Премини към съдържанието
COCOMEN

Мъдрости от век във век .....

Препоръчан отговор

E темата е ясна.Мисля че всеки от нас е чувал поне една мъдрост.Нека да разменим по накоя за да се образоваме малко и да стане по-мъдри :)

Редактирано от COCOMEN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight

Хм в подобни теми обикновено цитирам един-единствен човек... и като се замисля, че той е на 14-15-16 и аз все още и мам толкова да науча от него.... Мали, чувствам се 7-годишно лапе :) Ето една: Цената на смъртта са нещата които обичаш (най-точното определение за ToDieFor, което някога съм чел). Цената на живота - тези които мразиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и една от мен: Няма вечни приятели има вечни интереси! Уинстън Чърчил-По повод нападението на Германия над СССР Бедноста изпива човешкия разум!-Антон Добрев

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви нещо от Уди Алън: "Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мариян Йорданов е направил много хубава страница с такива мисли - http://misli.start.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек дори и добре да живее-умира и след него се ражда нов човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите любими : 1. Всичко хубаво на тоя свят е или незаконно, или неморално, или води до затлъстяване. 2. Въпросите са вечни, отговорите са преходни. 3. Живота е игра с много тъп сюжет, но с перфектна графика!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живота е един голям театър в който всеки играе роля! В този живот или те тъпчат или тъпчеш,ти сам(а) си избираш от коя страна си! Простаия човек не се учи от грешките си,умния се учи от собствените си грешки,а гения се учи от грешките на другите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето три и от мен:

1. Който иска да направи нещо, намира средства, който не иска нищо да направи - намира причини.

Арабска пословица

2. Колкото е по-умен и по-добър човек, толкова повече забелязва доброто у хората

Паскал

3. Щастието не се търси, а се прави

Руска пословица

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако животът беше лесен,нямаше да започва с плач!!! :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любовта е сама,а живее в две сърца

асирийска мъдрост

Силата управлява света,а не мисълта,но мисълта се използва от силата

Паскал

Няма големи и малки злини,има злини

древноиндийска мъдрост

продължавайте в същият дух.....много ми харесват мъдростите ви........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живеят само влюбените, останалите просто съществуват - Уилям Шекспир, "Ромео и жулиета".

Който се смее над белега, не познава какво е рана. - Уилям Шекспир.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никоя война не е свещена!

Храбрите не живеят вечно, но предпазливите въобще не живеят.

Не говори винаги какво знаеш, но знай винаги какво говориш.

Не е страшно, че грешим. Страшното е, че повтаряме грешките си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да обичаш, когато те обичат е човешко! Да мразиш, когато те обичат е жестоко! Да обичаш, когато те мразят е Велико!

Обмислянето е търсене на оправдание за вече прието решение. А. Бирс

Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен

Алберт Айнщайн

:whist::P;):):):):):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петнадесет неща, за които вероятно не знаеш или никога не мислиш: 1.На света има поне петима души,които толкова те обичат, че биха се простили с живота си заради теб. 2.На света има поне 15 души, които те обичат по един или друг начин. 3.Ако някои някога Те е ненавиждал, то е защото е искал да бъде такъв като Теб. 4.Твоята усмивка може да донесе радост на всеки, даже но този, който не те харесва. 5.Всяка нощ има някои които си мисли за Теб преди да заспи. 6.Има такива, за които Ти си целия свят. 7.Има такива, които не биха могли да живеят без Теб.. 8.Ти си единствен И специален. 9.Има И такива, които Те обичат, а Ти даже не си даваш сметка за тяхното съществуване. 10.Когато правиш грешки, от това винаги излиза нещо добро. 11.Ако си мислиш, че светът ти е обърнал гръб, направи като него-обърни му гръб и Ти. 12.Ако мислиш, че нямаш шанс да постигнеш това, което искаш, вероятно няма да го постигнеш, ако обаче вярваш в себе си сигурно рано или късно ще успееш. 13.Винаги помни комплиментите, които типравят другите, забрави заяждането. 14.Винаги казвай на другите, какво чустваш към тях,ще се чустваш по-добре знаейки, че те знаят за това. 15.Ако имаш чудесни приятели отдели им малко време, за да им го кажеш. Изпрати това писмо на всички, на които Ти държиш, включително И на тези, от които си го получил.Със сигурност ще им стане приятно. Кажи на Този човек , какво означава за Теб, защото докато се решиш да го направиш. . . може И да стане твърде късно. Живей за мига. Никога не съжалявай за нищо. И най- важното, винаги се дръж със семейството И приятелите, защото точно Те са ти помогнали, да бъдеш това, което си! Човекът, който обичаш, ще отвърне на чуствата Ти. Ако ли не,дръж се! ! !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако си загубил пари си изгубил малко, ако си загубил приятел си изгубил много, ако си загубил надежда си изгубил всичко. Редактирано от Tiger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обичам когато ме мразят защото това значи че искат да бъдат като мен но не знаят как!

Обичам когато говорят зад гърба ми това значи че съм напред!

Колкото по нависоко е орела толкова по малък изглежда от долу! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не взимай живота твърде на сериозно. Никога няма да се измъкнеш от него жив. Елбърт Хъбърд Няма особено значение откъде ще тръгнеш, важно е да знаеш накъде отиваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във всяко зло има по малко добо и във всяко добро има по малко зло! Китайска мъдрост. (символа Инг-Янг)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не помисляй,че това е крат,защото това е грешна мисъл!!!Правилната е-че това е новото начало!!! :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
"Всичко,което не ни убива ни прави по-силни" Редактирано от regiii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото повече, толкова повече....Мечо Пух:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек излиза от там от където е влезнал. Живей за мига защото вчера вече е минало, а утре може никога да не настъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма невъзможни неща.

Редактирано от DeadAndDreaming (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.