Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

тъй като все по-скоро ми се струва, че ще ми се налага да се оглеждам в тая посока, реших да пусна една тема, за да получа гледни точки. Трябва ми отоплителен уред за стая:

* 16-18 квадратни метра

* 4 етаж

* разполага с изолация(саниран)

* разполага с PVC дограма(или алуминиева, ако има някаква разлика, не ги разбирам особено)

* настилката на пода е паркет

* няма тераса

* няма ТЕЦ

Тъй като става въпрос за квартира, вариантът климатик не стои на дневен ред, защото собствениците не са съгласни да се дупчат стените за окачване на външното тяло. Както се подразбира, не ми се дават особено много пари, нещо от сорта на 100-150, 200 лева максимум. Единственото изискване, което имам е уредът да е с термостат, за да може да се саморегулира и да не ми се налага постоянно да го включвам и изключвам.

Ще бъда страшно благодарен на тези от вас, които директно пейстнат линкове към предложенията си :)

Редактирано от b3s7ch0 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/#q=вентилаторна+печка+за+стена+теси

в кухнята имам такава печка и си отоплявах  хола с нея, преди да сложа климатик
    недостатъкът на това чудо е, че като започне да духа топло, не отчита реалната температура на стаята
    нагласях я на 28 за да поддържа в стаята 21 градуса
    първоначалният разход на енергия е по-голям, докато се затопли, а след това само поддържа температурата в стаята
    но  и  на климатиците, първоначалния разход на енергия е по-голям

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, дръндю написа:

https://www.google.bg/#q=вентилаторна+печка+за+стена+теси

в кухнята имам такава печка и си отоплявах  хола с нея, преди да сложа климатик
    недостатъкът на това чудо е, че като започне да духа топло, не отчита реалната температура на стаята
    нагласях я на 28 за да поддържа в стаята 21 градуса
    първоначалният разход на енергия е по-голям, докато се затопли, а след това само поддържа температурата в стаята
    но  и  на климатиците, първоначалния разход на енергия е по-голям

Един вид да разбирам, че не може особено да се разчита на термостата й?

Иначе за климатиците ясно, продавах ги близо 2 години и ми е ясно като бял ден, че там е истината. Една 9-ка за 500 лева и ще се топля с нея 10 години, че даже и ще се охлаждам лятото. За съжаление обаче хазяите не искат и да чуят за дупчене, тъй като явно имат лош опит в миналото, та вариантът за съжаление не стои.

Иначе благодаря ти за линка, ще го разгледам :)

Едит - все пак да кажа горе долу върху какво съм се ориентирал, та да можете и вие да кажете мнение, ако сте си имали вземане-даване с нещо подобно.

За момента като фаворит ми се очертава ето този http://www.emag.bg/el-podov-konvektor-tesy-mica-2000w-2-stepeni-zashtiten-termostat-termoregulator-tajmer-zashtita-sreshtu-zamryzvane-mc2013/pd/D82WFBBBM/. Два киловата мощност, дават го за стаи между 15 и 23 квадрата, което ме устройва идеално, има си термостат, не заема много място, общо взето това, което търся. Другото, което ми харесва е, че му отнема 1 минута, за да стигне до пълна мощност, което ще ми е полезно, особено след като се прибера от работа и не ми се налага да чакам 30 минути. за да се позагрее. Единственото, което ме притеснява е, че е малко чисто като големина на уреда, ако това има някакво значение.

Редактирано от b3s7ch0 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Радиатор на ADAX не влиза ли в бюджета, аз се отоплявам с 2 такива, има различни мощностти, разботят безотказно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, icekiller написа:

Радиатор на ADAX не влиза ли в бюджета, аз се отоплявам с 2 такива, има различни мощностти, разботят безотказно.

Вариант е. Не бях чувал марката, но като гледам на пръв поглед изглежда доста добре. Под 200 лева обаче са тези, които са по 1kW и не съм сигурен, че ще са окей за моята стая. Тези, които са по 2kW или 2.5 минават граница 200 и отиват към 250, като сложиш и още 20 за крачетата и май множко ми идва. Ето този е вариантът, който ми се струва приемлив http://vimax.bg/konvektori-adax/konvektor-adax-economic-vp-1120-kt.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Spoiler
    преди 21 минути, b3s7ch0 написа:

Вариант е. Не бях чувал марката, но като гледам на пръв поглед изглежда доста добре. Под 200 лева обаче са тези, които са по 1kW и не съм сигурен, че ще са окей за моята стая. Тези, които са по 2kW или 2.5 минават граница 200 и отиват към 250, като сложиш и още 20 за крачетата и май множко ми идва. Ето този е вариантът, който ми се струва приемлив http://vimax.bg/konvektori-adax/konvektor-adax-economic-vp-1120-kt.html

Този вариант е много добър избор. С такъв конвектор, но друга марка, се топлех 3 години в апартамент над гаражи. А за ADAX само хубаво съм слушал. 

Ето и една стара тема, където се обсъждат конвекторите: https://www.kaldata.com/forums/topic/216822-съвет-за-покупка-на-конвектор/

Редактирано от firestarter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, firestarter написа:
      Затвори скритото съдържание

Този вариант е много добър избор. С такъв конвектор, но друга марка, се топлех 3 години в апартамент над гаражи. А за ADAX само хубаво съм слушал. 

Ето и една стара тема, където се обсъждат конвекторите: https://www.kaldata.com/forums/topic/216822-съвет-за-покупка-на-конвектор/

Ще ги обмисля и тях, но за момента като, че повече клоня към TESY-то от линка, който дадох.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом живееш на квартира, според мен най-добрият вариант е конвектор. Няма да ти се налага да дупчиш стени и подобни неща. Виж този модел http://www.gaudi-ds.com/product/1754/podvizhen-konvektor-s-ventilator-adax-vg-520-tv-2000w.html , цената му е повече от приемлива. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.technopolis.bg/bg/Freestanding-convectors/Convector-heater-ROWENTA-CO3035/p/695303

Това чудо наистина грее, а и можеш да го местиш където пожелаеш /в друга стая, друга квартира/. Заслужава си парите. Изпробвано в големите студове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разход, за отоплителен уред пряко преобразуващ ел.енергия в топлина, над 15лв. е крайно неоправдан.Толкова струва една евтина духалка с 2г. гаранция и нито един радиатор, конвертор и тем.подобни няма абсолютно никакво преимущество пред нея.Покупката на подобен уред, че и на цена 200лв за тенекия наречена Адакс , звучи приемливо единствено от гл.точка на някаква естетика.От термодинамична гл.точка даже е по зле ако се разчита единствено на естествена циркулация на въздуха.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, badr написа:

Толкова струва една евтина духалка с 2г. гаранция..

По-добре печка с кварцови реотани, отколкото духалка. Духалките не се оставят без надзор, защото обикновено са с калпави втулкови мотори със склонност да блокират. И ако е спестена термозащитата в някоя по-китайска духалка може да направи пожар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 часа, badr написа:

Разход, за отоплителен уред пряко преобразуващ ел.енергия в топлина, над 15лв. е крайно неоправдан.Толкова струва една евтина духалка с 2г. гаранция и нито един радиатор, конвертор и тем.подобни няма абсолютно никакво преимущество пред нея.Покупката на подобен уред, че и на цена 200лв за тенекия наречена Адакс , звучи приемливо единствено от гл.точка на някаква естетика.От термодинамична гл.точка даже е по зле ако се разчита единствено на естествена циркулация на въздуха.

Тази "тенекия", топли повече от който и да било климатик, който при -15-20 градуса не може да стопли себе си.

Като пишете глупости, вярвате ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Momolord написа:

топли повече от който и да било климатик, който при -15-20 градуса не може да стопли себе си.

Като пишете глупости, вярвате ли си?

Доста силно казано. И толкова невярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, flare написа:

Доста силно казано. И толкова невярно.

Ами хайде докажи ми, че не е вярно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Momolord написа:

Ами хайде докажи ми, че не е вярно?

Много ще ми е лесно ако наистина искам - само трябва да дойдеш у нас. Аз съм много зиморничав и на 20 градуса ми е студено. Последният месец температурите бяха като описаните от теб, се прибирам у нас, където топлим един тристаен апартамент с два климатика. Някак си би трябвало да ми тракат зъбите вкъщи ако беше вярно - ама не е така. Тоест наблюденията ми са, че освен себе си, климатиците успяват да стоплят и стаите, така че на мен да си ми е перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

за да има ефективност

1.топлият въздух от тавана трябва да се издухва към пода
    2.необходим е контактен термометър с който се наглася температурата в помещението
    3.отоплителния уред, да преобразува ел.енергията директно в топлина

климатиците не отговарят на 3, преобразуват електричеството в механична енергия използвайки физични свойства на флуиди и газове
    при което разхода на енергия е голям
    духалките не отговарят на 1 и 2, разхода много голям
    конвекторите не отговарят на 1 и 2, разхода много голям
    за да имат ефективност нагревателните уреди, е необходимо, управляващо устройство със стаен контактен термометър и вентилатор на тавана издухващ въздуха към пода
    на тези условия отговарят саморъчно направени уреди, като цена на ел. енергия за отопление на 21 градуса за помещение 35 кубични метра е 10лв месечно
    основна неприятност, за да се постигне икономичност е наличието на течение, което създава илюзията за по-ниска температура

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, дръндю написа:

за да има ефективност:
    ...

климатиците не отговарят на 3, преобразуват електричеството в механична енергия използвайки физични свойства на флуиди и газове

Тези са направо за бисерите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 44 минути, flare написа:

Тези са направо за бисерите.

слагай ги там:giggle1:
    ще се радвам да се видя там

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, flare написа:

Много ще ми е лесно ако наистина искам - само трябва да дойдеш у нас. Аз съм много зиморничав и на 20 градуса ми е студено. Последният месец температурите бяха като описаните от теб, се прибирам у нас, където топлим един тристаен апартамент с два климатика. Някак си би трябвало да ми тракат зъбите вкъщи ако беше вярно - ама не е така. Тоест наблюденията ми са, че освен себе си, климатиците успяват да стоплят и стаите, така че на мен да си ми е перфектно.

Брей, не знаех че само ти имаш климатици... :D

Когато направиш 30 градуса с климатик в около 30 квадрата помещение, при -20 градуса навън, ми се обади.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Momolord написа:

Брей, не знаех че само ти имаш климатици... :D

Когато направиш 30 градуса с климатик в около 30 квадрата помещение, при -20 градуса навън, ми се обади.

30 не съм пробвал, моите са на 28 :D - и повече от това дори на мен ми е жега... Само да спомена, че особена разлика в работата не виждам при ниски температури. :P
    Между другото спора не беше ли не кой има климатици а дали климатика може при -15/-20 "да стопли себе си" ?

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, дръндю написа:

Личи си, че си нямаш понятие от климатици! Ще ти обясня накратко за да не правиш друг път такива нелепи коментари:

Може би си чувал да наричат климатиците термопомпи. Ако не си, трябва да знаеш, че те са точно това - изпомпват температура (образно казано) отвън-навътре или обратно в зависимост от режима. За целта се използва така нареченият фазов преход на веществата и следствието на законите за обем, налягане и температура на газовете. (можеш да направиш справка)

Поради това и най-калпавия климатик при нормални условия ще има по-добро КПД от която и да е стандартна печка, преобразуваща директно електрическа енергия в топлинна!

Специално добавих "нормални условия" за да уточня за "дървените философи", че това са условията при които е предвидено да работи климатика! За отопление при температури по-ниски от зададената като работна климатикът става неефективен, защото опростено казано, се затруднява да "изпомпва" температура навътре. 

Още веднъж ще добавя, че това е прекалено опростено представяне на функцията на термопомпите, като климатици, хладилници и др., но дава най-обща представа защо климатиците не са печки, въпреки че топлят! ;)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, flare написа:

30 не съм пробвал, моите са на 28 :D - и повече от това дори на мен ми е жега... Само да спомена, че особена разлика в работата не виждам при ниски температури. :P

Ми пробвай.

Защото и за 28, силно се съмнявам. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Momolord написа:

Ми пробвай.

Защото и за 28, силно се съмнявам. :D

Да пробвам.? Че те от 3 месеца така си работят климатиците у нас... (имам предвид тази година - предната зима също)

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Kromis написа:

Личи си, че си нямаш понятие от климатици! Ще ти обясня накратко за да не правиш друг път такива нелепи коментари:

Може би си чувал да наричат климатиците термопомпи. Ако не си, трябва да знаеш, че те са точно това - изпомпват температура (образно казано) отвън-навътре или обратно в зависимост от режима. За целта се използва така нареченият фазов преход на веществата и следствието на законите за обем, налягане и температура на газовете. (можеш да направиш справка)

Поради това и най-калпавия климатик при нормални условия ще има по-добро КПД от която и да е стандартна печка, преобразуваща директно електрическа енергия в топлинна!

Специално добавих "нормални условия" за да уточня за "дървените философи", че това са условията при които е предвидено да работи климатика! За отопление при температури по-ниски от зададената като работна климатикът става неефективен, защото опростено казано, се затруднява да "изпомпва" температура навътре. 

Още веднъж ще добавя, че това е прекалено опростено представяне на функцията на термопомпите, като климатици, хладилници и др., но дава най-обща представа защо климатиците не са печки, въпреки че топлят! ;)

предпочитам физиката, пред такива обяснения:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Магдалена Гичева
        Здравейте! Бих искала да ми препоръчате лаптоп, който би бил подходящ за програми, свързани с програмиране или с две думи да ми върши добра работа , понеже уча в РУ и съм специалност компютърни системи и технологии (КСТ)  Като цена мога да отделя от 550 до 1000 лева. Ще се радвам препоръчаният лаптоп да е в наличност в Емаг  Благодаря предварително!
      • от Rhodium
        Здравейте,
        бих искал да купя нов лаптоп до към 800 лв, като изискванията ми са:
        - да е с достатъчно мощен процесор, за да гледам HD филми и стрийминг, както и да вървят малко по-натоварващи програми
        - да е с 15 инчов екран
        - да е с достатъчен RAM, за да може повече приложения да работят едновременно
        - да е издържлив, защото трябва в следващите 3 - 4 години да работи - това изискване е особено важно.
        Спрял съм се на тези два: Dell Inspiron 3567 (предлага се с 4 гб повече RAM, с което стават 8 гб) и Acer Aspire ES1-731G-P5YY, като повече клоня към първия. 
        Ще се радвам, ако ми дадете своето мнение за тях, тъй като самият аз имам ограничено разбиране по темата.
      • от KNSoldier_96
        Здравейте!Имам нужда от препоръка.Та,значи имам Плейстейшън 4 с два джойстика и 3 игри (FIFA 16,Little Big Planet 3,UFC 2),но мисля да си взема конфигурация за игри.Въпросите ми са следните:
        Дали ще мога да продам конзолата с игрите и джойстиците за повече от 500лв.?В смисъл плейстейшъна не е про,слим или някъкав друг а е обикновен купен е преди 2 години.
        Значи имам спестени 800лв а компа който искам да купя е 1400лв.Ако продам Плейстейшъна за 600лв ще мога да го купя но после трябва да мисля за монитор.Ако може да ми предложите някой монитор до 250лв подходящ за CS:GO,GTA V,BF 1
        Не искам да ставам някъкав геймър а просто вечерта малко да поцъкам ЦС или ГТА ей така за релакс...И се чудя дали да запазя Плейстейшъна и да не купувам PC-то или обратното?Тъй като вече доста пъти чувам,че е по-добре да си на PC.
        А също разбрах,че сам да си сглобя комп е по-далавера,а PC-то което искам да купя е сглобено от Озон.бг и там пише ,че се тества преди да е изпратено.Ако може да ми кажете дали си струва 1400лв струва?А и да попитам ако евентуално го поръчам като ми го доставят веднага ли ще работи или трябва да инсталирам нещо или нещо такова?А иначе ето линк за PC-то.  [(https://www.ozone.bg/portals/desktop-configurations/behemoth)]
      • от stoev_dd
        София както всяка една столица се развива с бързи темпове. Преди стотина години е имало само къщи, последвани от жилищни постройки тип блокове а през последните 20 години сме свидетели и на модерното строителство. Особеното на урбанизацията, е че голям брой хора се налага да заживеят в една и съща сграда и да бъдат съседи. И искат, не искат трябва да си поделят отговорността за общото пространство. Тази отговорност, разбира се довежда и до въвеждането на законови рамки, но чак през 2009 г. Закона за Управление на Етажната Собственост ясно описва какво и как трябва, да се случи във всеки един вход. Въпреки това, от много време насам се заражда проблема с управлението на етажната собственост. Много често хората трудно избират своя домоуправител, касиер или пък чистач. Дори се случва човекът, който е отговорен за събирането на парите да изчезне заедно с тях. На домоуправителя да му дойде до гуша и да остави всичко или пък чистача да не си върши съвестно работата. Разбира се не само в София има подобни проблеми ами навсякъде в света, където множество хора живеят под един покрив. В Западната част на Европа, започват да възникват фирми, които са тясно специализирани в управлението на етажната собственост. От скоро идва и идеята за създаване на подобна услуга у нас. С тази трудна задача се нарамят управителите на "Вход Мениджър". Удобството на такъв тип услига, е че вече не е нужно съседите да се карат по-между си а просто да оставят работата на професионалистите. Това ще спести много нерви, усилия и средства. Самата фирма и отделни секции, могат да се справят с всяка една сфера в етажната собственост. Било то почистване, поддръжка на общите части, ремонт, събиране на такса, организиране на събрания и вземане на ежедневни решения. Възникването на услугата професионален домоуправител е една положителна промяна за забързаното ежедневие на софиянци. Вече могат да си отдъхнат, че има кой да управлява тяхната етажна собственост, и че не е нужно да хабят своите нерви. Е драги съседи, сега остава само да започнем, да се поздравяваме по-често, защото тази работа само ние можем да си я свършим.
      • от xXx*Triple*xXx
        Привет Имам нужда от вашия съвет !!! Решил съм да закупя по добър компютър от този с който съм в момента разрових малко из сайтовете и се спрях на нещо което ме устройва като цена и хардуер/компоненти 1во ще започна с това,че компютъра ще се ползва главно за League of Legends и от време на време за гледане на някой филмче и ровене из фб/калдата/замунда/сайтове с продажби на автомобили торент сайтове и т.н. също така искам да знам дали ще имам възможност да стриймвам по време на игра на League of Legends по възможност без лаг и спек ? ето и частите на самия комп : Процесор Intel Dual Core E8200 2,66ghz ... Рам 4GB DDR2 800mhz ... 240GB HDD ... Видеокарта Ati Radeon HD4850 512mb 256bit GDDR3
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.