Премини към съдържанието
Vanyna

Премахване на дразнещо изскачащи Efbet и Bet365

Препоръчан отговор

Моля за помощ! При сърфирането ми в Мозила, непрекъснато ми се отварят и натрупват прозорците на сайтовете Efbet и Bet365, без дори да знам “зад кадър“! :no-no: Мога ли да ги спра веднаж и завинаги? С Windows 10 съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай да ги отстраниш с някой от AdBlocker-ите. Препоръчвам ти uBlock, тъй като е по-лек и пестелив откъм RAM. Негова алтернатива е AdBlock.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/

Стартираш и сканиране а като приключи почистване. Ще се съгласиш и ще поиска рестарт. Публикувай лога. И не adblock а Adblock Plus.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Все си мисля,че от блокерите ublock origin засега е най-добрият(лично мнение).Аз от месец съм решил генерално проблема и сега не използвам дори блокери на рекламите-спирам всичко още на входа с модифициран hosts file,който ъпдейтвам периодично,така ми се струва,че страниците се зареждат най-бързо и е най-чисто.

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@Слави Маринов Е значи трябва ръчно да добавяш домейните във файла нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, Mr.n0b0dy написа:

Става и ръчно,но е много играчка,има готови решения,които се изтеглят и с един-два клика се модифицира хост файла,ето едно:http://winhelp2002.mvps.org/hosts.htm,може да се намерят и други готови решения,стига да се потърси.Hosts man пък е малка програмка,която е удобна за работа с въпросния хост файл.

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Един по-обновен инструмент за работа с HOSTS файла. Поддържа актуализиране от няколко източника, позволява преманване на ъпдейт на hosts файла, ремонт на hosts файла(за пренасочване към сайта - скочи върху картинката):
    14.png

Единствено не намерих функция, която да обработва hosts файла да го оптимизира, като събира по до 9 web адреса на един IP адрес. Функционалност, която има abelhadigital hosts optimizer, който пък изтрива етикетите на Hosts File Editor.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, ExaFlop написа:

Един по-обновен инструмент за работа с HOSTS файла. Поддържа актуализиране от няколко източника, позволява преманване на ъпдейт на hosts файла, ремонт на hosts файла(за пренасочване към сайта - скочи върху картинката):
    14.png

Единствено не намерих функция, която да обработва hosts файла да го оптимизира, като събира по до 9 web адреса на един IP адрес. Функционалност, която има abelhadigital hosts optimizer, който пък изтрива етикетите на Hosts File Editor.

Аз използвам hosts man,но тази програмка май е по-добра и с повече възможности.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Определено с доста повече функционалност. Ползвам комбинация от нея и hosts optimizer. С малко гимнастики, за да възстановявам етикетите за възстановяване след оптимизиране с hosts optimizer.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 59 минути, Mr.n0b0dy написа:

в настройките на ублока->3rd-party filters добавяш bulgarian adblock list.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако се използва Adblock Plus може да се добави това към нея => http://jessehakanen.net/adblockpluspopupaddon/

И в настройките да се сложи отметка пред Block all pop-ups.

screenshot4.png

Колкото до Hosts файла и аз ползвам HostsMan или HostsXpert. Друга доста добра е Hosts Block 2.1.4

преди 1 час, emil644466 написа:

в настройките на ублока->3rd-party filters добавяш bulgarian adblock list.

Мисля, че си има отметка по подразбиране поне на системите, на които съм слагал uBlock origin.

преди 2 часа, ExaFlop написа:

Тази функция я има в HostsMan.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Тази функция я има в HostsMan.

Да, за HostsMan знам - тя и hosts optimizer са на Abelhadigitel. Аз визирах Hosts File Editor, че в него не намерих такъв оптимизатор. И мисля да пиша на автора да включи такава оптимизация.
    Edit: Hosts Block 2.1.5  не тръгна под Win 10 14931 X64

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, ExaFlop написа:

Edit: Hosts Block 2.1.5  не тръгна под Win 10 14931 X64

Би трябвало да работи, но и при предпоследния коментар не тръгва. Ако искаш пиши на автора:

https://www.wilderssecurity.com/threads/hosts-block.378901/page-8

Форума на програмата:

http://hostsblock.boards.net/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Би трябвало да работи, но и при предпоследния коментар не тръгва

На мен пък bitdefender не ми дава да отворя страницата от линка-блокира я като опасна.:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 47 минути, B-boy/StyLe/ написа:

пиши на автора:

Done!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е умно да се пипа много по hosts файла. Така resolve-а дава по-високи времена за реакция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко не съм съгласен. Кое е по-близо? Hosts файлът или DNS сървърът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не би трябвало да е проблем особено ако се използва 0.0.0.0, вместо 127.0.0.1

Цитат

Using 0.0.0.0 instead of 127.0.0.1 is indeed faster because you don't have to wait for a timeout.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 часа, ExaFlop написа:

Малко не съм съгласен. Кое е по-близо? Hosts файлът или DNS сървърът?

Относно услугата DNS Client да попитам как стоят нещата...........по принцип трябва да се направи на Manual,а не да се изключва напълно,но пише,че по принцип не би трябвало при проверка да работи.При мен е на Manual,но когато проверя дали се изпълнява винаги е включена,дали да не я изключа съвсем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Би трябвало да работи. Направи следната проверка - спри услугата и в конзола напиши:
    ipconfig /flushdns
    Ако услугата не работи, командата ще върне грешка. При работеща услуга командата ще върне съобщение за успешно изчистване на кеша.
    BTW авторът на Host file editor каза, че ще се постарае да включи оптимизацията на Hosts файла в следващата версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, ExaFlop написа:

ipconfig /flushdns

в това отношение най-много си харесвам IE11 на микромеките

Ново Bitmap изображение.jpg

това в във windows върши работа, ами в линукс как стоят нещата, щото във всеки сайт за онлайн филми си излизат ефбет/ефнебет

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, дръндю написа:

това в във windows върши работа, ами в линукс как стоят нещата, щото във всеки сайт за онлайн филми си излизат ефбет/ефнебет

При линукс по специално само с гугъл хром браузъра адблок+ и тази добавка https://chrome.google.com/webstore/detail/scriptsafe/oiigbmnaadbkfbmpbfijlflahbdbdgdf

Редактирано от Gangosa
    испуснато ----->и (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 32 минути, ExaFlop написа:

Би трябвало да работи. Направи следната проверка - спри услугата и в конзола напиши:
    ipconfig /flushdns
    Ако услугата не работи, командата ще върне грешка. При работеща услуга командата ще върне съобщение за успешно изчистване на кеша.
    BTW авторът на Host file editor каза, че ще се постарае да включи оптимизацията на Hosts файла в следващата версия.

Е като я спрях естествено,че не работи и ми върна съобщение за грешка,мисълта ми беше как да я конфигуирам ,на disable,enable или  manual,препоръчва се да не се изключва напълно,а да се направи на мануал,но при проверка не би трябвало да работи.Аз като я изключа примерно(ръчно) и след 5 мин. като проверя пак си работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Auto/Delay/
    Спря ми токът по време на дефрагментиране и ми се счупи Windows. В процес на ремонт съм.

Пиша през един конвертор на латиница
    Имаш ли настройки за приоритет на hosts?
    http://www.speedguide.net/articles/host-resolution-priority-tweak-1130

Може да се направи и с SG TCP Optimizer
    http://www.speedguide.net/downloads.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.