Премини към съдържанието
bmvtooo

Може ли да се клокне този процесор на Asus K53U

Препоръчан отговор

Това е процесора на лаптопа ми:  AMD® APU E-450/E-350 (Dual Core)/C-60/C-50 (Dual Core) Processor (модела е С50).

Въпроса е в заглавието. Струва ми се прекалено бавен на 1 гигахерц и ми се иска да е малко по-бърз, а да се смени не става, защото е залепен за дъното.

Редактирано от bmvtooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При никакви положения. Ще убиеш лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Цитат

Може ли да се клокне

Първо и най-напред - Извършването на каквито и да е операции по промяна на параметрите, различни от фабрично зададените по подразбиране, може да доведе до дефектиране на компонент.
    И се извършва на собствена отговорност и риск!!!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре де SSD ли трябва да му сложа, че да се подобри бързодействието на този лаптоп? Сега е направо си е като бабичка така да се каже. В другата тема описах, че са сменени хард диска с чисто нов и рам паметта което подобри положението с гледането на филми, но като цяло си е доста по-бавен от стария ми лаптоп, който е HP 6530b но няма HDMI изход за да го свържа с телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От тази конфигурация толкоз. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е как толкоз? Старите ми лаптопи са с DDR2 рам памети по 2 гигабайта и са си антики, а бачкат много по-бързо от този който е с DDR3 рам памет 4 гигабайта. Странно е като е много по-нов модел, а да бачка по-бавно от тях. Единствения вариант е да добавя още една плочка рам 4 гигабайта, но колко ще се подобри положението нямам представа.

п.п. Между другото може ли въобще да му се сложи SSD или не?

Редактирано от bmvtooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто този процесор е "скопен". Ако искаш сложи и 15 гигабайта рам все тая.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 52 минути, bmvtooo написа:

Е как толкоз? Старите ми лаптопи са с DDR2 рам памети по 2 гигабайта и са си антики, а бачкат много по-бързо от този който е с DDR3 рам памет 4 гигабайта. Странно е като е много по-нов модел, а да бачка по-бавно от тях. Единствения вариант е да добавя още една плочка рам 4 гигабайта, но колко ще се подобри положението нямам представа.

п.п. Между другото може ли въобще да му се сложи SSD или не?

Пробвай с друга операционна система.Всичко друго е пласебо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. С коя операционна система е?
    2. С кое издание на BIOS е?
    3. Всички драйвъри ли са инсталирани от източници на производителите? Не драйвъри на Microsoft.
    https://www.asus.com/support/Download/3/295/0/5/k6rNoNTFRn0y8jcp/29/
    4. Какви грешки има регистрирани в eventvwr?
    5. Правена ли е проверка на файловата система на дяловете на диска за грешки?
    6. Правена ли е проверка на системните файлове?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Каквото и да го правиш този лаптоп, г-н Помощник нищо няма да стане. ОС както и браузърите вече си искат своето. Нещата се развиват прекалено бързо. Вече и двуядрените машини започват да клякат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз да попитам автора на темата.Опитахте различни операционни системи.А драйвери след това слагахте ли? Ама всички драйвери,не само на видеото,както сте казал в другата ви тема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, onogondur написа:

Аз да попитам автора на темата.Опитахте различни операционни системи.А драйвери след това слагахте ли? Ама всички драйвери,не само на видеото,както сте казал в другата ви тема.

Няма смисъл! Проблема не е в ОС, а в браузърите. Прочесорчето не може да обработи цялата информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен ссд ще подобри положението(стига да може да се сложи)Смяната на hdd със ssd диск се усеща винаги и има много-по голямо значение за бързодействието на системата от поставянето дори на по-мощен процесор(което в случая е и невъзможно).Ако има достатъчно рам(4гб)може да се отдели и около 1 гб или малко по-малко и да се направи рам диск,на който да се сложи браузъра с който се работи,също ще се усети.

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Положението ще се подобри при смяна на лаптопа. Такива изпълнения за по 300-400 лева нови от технополис са безнадеждни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам нетбук с с-60 - колкото и да е кекав става за нет и някой филм. Не бих казал, че е като бабичка следователно проблема е другаде. Странното при мен беше, че за проба именно на нетбука сложих новозакупено ssd и резултата беше разочароващ - почти никаква файда. И нищо общо с резултата когато сложих ссд- то на друг лаптоп - светкавична реакция като имаш в предвид, че там подмених хибриден диск. Пробвай една преинсталация ако ти се занимава, но например с уин7 хоум например.

Редактирано от zlinaka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проверихте ли температурата на процесора, много хора се оплакват от прегряване и това ме навежда на мисълта, че причината за бавенето може да е тази!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

от лаптоп какво очакваш тва е за чатане  и разглеждане на сайтове и пасеанси.

и аз искам да играя последните заглавия  игри  на дуал  коре като го овърклок ама не става и да можеше да се овърклок  ще ми трябва и видеокарта за 400 долара на минимални изисквания и други работи.

WINDOWS XP 32 (86)   тва е положението колкото толкова или win 7- 32

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, Ivanov IP написа:

Проверихте ли температурата на процесора, много хора се оплакват от прегряване и това ме навежда на мисълта, че причината за бавенето може да е тази!

Не, не е тази. 

преди 13 часа, zlinaka написа:

Имам нетбук с с-60 - колкото и да е кекав става за нет и някой филм. Не бих казал, че е като бабичка следователно проблема е другаде. Странното при мен беше, че за проба именно на нетбука сложих новозакупено ssd и резултата беше разочароващ - почти никаква файда. И нищо общо с резултата когато сложих ссд- то на друг лаптоп - светкавична реакция като имаш в предвид, че там подмених хибриден диск. Пробвай една преинсталация ако ти се занимава, но например с уин7 хоум например.

Естествено!! Пробпема е в процесора, а не в хард диска. Нищо не може да го спаси този лаптоп. При моя познат в сервиза в Плевен му носят постоянно такива машини с молбата да ги забърза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.