Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Отношенията между САЩ и Русия

Препоръчан отговор

Между другото:

Цитат

Президентът на САЩ Доналд Тръмп подписа бюджет за отбрана на стойност 716 милиарда долара за финансовата 2019 година, която в САЩ започва на 1 октомври.

За сравнение - военният бюджет на Русия за 2017 г. е малко над 42 милиарда долара.

На първо място новият бюджет е насочен към увеличение на броя военнослужещи, който ще нарасне с около 16 хиляди души. В него е залегнало увеличение и на заплатите в армията с 2,6% - най-сериозния скок от 9 години насам.

В бюджета не се предвиждат средства за идеята на Тръмп за т. нар. Космически сили, но пък му отпуска пари за желания от президента военен парад подобен на този на руската армия на Червения площад. Пищната демонстрация на американската военна мощ ще се проведе във Вашингтон през ноември.

Предвидени са и 250 милиона долара за продължаване на военната помощ за Украйна, както и редица мерки, насочени към противодействие на Русия във военната сфера.

Законът деблокира 69 милиарда долара за настоящи операции в чужбина, включително Афганистан, Сирия, Ирак и Сомалия.

Близо 40 милиарда долара ще бъдат похарчени за обновяването на военновъздушните сили, други 65 милиарда ще бъдат заделени за разработването на нови ядрени бойни глави с малка мощност, които ще бъдат монтирани на ракети, изстрелвани от подводници. 

Бюджетът предвижда още 500 милиона долара за съвместното производство на системите за ракетна отбрана на Израел, 850 милиона долара за обучение и въоръжение на иракската армия.

Цитат

Cpeд плaниpaнитe ocнoвни paзxoди нa Πeнтaгoнa e вĸлючeнo зaĸyпyвaнeтo нa 77 нoви изтpeбитeли F-35 Јоіnt Ѕtrіkе Fіghtеrѕ. B cмeтĸaтa влизaт oщe 85 милиoнa дoлapa зa xeлиĸoптepи UН-60М Вlасk Наwk, ĸaĸтo и 13 нoви бoйни ĸopaби. 225,3 милиoнa дoлapa щe бъдaт изпoлзвaни зa зaĸyпyвaнeтo нa нoви тaнĸoвe М1 Аbrаmѕ, 60 бpoниpaни бoйни мaшини и дpyги.

Цитат

В текста на документа се посочва, че началникът на Пентагона, държавният секретар и главнокомандващият Обединените въоръжени сили на НАТО в Европа са длъжни да разработят и осъществят стратегия за оказване на подкрепа на съюзниците и партньорите в Европа, „намиращи се под заплаха от руска агресия“. Те трябва и да „разгледат възможността за увеличаване на честотата и мащаба на провежданите в Черно море военни учения на НАТО и други многонационални учения с участието на Украйна и Грузия“. 

Къде точно се дават милиарди за отбрана, че не ми стана ясно!? По-скоро ми прилича на подготовка  за нападение....

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 5,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Мацката го обяснява много добре и разбираемо дори и за неспециалисти с малко здрав разум. Ааааа , ма чакай, това сигурно пак е фейк и пропаганда на руснаците. А картинката е точно обратната.

ЧУДЕСНОТО ИЗБАВЛЕНИЕ НА СКРИПАЛОВИ ПО ВЕЛИКДЕН Да обобщим фактите: - Семейство Скрипал е отровено от свръхмощна отрова, 2 грама от нея убива половината страна на момента; - Отровени са в рест

Напротив , постъпиха много умно. Цял свят видя патока Доналд как се насра. Тия неща не се забравят. 

Публикувани изображения

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лавров: Дните на долара са преброени

Цитат

Дните на долара, като стандартна валута в международната търговия, са преброени. Това заяви руският външен министър Сергей Лавров, цитиран от агенция „Ройтерс“, след среща с турския си колега Мевлют Чавушоглу в Анкара.

Първият дипломат на Русия съобщи, че Москва обсъжда възможността за използване на национални валути при двустранната търговия с Турция, Китай и Иран.

Външният министър също заяви, че наложените от Вашингтон повишени вносни мита и икономически санкции спрямо Анкара и Москва са нечестно средство в глобалната търговия.

В края на миналата седмица валутната криза в Турция рязко се задълбочи, след като стана ясно, че няма надежда за скорошно разрешаване на споровете между Анкара и Вашингтон. В рамките само на ден лирата загуби най-малко 14% от стойността си, а десетки обменни бюра в мегаполиса Истанбул затвориха врати или обменяха до 100 долара, защото нямат наличности на местната валута, съобщават световните агенции. Това е най-големият спад на националната валута на Турция от финансовата криза през 2001 г. насам.

Лавров винаги е точен в изказванията си и не ни остава друго, освен да очакваме да стане това, което е казал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.08.2018 г. в 21:11, Мойра написа:

Лавров винаги е точен в изказванията си

Лавров е изпечен лъжец , и това е всеизвестно.

Например , още и пак ...

За дните на долара... всичко е въможно. Да почваме отброяването ?

Ден първи ... https://newizv.ru/news/economy/13-08-2018/rossiyskie-oligarhi-poteryali-za-odin-den-3-1-mlrd-dollarov

http://www.ntv.ru/novosti/2057700/

Мисля с тези падения на рублата, икономически загуби и вътрешни проблеми , не това е пътя да свалят долара.. но ...  :)

ps

Паметливи припомнят че отказа от долара не е за пръв път :)

39262797_715516098800014_766004929596542

Къде е сега Венецуела... няма д акоментирам :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като говорим за горене на долари и чупене на айфони... :

:)

Милиони американци преследвани от властите  готови да се изселят в РФ  ! !

Ще им помогнем и приютим  разбира се. Горките те.

:)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.24chasa.bg/novini/article/7016227

Вече съвсем се обърках.....има ли някой, който да не се намесва в изборите в САЩ?:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майкрософт и те с обвинения, и то с доста конкретика :

https://blogs.microsoft.com/on-the-issues/2018/08/20/we-are-taking-new-steps-against-broadening-threats-to-democracy/

https://www.rbc.ru/politics/21/08/2018/5b7ba3409a794718d6fc0491?utm_source=tw_rbc

Цитат

Microsoft Digital Crimes Unit (DCU) выполнило судебный приказ о передаче контроля над шести интернет-доменами, которые были созданы «группой, тесно связанной с российским правительством» — Strontium (Fancy Bear, APT28). Они, пишет компания, создавали веб-страницы и URL-адреса, которые выглядели как сайты, интересующие их потенциальных жертв.

Некоторые из созданных киберпреступниками доменов имитировали сайты Международного республиканского института, в совет директоров которого входят шесть республиканских сенаторов и кандидат в американский парламент, институт Хадсона. Некоторые страницы были написаны и сверстаны таким образом, что создавалось впечатление, как будто они принадлежат американскому Сенату.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прости американци,. един президент не могат да си изберат без чужда помощ.
Добре че бяха пак  руснаците че да им изберат президент!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, miro20 написа:

Ей..голям си манипулатор....Преди време имаше спор за използването на подобни методи...Може да са ...всички...включително ЦРУ и ФБР...

Цитат

Как подчеркнула ИT-корпорация, у нее нет доказательств, что через эти домены могли проводиться успешные кибератаки, а также что конечной целью их создания служат кибервзломы.
.........................

Генеральный директор компании Zecurion Алексей Раевский в разговоре с РБК отметил, что помимо заявления компании Microsoft доказательств, что группа хакеров была связана с властями России и создала ложные интернет-домены, нет.

«Тут ключевой момент в том, что даже по заявлению компании Microsoft отсутствуют доказательства того, что через эти домены проводились какие-то кибератаки. Также я не знаю, как они определили, что эти домены были созданы группой, которая тесно связана с российским правительством. Это тоже странное довольно заявление: как они определили, что это за группа и как она связана с российским правительством? Хотелось бы это более подробно узнать», — сказал Раевский.

Ако има доказателства -да ги извадят на яве!Стига са подхвърляли изтъркани фрази от рода "няма доказателства,ама знаем кой е.."..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.08.2018 г. в 11:30, NIKISHARK написа:

Между другото:

Къде точно се дават милиарди за отбрана, че не ми стана ясно!? По-скоро ми прилича на подготовка  за нападение....

...И, Крис, бях поразен, слушайки твоето предаване, какви неща говори президентът. Напомня ми за една случка преди 30 години, когато бях военно аташе в Народна република България по време на комунистическия режим. И говорих с български комунист, политически офицер, спорихме за нещо, което вече съм забравил.

И по едно време го запитах: Полковник, трябва да ми кажете. Какво означава истината за вас?

И той ми отговори: Истината, Майкъл, е това което обслужва партията.

И мисля, че виждаме част от това сега в Северна Америка и никога не съм предполагал, че това е възможно...

safe_image.php?d=AQB7gcqFLI7v2ImW&w=540&
terminal3.bg

http://terminal3.bg/bivsh-direktor-na-cru-trmp-mi-napomnja-za-komunisticheska-blgarija/
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.08.2018 г. в 9:59, BMW Маниак написа:

Прости американци,. един президент не могат да си изберат без чужда помощ.
Добре че бяха пак  руснаците че да им изберат президент!

Ами така е с тоя мизерен военен бюджет и нищожни пари за разузнаване. Нельзя. Ще им се месят много ясно. Че дори ще придвижват войски по границите на НАТО.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_military_expenditures

Всеки път руснаците им виновни... но накрая ще стане така, че наистина руснаците ще са виновни, само че никой няма да повярва, заради синдрома на "лъжливото овчарче". Миро20 е типичен пример за такова развитие. От един момент нататък НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО КАЗВА, защото вече се е ДОказал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лангурманчо, в едно съм поне сигурен. Докато ти не си на никого в устата, поне аз съм :)   /не ми е приятно  да съм обект на хомо-фобии и комплексарски изцепки, но ... това не е мой проблем /

И за друго съм сигурен. Че нямам нито една лъжа казана, и това определено ви вбесява.

Иначе не виждам много суперлативи от срещата Путя-Меркел.

Този анализ ми хареса :

https://nv.ua/opinion/oreshkin/plokhaja-situatsija-chto-putin-privez-iz-hermanii--2489800.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Lumberman написа:

Всеки път руснаците им виновни... но накрая ще стане така, че наистина руснаците ще са виновни, само че никой няма да повярва, заради синдрома на "лъжливото овчарче". Миро20 е типичен пример за такова развитие. От един момент нататък НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО КАЗВА, защото вече се е ДОказал.

Много точен коментар. Какво нещо е да се омаскариш до такава степен, че да си нарицателно за лъжец. Тук намирам нещо общо между дебелака и САЩ. Лъжат, безочливи са, никой не им вярва, но те си продължават напред.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Че нямам нито една лъжа казана, и това определено ви вбесява.

Вбесява ни това, че не си признаваш доказаните лъжи. Въртиш, сучеш и все се изкарваш ти "правия". Но вече сме ти свикнали.:biggrin:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия съвсем луднаха...

Американски експерти: Руски хакери настройват хората срещу ваксините

Цитат

След обвиненията към Русия за намеса в изборите в САЩ, американски учени твърдят, че „хакери на Москва" се борят срещу ваксините.

Руски тролове разпространявали в Twitter дезинформация за вредите и ползите от имунизациите, сочи специален доклад.

Съобщенията от социалната мрежа, цитирани в проучването, са от периода 2014 – 2017 г. От същите профили е направен и опитът да се повлияе на американските президентски избори през 2016 г., се казва в доклада.

По-рано този месец Световната здравна организация обяви рекорден брой на случаи на морбили в Европа и посочи като причина намаляването броя на хората, които се ваксинират

Едно е сигурно: Няма нещо,за което да не са виновни руснаците....Ще ми се да видя имената на "специалистите"....не че ще са по-различни от подвизаващите се тук един-двама...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Agentpat™ написа:

Вбесява ни това, че не си признаваш доказаните лъжи.

Цитирай една

преди 38 минути, NIKISHARK написа:

Съобщенията от социалната мрежа, цитирани в проучването, са от периода 2014 – 2017 г. От същите профили е направен и опитът да се повлияе на американските президентски избори през 2016 г., се казва в доклада.

След като са анализирали хората  нишкат ана ИП-та и т.н. и са установили че са с прозиход "фабриките на тролове" , защо трябва да ни учудва ?

Хората си ходят на работа, облужват си амнайсет ник-а  , амнайсет социални "кухи" профила и си  изпълняват  нормите за брой публикации и т.н. и т.н. и си получават накрая 35-45к рубли с премиите.

https://www.svoboda.org/a/29079871.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, miro20 написа:

Хората си ходят на работа, облужват си амнайсет ник-а  , амнайсет социални "кухи" профила и си  изпълняват  нормите за брой публикации и т.н. и т.н. и си получават накрая 35-45к рубли с премиите.

Ти си експерта в тази област...щом казваш...Предполагам само ,че при теб  35-45к не са в рубли...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не приятелю :) По това се различавам от троловете. На всякъде / то не са много / съм с еднакъв ник, с еднакъв стил и лесно разпознаваем профил   :)

Виж, когато е ставало въпрос, някои тук откровенно си бяха признали че пишат на амнайсет места със създадени "резервни" никове, АКО ги изгонят и баннат :) :) :)

Кво да говорим... То това е смешно де.. аз въобще не визирам тези пишлемета които по нашеснки правят тези комплексарски номерца, нямащи нищо общи със  сериозната армия "фабрика на тролове" .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, miro20 написа:

Цитирай една

Ако си мислиш, че (както правиш ти) номерирам, копирам и прошнуровам, всеки твой локум, дебнейки за подходящ момент да го забия, като нож в гърба ти, то жестоко си се объркал. :biggrin: Благодари, че и толкова внимание ти обръщам. :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.08.2018 г. в 20:44, miro20 написа:

разпознаваем профил   :)

Бе тоя твой тук профил минимум пет години не се е ползвал. Изведнъж , а чудо страшна активност. :biggrin:

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, miro20 написа:

Не приятелю :) По това се различавам от троловете. На всякъде / то не са много / съм с еднакъв ник, с еднакъв стил и лесно разпознаваем профил   :)

Виж, когато е ставало въпрос, някои тук откровенно си бяха признали че пишат на амнайсет места със създадени "резервни" никове, АКО ги изгонят и баннат :) :) :)

Кво да говорим... То това е смешно де.. аз въобще не визирам тези пишлемета които по нашеснки правят тези комплексарски номерца, нямащи нищо общи със  сериозната армия "фабрика на тролове" .

Всъщност..ако разгледаме нещата от безпристрастна гледна точка..в твоята глава има твърде много място за фантасмагории и провокации на тема Русия и Путин..(който е скрит и по леглото ти..) за сметка на всичко останало...живееш си в свой свят.....В това няма нищо лошо...освен че по всякакъв начин се опитваш да убедиш всички,и да им даваш "наклон "на мисълта..

В същото време пропускаш реалните  неща..нещата от ежедневието...а там има много истини...за които си сляп...та от тази гледна точка си ..неприятно разпознаваем...кон с капаци...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване