Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Може ли да се клокне този процесор на Asus K53U

bmvtooo

Препоръчан отговор

Това е процесора на лаптопа ми:  AMD® APU E-450/E-350 (Dual Core)/C-60/C-50 (Dual Core) Processor (модела е С50).

Въпроса е в заглавието. Струва ми се прекалено бавен на 1 гигахерц и ми се иска да е малко по-бърз, а да се смени не става, защото е залепен за дъното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При никакви положения. Ще убиеш лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Може ли да се клокне

Първо и най-напред - Извършването на каквито и да е операции по промяна на параметрите, различни от фабрично зададените по подразбиране, може да доведе до дефектиране на компонент.
И се извършва на собствена отговорност и риск!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де SSD ли трябва да му сложа, че да се подобри бързодействието на този лаптоп? Сега е направо си е като бабичка така да се каже. В другата тема описах, че са сменени хард диска с чисто нов и рам паметта което подобри положението с гледането на филми, но като цяло си е доста по-бавен от стария ми лаптоп, който е HP 6530b но няма HDMI изход за да го свържа с телевизора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как толкоз? Старите ми лаптопи са с DDR2 рам памети по 2 гигабайта и са си антики, а бачкат много по-бързо от този който е с DDR3 рам памет 4 гигабайта. Странно е като е много по-нов модел, а да бачка по-бавно от тях. Единствения вариант е да добавя още една плочка рам 4 гигабайта, но колко ще се подобри положението нямам представа.

п.п. Между другото може ли въобще да му се сложи SSD или не?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто този процесор е "скопен". Ако искаш сложи и 15 гигабайта рам все тая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, bmvtooo написа:

Е как толкоз? Старите ми лаптопи са с DDR2 рам памети по 2 гигабайта и са си антики, а бачкат много по-бързо от този който е с DDR3 рам памет 4 гигабайта. Странно е като е много по-нов модел, а да бачка по-бавно от тях. Единствения вариант е да добавя още една плочка рам 4 гигабайта, но колко ще се подобри положението нямам представа.

п.п. Между другото може ли въобще да му се сложи SSD или не?

Пробвай с друга операционна система.Всичко друго е пласебо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. С коя операционна система е?
2. С кое издание на BIOS е?
3. Всички драйвъри ли са инсталирани от източници на производителите? Не драйвъри на Microsoft.
https://www.asus.com/support/Download/3/295/0/5/k6rNoNTFRn0y8jcp/29/
4. Какви грешки има регистрирани в eventvwr?
5. Правена ли е проверка на файловата система на дяловете на диска за грешки?
6. Правена ли е проверка на системните файлове?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да го правиш този лаптоп, г-н Помощник нищо няма да стане. ОС както и браузърите вече си искат своето. Нещата се развиват прекалено бързо. Вече и двуядрените машини започват да клякат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам автора на темата.Опитахте различни операционни системи.А драйвери след това слагахте ли? Ама всички драйвери,не само на видеото,както сте казал в другата ви тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, onogondur написа:

Аз да попитам автора на темата.Опитахте различни операционни системи.А драйвери след това слагахте ли? Ама всички драйвери,не само на видеото,както сте казал в другата ви тема.

Няма смисъл! Проблема не е в ОС, а в браузърите. Прочесорчето не може да обработи цялата информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ссд ще подобри положението(стига да може да се сложи)Смяната на hdd със ssd диск се усеща винаги и има много-по голямо значение за бързодействието на системата от поставянето дори на по-мощен процесор(което в случая е и невъзможно).Ако има достатъчно рам(4гб)може да се отдели и около 1 гб или малко по-малко и да се направи рам диск,на който да се сложи браузъра с който се работи,също ще се усети.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам нетбук с с-60 - колкото и да е кекав става за нет и някой филм. Не бих казал, че е като бабичка следователно проблема е другаде. Странното при мен беше, че за проба именно на нетбука сложих новозакупено ssd и резултата беше разочароващ - почти никаква файда. И нищо общо с резултата когато сложих ссд- то на друг лаптоп - светкавична реакция като имаш в предвид, че там подмених хибриден диск. Пробвай една преинсталация ако ти се занимава, но например с уин7 хоум например.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверихте ли температурата на процесора, много хора се оплакват от прегряване и това ме навежда на мисълта, че причината за бавенето може да е тази!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

от лаптоп какво очакваш тва е за чатане  и разглеждане на сайтове и пасеанси.

и аз искам да играя последните заглавия  игри  на дуал  коре като го овърклок ама не става и да можеше да се овърклок  ще ми трябва и видеокарта за 400 долара на минимални изисквания и други работи.

WINDOWS XP 32 (86)   тва е положението колкото толкова или win 7- 32

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Ivanov IP написа:

Проверихте ли температурата на процесора, много хора се оплакват от прегряване и това ме навежда на мисълта, че причината за бавенето може да е тази!

Не, не е тази. 

преди 13 часа, zlinaka написа:

Имам нетбук с с-60 - колкото и да е кекав става за нет и някой филм. Не бих казал, че е като бабичка следователно проблема е другаде. Странното при мен беше, че за проба именно на нетбука сложих новозакупено ssd и резултата беше разочароващ - почти никаква файда. И нищо общо с резултата когато сложих ссд- то на друг лаптоп - светкавична реакция като имаш в предвид, че там подмених хибриден диск. Пробвай една преинсталация ако ти се занимава, но например с уин7 хоум например.

Естествено!! Пробпема е в процесора, а не в хард диска. Нищо не може да го спаси този лаптоп. При моя познат в сервиза в Плевен му носят постоянно такива машини с молбата да ги забърза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...