Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! На скоро ми изгоря малкия бойлер ,който отговаряше за топлата вода в кухнята. Това лято съм решил да обновя кухнята и се зачудих, по какъв начин да се подсигурява топлата вода. Колебая се над 3 варианта:
1- Да прекарам нови ПВЦ тръби от бойлера в банята, до кухнята, което ми се вижда най-сложен и съмнително удачен вариант, защото дистанцията между помещенията не е малка, и докато дойде топлата вода до крана, трябва доста да се оттича. 

2- Отново да поставя в кухнята малък бойлер 10 литров ,около 1500w, защото инсталацията е слаба и стара и не е удачно да се натоварва с проточен. 

3- Да пусна нов кабел с по-голяма сечение за проточен бойлер 5kw

Първия вариант ,който го обмислях в началото в момента ми се струва безсмислено сложен. Втория и третия като стойност са приблизително еднакви: Проточен бойлер 5кw и класически 10л към 1500w са около 150лв. Недостатъка при монтажа на проточен е че трябва да прекарам кабел ,което не е трудно ,към 4м кабел ще ми отнеме, но пък ще имам неограничена топла вода, докато при класическия 10 литров ,той няма да е проблем за сегашната слаба инсталация ,но пък количеството топла вода ще е ограничено. 

Моля разкажете за проточните, имате ли някакви лични впечатления, достатъчно ли загряват водата, когато влиза в тях ледена през зимата и силно ли влияят върху сметката за ток съпоставени с класическите? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поточния бойлер е голямо улеснение. Ползвам такъв и в кухнята и в банята. Няма го чакането да се стопли водата - пускаш и топлата вода вече тече. А да не говоря за икономиите, които правиш - харчиш толкова колкото си използвал. Никакъв проблем зимата - водата си е еднакво топла, както и лятото. 

Негативи - през годините на ползване не съм забелязал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, techmaniac написа:

Поточния бойлер е голямо улеснение. Ползвам такъв и в кухнята и в банята. Няма го чакането да се стопли водата - пускаш и топлата вода вече тече. А да не говоря за икономиите, които правиш - харчиш толкова колкото си използвал. Никакъв проблем зимата - водата си е еднакво топла, както и лятото. 

Негативи - през годините на ползване не съм забелязал.

А тези, които ползвате с каква мощност са? Колко квадрата е инсталацията ,към която са вързани, и как стои въпроса с предпазителите, колко Ампера ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Soviet Soldier написа:

А тези, които ползвате с каква мощност са? Колко квадрата е инсталацията ,към която са вързани, и как стои въпроса с предпазителите, колко Ампера ? 

6KW е мощността, 4 квадрата проводник.

За предпазителите нямам идея колко ампера са. Още по-малко откак ни изведоха таблата навън по стълбовете. :D  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в апартамент са 2,5 квадрата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, techmaniac написа:

6KW е мощността, 4 квадрата проводник.

За предпазителите нямам идея колко ампера са. Още по-малко откак ни изведоха таблата навън по стълбовете. :D  

Сега се замислям ,че за проточен бойлер, трябва да изведа допълнителни предпазители. Ако е 6kw 30А предпазители мисля че ще са ок?
Обмислял съм преди време и за другия бойлер в банята да прекарам допълнителен проводник с по-високо сечение и отделни предпазители за него но бойлера там в момента е 1800w 80л и 2.5 квадрата са му достатъчни. Стария пък беше 3000w пак вързан към 2.5 квадрата и нямаше проблеми. 

преди 9 минути, Без умствен капацитет написа:

в апартамент са 2,5 квадрата

В къща съм и да ,инсталацията е стандартна 2,5 квадрата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ремонтираш стария или сменяш бойлерчето/ Ако все пак се напъваш за проточен - 3KW е достатъчен и не сменаяш инсталация. Като пари - в кауфланда перипдично пускат по около 45 лв. - Същите са вътре само че за един друг денонощно рекламиран надпис цената е двойна. http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/270466

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е 6кв то тока ще е над 26ампера,ако напрежението е 230 волта,тъй като фактора на мощноста при реотана е 1.Фабриканта трябва някъде да е посочил мощноста и дори максималния ток...Бих препоръчал линия от 6мм квадратни и предпазител 25ампера.Мисля ,че мощноста е около5,75 киловата максимум.

преди 1 час, Soviet Soldier написа:

Сега се замислям ,че за проточен бойлер, трябва да изведа допълнителни предпазители. Ако е 6kw 30А предпазители мисля че ще са ок?
Обмислял съм преди време и за другия бойлер в банята да прекарам допълнителен проводник с по-високо сечение и отделни предпазители за него но бойлера там в момента е 1800w 80л и 2.5 квадрата са му достатъчни. Стария пък беше 3000w пак вързан към 2.5 квадрата и нямаше проблеми. 

В къща съм и да ,инсталацията е стандартна 2,5 квадрата. 

Нама стандартни 30а предпазители,32а са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Филипов написа:

Ремонтираш стария или сменяш бойлерчето/ Ако все пак се напъваш за проточен - 3KW е достатъчен и не сменаяш инсталация. Като пари - в кауфланда перипдично пускат по около 45 лв. - Същите са вътре само че за един друг денонощно рекламиран надпис цената е двойна. http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/270466

3kw ми звучи слабо. Зимата едва ли ще се справя. В дома на един приятел има такъв проточен 3,5kw: 
9160383627294.jpg

Неудобна работа. Зимата водата не може да се нарече топла ,просто е хладка ,струята е тънка. Като се запуши трябва да се свали целия смесител за да се почисти ,иначе едвам тече. Двата крана са неудобни и се прецакват бързо. Това са най-евтините проточни бойлери ,които са ми известни и не си заслужават.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Недостатакът на проточния бойлер е ГОЛЕМИЯ ток! Той натоварва мрежата , особено връзките! На 6 кв мощност е необходим предпазител ,който да издържа на 28 ампера ток ,формула- мощност/напрежение! Сечението както е казано по-горе повече от 4 квадрата. Бойлер 6 вата трябва директно да се върже  за предпазител и на предпазитела да няма друг колсуматор! Съветът ми е да се щади мрежата ВИНАГИ щом има възможност и независимо от всичко ,защото опасността от пожари не е маловажна!

ПС Малкият бойлер ако не е изгорял реотана може лесно да се ремонтира.Имам такъв в кухнята и му смених терморегулатора -лесно!

Редактирано от bigiadri
добавяне на текст (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнение че трябва да се сложи 32 ампера предпазител с 6 мм2 кабел и на твърда връзка, ако мощността е 6 киловата. Кабела си издържа 34 ампера. Ако има възможност направо една комбинирана дефектнотокова защита DPN Vigi, 32 ампера (ако мрежата е трипроводна - L, N, PE).
Все пак безопасността е най-важна от всичко друго.

Редактирано от Здравко Павлов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Здравко Павлов написа:

Аз също съм на мнение че трябва да се сложи 32 ампера предпазител с 6 мм2 кабел и на твърда връзка, ако мощността е 6 киловата. Кабела си издържа 34 ампера. Ако има възможност направо една комбинирана дефектнотокова защита DPN Vigi, 32 ампера (ако мрежата е трипроводна - L, N, PE).
Все пак безопасността е най-важна от всичко друго.

Точно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно ,ама не баш на 6мм кабел се полага 25 а защита,може в комбинация с дефектнотокова защита(не препоръчвам vigi дават най-много дефекти).Може би нещо на Legrand...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, G.I.Ganev написа:

Точно ,ама не баш на 6мм кабел се полага 25 а защита,може в комбинация с дефектнотокова защита(не препоръчвам vigi дават най-много дефекти).Може би нещо на Legrand...

Колко мъка има по тоя свят....
1.5мм2 издържа 10/16А
2.5мм2 - 16/25А
4мм2 - 25/32А
6мм2 - 32/40А
10мм2 - 50/63А

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталираната мощност според мен НЕ трябва да предизвиква ток близък до граничната стойност на предпазителя, за по-сигурно около 2/3 стойност  . Примерно за 25 -амперов предпазител максималният ток от изцяло включена инсталирана мощност да е около 18-20 ампера.Някой може да каже , че е прекалена застраховка ,но с тока шега  и експерименти не бива.Връзките също трябва да са МНОГО здрави и с ГОЛЯМА допирна повърхност-КОЛКО МНОГО БЕЛЯ Е ПРЕДИЗВИКАЛА ЛОШАТА ВРЪЗКА!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, simtech написа:

Колко мъка има по тоя свят....
1.5мм2 издържа 10/16А
2.5мм2 - 16/25А
4мм2 - 25/32А
6мм2 - 32/40А
10мм2 - 50/63А

Мъката младеж е в теб,има европейски регламент вземи го прочети.За посочените от теб сечения 1,5-10а макс,2,5-16,4-20,6-25,10-32....ит.н.Ако си чел някой стар руски учебник  ....то коригирай се навреме.Прочети съшо така,че линиите ще бъдат положени под бетонова замазка,в тръби ит.н.   следователно няма да имат голямо охлаждане макар и при кратковременни натоварвания.

Кабелите също така е желателно да са многожилни,по възможност с новия тип изолация(halogen free)без примеси от кадмиеви окиси горими на по-висока температура без пушек(ZH RZ1MZ1-K(AS)) или от същия клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, съгласен съм, че безопасността трябва да е приоритет, но за съжаление в моя дом инсталацията, като цяло е стара. Предпазителите са само два ,от старите керамични ,но нямам идея, колко ампера са ,не съм имал проблем с тях много години. След тях тръгва кабел по коридора ,и стига до всяка от стаите 6 квадрата. Контактите са 2,5 квадрата ,а проводниците за осветлението 1,5 квадрата. Лошото е ,че в кухнята примерно проводник, който захранва бойлер или готварска печка трябва да е поне 4 квадрата ,а до всички контакти там проводниците са 2,5. В стаите също е хубаво да се предвиди поне един контакт на проводник 4 квадрата за климатик или друг по-сериозен консуматор. Друго ,че за всяко помещение е добре да си има предпазители ,но за да приведа всичко в ред, трябва да разкопая цялата къща.
На първо време ,като започна с ремонта на кухнята смятам да изведа 2 контакта на 4 квадрата проводници за готварската печка и евентуално мощен проточен бойлер ,а за тях отделни предпазители. Имал съм проблеми с контакта ,от който се захранва готварската печка и си е време да приведа инсталацията в кухнята в ред ,защото е доста опасно. В другите стаи големи консуматори няма, или поне не се сещам за такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Soviet Soldier написа:

Да, съгласен съм, че безопасността трябва да е приоритет, но за съжаление в моя дом инсталацията, като цяло е стара. Предпазителите са само два ,от старите керамични ,но нямам идея, колко ампера са ,не съм имал проблем с тях много години. След тях тръгва кабел по коридора ,и стига до всяка от стаите 6 квадрата. Контактите са 2,5 квадрата ,а проводниците за осветлението 1,5 квадрата. Лошото е ,че в кухнята примерно проводник, който захранва бойлер или готварска печка трябва да е поне 4 квадрата ,а до всички контакти там проводниците са 2,5. В стаите също е хубаво да се предвиди поне един контакт на проводник 4 квадрата за климатик или друг по-сериозен консуматор. Друго ,че за всяко помещение е добре да си има предпазители ,но за да приведа всичко в ред, трябва да разкопая цялата къща.
На първо време ,като започна с ремонта на кухнята смятам да изведа 2 контакта на 4 квадрата проводници за готварската печка и евентуално мощен проточен бойлер ,а за тях отделни предпазители. Имал съм проблеми с контакта ,от който се захранва готварската печка и си е време да приведа инсталацията в кухнята в ред ,защото е доста опасно. В другите стаи големи консуматори няма, или поне не се сещам за такива.

Като почнеш ремонт имай предвид таблото също так,желателно е да замениш стопяемите предпазители с автоматични биполарни със спецификация ток на късо 6кА.Постави дефектнотокова(и)защити в комбинация стях,имай предвид,че дефектнотоковите защита(и) трябва да е(са) с фуга30милиампера.В този случай трябва да имаш трикабелни линии на всеки консуматор-контакт....ДА  ОТСТРАНИШ мостовете между нулев проводник и заземяване на всички контакти ,бойлер полилеи..Така ще си защитен от опасни отечки по корпусите на консуматорите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сетих се, че климатика е вързан към контакт с проводник 2,5 ,а консумацията му е 3140w, до колкото си спомням. Не съм имал проблем и не виждам нужда от подмяна. Проверявал съм след дълго време работа ,само фазата на щепсела се нагрява съвсем леко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Soviet Soldier написа:

Сетих се, че климатика е вързан към контакт с проводник 2,5 ,а консумацията му е 3140w, до колкото си спомням. Не съм имал проблем и не виждам нужда от подмяна. Проверявал съм след дълго време работа ,само фазата на щепсела се нагрява съвсем леко. 

3kW? Какъв е този климатик, те рядко са над 1.5...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранващ проводник 2.5 квадрата издържа без проблеми 3000Вата мощност.

преди 1 час, G.I.Ganev написа:

сечения 1,5-10а макс,2,5-16,4-20,6-25,10-32....

А ти това къде го прочете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мъката младеж е в теб,има европейски регламент вземи го прочети.За посочените от теб сечения 1,5-10а макс,2,5-16,4-20,6-25,10-32....ит.н.Ако си чел някой стар руски учебник  ....то коригирай се навреме.

Не си в час, нали? Не младеж, а "господин инженер" за теб, разбрахме ли се?
За бойлера може да се сложи и мостови проводник.
А ти прочети EN 60204-1.2006 и българският аналог. Проводниците не се разтапят, изолацията им се топи. За това максималните токове са спрямо допустимо нагряване на тоководещите жила.

Като почнеш ремонт имай предвид таблото също так,желателно е да замениш стопяемите предпазители с автоматични биполарни със спецификация ток на късо 6кА.Постави дефектнотокова(и)защити в комбинация стях,имай предвид,че дефектнотоковите защита(и) трябва да е(са) с фуга30милиампера.В този случай трябва да имаш трикабелни линии на всеки консуматор-контакт....ДА  ОТСТРАНИШ мостовете между нулев проводник и заземяване на всички контакти ,бойлер полилеи..Така ще си защитен от опасни отечки по корпусите на консуматорите.

6kA е стар стандарт. Вече повечето предпазители са с 10kA изключвателна способност. Не ток на късо, а изключвателна способност! Това е максималният ток, при който може да се гарантира изключване на предпазителя. На третото изключване на предпазителя никой не ти гарантира дали ще работи повече. И не са 3 кабелни линии, а 3 жилни линии. Един кабел обединява няколко жила. И не е отечка, а утечка.
Ако не сте грамотни - не пишете.
---------
3kW проточен бойлер топли вода колкото да си измия чиниите или ръцете, Ползвам го в кухнята.
Не е удачно да опъваш тръби от банята, големи загуби на топлина, които се изразяват и във висока сметка за ток.

1,5-10а макс,2,5-16,4-20,6-25,10-32....

Добре, че ни го каза. За това електроразпределение опъва 10мм2 за партида 15kW с 63А предпазител!

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7/11/2017 в 6:40, simtech написа:

Не младеж, а "господин инженер" за теб, разбрахме ли се?

Явно наистина говорим за нарцисизъм. Жалко че си млад...

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, flare написа:

3kW? Какъв е този климатик, те рядко са над 1.5...?

Heinner HAC-24INVB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от Svetlio88
      Здравейте!
      Препоръчайте смартфон до 300 лв. (това ми е абсолютния таван), който да е задължително с дисплей 5.5", тъй като големият дисплей е важен за мен.
      За момента се колебая между следните модели:
      1. Xiaomi Redmi Note 5А Prime 
      Операционна система: Android 7.1 Nougat
      Дисплей: 5.5" (1280x720) IPS
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Камера: 13 MP
      Добри параметри като за парите, които мога да отделя, но като кажа името на марката много хора ме гледат с недоумение
      2. Xiaomi Redmi Note 5А
      Операционна система: Android 7.0 Nougat
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 2 GB
      Вградена памет: 16 GB
      Една идея по-евтина алтернатива на горния, компромис с параметрите.
      3. Meizu M3 Note
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Добри параметери като за парите си, но тази марка поне за мен е напълно непозната и се съмнявам в качеството, предвид ниската цена. 
      4.  Meizu U20
      Операционна система: Android 6.0
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Сходна цена с горния, но по-малко памет?? Тук дилемата е по-малко памет и Андроид 6 при У20 срещу повече памет, но андроид 5.1.1 при М3 Ноут.
      5. HTC Desire 728G
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1280x720) Super LCD2
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Оперативна памет: 1.5 GB
      Камера: 13 M
      По-популярна марка, за качество незнам. Това е телефон, който ми харесва най-много чисто визуално, особено варианта с белия панел. Бих се радвал ако разясните дали операционната система Android 5.1.1 е "минус" за този телефон спрямо Android 7.1 при Xiaomi. Първоначално се бях спрял на HTC, но бюджетните модели гледам са доста стари.
      6. HTC Desire 820
      Операционна система: Android 4.4.2
      Дисплей: 5.5" (1280x720) LCD
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.5 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Това е телефон, който наистина ми харесва много като дизайн. Но се замислям, защото самия модел май е старичък, а и Android 4.4.2 също, при наличие на 7 версия при други смартфони.
      7.  ASUS ZenFone Go ZB552KL
      Операционна система: Android 6.0
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Като марка Асус я харесвам много и бих заложил на нея, независимо дали е за смартфон или лапоп. Този модел е по-ниска цена от всички гореизброени модели, разбира се това е и компромис с параметрите, но пък имам доверие в марката.
      Това са моделите, на които съм се спрял, но не се ограноичавам само до тях. Вероятно има и други подходящи модели и марки.
      Приоритет при избора ми е наличие на 5.5" дисплей и приемливо качество на материалите, от които е изработен. Първите модели предполагам са по-бюджетни и съмнителни поне за мен марки, но вероятно по-нови модели. Последните (HTC и Asus) са по-познати и класически модели, но вероятно по-стари. С различните версии на Андроид не съм запознат, така че разчитам на Вас  
      Благодаря предварително на всеки!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.