Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам и аз Ryzen система, но в момента не ми се занимва сам да си търся компоненти.

Това е сегашната ми машина:

Искам дъно, процесор + охлаждане и рам, всичко останало ще ползвам каквото има.

Изисквания специални няма, да има поне 6 сата порта, ако има и М.2 U.2 + 6 използваеми заедно с тях сата порта би било супер :). Искам естествено най големият Ryzen AMD Ryzen 7 1800X. Няма да овърклоквам ръчно, те нали го правят сами. Охлаждането да не е водно, мисля за NH-D15 SE-AM4. Давайте предложения за дъно и рам :).

Ако с графика на АМД бих имал специфични предимства, моля да ги напишите и да пепоръчате графиката, но моята M4000 ми стига. Игри не играя, не ползвам CAD, не рендервам видео. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И веднага идва резонният въпрос,за какво ви е толкова мощен процесор? Особено и ако няма да играете,да рендвате и други подобни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми трябва, просто го искам. Той и сегашният ми е предостатъчен :).

Редактирано от Desdinova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Desdinova написа:

Не ми трябва, просто го искам. Той и сегашният ми е предостатъчен :).

Щом има парите аз също ако имам пари бих си взел нещо :) Успех :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази рам е ецц и е хипер зле, иначе тайчи гледах и аз... изглежда не зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е кита който избрах:

AMD Ryzen 7 1800X WOF
Noctua NH-D15 SE-AM4
MSI X370 SLI PLUS
G.Skill DIMM 64 GB DDR4-3200 Quad-Kit, F4-3200C14Q-64GTZSW, Trident Z

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да се насочиш към Асус дъната. Не са им наред биосите на MSI още за Ryzen. Рам се хвърлят на G.Skill, но също може да погледнеш и Корсарите. 

Например:

https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-Corsair-Vengeance-LPX-schwarz-DDR4-3200-DIMM-CL16-Dual-Kit_1026270.html

И все пак да се прочете листата с поддържани РАМ модели след като избереш дъно най-добре.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Julius Decimus написа:

Моя съвет е да се насочиш към Асус дъната. Не са им наред биосите на MSI още за Ryzen. Рам се хвърлят на G.Skill, но също може да погледнеш и Корсарите. 

Например:

https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-Corsair-Vengeance-LPX-schwarz-DDR4-3200-DIMM-CL16-Dual-Kit_1026270.html

И все пак да се прочете листата с поддържани РАМ модели след като избереш дъно най-добре.

Като гледам избраните компоненти,конфигурацията ще се ползва за работа и програми изискващи сериозни ресурси.Изборът на 16 гигабайта рам не е подходящ.Както виждаш автора е маркирал 64 и то на висока честота.Тези 16 GB не биха му свършили полезна работа.Ако не греша на настоящата си платформа разполага с 32 и желае една стъпка нагоре.Що се касае до дънната платка,при условие,че разполага с необходимите финанси бих се спрял на Asus Crosshair VI Hero или ASRock Fatality X370 Professional Gaming - http://www.vario.bg/asrock-fatal1ty-x370-professional-gaming-90-mxb4l0-a0uayz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Ross Atanasov написа:

желае една стъпка нагоре

Или е само демонстрация на желания(мечти)

преди 3 часа, Desdinova написа:

Не ми трябва, просто го искам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ross Atanasov написа:

Като гледам избраните компоненти,конфигурацията ще се ползва за работа и програми изискващи сериозни ресурси.Изборът на 16 гигабайта рам не е подходящ.Както виждаш автора е маркирал 64 и то на висока честота.Тези 16 GB не биха му свършили полезна работа.

Модела важен, той ще си намери колкото иска гигабайти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва да е много или по-точно 4 плочки по-добре някакъв евтинджос. Скъпите посмъртно няма да тръгнат по ХМР, дори и с С6Н. И като стана дума-има нов биос. Отивам да го сложа да видя какво са надробили/подобрили.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vario.bg/gskill-flare-x-black-dimm-kit-16gb-f4-3200c14d-16gfx

За този кит гледай не за светкащата глупост.

http://www.vario.bg/asus-rog-crosshair-vi-hero-90mb0sc0-m0eay0

http://www.vario.bg/asrock-x370-taichi-90-mxb500-a0uayz

http://www.vario.bg/gigabyte-aorus-ga-ax370-gaming-5

http://www.vario.bg/msi-x370-gaming-pro-carbon-7a32-001r

Gigabyte принципно са зле с биосите но каквото и да вземеш ще трябва обновяване.

Процесора е ясен а охлаждането според зависи парите, кутията, паметта а и какво ще гониш...

Това което си избрал е повече от добро.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто, нещо бъркаш - той не си е избрал светкащата глупост. Аз си я купих ;). Въпреки че принципно са същите памети де. Просто някои хора залагат и на външния вид (като мен) а не гледат да изкрънкат да спестят и последната стотинка ,защото видиш ли  било ненужно за да тръгне компютъра(като теб)

А дори и да вземе Flare пак няма да я подкара дори и близо до 3200 ако са 4 плочки.

Гигабайта е много зле а Карбона с последния ъпдейт(1,4) са омазали още повече паметта, че хората не могат и на 2666 да я подкарат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ExaFlop написа:

Ноуп.Има два вида десктоп потребители - Единия вид са "нормалните" а другия ентусиастите ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  преди 7 часа, Desdinova написа:

Не ми трябва, просто го искам.

Ноуп, моуп, те тва горе не съм го написал аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си избрал  F4-3200C14Q-64GTZSW с Ryzen си е за твоя сметка. F4-3200C14D-16GFX не е същата бира.

Но ако вземе 4 плочки наистина ще има проблеми каквато и да избере.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което имам ми стига, но тези нови неща са много по готини. И да, трябва ми много РАМ, ползвам много Виртуални машини, колкото повече ядра и рам толкова по добре. Ще погледна тези на АСУС.

преди 32 минути, Tommygun написа:

Наруто, нещо бъркаш - той не си е избрал светкащата глупост. Аз си я купих ;). Въпреки че принципно са същите памети де. Просто някои хора залагат и на външния вид (като мен) а не гледат да изкрънкат да спестят и последната стотинка ,защото видиш ли  било ненужно за да тръгне компютъра(като теб)

А дори и да вземе Flare пак няма да я подкара дори и близо до 3200 ако са 4 плочки.

Гигабайта е много зле а Карбона с последния ъпдейт(1,4) са омазали още повече паметта, че хората не могат и на 2666 да я подкарат.

Това е интересно, четох че 3200 е максиума, за това избрах тези памети, най ниски тайминги на тази честотоа. Каквъв е проблема с 4 плочки и висока честота?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък сериозен проблем с 4-те плочки не виждам. На моя Асрок ( които определено закъсняват спрямо асуса с оптимизациите си по биоса) още с предходната версия нямах проблем с подкарването на 4-те плочки по 8ГБ Адата XPG 2800, макар и на 2400Мхц. И това без да барам тайминги и волтажи.  Не вярвам тези 2-3% перформънс , които ще загуби (ако неговите да кажем работят 3200) да са от кой знае какво значение за него. Така или иначе по важното в случая до колкото разбирам е обема. Не виждам сериозно място за притеснение. Просто трябва да се разгледа внимателно мемори съпорт листа на производителя на дънната платка , на която ще се спреш.

Редактирано от pepy86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.04.2017 г. в 10:57, Desdinova написа:

Няма да овърклоквам ръчно, те нали го правят сами.

Не разчитай въобще на това. А щом като няма да действаш в тази насока не ти трябва клокърско дъно и памети. Взимаш си такива отговарящи на спецификациите за максимално поддържани от процесора(памети). Също така имаш чудесен охладител и можеш спокойно да го ползваш. Само си поискай от Noctua закрeпващ механизъм за AM4 и ще го получиш безплатно.

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, XECUTIONER написа:

Не разчитай въобще на това. А щом като няма да действаш в тази насока не ти трябва клокърско дъно и памети. Взимаш си такива отговарящи на спецификациите за максимално поддържани от процесора(памети). Също така имаш чудесен охладител и можеш спокойно да го ползваш. Само си поискай от Noktua закрeпващ механизъм за AM4 и ще го получиш безплатно.

Всъщност точно това искам, максималните специфицирани части. Може ли дадеш конкретно предложение за тези неща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Desdinova написа:

Всъщност точно това искам, максималните специфицирани части. Може ли дадеш конкретно предложение за тези неща?

По-горе са ти дали вече. Но все пак...

1687c493d0f64cc3a884f10d323dc4a4.png

Да си направиш кефа общо взето. Не че има смисъл от такова дъно.:D Но не те разбирам. Сегашната ти конфигурация е отлична и вършеща работа според твоите писания. А ако искаш наистина да си с ''най-готиното'' на пазара ще трябва доооста проекти да прехвърлиш, за да си го позволиш. И естествено да се потопиш в едни други сфери, където мисля не ти е мястото.

Успех!:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, XECUTIONER написа:

По-горе са ти дали вече. Но все пак...

1687c493d0f64cc3a884f10d323dc4a4.png

Да си направиш кефа общо взето. Не че има смисъл от такова дъно.:D Но не те разбирам. Сегашната ти конфигурация е отлична и вършеща работа според твоите писания. А ако искаш наистина да си с ''най-готиното'' на пазара ще трябва доооста проекти да прехвърлиш, за да си го позволиш. И естествено да се потопиш в едни други сфери, където мисля не ти е мястото.

Успех!:)

защо препоръчваш по бавната памет?

Един от основните use cases е споделяне на виртуални машини с VMWare Workstation. Например съм на път или в офиса или у нас и от mbp се свързвам с W10 машина, на която ми е средата за развиване. Имам няколко staging машини. Но обюо взето 32гб са достатъчни за главната машина 16гб, и 4х 2гб машини с линукс, но колкото повече толкова по добре :) ога да кешна още повече неща и виртуалните машини ще работят още по бързо. Перфектно би било 256гб рам и преместване на главната виртуална машина в РАМдиск, това би имало наистина големи предимства.

Редактирано от Desdinova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Desdinova написа:

защо препоръчваш по бавната памет?

Мисля търсиш стабилност на системата. Друго не те интересува.

П.П. В Германия е 22.27, но аз тук си лягам. 

Лека вечер!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-бавната памет, защото нямаш шанс да я подкараш на повече от 2666. Или може и 2400 да беше за 4 плочки. Предимството е , че 16 гб са всички или почти всички двустранни. Грубо при всичко друго еднакво 2666 двустранна памет е равна на 3200 едностранна като скорост. Та ти може да си купиш и на 4000 мхц, но ако май месец АМД не направят някаква магия (силно съмнително) само ще я гледаш и ще върви около 2400.
Иначе като гледам представите и сферата ти на използване по-скоро за теб би била HEDT платформата на АМД, която се очаква след някой месец. 16/32 ядрени, 4-канална рам и най-вече с повече рам.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.