Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи днес, както е по-горещо времето реших да си пусна по-тежка игра. И след 5 минути компютъра заби и на целият монитор стана на цветни петна. Рестартирах го и ми изписа нещо от сорта over clock...

Проблема е сега, че при всеки рестарт ми излиза това преди да стартира windows. Как да го премахна и защо излиза?

DSC_0307.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало ресетни биос, защото най-вероятно е правен overclock на нещо. След като стартираш windows си провери температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се втелявай, нямаш проблеми. Биоса се е ресетнал. Това, както и други неща са информационни съобщения и могат да се изключват в BIOS. Не ти пречат, добре е при старт да се хвърля по някое око на тези неща.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Емил Костов написа:

Като за начало ресетни биос, защото най-вероятно е правен overclock на нещо. След като стартираш windows си провери температурите.

Така го купих без over clock. Хората, който ми го продадоха малко разбират от компютри. Като пусна World of tanks градусите на видеокартата скачат над 70 градуса.

Пускам снимка на градусите без да е стартирано приложение.

DSC_0308.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегрява ти видеокартата. Трябва да се почисти компютъра от прах и мръсотия и да се видят вентилаторите на видеокарта, процесор, захранване. Ако се наложи може да се добави и вентилатор в кутията за по-добър поток.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Емил Костов написа:

Така го купих без over clock. Хората, който ми го продадоха малко разбират от компютри. Като пусна World of tanks градусите на видеокартата скачат над 70 градуса.

От къде да го изключа това съобщение, че ме дразни... :D

DSC_0306.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, shizzaw написа:

Напирах ти по-горе какво трябва да се направи за да имаш компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Напирах ти по-горе какво трябва да се направи за да имаш компютър.

Да това го разбрах за почистване, паста и вентилаторите. Интерсува ме как да изключа съобщението на Hardware monitor? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, shizzaw написа:

Да това го разбрах за почистване, паста и вентилаторите. Интерсува ме как да изключа съобщението на Hardware monitor? 

Ами влизаш в bios и търсиш опцията disable hardware monitoring at start-up.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Ами влизаш в bios и търсиш опцията disable hardware monitoring at start-up.

Това ли е?  Да го сложа disabled?

DSC_0309.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включи Shutdown Temperature Function. Не случайно е тука. (като превиши критичните градуси автоматично се изключва, с други думи ти спасява частите)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това е, но според мен е хубаво да не го изключваш. Не виждам с какво ти пречи. Все пак твое решение. Но недей да продължаваш да работиш с този компютър докато не му се направи профилактика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

Приятен ден.

преди 29 минути, Емил Костов написа:

Да това е, но според мен е хубаво да не го изключваш. Не виждам с какво ти пречи. Все пак твое решение. Но недей да продължаваш да работиш с този компютър докато не му се направи профилактика.

По принцип не се изключи и оттам пак си го имаше дали не е от друго място? Ако може да ми кажете какви са нормалните/стандартните стойности на температурата cpu, video, дъно и т.н.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, shizzaw написа:

Благодаря за отговорите.

Приятен ден.

По принцип не се изключи и оттам пак си го имаше дали не е от друго място? Ако може да ми кажете какви са нормалните/стандартните стойности на температурата cpu, video, дъно и т.н.?

До 60-70 градуса под товар, но повече не. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, shizzaw написа:

А след като го сложи на Disabled цъкна ли F10 да запаметиш промяната?

Старичка е машината вече... чудно с какви игри я мъчиш... Видеото е пътник.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, baikolio95 написа:

Видеото все още не е пътник ако се направи нужната профилактика и се сложи още един вентилатор. Ако не се направи цялата машина е пътник.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

До 60-70 градуса под товар, но повече не. 

Емо ми не е съвсем вярно 

Цитат

Това видео особенно с Word of tanks леко сгъва, препоръчителното видео е GTX 660. Да не говорим, че това е видео на 8-9 години. След като се е появила черга видеото си заминава каквото и да му се прави няма да го подмлади. Другия въпрос е до колко е раазумно инвестирането в профилактика, паста нов охладител, който вероятно ще надхвърлят стойността на самата карта.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, pconline написа:

Да не говорим, че това е видео на 8-9 години.

айде сега на  8-9  години....

на 3-4 бих казал

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, pconline написа:

Емо ми не е съвсем вярно 

Това видео особенно с Word of tanks леко сгъва, препоръчителното видео е GTX 660. Да не говорим, че това е видео на 8-9 години. След като се е появила черга видеото си заминава каквото и да му се прави няма да го подмлади. Другия въпрос е до колко е раазумно инвестирането в профилактика, паста нов охладител, който вероятно ще надхвърлят стойността на самата карта.  

За нов охладител не съм и дума споменавал. Една профилактика няма да е лоша. Не е задължително да се сменя и термопаста. Може да инвестира в един вентилатор ако иска. Това е в общия случай. Дали ще напъва машината с по-тежка игра или с нещо друго това трябва да се направи. 

Ако машината е стара то е ясно че нещата отиват към нова конфигурация, но за това си трябват и пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Yvan Sergeev написа:

айде сега на  8-9  години....

на 3-4 бих казал

Цитат

GeForce 9500 GT[edit]

220px-Gigabyte_NVIDIA_GeForce_9500_GT.JP

Gigabyte GeForce 9500 GT
220px-BFG_NVIDIA_GeForce_9500_GT.jpg

BFG GeForce 9500 GT without heatsink

On July 29, 2008 the GeForce 9500 GT was officially launched.

https://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_9_series

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

On July 29, 2008 the GeForce 9500 GT

тука в третия свят технологиите идват по бавно та си е както казах нова карта на 3-4 години 

да се похваря впрочем че ми е същата и все още държи 20-30 фпс на игрите с изсквания за двуядрен   до 3 ghz

погледнах че съм я купил на 5/7/2010  год за 122 лв

чистак нова било е най- изгодната оферта като сегашните  gt 1030  

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен видеото (старо и слабо, колкото да не е без хич) ми е 64*, с пуснат единия браузър с пуснати около 60 таба, и градусите изобщо не ме безпокоят. Е, то и самото е безвентилаторно, на кутията също съм спрял всички вентилатори, процесора ми също е с безвентилаторно охлаждане, 54* показва в момента. Единственото което се движи, е перката на захранването. Компютъра от който пиша в момента, е на 8-9 години, сам и с много мерак го сглобих. След това всичко оставих както си е, нито съм сменял пасти, нито съм го чистил... То пък и не е мръсен, м/би защото вентилатори не пускам. Старото ми видео, за времето си доста добро, се пресели там, където отива умрялата техника. Пак беше безвентилаторно, но му пусках охлаждане все пак. Не знам дали е от прегряване или друго. Не знам нормални ли са 54*, за мен са нормални...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, baikolio95 написа:

Да цъкнах F10 и пак си седи hardware monitor, който забавя пускането на компютъра с 5-8 секунди.

На минимум WoT върви с 40-60 кадъра става за игра с тази видеокарта. Сега играх и градусите на видеото варираха от 50 до 73 градуса. Сложил съм ако стигне 80 да се изключи. 

Компютър втора употреба за 100 лв. Нормално е да изкачат проблеми първо умря харда сега следващото ще видя какво ще е :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е от токово смущение да ми прави номера?  Примерно на моменти забелязвам, леко премигват лампите, а наблизко са разкопали цял булевард до блока. Сега пак премигна леко и ми се рестартира компютъра и пак показа това на снимката. 

DSC_0310.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията е за смяна - обикновено е CR2032.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.