Премини към съдържанието
BG-Team-DRIFT

Къде да подам оплакване за незаконни строителни дейности?

Препоръчан отговор

Здравейте, въпросът е ясен. Къде мога да се оплача за незаконни строителни дейности.  Причната е, че една люлка на комшиите ( цигани) падна в двора ни и за малко да закачи майка ми, която по това време полива. Ето и снимкки:

2017-08-12%2017%2051%2014.jpg

Това е люлката, а това е мястото, откъдето пада:

2017-08-12%2017%2052%2027.jpg

Мангалите купиха горната кооперация преди 5-6 години. Отначало имаха едно куче, дето нонстоп лаеше и две години не можех да спя. След това доди дъртия циганин и махна кучето. Мангалите бачкат в Холандия, ама като ги гледам, оня ден стовариха два камиона дърва и си мисля, че се готвят да зимуват тук. Освен това преди седмица стана скандал между друг комшия и тях, задето до 2 часа надуваха музиката, а и след това.  А аз и на работя бях от 7 часа и не можах да спя. Ако не се бе развикал комшията, сигурно до 4-5 часа щяха да продължат - турска и циганска музика на макс. Поне да беше по-тихо, ама не.  е сега вече чашата преля и питам, на кого да се оплача, щото почват да строят незаконно. А както се вижда и много опасно, че кооперацята им 4-5 метра над нашите. Навремето е издигната стена, но тая стена може да не издържи в един момент и всичко върху мен.  Та къде да се оплача? Аман от мангали. 

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдел Контрол по строителството (или Дирекция Общински строителен контрол) към общината на съответния град.

https://pravatami.bg/1243

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ExaFlop написа:

Отдел Контрол по строителство към общината

Стига да го намеря, преди да ми е кипнало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай град/община и шсе разровим дружно. ;) 

http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=52825

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми се появява за Русе:

2017-08-12%2018%2016%2025.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Русе - срещу кино Максим Горки е отделът на общината.
А можеш да питаш и @emmi за конкретика. Ама тя скоро не е изгрявала и ме съмнява, че е забила нанякъде.

https://www.ruse-bg.eu/bg/pages/431/index.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

РДНСК там го пращат в общината за месец

ако идеш в общитата може да мине 6 месеца и повече

или направо драсни едно писанце до ДНСК София, там го препращат до РДНСК с копие до общината

аз преди избрах писанце да София, общината тана е вързана по закона с срок, иначе може да замазва с някакви си нейни административни разпоредби

;)

http://www.dnsk.mrrb.government.bg/UI/Home.aspx?0ZKDwUgLUJrvrWmbKCIuPA%3d%3d

Редактирано от Без умствен капацитет (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кое е незаконното строителство. Високата къща сигурно има документи след като са я купили. Виж, онова малкото с терасата на покрива може и да е, защото няма 3 метра отстояние от оградата. Но и вашият курник сигурно е същото. За незаконното строителство съответната РДНСК.  Почти всяка община има на сайта си форма за неанонимни сигнали. Отговарят.

Процедурата за строителство по ЗУТ включва уведомяване на съседите. Може да се възразява мотивирано. Веднъж за проекта и втори път за изпълнението му. Би трябвало да има информационна табела с номер и дата на разрешението за строеж, колко работят, кой е строителен надзор и т.н. 

Люлката е движима вещ и не попада под регулация. Също като чадър. Най-много неправилна експлоатация с малка санкция, ако има увреждане. Както паднала незакрепена саксия.

За шума в часовете на почивка - полицията през 112.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДНСК като има сигнал са задължени да накарат общината да провери законноста на постройката, излизат интересни неща:)

а и тази ниска постройка до къщата, дали е законна

Редактирано от Без умствен капацитет (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

защото няма 3 метра отстояние от оградата.

може да е заварено положение

преди не е било необходимо 3 метра  това е от демокрацията правило

и не става въпрос за незаконно строителство може и да има може и да няма

а за инцидент вятъра е духнал люлката

аз бих я прибрал

или да им я върна и да им направя забележка да я връзват да не се повтаря

според зависи какви искам да са ми бъдещите отношения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Yvan Sergeev написа:

какви отношения искаш с циганин

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

Не знам кое е незаконното строителство.

Ами това де го виждаш, са два гаража. Законно ли е върху гараж да се строи ограда, люлки и там каквото им скимне? 

преди 43 минути, Yvan Sergeev написа:

може да е заварено положение

преди не е било необходимо 3 метра  това е от демокрацията правило

и не става въпрос за незаконно строителство може и да има може и да няма

а за инцидент вятъра е духнал люлката

аз бих я прибрал

или да им я върна и да им направя забележка да я връзват да не се повтаря

Вятърът цял ден е съвсем слаб. Дори не е умерен според скалата на метеоролозите! Представи си сега, че е силен. Какво, люлката ще влезе през прозореца ми ли?  Айде стига!  После що имало проблеми с мангалите. Ами ще има, щото това са говеда, не хора! И ако бе утрепала тая люлка майка ми, знаеш ли, изобщо не ми пука! Щеше да има утрепани мангали!!!!

През комунизма дядо ми го утрепа с брадва един ненормалник на гробищата, а баща ми нищо не направи. Не мисля да следвам поведението на баща си.  Оня получи три години затвор и излезе след година и половина. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

В Русе - срещу кино Максим Горки е отделът на общината.
А можеш да питаш и @emmi за конкретика. Ама тя скоро не е изгрявала и ме съмнява, че е забила нанякъде.

https://www.ruse-bg.eu/bg/pages/431/index.html

На Божичен съм. И през тела ме мързи. А да включвам машина още повече.

На въпроса. Люлката не е строеж. Евентоално може да се проверява дали покрива на гаража е проектиран като използваем, но много ме съмнява да се пазят проекти.

Както и да е. Всеки има право да се жали ако се чувства засегнат. Жалби се подават до кмета в голямата община в информационния център

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, emmi написа:

На Божичен съм. И през тела ме мързи. А да включвам машина още повече.

На въпроса. Люлката не е строеж. Евентоално може да се проверява дали покрива на гаража е проектиран като използваем, но много ме съмнява да се пазят проекти.

Както и да е. Всеки има право да се жали ако се чувства засегнат. Жалби се подават до кмета в голямата община в информационния център

Значи да разбирам, че юмрука трябва да играе. Добре. Следете новините.  

И между другото, вижда се още една къща в ляво. Тя навремето пак бе купена от цигани, само че това е нов строеж. Съмнява ме да е законно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, bildera_ написа:

И между другото, вижда се още една къща в ляво. Тя навремето пак бе купена от цигани, само че това е нов строеж. Съмнява ме да е законно. 

Ако циганите ще зимуват тук със сигурност ще трябва да ги дресирате иначе ви чака страхотна зима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Ако циганите ще зимуват тук със сигурност ще трябва да ги дресирате иначе ви чака страхотна зима.

:) И аз така си мисля.  Като дойдоха, направиха една сватба и цяла седмица след 23 часа до сутринта някъде, музика до дупка в двора. Едва ги изтраяхме. Циганина вика - изтрайте ни 1 седмица. То дъртия циганин разбира, ама ония младите са глупаци.  После едно куче пуснаха, дето лаеше постоянно 24 часа. Ужасно беше, щото на 5 метра от стаята ми. Две години някъде денонощно ла, докато едно лято дъртия циганин дойде, оплакаха му се комшиите и той затири кучето нанякъде. Човека явно има нещо човешко, наследено от комунизма, ама младите не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, bildera_ написа:

Винаги можеш да пуснеш жалба 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, emmi написа:

Винаги можеш да пуснеш жалба 

Вече го направих до София, но както казахте, това едва ли е в юридикцията на строителен контрол. По-скоро да се бях обадил на 112 и ако благоволят да дойдат и ако...все пак сме България. Всеки се оправя сам.  Иначе люлката още в двора ни. Очаквам развитие утре, като циганите видят, че я няма. 

А относно курника...на комшията е гълъбарника. И той проблем от 20 години поне, че по едно време ужасно миришеше. От 1-2 години обаче не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, bildera_ написа:

Вече го направих до София, но както казахте, това едва ли е в юридикцията на строителен контрол. По-скоро да се бях обадил на 112 и ако благоволят да дойдат и ако...все пак сме България. Всеки се оправя сам.  Иначе люлката още в двора ни. Очаквам развитие утре, като циганите видят, че я няма. 

Пусни сигнал, не да звъниш на 112. До полицията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, emmi написа:

Пусни сигнал, не да звъниш на 112. До полицията

Е точно там не съм наясно на кого трябва да се обадя. Сигнал до кого? В полицията? А 112 не е ли свързан с полицията или за такива работи не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз преди 5 години ползвах пощата/написах е на лист, сега незнам приемат ли електронно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, bildera_ написа:

Е точно там не съм наясно на кого трябва да се обадя. Сигнал до кого? В полицията? А 112 не е ли свързан с полицията или за такива работи не?

112 е за спешни случаи. Жалба в Районното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ExaFlop написа:

112 е за спешни случаи. Жалба в Районното.

аз винаги предпочитам по високостоящи инстанции РП

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Без умствен капацитет написа:

То пак там ще отиде

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Без умствен капацитет написа:

Ще го метнат на Районния инспектор...който е къде? В N-то РПУ по местоположение на имота.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.