Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. В момента ползвам телевизия от Vivacom за три приемника. Имам чиния на Vivacom на село и при всяко пътуване си взимам единия приемник и си гледам телевизия. Договора ми изтича в края на септември и смятам да мина на телевизия от Mtel. Питането ми е следното: мога ли по същия начин да си взема приемника от мтел и да гледам телевизия на село или ще трябва да се върти антената, дали някой го е правил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, emil11 написа:

Здравейте. В момента ползвам телевизия от Vivacom за три приемника. Имам чиния на Vivacom на село и при всяко пътуване си взимам единия приемник и си гледам телевизия. Договора ми изтича в края на септември и смятам да мина на телевизия от Mtel. Питането ми е следното: мога ли по същия начин да си взема приемника от мтел и да гледам телевизия на село или ще трябва да се върти антената, дали някой го е правил.

Ако ти изтича договора на Виваком, ще ти спрат всички услуги. Колкото до антената МТЕЛ ще си донесат свое оборудване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, emil11 написа:

... или ще трябва да се върти антената...

Ще трябва да се върти антената най-вероятно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Емил Костов написа:

Ако ти изтича договора на Виваком, ще ти спрат всички услуги. Колкото до антената МТЕЛ ще си донесат свое оборудване.

Май останах неразбран. Знам, че Виваком ще спрат всички услуги, аз и ще им върна приемниците. Да Мтел ще си донесат оборудване, но не искам да ги разкарвам на село (а и те едва ли ще се навият) за да настройват антена на друг оператор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, emil11 написа:

Май останах неразбран. Знам, че Виваком ще спрат всички услуги, аз и ще им върна приемниците. Да Мтел ще си донесат оборудване, но не искам да ги разкарвам на село (а и те едва ли ще се навият) за да настройват антена на друг оператор.

Ще трябва да настройваш антената, защото МТЕЛ са на друг транспондер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всичкото не разбрах дали ще трябва да връщаш и селската ти антена. Ако да - ще трябва нова на нейно място. Ако не - съществуващата трябва да се насочи към другата спътникова позиция - доста се различават. Трябва да се прецени дали има видимост към посоката и препятствия като дървета. Между другото същото се отнася и за градското ти жилище. Не зная поради каква причина сменяш оператора, прочети си много добре условията и наблегни на цените за основния период на договора след първите няколко месеца. И за няколко приемника.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не Виваком не искат антените те си остават след изтичане на договора, така е от години. Къщата е на хълм и антената е на втория етаж на терасата, нищо не и пречи. За смяната не съм доволен от Виваком най-вече дразни това, че уж съм на най-високия план а има един куп канали които не влизат в него и не мога да ги разкарам. Договора върви с интернет а той е през кабела на стационарния телефон и е ужасен, мисля че при мтел е на карта т.е. мога да си взема рутера с мен където и да е и ще имам безжичен интернет. Цената е два лева повече ще го преживея.

По-скоро ми трябва информация от сорта: за ползване с приемник на мтел антената от Виваком се завърта вертикално толкова градуса, хоризонтално  толкова градуса. ако някой го е правил доста ще ми помогне.

Редактирано от emil11 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, emil11 написа:

Не Виваком не искат антените те си остават след изтичане на договора, така е от години. Къщата е на хълм и антената е на втория етаж на терасата, нищо не и пречи. За смяната не съм доволен от Виваком най-вече дразни това, че уж съм на най-високия план а има един куп канали които не влизат в него и не мога да ги разкарам. Договора върви с интернет а той е през кабела на стационарния телефон и е ужасен, мисля че при мтел е на карта т.е. мога да си взема рутера с мен където и да е и ще имам безжичен интернет. Цената е два лева повече ще го преживея.

Идея си нямаш в какво се забъркваш с МТЕЛ, но твоя воля. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Идея си нямаш в какво се забъркваш с МТЕЛ, но твоя воля. 

Имам си някаква представа , но и Виваком не са по-добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, emil11 написа:

Имам си някаква представа , но и Виваком не са по-добри.

Ти си знаеш. Решението си е твое.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Ти си знаеш. Решението си е твое.

Ако имаш факти за мтел сподели не е късно да се откажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, emil11 написа:

Ако имаш факти за мтел сподели не е късно да се откажа.

Факти за тях много. Половината ми познати избягаха от тях. Прочути са с некоректността си. С тях никога няма да имам нищо общо. Колкото до интернета, който ще ти предложат с мобилна карта, ще е същия както този на Виваком. Но ти сам ще разбереш що за стока са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бях на вивашит, всеки друг оператор е по добре... 2 месеца ги чаках да сменят окото на антената... като изтече договора  и да ги няма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като искаш съвет напиши на какво си бил досега и на какво смяташ да се натресеш. На какво държиш обезателно и на какво не. Искаш комбинация с интернет ли?  Има и други решения без абонаменти.  Но трябва повече подробности за населеното място и селската ти къща. Казвам го защото вече имаш антени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За антената. Последната може спокойно да се ползва и за Мтел без проблем. Сега има едно важно условие.  Първоначалното ти включване към оператор задължително го прави техник на оператора. Ти не можеш да направиш регистрацията за включване без него, какъвто и да си специалист. Така е към всеки оператор, а твоят случай засяга точно, описаното от мен. И още нещо. Като чета, явно нямаш никакви познания за настройка на антената. Изключено е да се справиш сам.Затова! Ако сменяш оператора, тази антена няма да се ползва защото техниците ще откажат да се занимават с нея. Ще ти бъде предоставена антена, конвертор и приемник описани в договора.С две приказки присъствието на техници от оператора е задължително.И да. Транспондера на Мтел и този на Виваком са на различни спътници.Ако има нещо допълнително, питай, но всеки от операторите има свои методи на работа. Затова ти препоръчвам да се обърнеш към колцентъра на съответният оператор! Успех от мен.И едно допълнение. Недоволен си от виваком заради интернета. На ADSL е така. Мижави скорости и ограничения. Не си мисли, че ще си доволен от Мтел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антената от Виваком ще ти е малка за Мтел - сигнала е по-слаб и иска по-голяма антена. И друго око (конвертора пред антената).

Дори да я нагодиш ще ти сече при лошо време.

Относно нета: Хоумбокс се заключва към района в който се пуска за първи път тоест рутера ти няма да работи на село.

А ако работи връзката ще е много по-лоша защото Мтел имат много по-скапана мрежа по селата от колкото Виваком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Мтел този подвижен рутер   с мобилна карта , при всяко сменяване на адреса се плаща 5 лева ,имай го предвид ако си решил ,че можеш да ползваш на два адреса.Аз го ползвам в София и на морето ,защото общо взето малко живея на тези места и е с ограничен трафик , не си мисли че е и с някакви големи скорости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще кашата е пълна. Вчера звънях на оператор и ми каза следното: интернета е стационарен не мога да го местя, при смяна на адрес се плаща 5 лв., няма ограничение за мегабайти и разделение високи бавни скорости. За телевизията каза ми, че мога да я ползвам и на село с антена от виваком ако не мога да хвана сигнал техен екип може да дойде и да я настрой. Цената за плана който съм избрал върви само при преподписване на стар мобилен план или нов такъв, за 39,99 лв. ще имам телевизия 120 канала интернет 75 мегабита скорост (твърди, че е реално достижима, аз в момента съм на 10 мегабита, така че и половината да достига е добре). Понеже нямам карта на мое име (служебния ми телефон е на мтел) ми дава план с 8 гигабайта интернет. Аз на тези условия съм съгласен и реално ще плащам по-малко отколкото в момента. Днес пак звънах на оператор, който ми заяви, че няма как да се ползва телевизията на друг адрес и с друга антена. Имам чувството, че ако звъна пак ще чуя някаква друга версия не знам на кого да вярвам.

Редактирано от emil11 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, emil11 написа:

Въобще кашата е пълна. Вчера звънях на оператор и ми каза следното: интернета е стационарен не мога да го местя, при смяна на адрес се плаща 5 лв., няма ограничение за мегабайти и разделение високи бавни скорости. За телевизията каза ми, че мога да я ползвам и на село с антена от виваком ако не мога да хвана сигнал техен екип може да дойде и да я настрой. Цената за плана който съм избрал върви само при преподписване на стар мобилен план или нов такъв, за 39,99 лв. ще имам телевизия 120 канала интернет 75 мегабита скорост (твърди, че е реално достижима, аз в момента съм на 10 мегабита, така че и половината да достига е добре). Понеже нямам карта на мое име (служебния ми телефон е на мтел) ми дава план с 8 гигабайта интернет. Аз на тези условия съм съгласен и реално ще плащам по-малко отколкото в момента. Днес пак звънах на оператор, който ми заяви, че няма как да се ползва телевизията на друг адрес и с друга антена. Имам чувството, че ако звъна пак ще чуя някаква друга версия не знам на кого да вярвам.

Разграничавай бит от Байт! Мисля че с това заблуждават хората, 1байт е 8 бита. Изясни си кой оператор какво точно ти предлага, като внимаваш за байт и бит!:(Мисля ,че едните ти предлагат 10 мага БАЙТА , а другите 75 мега БИТА!

Редактирано от bigiadri (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, bigiadri написа:

Разграничавай бит от Байт! Мисля че с това заблуждават хората, 1байт е 8 бита. Изясни си кой оператор какво точно ти предлага, като внимаваш за байт и бит!:(Мисля ,че едните ти предлагат 10 мага БАЙТА , а другите 75 мега БИТА!

Това съм го проверил пише го и на интернет страниците им и двата оператора работят в мегабитове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, emil11 написа:

Това съм го проверил пише го и на интернет страниците им и двата оператора работят в мегабитове

Скоростта при сваляне на торенти се измерва в байтове . Когато свалям с Виваком никога скоростта ми не е повече от 1,3-1,4 М байта ,  не съм забелязал при свалянето на торенти от рутера на Мтел  скорости по различни и дори по-малки са от тези на Виваком! За това изказах такова съмнение. На мен  също по договор с Мтел пише такава скорост 75 Мб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, bigiadri написа:

Скоростта при сваляне на торенти се измерва в байтове . Когато свалям с Виваком никога скоростта ми не е повече от 1,3-1,4 М байта ,  не съм забелязал при свалянето на торенти от рутера на Мтел  скорости по различни и дори по-малки са от тези на Виваком! За това изказах такова съмнение. На мен  също по договор с Мтел пише такава скорост 75 Мб.

Това не е добре, надявах се на по-бърз интернет, а рутера по-силен ли е, покрива ли апартамента с максимален сигнал. Сега в съседната стая на рутера сигнала е наполовина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал  мобилен рутер само на места, където нямам друг рутер за да сравня.Ползвах го това лято на морето , а там апартаментът ми е малък  , стените  са леки и навсякъде сигналът бе добър. Възможно е скоростта там да е била малка заради натоварения денонощен интернет трафик  в Сл. бряг.В София апартаментът ми е по- голям 120 кв.м , там също интернетът ми бе навсякъде добър, но съм го ползвал малко, защото го имам от края на  май месец.

Редактирано от bigiadri (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 09/04/2017 в 19:36, emil11 написа:

То това плащането на абонамент е по желание.
Може и без да плащаш абонямент да гледаш каналите от булсатком.
Ще даваш по долар на месец на приемник на руснаците от заргакум и си гледаш.

https://forum.zargacum.net/

За да не си помислиш че те будалкам нещо, погледни на тази тема как гледам аз:

нещо се оплеска линка, на 4-та страница гледай снимката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.