Премини към съдържанието
----------------

Помощ относно избор на гладкоцевно ловно оръжие

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Задравейте! 

Искам малко помощт за избора на бюджетно гладкоцевно ловно оръжие! Заложения бюджет е максимално най - нисък за избор на относително просто и надеждно оръжие! От марки не разбирам, така, че.......! 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде се намираш ? В кой град ?  Виж най-близкия оръжен магазин ! :) 

Редактирано от crashgold (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, crashgold написа:

Къде се намираш ? В кой град ?  Виж най-близкия оръжен магазин ! :) 

Враца, Монтана.

Имаме оръжеен магазин, но ще съм новобранец ловджия и нищо не разбирам! Консултанта естествено се опитва да ми пробута най - скъпото под предлог и най - качествено. Старите пушки се хвалят с някакви руски надцевки. Богатите пък се хвалят с маркови ловни карабини! За всички най добро си е тяхното оръжие. На мен ми трябва нещо простичко, евтино и сигурно. Предлагат ми една ИЖ-27 EМ, втора ръка. Голяма хвалба и удариха, но съм чул че били склонни да раздуват цевите или се лъжа!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Кумчо вълчооо написа:

Враца, Монтана.

Имаме оръжеен магазин, но ще съм новобранец ловджия и нищо не разбирам! Консултанта естествено се опитва да ми пробута най - скъпото под предлог и най - качествено. Старите пушки се хвалят с някакви руски надцевки. Богатите пък се хвалят с маркови ловни карабини! За всички най добро си е тяхното оръжие. На мен ми трябва нещо простичко, евтино и сигурно. Предлагат ми една ИЖ-27 EМ, втора ръка. Голяма хвалба и удариха, но съм чул че били склонни да раздуват цевите или се лъжа!

Добре де там нямате ли ловни дружинки. Иди поразпитай и виж с какви пушки са. Направо ме плашите вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Кумчо вълчооо написа:

Враца, Монтана.

Видях един оръжеен магазин със сайт във Враца.. Доста са надути цените..http://www.safari.bg/product/b/bg/620  780 лв. :shock11::shock11::shock11: ... Тук във Варна подобна на тази е около 600лв. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

Добре де там нямате ли ловни дружинки. Иди поразпитай и виж с какви пушки са. Направо ме плашите вече.

Е, нали това  разправям по - горе, че всеки си хвали неговото и по - добро няма  и всичко друго е боклук! Масово се използват ИЖ и ТОЗ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Кумчо вълчооо написа:

Е, нали това  разправям по - горе, че всеки си хвали неговото и по - добро няма  и всичко друго е боклук! Масово се използват ИЖ и ТОЗ

Е щом се използват масово мисля, че сам си отговаряш на въпроса. Пък вземи си едно такова оръжие, като понатрупаш опит сам ще разбереш. Между другото +1 за ИЖ ловните пушки. Ако знаеш как да ги използваш са железни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, crashgold написа:

Видях един оръжеен магазин със сайт във Враца.. Доста са надути цените..http://www.safari.bg/product/b/bg/620  780 лв. :shock11::shock11::shock11: ... Тук във Варна подобна на тази е около 600лв. 

Скъпичко си е при нас! Руските нови тук, тук вървят от 700 и доста нагоре в зависимост от  марка и модификация! Замислям се като начинаещ обаче за нещо, втора употреба на цена 250 - 350 лв.

преди 15 минути, Емил Костов написа:

Между другото +1 за ИЖ ловните пушки. Ако знаеш как да ги използваш са железни.

Чул съм че си имат своите проблеми, тежички са и ритат здраво, но пък имам предложение за една такава втора употреба, та може би това ще е!

Щеше ми се обаче да чуя и мнения за другите вносни варианти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Кумчо вълчооо написа:

Скъпичко си е при нас! Руските нови тук, тук вървят от 700 и доста нагоре в зависимост от  марка и модификация! Заислям се като начинаещ обаче за нещо, втора употреба на цена 250 - 350 лв.

Чул съм че си имат своите проблеми, тежички са и ритат здраво, но пък имам предложение за една такава втора употреба, та може би това ще е!

Щеше ми се обаче да чуя и мнения за другите вносни варианти

Няма ловна пушка, която да не рита. И не е тежка, нормална е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Емил Костов написа:

Няма ловна пушка, която да не рита. И не е тежка, нормална е. 

Няма, ма все пак казват, че ТОЗ е по - лека и с по - лек откат! За съжаление не попадам на оферта за втора ръка ТОЗ в близост до нас!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Кумчо вълчооо написа:

Няма, ма все пак казват, че ТОЗ е по - лека и с по - лек откат! За съжаление не попадам на оферта за втора ръка ТОЗ в близост до нас!

Значи минаваш на ИЖ и се научаваш да си професионалист. Аз съм стрелял с ИЖ. Не са тежки, но подритват. Въпрос на свикване е, 

Стрелял съм и с оригинална манлихера 1928 година. Боже уникално перфектно оръжие.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оръжие втора ръка еле па ловно си е огромен риск !

Куме ,требе ти ново пуцало ,оти тия ловните имат кофти навика да се раздуват и да корозират .Не знаеш дал предишния собственик е бил съвестен и я е поддържал добре тази пушка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Иво Димов написа:

Знам, но в момента не ми се дават 700 - 1200лв. Знаете, че то не е само пушката. Скъпичко си е хобито, но ме подпалиха.  Имаме обаче един добър оръжеен майстор и естествено ако реша да взема ИЖ-а, този втората употреба, то задължително ще мине на оценка при него!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е ясно куме ,но пушка се купува веднъж не е като да купиш бира и ако не ти хареса да полееш китките на терасата с нея и да си купиш друга :) .Кажи ква пара имаш

Иж едноцевка 350 кинта

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Иво Димов написа:

То е ясно куме ,но пушка се купува веднъж не е като да купиш бира и ако не ти хареса да полееш китките на терасата с нея и да си купиш друга :) .Кажи ква пара имаш

За втора употреба съм приготвил 250-350! За нова, уффф- знам ли! Съфорумник писа за цени 600, но ме н ако питаш ми се дават 500.

И да, ззнам, че новите ИЖ започват от 750 и стгат до 1200 На другите марки не зная как вървят цените!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази мисля че е нова ЛИНК

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Иво Димов написа:

Тази мисля че е нова ЛИНК

Нова е! Докато си писал, я гледах. Успоредка е обаче, а аз нещо с успоредките не се разбирам! 

Ще се чете, ще се гледа. Все ще се намери нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Иво Димов написа:

Куме ,требе ти ново пуцало ,оти тия ловните имат кофти навика да се раздуват и да корозират .Не знаеш дал предишния собственик е бил съвестен и я е поддържал добре тази пушка.

Не е особен риск. Въпреки, че не обичам лова съм израсъл с ловно оръжие около мен. В този смисъл, аз съм срам за 5-6 поколение ловци, включително брат ми и баща ми. Разглобявал съм всичко, което може да се разглоби в една пушка.  Поддържано оръжие се познава след една минута преглед. Вътрешната повърхност на цевите е гладка, като огледало и, язвите ясно си личат, като я изтриеш със сух парцал. Хлабавините в подвижните части и полуложата веднага се усещат при опипване. За петна от ръжда, изтрита оксидация и следи от удари по цевите и приклада, не е нужно да си специалист, а, само да не си малоумен. Случай на раздуване на цевите на ловно оръжие не съм виждал никога. Повечето имат шев след леглото на патрона, който се пука при прекалено високо налягане. Брат ми, повреди една пушка по този начин с магнум патрон. И, най- вече, не трябва да вземаш пушка, без да си я пробвал. Ако не можеш да я простреляш, поне да се премериш в нещо  и да видиш, бързо ли хващаш целта.  Има пушки, които са за теб и, такива, които не са.

Относно успоредките - това е любимата ми конфигурация на оръжие с две цеви. Дядо ми имаше CZ, кал. 16, която сега е на брат ми, а, баща ми имаше ИЖ58, кал 12, която продаде почти нова за да може да си купи (тогава имаше ограничение на броя на оръжията) една ИЖ 27, която се оказа боклук. И двете успоредки са прекрасни пушки.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо. Пушката си личи още като я видиш. Който е ходил в казарма знае много добре за какво говоря.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо  ти прайш ли разлика между ловно и армейско оръжие :) .

преди 1 час, cybercop написа:

Не е особен риск. Въпреки, че не обичам лова съм израсъл с ловно оръжие около мен. В този смисъл, аз съм срам за 5-6 поколение ловци, включително брат ми и баща ми. Разглобявал съм всичко, което може да се разглоби в една пушка.  Поддържано оръжие се познава след една минута преглед. Вътрешната повърхност на цевите е гладка, като огледало и, язвите ясно си личат, като я изтриеш със сух парцал. Хлабавините в подвижните части и полуложата веднага се усещат при опипване. За петна от ръжда, изтрита оксидация и следи от удари по цевите и приклада, не е нужно да си специалист, а, само да не си малоумен. Случай на раздуване на цевите на ловно оръжие не съм виждал никога. Повечето имат шев след леглото на патрона, който се пука при прекалено високо налягане. Брат ми, повреди една пушка по този начин с магнум патрон. И, най- вече, не трябва да вземаш пушка, без да си я пробвал. Ако не можеш да я простреляш, поне да се премериш в нещо  и да видиш, бързо ли хващаш целта.  Има пушки, които са за теб и, такива, които не са.

Относно успоредките - това е любимата ми конфигурация на оръжие с две цеви. Дядо ми имаше CZ, кал. 16, която сега е на брат ми, а, баща ми имаше ИЖ58, кал 12, която продаде почти нова за да може да си купи (тогава имаше ограничение на броя на оръжията) една ИЖ 27, която се оказа боклук. И двете успоредки са прекрасни пушки.

Ба винаги има риск .то е ясно ,че е добре да вземе некой специалист с него дето разбира повече ,и да я огледа  добре таз пушка .

Редактирано от Иво Димов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ба винаги има риск .то е ясно ,че е добре да вземе некой специалист с него дето разбира повече ,и да я огледа  добре таз пушка .

Макар, че не разбирам особено от оръжия, оръжието е като колата - ако не разбираш особено, е добре да вземеш приятел който разбира (ама наистина разбира, не само на думи) и да я огледа и тества.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави ги тия двуцевки и надцевки. Като ще купуваш оръжие ,поне да е качествено и модерно. Най-добрия избор е Сайга 12 ,става и за лов и за спорт. Цената е към 1000лв ,зависи каква комплектация е ,ложи ,приклади и подобни. 

Какво да кажа за сайгата ,руско производство ,надеждна на базата на автомат "Калашников", не особено висока цена и отлична за спорт. Има много модификации с различна ,дължина на цевта ,сгъваеми приклади ,различна вместимост на пълнителите и така нататък. 

Лично на мен по-удобна ми е класическата, със сгъваем приклад и дръжка ,както при класическия автомат. Друг плюс е, че може да се подменят лесно с други и габаритите се намаляват значително:
saiga_1.jpg

Има и друг вид ,който си е чисто волен ,но при него спусковата скоба е силно изместена назад ,невъзможно е да се преправи по класическата концепция и категорично е доста по-неудобен вариант: 
classifieds-2046-0-85605000-1412163652.j

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Кумчо вълчооо написа:

За втора употреба съм приготвил 250-350! За нова, уффф- знам ли! Съфорумник писа за цени 600, но ме н ако питаш ми се дават 500.

И да, ззнам, че новите ИЖ започват от 750 и стгат до 1200 На другите марки не зная как вървят цените!

Ловът е скъп спорт ,ако се захващаш с него трябва да си готов да даваш пари. Стрелбата е навик ,който трябва да се поддържа. Бъди готов да отделяш пари за боеприпаси ,ако реално си решил да се захващаш сериозно. Двуцевките и надцевките са прости и евтини пушки ,с които трудно можеш да изпиташ някакво удоволствие или да градиш някакви умения в стрелбата. 
Стрелбата със Сайга-12 лично на мен ми доставя удоволствие. Всеки, който има опит с автомат "Калашников" ще свикне да се оправя лесно със Сайгата. Отделно на Сайга-12 можеш да поставяш без проблем разни прицели, бързомерци. Някои имат заводска странична релса ,а при тези, които нямат такава ,просто се поставя капак на цевната кутия с пикатини релса. В общи линии това е оръжие, което няма да съжаляваш ,че си взел. Сайга-12 е универсално оръжие ,което се ползва за, спорт ,лов ,самоотбрана и дори професионално в спец отрядите. Разбира се модификациите се различават, но основата е една ,именно легендарния автомат "Калашников". Щом ще я ползваш за лов ,гледай да е с по-дълга цев. 

Оръжието е нещо ,което трябва да обикнеш ,да се грижиш за него и да го ползваш ,а не колкото да ти виси на рамото по време на разходка (лов). Ако този спорт не те влече истински ,няма смисал да се захващаш.
250-350 не е цена на ловно оръжие ,а на въздушна пушка! 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Иво Димов написа:

Емо  ти прайш ли разлика между ловно и армейско оръжие :) .

Емо в много отношение е прав. Запазеното оръжие си личи от бърз преглед и малко пипане.

Има риск и при ново. Както споменах в предишния пост, баща ми си купи една ИЖ27, само защото беше модерна. Оксидацията и си смени цвета на първата година, а, след още 2-3 години се наложи да сменя и приклада, защото се беше напукал при свързването му към кутията с механиката. Това е слабото място на цялата серия. Приклада се държи само на един тънък и дълъг болт, а дървото в мястото на контактуване с метала е много тънко и се пука при вибрациите.

преди 2 часа, Soviet Soldier написа:

Двуцевките и надцевките са прости и евтини пушки ,с които трудно можеш да изпиташ някакво удоволствие или да градиш някакви умения в стрелбата.

Ти, сериозно ли ? Като чета поста ти, ми се струва, че си много преуспяващ бизнесмен. Успоредки и надцевки (също са двуцевки) има всякакво изпълнение и на всякакви цени. Виждал съм такива, купени за пет цифрена сума. В пъти по- скъпи от псевдо ловното оръжие, на което си пуснал снимки. Руските пушки са прилични, но, тези имитации на щурмова пушка са смешни, дори на фона на обикновения, но истински тек. Който си е оръжие за истински ловци, а не за такива, които са гледали снимки в Google.

Имаш ли някакво оръжие изобщо? Виждам, че пропусна да споменеш таксите за ловния билет, носене и съхранение на оръжието, като фактор, правещ този "спорт" скъп.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.