Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Можете да видите какъв е проблема от прикачената снимка. Това знак ли е че хард дискът си отива?

Screenshot_4.png

Редактирано от SageNaruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснете проверка на харда chkdsk c: /x /f /r

сканирайте и с някоя програма, например HD Tune

Редактирано от Богатир (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Богатир написа:

сканирайте и с някоя програма, например HD Tune

Това получавам от HD Tune.

Screenshot_1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, SageNaruto написа:

Това получавам от HD Tune.

Screenshot_1.png

Харда заминава. Натиснете таба Error Scan и пуснете сканиране за лоши сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копирай каквото можеш - дискът е тръгнал към Вечните електрони полета...
99% гаранция е неспасяемо положението.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ExaFlop написа:

Копирай каквото можеш - дискът е тръгнал към Вечните електрони полета...
99% гаранция е неспасяемо положението.

Копирах най-важните неща. След колко време мога да очаквам харда да спре да работи горе долу?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шегаджия - тук не е сбирката на ясновидците.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да умре веднага, може да кара с години. Според hdsentinel на стария ми диск, на който над 8 години не спират да се търкалят торенти, от поне три години му остават 20 дена живот. Е, още си бачка и не прави проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, badsector написа:

Според hdsentinel на стария ми диск, на който над 8 години не спират да се търкалят торенти, от поне три години му остават 20 дена живот.

Което потвърждава моята теория, че подобен софтуер е доста подвеждащ. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, badsector написа:

Може да умре веднага, може да кара с години. Според hdsentinel на стария ми диск, на който над 8 години не спират да се търкалят торенти, от поне три години му остават 20 дена живот. Е, още си бачка и не прави проблеми.

Щом Windows започне да вади такова съобщение, работата никак не е добре.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Богатир написа:

Харда заминава. Натиснете таба Error Scan и пуснете сканиране за лоши сектори.

Сканирах и това е резултата. Не значи ли. че няма лоши сектори?

88ed77b2f61642dbb485922cf50d3642.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Богатир написа:

Тази проверка как завърши?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, SageNaruto написа:

Сканирах и това е резултата. Не значи ли. че няма лоши сектори?...

Този тест не е особено надежден и не дава подробна информация за състоянието на повърхността на диска. Добри тестове са  MHDD, или Victoria, които показват времето за достъп до секторите, а не просто дали се четат или не. Така се вижда детайлно състоянието на повърхността. В твоя случай ме притеснява не толкова броя на пренасочените сектори, колкото времето за развъртане на диска и грешките при четене. Обикновено са сигнал за скапваща се механика. Пак да дам моите 5 с'тинки - вземи си друг диск, на който да държиш информацията, а този може да го използваш за торенти докато умре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бързате със заключенията и карате човека да си изхвърли все още работещ хард диск. Аз имам такъв с 3 интерфейсни жълти и червени грешки, като едната се премахна след изтриването на хард диска и си работя дълго време на него, естествено с някои забележки.

Като начало тествай харддиска с пробната версия на HD Tune Pro, тази безплатната е много орязана и не показва всички грешки. После след като си съхранил твоите файлове, изтрий диска с някоя буутваща програма от HBCD пакета. След това направи нова инсталация и тествай хард диска отново със същата програма. В много от случаите жълтите грешки се премахват.

Хард диск не се сменя просто така, това са скъпи компоненти и трябва да се сменят сам когато се налага. Така че да не изръсите с излишни 100 лв. за харддиск, ССД и тем подобни и на всичкото отгоре той да се окаже несъвместим.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалете

HGST Windows Drive Fitness Test

https://www.hgst.com/sites/default/files/downloads/WinDFT095.zip

Сканирайте с него или ако сте запазили каквото трябва. Направо формат. -> Erase disk.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи си още с него щом не бави и не зацикля значи има още хляб в него ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За не знам кой път да спомена софтуер който диагностицира под работеща ОС няма как да даде качествено инфо. Такева тестове се правят под DOS с по-горе споменатите MHDD или Victoria.

Няма софтуер дето да премахва физически дефектирали сектори, оправят се само логически. 

Релокирани са секторите които са дали проблем и са заменени с резервните и обикновенно достъпът до тях е по-бавен, защото физически просто со долеч от мястото на дефектиралия сектор. 

Ако по един диск са се появили лоши сектори демек повърхността им е повредена и са недостъпни шанса да дефектират и околните е доста голям но естественно никой не можеда каже кога и с какъв темп ще е деградирането.

Повреден сектор ако повредата е от напукване на повърхността може да доведе и до повреда в главата преминаваща през него. Ако някой се чуди защо да намери инфо за разстоянието между главата и плочата. Това че един сектор е подменен не означава, че главата не преминава през него.

За тия дето са категорични, че диска може да си се ползва - да така е докато умре и @badsector го е обяснил всяко следващо пускане може да му е за последно.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, pconline написа:

...Това че един сектор е подменен не означава, че главата не преминава през него...

Виж за това не се бях замислял, а си е логично :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, pconline написа:

За не знам кой път да спомена софтуер който диагностицира под работеща ОС няма как да даде качествено инфо. Такева тестове се правят под DOS с по-горе споменатите MHDD или Victoria.

Няма софтуер дето да премахва физически дефектирали сектори, оправят се само логически. 

Релокирани са секторите които са дали проблем и са заменени с резервните и обикновенно достъпът до тях е по-бавен, защото физически просто со долеч от мястото на дефектиралия сектор. 

Ако по един диск са се появили лоши сектори демек повърхността им е повредена и са недостъпни шанса да дефектират и околните е доста голям но естественно никой не можеда каже кога и с какъв темп ще е деградирането.

Повреден сектор ако повредата е от напукване на повърхността може да доведе и до повреда в главата преминаваща през него. Ако някой се чуди защо да намери инфо за разстоянието между главата и плочата. Това че един сектор е подменен не означава, че главата не преминава през него.

За тия дето са категорични, че диска може да си се ползва - да така е докато умре и @badsector го е обяснил всяко следващо пускане може да му е за последно.

Точно пък Виктория и другите Досовски програми не откриват никакви грешки, които HD Tune Pro успява да засече. Освен лошите сектори, с изтриване се оправят и интерфейсните грешки, разбира се след време те пак могат да се появят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, peppone1 написа:

Точно пък Виктория и другите Досовски програми не откриват никакви грешки, които HD Tune Pro успява да засече. Освен лошите сектори, с изтриване се оправят и интерфейсните грешки, разбира се след време те пак могат да се появят.

Освен в аудио раздела ами и тука плющиш космически глупости. Като не си запознат с материята не пиши, защото така подвеждаш много хора, които не разбират!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще плющя навсякъде където съм пипнал. Именно Victoria и DBAN не засичат тези грешки или ако са ги засекли, накрая не ги отчитат, може би ги смятат за незначителни, но това вие знаещите ще кажете.

Добре е когато се прави тест с HD Tune Pro в забележката да се провери и за бавни сектори, не само лоши. Ако някоя грешка не е засечена от тази платена професионална програма, значи тя е незначителна и по никакъв начин не би променила работата на харддиска. Но практиката показва добре работещи, стабилни харддискове, но пък с дефект.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое наричаш професионална програма? HDTune(PRO). Смях. Този софтуер е 90% подвеждащ. Вече казаха, ако се правят каквито и да е тестове с твърдия диск, то те трябва да са под DOS, когато операционната система не е заредена и не се изпълнява. Същото важи и за RAM паметите.

Най-добрият тест дали даден твърд диск е в добро здраве е с софтуера на производителя на твърдия диск. Те обикновено се предлагат във версии за DOS и Windows, като тези за DOS са препоръчителни, ако поддържат въпросния диск. По-неудобни са, но са по-точни като цяло и предлагат повече възможности.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, peppone1 написа:

Ще плющя навсякъде където съм пипнал.

Абсолютно си прав. Според новата политика на калдата такива умници като тебе не само, че не се банват или трият за писане на глупости напротив насърчават се за да има екшън и писане по форума.....

А хората с проблеми ........ майната им на тях нека всевъзможни индивиди да им пълнят главите с глупости и да се оправят сами после. А ти пипоне понеже си голям тарикат ти предлагам една далаверка заповядай при мене ше ти продам едни 200 такива чудесни диска зо по левче а ти ше направиш камион кинти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Stoyannnov написа:

Кое наричаш професионална програма? HDTune(PRO). Смях. Този софтуер е 90% подвеждащ. Вече казаха, ако се правят каквито и да е тестове с твърдия диск, то те трябва да са под DOS, когато операционната система не е заредена и не се изпълнява. Същото важи и за RAM паметите.

Най-добрият тест дали даден твърд диск е в добро здраве е с софтуера на производителя на твърдия диск. Те обикновено се предлагат във версии за DOS и Windows, като тези за DOS са препоръчителни, ако поддържат въпросния диск. По-неудобни са, но са по-точни като цяло и предлагат повече възможности.

И точно тази за Western Digital не можа да засече харддиска, та ме караше да включвам и изключвам кабела по време на работа, добре че нищо се повреди. Няма дефектен харддиск, който HD Tune Pro не е засякла, като изключим несъвместимите нови харддискове и ССД, но ще чакаме новите версии на програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, pconline написа:

Абсолютно си прав. Според новата политика на калдата такива умници като тебе не само, че не се банват или трият за писане на глупости напротив насърчават се за да има екшън и писане по форума.....

А хората с проблеми ........ майната им на тях нека всевъзможни индивиди да им пълнят главите с глупости и да се оправят сами после. А ти пипоне понеже си голям тарикат ти предлагам една далаверка заповядай при мене ше ти продам едни 200 такива чудесни диска зо по левче а ти ше направиш камион кинти.

Когато бях малък си мислех че програмата излъчвана на нашия телевизор (тогава бяха само БТ1 и БТ2) е различна от тази на съседите и че те гледат други филми, но когато отидох на гости у приятелите си, видях че любимите ми детски ги гледат и те и така се събирахме всеки ден след училище да гледаме "Пчеличката Мая".

В момента имам същото усещане. Възможно ли е тeзи досовски програми при мен да се държат по различен начин? Или по-разумното обяснение е че в този форум пишат много неграмотни хора и други теоритици без опит да казват какво би трябвало и как трябвало да работи една програма. Виктория 3.4 руската версия несъмнено ще засича дефекти на харддиска, но трябва непрекъснато да я наблюдаваш в процеса, а накрая ще ти съобщи че дефекти не е намерила, а диска да е по-дефектен от всякога. Много често не може и да открие харддиска или го намира на други портове, също така изтриването при нея трае много бавно около 24 часа за 500GB харддиск или 4 денонощия за 1TB. От всичките досовски само DBAN се справя, но трябва да чакате по няколко минути докато открие харддиска и накрая тя също ще ви излъже че диска е здрав. Не се доверявайте на безплатни досовски програми, добрата програма иска качествена високобитова операционна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.