i7 6700:
    http://nikem-bg.net/computer-components/i7-6700-4.0GHz-8MB-LGA1151-BOX/

Автора първо пита кой от двата процесора да избере, щот не виждал логика в цената и характеристиките, после дава акъл а дори не си е направил труда да каже за какво му трябва този процесор и тази видео карта. Ако ще е само за игри, то Core I7 не си заслужава. По-добре с тези пари да си вземе по-добро видео от колкото 7-ца

Гледай бенчмаркове  на игрите които играеш и избери най-доброто за парите с които разполагаш. Само така можеш да разбереш какво да очакваш 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, m0nss7erKill написа:

Автора първо пита кой от двата процесора да избере, щот не виждал логика в цената и характеристиките, после дава акъл а дори не си е направил труда да каже за какво му трябва този процесор и тази видео карта. Ако ще е само за игри, то Core I7 не си заслужава. По-добре с тези пари да си вземе по-добро видео от колкото 7-ца

Гледай бенчмаркове  на игрите които играеш и избери най-доброто за парите с които разполагаш. Само така можеш да разбереш какво да очакваш 

Автора умишлено е пуснал темата ами вие специалисти сте твърде горди да признаете , че от години препоръчвате скъпи интелски боклуци на базата на сухи цифри от някви тъпи бенчове без някой от вас да се е докосвал до повече от 775 сокет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 часа, Neext написа:

Ти изгледа ли клипчетата ??? Да виждаш амд-то да стига 100% , а Интела не слиза от тях почти ...

Да се намеся и аз. 100% трябва натоварване на видеокартата и е без значение колко е натоварен процесора, щом от 100-те процента не мърда видеото. Товари ли се видеото на 100% с i5? Товари се. Товари ли се 80 и по-малко % видеото с FX8350? Товари се. Тогава какво сравняваш? Круши с ябълки? И още една грешка, която правиш. Едното натоварвеане е натоварване на 4 ядра, а другото е натоварване на целия процесор. FX8350  не се товари на 100%, видеокартата също, което говори, че вероятно ограничението идва или от някое ядро с ниска еднонищкова производителност или от друго място, което ограничава процесора в работата му, а по тоя начин и видеокартата. 

Относно темата за процесорите и дали някой процесор става. Към момента единствено клокнат i5 6600K  и i7 6700K  стават за +60  fps  при всички излезли игри! Ето това е разлиакта спрямо по-слабите и евтини процесори на Интел и особено спрямо много по-слабите процесори на АМД като еднонишкова производителност, която е най-важна при игри. Разбира се, има и заключени процесори на Интел, които могат да се клокнат при определени условия и това да доведе до по-висока стойност на цена/производителност. Но няма такива АМД процесори! Няма дори и клокнати АМД процесори, които да стават за всички игри за +60 фпс! Дори по-лошо. Има доста игри, където АМД процесорите им е трудно и 40  fps  да предоставят в подкрепа на видеокартата! Ето за това не трябва да се купува АМД процесор на тоя етап! И кога ще го разберете това? 

А защо е важно процесора да не ограничава видеото? Ами просто защото картината може да е накъсана, щото видите ли, процесора си имал работа, натоварен е и видеокартата го чака! Ако искате накъсана картина при някои игри, купете си АМД процесор! Ако искате доста по-малко от 60  fps,  при които може да включите вертикалмна синхронизация за заглаждане на картината, купете си АМД процесор1 Аман от псевдофенове на компания, която наистина е много назад в развитието си, що се отнася до игри!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Кико написа:

Да се намеся и аз. 100% трябва натоварване на видеокартата и е без значение колко е натоварен процесора, щом от 100-те процента не мърда видеото. Товари ли се видеото на 100% с i5? Товари се. Товари ли се 80 и по-малко % видеото с FX8350? Товари се. Тогава какво сравняваш? Круши с ябълки? И още една грешка, която правиш. Едното натоварвеане е натоварване на 4 ядра, а другото е натоварване на целия процесор. FX8350  не се товари на 100%, видеокартата също, което говори, че вероятно ограничението идва или от някое ядро с ниска еднонищкова производителност или от друго място, което ограничава процесора в работата му, а по тоя начин и видеокартата. 

Относно темата за процесорите и дали някой процесор става. Към момента единствено клокнат i5 6600K  и i7 6700K  стават за +60  fps  при всички излезли игри! Ето това е разлиакта спрямо по-слабите и евтини процесори на Интел и особено спрямо много по-слабите процесори на АМД като еднонишкова производителност, която е най-важна при игри. Разбира се, има и заключени процесори на Интел, които могат да се клокнат при определени условия и това да доведе до по-висока стойност на цена/производителност. Но няма такива АМД процесори! Няма дори и клокнати АМД процесори, които да стават за всички игри за +60 фпс! Дори по-лошо. Има доста игри, където АМД процесорите им е трудно и 40  fps  да предоставят в подкрепа на видеокартата! Ето за това не трябва да се купува АМД процесор на тоя етап! И кога ще го разберете това? 

А защо е важно процесора да не ограничава видеото? Ами просто защото картината може да е накъсана, щото видите ли, процесора си имал работа, натоварен е и видеокартата го чака! Ако искате накъсана картина при някои игри, купете си АМД процесор! Ако искате доста по-малко от 60  fps,  при които може да включите вертикалмна синхронизация за заглаждане на картината, купете си АМД процесор1 Аман от псевдофенове на компания, която наистина е много назад в развитието си, що се отнася до игри!!!

Пропускаш една малка подробност :) амд-то е с gtx 1070 , докато интела е с 1060ка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Кико написа:

С толкова малко думи успя да сътвориш толкова много глупости. Майстор си. Изгледах и аз клиповете и имам въпрос към теб. Ти да не гледаш със затворени очи? 

1. Имаме FX 8320, а не FX 8350.

2. На двата клипа имаме различен клас видеокарти. 

3. Никъде не видях 1060 да се товари на 100%. В повечето случаи бе на 98 с моментни спадове. 

4. 4 ядра натоварени на 100% са си точно 100% натоварен процесор.

5. Замислял ли си се, че 1070 идва на моменти прекалено бърза като изчислителна мощност за COD BO3? Знам, че не си, ''муньо''.;) 

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, XECUTIONER написа:

С толкова малко думи успя да сътвориш толкова много глупости. Майстор си. Изгледах и аз клиповете и имам въпрос към теб. Ти да не гледаш със затворени очи? 

1. Имаме FX 8320, а не FX 8350.

2. На двата клипа имаме различен клас видеокарти. 

3. Никъде не видях 1060 да се товари на 100%. В повечето случаи бе на 98 с моментни спадове. 

4. 4 ядра натоварени на 100% са си точно 100% натоварен процесор.

5. Замислял ли си се, че 1070 идва на моменти прекалено бърза като изчислителна мощност за COD BO3? Знам, че не си, ''муньо''.;) 

Един с акъла си ;) виж в описанията 8320 - 4.5ГХц аз просто мисля , че 8300 също ще ги стигне , но е 95w и това му е якото пък е и още по-евтин 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Neext написа:

Един с акъла си ;) виж в описанията 8320 - 4.5ГХц аз просто мисля , че 8300 също ще ги стигне , но е 95w и това му е якото пък е и още по-евтин 

И като го изпържиш колко W ще бъде?А дъното нещо "евтинджосите" поизчезнаха или мислиш да го боцнеш на парче картон?Ами като го "докараш до 4,5ГХц" и чуеш жалкия бокс на 5800+ оборота къде ще се криеш?Аз моя вишера го имам от ден 1-ви в България и имам някаква идея за какво говоря и като теглиш чертата (скъпо дъно за клок и задължително читаво охлаждане) може да се окаже, че си спестил 100-тина лева за технология която май кара 5-тата си годишнина.

Редактирано от Joll1Roger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.