Премини към съдържанието
Versace

Каква кола да си купя до 10 000лв?

Препоръчан отговор

Здравейте, моля за мнения и помощ в избора на автомобил до 10 000лв. За сега съм се спрял на Хонда Акорд 7. Иска ми се дизел тая хонда заради разхида и данъка, но тия вериги турбо дюзи са притеснителни, като се има на предвид цените им и че колите едва ли са под 400к км. Моля за съвети с обиснование защо да е съответния избор. Благодаря. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсурд

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Versace написа:

Абсурд

Или събери пари за нова или не се хвърляй на стара и скъпа, защото ще ти съдере кожата, но още изглежда не го знаеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хонда с дизелов мотор и Нисан със CVT  са лидери по оплаквания сред японските машини. Наистина, може би е по-добре Форд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Пaчo написа:

Наистина, може би е по-добре Форд.

Това шега ли е?Ами няма по-голями дървета от тях.Хем да друса,хем да върви с мъка,а на всичко отгоре и да се мъчиш да го задържиш в пътя,ако си вдигнал малко повечко.И тук в Испания,както и у нас,като чуят за форд ги наричат  каруци...Купуват ги само бедняците,защото са най-евтини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Димитър 59 написа:

Това шега ли е?

Toва е хипербола коят идва да покаже колко са зле тия японки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Димитър 59 написа:

Това шега ли е?Ами няма по-голями дървета от тях.Хем да друса,хем да върви с мъка,а на всичко отгоре и да се мъчиш да го задържиш в пътя,ако си вдигнал малко повечко.И тук в Испания,както и у нас,като чуят за форд ги наричат  каруци...Купуват ги само бедняците,защото са най-евтини.

Е то това твоето бе шега. Разбира се, че Форд. За 10 000 лева се взема много по-нов и запазен. Най-малко това е причината. Второ, Форд като стари автомобили са достатъчно издръжливи, особено моделите след 2000 година. Мондео не е най-добрия пример, но такъв са и всчики подобни модели, защото са тежки и създават повече проблеми на окачването. Особено при българските дупки. Ама човек като иска да си купи голяма кола, няма да се впечатли точно от това, нали? 

Другото дето каза - че Форд друсал...все едно не съм чул. Форд не друсат поне от 10 години, както не са друсали и по времето на Гранада/Скорпио.  И другото - да го задържиш в пътя...я пак че не разбрах. Ръцете ти треперят ли, какво, че не може да пуснеш волана спокойно?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, bildera_ написа:

Другото дето каза - че Форд друсал...все едно не съм чул. Форд не друсат поне от 10 години, както не са друсали и по времето на Гранада/Скорпио.

Ти ако си любител на Форд,не е нужно да ги възхваляваш толкова,без да си седнал зад волана на истинска кола!Спомням си добре едновремешното Скорпио,с което ми се наложи да пътувам на дълъг път.Още си спомням това пътуване,беше най-кошмарното пътуване в живота ми.Освен че друсаше,но на всяка дупка допълнително думкаше един нискочестотен звук,като от бас тонколона!По същото онова време за сравнение имах една Мазда и едно БМВ.

преди 7 часа, bildera_ написа:

Форд. За 10 000 лева се взема много по-нов и запазен. Най-малко това е причината. Второ, Форд като стари автомобили са достатъчно издръжливи, особено моделите след 2000 година.

За ето това си прав,но трябва да се замислиш защо?Защо фордовете са по-евтини коли,дори като нови?Да не би си мислиш,че с евтина изработка се постига качество? Пробвал съм доста модели от тях,почти чисто нови и мерси,ама не бих си купил такава,като знам как возят и вървят други марки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Димитър 59 написа:

Пробвал съм доста модели от тях,почти чисто нови и мерси,ама не бих си купил такава,като знам как возят и вървят други марки.

Щото само ти си карал и си се возил в други марки. Аз мога да кажа същото за возията на "другите" марки, ама човека в тая тема иска да знае съвсем други неща. Аз се обосновах, защо на старо е добре да се купуват определени модели, а не да се хвърля човек сляпо автомобили. Това, че един автомобил се обезценява по-бързо не означава, че трябва дас е избягва. Напротив, това е добре дошло за купувача втора ръка. Ти може да не искаш да си купуваш нов автомобил от определена марка и модел, защото си имаш свои основания, но на старо не е така. Мога да ти изкарам хиляда причини, защо примерно ФОРД държат малко по-ниски цени на старо. Но една от причините е, че и европееца е националист, колкото да се опитват да го изкарат интернационалист или глобалист. Дори погледни българските младежи. На въпроса каква кола иска, 30% ще ти кажат Голф, други 30% БМВ. Това означава ли, че това са най-добрите и качествени коли на старо? Абсурд!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Димитър 59 написа:

Купуват ги само бедняците

Аз кат карам форд бедняк ли съм? Шефа на магазин "Нивен" в Габрово кара форд Mondeo Mk5 ST, той бедняк ли е? 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, simtech написа:

Или събери пари за нова или не се хвърляй на стара и скъпа, защото ще ти съдере кожата, но още изглежда не го знаеш.

Абсолютно си прав! Ново. Обяснението е защото е просто ново, та било каквото и да е! Аз лично съм особенно приятно впечатлен от качествата на  KIA

преди 13 часа, Versace написа:

Здравейте, моля за мнения и помощ в избора на автомобил до 10 000лв. За сега съм се спрял на Хонда Акорд 7. Иска ми се дизел тая хонда заради разхида и данъка, но тия вериги турбо дюзи са притеснителни, като се има на предвид цените им и че колите едва ли са под 400к км. Моля за съвети с обиснование защо да е съответния избор. Благодаря. 

Интересно! Очаквах Мерцедес или някаква немска бегачка, а то Хонда!!!

Избора не ти е лош! За дизела слаби места са турбината, и разпръскващата система патеща от калпавите ни горива! Калпави са обикновенните фарове и винаги има проблем с заден десен лагер! Иначе принципно са железни и наблъскани с бая екстри! Дизеловия мотор е обявен за един от най - добрите!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Stoyannnov написа:

Аз кат карам форд бедняк ли съм? Шефа на магазин "Нивен" в Габрово кара форд Mondeo Mk5 ST, той бедняк ли е? 

Разбрал си неправилно.Исках да кажа,че всеки прави сметката първо по бюджета си,а после по качеството.Не е тайна,че всеки иска с възможно най-нисък бюджет да вземе най-доброто.Затова фордовете са един такъв компромис между двете възможности!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно бедняците в Европа в последно време нарастват, защото преди два месеца Фиеста мина по продажби Голф.  Иначе е така. Форд си се води работническа кола и аз не виждам нищо лошо в това, всяка жаба да си знае гьола. Не да нямам възможност за скъпа кола, а да карам Мерцедес S клас с газова уредба или още по-зле - Порше Кайен с газова. 

По принцип кола се купува за работа, за имидж или за удоволствие.  Ако търсим кола за работа, ще ни е все едно каква марка е, стига да е по-здрава и с нормални разходи. Ако ни трябва за имидж, както примерно един младеж иска БМВ или Голф, то изобщо да не намесваме други неща като возия. И вече ако човек търси кола за удоволствие, то е все едно дали ще е Форд, Хонда или БМВ.

А за возията...коментирали сме ги тия неща много пъти. Возията не е константна величина дори при едни и същи модели от дадена марка. Причините могат да са много. Различно настроено окачване за теглото на автомобила, различни гуми и джанти (примерно му праснали енергоспестяващи, дето возят като каруца), а дадени модели много често имат и различен заден мост. Примерно евтини Голфове и да кажем Пежо 508, имат твърд заден мост. Освен това почти всички производители предлагат и адаптивни окачвания, които много могат да подобрят возията. И ти сега като направиш сравнение между Голф с греда отзад и Голф с адаптивно окачване, ще кажеш, че това са две съвсем различни коли като возия. Затова да правиш извода, че генерално Форд возели като каруци, а други не...ами извинявай, дори Мондео има адаптивно окачване като екстра, а във всички тестове, които съм чел от поне 10 години назад, модели на Форд или са били оценявани най-високо като комфорт на возията или са малко по-назад, ако се сравняват с автомобили, притежаващи адаптивно окачване. Не си прав изобщо за возията. Щото аз например на два пъти съм попадал на Ситроен Ксантия, дето возеха като каруца и се отвратих. Третия път обаче ми хареса возията на Ксантия. Причини много дадена кола да не вози добре. Дори моята със 14 цоловите зимни гуми вози доста по-меко, отколкото с летните 195/50 R15. Само че разликата в управлението е също толкова голяма, но тоя път в полза на по-голямата джанта със широка гума. Ако питаш мен кое тип окачване бих предпочел, то без да се замислям ще ти кажа - с по-голямата, широка, нископрофилна гума, с която колата е много по-сигурна дори при спиране. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, bildera_ написа:

Щото само ти си карал и си се возил в други марки.

За последно пиша в тази тема!Ще кажа само на теб,защо избягвам да пиша в темите за коли.Избягвам да предлагам дори марки и модели на старо,защото никой не може да знае на какъв боклук ще попадне питащият.Причината е,че винаги се появява някой,който е карал само една две марки коли в живота си,който да започне да ме убеждава,че черното е бяло.А аз всъщност работя повече от 20 години към един автосервиз.Колите ги познавам доста повече от пишещите в темите.Знам как са изработени,как возят защото съм сядал почти на всички марки и модели.Последно,за питащият в темата -Хонда Акорд 7 е добър избор.Бих ти препоръчал и други подобни добри модели,като например Тойота авенсис или Мазда 6.Бензиновите двигатели особено при при старите коли,са за предпочитане пред дизеловите,защото ремонта им е по евтин,по тихо работят и по бързо ускоряват....Сега изчезвам от тука,но вие можете да продължите да се надлъгвате,коя е по-добра,но без мен.

преди 43 минути, bildera_ написа:

Явно бедняците в Европа в последно време нарастват, защото преди два месеца Фиеста мина по продажби Голф

То какво едното такова и другото!Те са си един дол дренки.

преди 49 минути, Кумчо вълчооо написа:

Аз лично съм особенно приятно впечатлен от качествата на  KIA

Те са на по високо ниво от фордовете отвсякъде...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Димитър 59 написа:

За последно пиша в тази тема!Ще кажа само на теб,защо избягвам да пиша в темите за коли.Избягвам да предлагам дори марки и модели на старо,защото никой не може да знае на какъв боклук ще попадне питащият.Причината е,че винаги се появява някой,който е карал само една две марки коли в живота си,който да започне да ме убеждава,че черното е бяло.А аз всъщност работя повече от 20 години към един автосервиз.Колите ги познавам доста повече от пишещите в темите.Знам как са изработени,как возят защото съм сядал почти на всички марки и модели.Последно,за питащият в темата -Хонда Акорд 7 е добър избор.Бих ти препоръчал и други подобни добри модели,като например Тойота авенсис или Мазда 6.Бензиновите двигатели особено при при старите коли,са за предпочитане пред дизеловите,защото ремонта им е по евтин,по тихо работят и по бързо ускоряват....Сега изчезвам от тука,но вие можете да продължите да се надлъгвате,коя е по-добра,но без мен.

То какво едното такова и другото!Те са си един дол дренки.

Те са на по високо ниво от фордовете отвсякъде...

Нищо не работиш. Много пъти съм казвал - сервизните работници не са мерило, защото в сервизите отиват само счупени коли, не и здрави. Освен за обслужване разбира се.  Явно си антифорд маниак или нарочно се заяждаш. Второто е по-вероятно. Но лично аз не ти вярвам. Сѝъщо не вярвам и на разни тестери по списания и паланки, дето се качили 500 километра на кола, напъналия и дават мнения. Така не става. Мнение може да даде само човек, дето е минал десетки и стотици хиляди километри с една кола. А пък вие по сервизите кво да акжа. Добре че не продължих кариерата си в сервиз, че точно това учех навремето. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, bildera_ написа:

Мнение може да даде само човек, дето е минал десетки и стотици хиляди километри с една кола. 

Без да се е качвал на друга?Такъв си хвали само собствената кола,дори да е най-големият дарак...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, колега,

Хубаво си се ориентирал към Хонда, модела който търсиш е много здрав. Аз бих ти предложил друг автомобил който е със същата здравина - Субару. Разгледай моделите, пък и с Дизелови мотори. Даже си мисля, че има една Импреза която в момента се продава за 10 000лв., 2010г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих му предложил немската марка Audi. Здрава и стабилна. Дизелов или бензинов двигател, няма да сбъркаш- 80,A3,A4 серията

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Уолтър Уайт написа:

Аз бих му предложил немската марка Audi. Здрава и стабилна. Дизелов или бензинов двигател, няма да сбъркаш- 80,A3,A4 серията

То всеки е с марките си :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Димитър 59 написа:

Без да се е качвал на друга?Такъв си хвали само собствената кола,дори да е най-големият дарак...!

Добре, предавам се. Така и не разбрах, какво предлагаш по-добро от Форд за 10 000 или нещо от неговия калибър - Опел, Мазда, Хонда, Тойота... Дай идея за дизаел, струващ 10 000, дето да е среден клас поне като размери, да няма големи разходи, да се чупи по-рядко и да вози супер меко. макар че за мен супермеката возия е нож с две остриета. това означава и по-голяма вероятност окачването да подаде след доста километри, което пък означава и подмяна на части от това окачване, което ще добави доста парички над даваните 10 000. Не че автомобилите от тоя клас са кой знае с колко надеждни окачвания заради високото си тегло, но все пак. как да ти кажа. Когато човек иска да си вземе кола, разучава от до. Такива, дето са пчелички и сменят колите през година, никакво мнение не могат да дадат, защото те не знаят нищо за колите, които са избрали и не се опитват да разберат какво предлага коалта, която са избрали в краткия период от година или максимум година и половина. За сервизите казах. Там да разчиташ на мнение...абсурд. 

Да добавя нещо. Това, че някой минал 40 000 за година по магистрали, не означава абсолютно нищо. Едно е да минаваш 8000 км годишно по 20-30 км на ден зима и лете, друго е да навърташ 500-1000 километра на ден с темпомат. Просто база за сравнение няма. Двигателя се износва много повече при кратки преходи, окачването в случая работи по лоши пътища, като например разбити градски улици, а вратите се отварят поне  10 пъти повече за определен пробег. Това означава, че и колата има по-големи вибрации, което води и до по-бързо износване на материалите в купето.  Мисълта ми е, че мнение от човек, дето давал  газ по 40 000 км годишно е нереално. Глас за нещо може да даде таксиметров шофьор, дето скапва машината в града и дето всеки разход означава нещо за него. Обаче мнение от хора, дето карат от точка А до точка Б по 3 часа на ден, са немеродовни. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.