Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Решил съм другият месец да си взема нов лаптоп. Ще се използва главно за гледане на филми, интернет, някоя онлайн игричка и от време на време ще използвам photoshop и iliustrator. Склонен съм да дам до 850 лева, но ако намеря нещо по добро съм склонен да дам малко повече.

Засега съм се насочил към тези конфигурации 

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-LENOVO-100-15-80QQ008WBM-94RI/p/516730

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-E5-575G-3401-BK/p/518107

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-DELL-INSPIRON-5558-762453-BK/p/512822      

Много ми се искаше екрана да е с IPS матрица, но нещо немога да намеря такъв за мойте пари.

Та бих искал да чуя кой от трите е най-добрият избор, разбира се ако вие имате някакви предложения ще се радвам да ги споделите!

Ще е по-добре ако лаптопът е от Технополис

Благодаря предварително!

Редактирано от Ивчо Н. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Ивчо Н. написа:

this HTML class. Value is http://www.technopol

Оправи си линковете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, mir4a написа:

Преди 2 дни ми попадна този. След инсталацията просто лети.

Да, параметрите изглеждат много добри, но съм чувал доста негативни мнения за HP 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То негативни мнения можеш да намериш за всяка машина. Но това е ProBook серия. Аз съм с такъв вече поне 3 години (по-старо поколение) и до сега проблеми не съм имал. Още повече, че е с метален корпус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 33 минути, mir4a написа:

То негативни мнения можеш да намериш за всяка машина. Но това е ProBook серия. Аз съм с такъв вече поне 3 години (по-старо поколение) и до сега проблеми не съм имал. Още повече, че е с метален корпус.

Да наистина е така, но е доста над бюджета ми за жалост...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом ще ти се играе от време на време, между трите лаптопа Acer-ът е най-удачният вариант - получаваш по-новото поколение процесор и някаква сравнително добра ОРЯЗАНА карта(по принцип не е за предпочитане, но като за боклук се представя по-добре от х10, х20 и х30 моделите).

Иначе, по-удачно е да си търсиш лаптопс i3, 4-8GB рам, без NVIDIA/AMD консуматор(т.е. само с вграденото видео да караш) и матов дисплей. ProBook са добри кандидати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 50 минути, mir4a написа:

Преди 2 дни ми попадна този. След инсталацията просто лети.

Хубав е, но е с 400 лева над бюджета на автора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо пък лаптоп? Ако няма да пътувате, не Ви е нужен, за тези 850-900 лв. ще можете да си сглобите настолен компютър с много  по-добри параметри, а и ще Ви служи с години, а докато лаптопа след 2 максимум 3 години ще започне да издава багажа. Пък и настолният компютър дава по-добри възможности за ъпгрейд, отколкото лаптопа.

Редактирано от osko97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 30 минути, osko97 написа:

Защо пък лаптоп? Ако няма да пътувате, не Ви е нужен, за тези 850-900 лв. ще можете да си сглобите настолен компютър с много  по-добри параметри, а и ще Ви служи с години, а докато лаптопа след 2 максимум 3 години ще започне да издава багажа. Пък и настолният компютър дава по-добри възможности за ъпгрейд, отколкото лаптопа.

Ами наистина настолния компютър ще е по-добрият избор, но ми се налага да бъде лаптоп

преди 7 часа, hudyr написа:

Щом ще ти се играе от време на време, между трите лаптопа Acer-ът е най-удачният вариант - получаваш по-новото поколение процесор и някаква сравнително добра ОРЯЗАНА карта(по принцип не е за предпочитане, но като за боклук се представя по-добре от х10, х20 и х30 моделите).

Иначе, по-удачно е да си търсиш лаптопс i3, 4-8GB рам, без NVIDIA/AMD консуматор(т.е. само с вграденото видео да караш) и матов дисплей. ProBook са добри кандидати.

Прав си, но не успявам да намеря лаптоп като горните с вградено видео.. ако може да ме насочите към нещо? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре това си е Ваша работа все пак, в този случай по-добре обърнете повече внимание на лаптопите на HP или Toshiba. Те са едни от най-здравите, без значение колко отрицателни коментари има, за всяка марка ги има, както са казали колегите по-горе. Lenovo бързо се скапват, най-вече клавиатурите им заминават най бързо. Най-добрите избори ще са HP или Toshiba. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, osko97 написа:

Добре това си е Ваша работа все пак, в този случай по-добре обърнете повече внимание на лаптопите на HP или Toshiba. Те са едни от най-здравите, без значение колко отрицателни коментари има, за всяка марка ги има, както са казали колегите по-горе. Lenovo бързо се скапват, най-вече клавиатурите им заминават най бързо. Най-добрите избори ще са HP или Toshiba. 

Ами за цената която съм посочил HP и Toshiba няма как да взема с такива параметри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В такъв случай Ви препоръчвам да изберете моделът на Acer, на който сте дал линк по-горе. Прегледах параметрите внимателно и на трите лаптопа и моделът на Acer e по-добър от другите останали два лаптопа. Първо: На Dell и Lenovo RAM паметите са DDR3, докато на Acer-a е DDR4. Това осигурява по-добра производителност, все пак е по-ново поколение от DDR3. Второ: Видеокартата на Acer e Geforce 940MX 2GB, което мисля, че е по-добър вариант спрямо 920М. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, hudyr написа:

^ Ей тва е вариантът.

Осъзнавате, че този модел е с вградена видеокарта нали? А и е с по-слаби характеристики, спрямо Acer-a който предложих като вариант горе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-горе бях казал, че измежду трите лаптопа, сред които е и въпросният acer, acer-ът е най-добрият вариант. Дадох пример за лаптоп без отделно видео въпреки паметта. Никъде не съм казвал, че е оптимален. Оставам си на мнението, че на-доброто решение в момента е acer-ът с 940МХ.

И не, рам паметта не увеличава производителността въз основа на поколението си. Рам паметта е просто временен склад, до който проесорът да може да достъпва светкавично бързо. Колкото повече, толкова по-добре. DDR4 е просто с по-високи честоти от DDR3, също и с по-високи тайминги. Според случая може и да няма абсолютно никакъв смисъл да се купува конфигурация с DDR3.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, hudyr написа:

По-горе бях казал, че измежду трите лаптопа, сред които е и въпросният acer, acer-ът е най-добрият вариант. Дадох пример за лаптоп без отделно видео въпреки паметта. Никъде не съм казвал, че е оптимален. Оставам си на мнението, че на-доброто решение в момента е acer-ът с 940МХ.

Тогава се извинявам, разбрал съм Ви погрешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, osko97 написа:

Lenovo бързо се скапват, най-вече клавиатурите им заминават най бързо.

Как го определи това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 35 минути, Stoyannnov написа:

Как го определи това?

Минавали са много лаптопи на Lenovo през ръцете ми. Хобито ми е да се занимавам с компютри и досега, колкото хора са ми давали лаптопи на Lenovo, на повечето от тях клавиатурите им бяха заминали, а и мой приятел ползваше техен лаптоп и за няма и 6 месеца му се развали клавиатурата, оправиха я и след около месец и нещо изгоря и дънната платка. Затова съм дръпнал ръце от lenovo и започнах да не ги харесвам и да не ги препоръчвам. Защото не са предишните Lenovo, които да създават машини, които да работят с години. :)

Редактирано от osko97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това, че ти минават през ръцете не означава, че клавиатурите им са дефектни. Като ги заливат много ясно, че няма да работят.  При мен също минават най-различни лаптопи. Не само леново, но за леново мога да кажа, че пластмасариите са отвратителни!

Аз съм с леново и за година и половина, пластмасите се захабиха много и с каквото и да се чистят оправия няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,харесал си един лаптоп за игри Lenovo Y50-
    70

КАПАЦИТЕТ RAM : 8 GB
    КАПАЦИТЕТ HDD : 1000 GB
    ТИП ПРОЦЕСОР : INTEL CORE i7-4720HQ 2.60-3.60
    РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH : 15.6
    ЧЕСТОТА НА ПРОЦЕСОРА : 2.60 - 3.60 GHZ
    ТИП ГРАФИЧНА КАРТА : NVIDIA GEFORCE GTX 960M 4gb ddr5

Какво мислите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.