Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Нормално ли е за 1 месец да се изтощят батериите на безжична мишка ?

Ползва се по 15-16 часа в денонощие ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 2 минути, c3p0 написа:

Нормално ли е за 1 месец да се изтощят батериите на безжична мишка ?

Ползва се по 15-16 часа в денонощие ....

Да, нормално е. Особено ако и батериите са калпави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Важно е и дали е лазерна или оптична- лазерната издържа до 1 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има и още един момент как е настроена (колко dpi), и най вече колко ток харчи лазера/оптиката, дали батериите за алкални, презареждащи и т.н.

Моята мишка топи батериите за около 3 седмици (говоря за презареждащи Ni-MH 2x 2500 mAh АА.)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 02 Октомври 2016 г. в 10:12, oic написа:

Има и още един момент как е настроена (колко dpi), и най вече колко ток харчи лазера/оптиката, дали батериите за алкални, презареждащи и т.н.

Моята мишка топи батериите за около 3 седмици (говоря за презареждащи Ni-MH 2x 2500 mAh АА.)

Що си мисля, че батериите ти са AAA...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, lupis написа:

Що си мисля, че батериите ти са AAA...

Аз съм имал Rapoo 7100P Optical Wireless Mouse, която беше с 2 бр. АА батерии за разлика от повечето, които са ААА. Последните са с по-малък капацитет на заряда (mAh) и това беше причината да търся безжична мишка с АА батерия/ии. Ползвах презареждащи се батерии 2500 mAh, не че някой го топли това. :D

Редактирано от iBonev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добрите мишки са с една ААА батерия и издържат повече от тези с две.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо купих китайска безжична мишка Canyon за 17 лв включващи 2 батерии AAA в цената.

Преди да се изтощят батериите и купих китайска безжична мишка Weybo за 13 лв без батерии, купих и 2 батерии AAA.

Виждам, че имам изтощени 2 батерии AAA = Toshiba ALKALINE, да считам ли, че мога да ги зареждам многократно, ако си купя зарядно устройство ?

Редактирано от c3p0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 часа, c3p0 написа:

Виждам, че имам изтощени 2 батерии AAA = Toshiba ALKALINE, да считам ли, че мога да ги зареждам многократно, ако си купя зарядно устройство ?

Не, алкалните батерии не се презареждат!Тези дето се презареждат са други, обикновено на тях има надпис с капацитета им, примерно 900mAh.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 2.10.2016 г. в 10:12, oic написа:

Моята на Havit, закупена от Технополис за около 20лв караше и тя по 3 макс 4 седмици, използване по 15-16 часа на ден и то с най-хубавите алкални - Sony, Durasel и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моята е Trust - купена преди повече от 5 години за 30-тина лева. Компютъра работи по 4-5 часа на ден(вечер - в работни дни) и по цял ден в почивни. С две батерии по 2500 mAh изкарва доста време - месеци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещо много сумнително ми изглежда 3600 mA/h AAA NiMH батерия - обикновенно тоя размер са с 800 до 1100 mA/h капацитет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ined написа:

Нещо много сумнително ми изглежда 3600 mA/h AAA NiMH батерия - обикновенно тоя размер са с 800 до 1100 mA/h капацитет.

За пръв път купувам зарядно устройство и зареждащи се батерии. Така пише на батериите, аз ги сложих и двете в едната ми безжична мишка, утре сигурно ще купя още две такива батерии от другия магазин на тази фирма ако има, защото в този магазин бяха последните две батерии, а зарядното беше предпоследно ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво пише и какъв е действителния капацитет на батериите са две различни неща. Каква марка са батериите?, щото много ме съмнява въобще да може да се направят NiMH AAA батерии с такъв капацитет. Така че моя съвет е да изчакаш с покупката на още две батерии докато не видиш тея как се държат и колко изкарва мишката с тях.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извадих едната батерия, за да прочета внимателно какво пише на нея: 

Цитат

(-)  Sugdu Rechargable Battery  (+)

SUGDU®  3600 mAh

AAA  NI-MH  1.2 V

(-)  Super power  (+)

SUGDU®  3600 mAh

Има още нещо с малки черни букви на тъмносин фон, но не мога да го прочета засега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На 01.11.2016 г заредих 2 батерийки по 3600 mAh и две батерийки по 1800 mAh и ги поставих в двете ми безжични мишки.

Лесно ще разбера колко време издържат съответните зареждаеми батерийки, защото нарочно изчаках началото на ноември.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от atkinson
        Както играх на една игра в браузъра, и мишката ми си завъртя посоките на 90 градуса. Рестартирах лаптопа, вадих батерийките на мишката, проблемът си остана. Друга мишка работи нормално на същия лаптоп, а тази проблемната вече мишка показва същия проблем и на друг лаптоп.
        Мишката ми е ето тази.
        http://canyon.bg/product/flat-mouse-cns-cmsw4g-2/

Някакви идеи на какво се дължи проблема и как мога да го реша, освен чрез закупуване на нова мишка?

• от www_design
        Здравейте!
        Дълго време търсих решение на проблема си, но не успях да намеря и затова реших да се обърна за помощ към форума.
        Купих си безжична мишка (снимките), ако не се лъжа на кутията не пишеше Windows 10 (с какъвто съм) и съответно слагайки адаптера в лаптопа резултата беше нулев. 
        Пробвах я на Win 7 лаптоп, както и на Win 8 desctop - на тях върви без никаква забележка. Моят лаптоп е Win 10 x64 bit.
        Въпроса ми е има ли как да ъпдейтна софтуера така, че да я разпознае? Дали с конкртен драйвер, ако някой знае полезен сайт, или програмка, която да свърши това сама.
        До момента съм пробвал с WIn Update при включена мишка,  но отново - нищо.
        Благодаря Ви предварително!

• от Георги Л.
        Здравейте,
        търсих из гугал за решение на проблема но никакъв резултат... вече сигурно от години не е решен този проблем дори смених уиндолса от XP na 7, но нищо
        поставям мишката инсталират се драйвърите работи за кратко и после спира излиза някакъв проблем даже по едно време спира и да свети пробвах с други мишки не е от мишката имам и 'Unknown Device' (Мен все пак ме съмнява тъй като е във USB контролери)  но той не е в категорята на мишката в Device Manager , и даже честно казано самата мишка не ми излиза там доста рядко я виждам и то с '! някакви идеи как да оправим този проблем вече мишките с PS/2 са наизчезване.
        Да добавия, че и флашка като слагам в компа не я отваря веднага трябва да ресна компютъра поне това забелязах.
        P.S. - Мишката не е някаква от сложните които са със диск или какви ли не от 10 лв е (даже не е от 10 а 3,50 но знам,че тия от 10 лв не са толкова сложни)

• от le0n42
        Здравейте! Реших, че ми е време да ъпгрейдна стария Logitech, на 7-8 години, с нещо по-модерно. Основно защото в CS:GО малкият DPI (предполагам около 200) ми дава Input lag, или иначе казано имам забавяне в реакцията на мишката в игра. Не играя повече от 2-3 игри дневно, затова не ми се дават огромни суми за Razer модели и т.н. Търся нещо до 50лв, с добър сензор. Предпочитам да не е с много светлинки и др подобни глупости, нямам намерение да я закачам на елхата. От каквото съм прочел до сега съм заинтересован от A4tech Bloody v3 и Gigabyte m6900. Всякакви предложения и мнения са добре дошли
      • от Александър Банов
        Завейте! Реших да си купя периферия за компютъра.За клавиатурата предпочитам да е mehanical, но ако имате други предложения за качествена клавиатура ще ги приема.
        За нея съм отделил 200лв. За слушалките не знам, не съм се интересувал много, но да са около 100лв. За мишката не ми трябва някаква с върховен дизайн държа да качеството.
        Тази периферия ще се ползва за  gaming.Това е което избрах за клавиатура https://www.amazon.com/Fnatic-Backlit-Mechanical-Keyboard-Switches/dp/B01DKZGW26  
        Благодаря !
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.