Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

https://www.bundestag.de/#url=L2Rva3VtZW50ZS90ZXh0YXJjaGl2LzIwMTcva3czOS13YWhsZXJnZWJuaXMvNTI3MDU2&mod=mod493052

След милионният наплив от емигранти, след множеството атентатори в Европа, след много терористични нападения в Европа. Някой все още изненадва ли се, че Европа се ориентира все повече в крайно дясно управление. Аз лично не. И Германия пое, тя не престанно бе в крайно дясно, но поне тази година 2017  вече и официално.

Но все пак да честитим 4 победа на Ангела Меркел с 33 процента. :) Партньорите на Ангел Меркел и нейната партия CDU/CSU  социалдемократическата партия спечили 20 процента. 

И сега нещо уж ново. Крайно дясната партия AfD  е трета по сила влиза в парламента с 13 процента.

И така колко места в Бундестага.  246 места за CDU/CSU,  153 места за социалдемократическата партия SPD, и 94 места за крайно дясната партия AfD.  

Друго интересното е че FDP Свободната демократична партия отново е в Бундестаг с 90 места. Което през 2013 година няма ни едно място, защото събраха едва 4,8 процента през 2013 година

https://www.bundestag.de/parlament/plenum/sitzverteilung_18wp

Както виждате местата в Бундестаг са се увеличи с още 78 места.

Процентът на гласуване е по-голям от 2013 и е 76,2 процента. През 2013 година е бил 71,5 процента. Право на гласуване са  имали 61, 5 милиона немски граждани, от които 6,3 милиона са с е/имигранти. 42 партии и 4828 кандидати желаещи  за Бундестага.

Най-много гласоподаватели има в Берлин, Байерн и Баден-Вюртемберг. Почти всеки трети е гласувал чрез пощата или Briefwahl.https://de.wikipedia.org/wiki/Briefwahl

В Берлин освен избори се решаваше дали да затвори врати летището в  Berlin-Tegel Otto-Lilienthal.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, ама тази Европа и най-вече Германия тотално се е изпедерастила!!! Гласуването уж е право на СВОБОДЕН избор, но като направиш своят свободен избор, излизат едни изпедерастени либерасти и започват да протестират и да ти държат сметка за твоя свободен избор, защото не бил като техния!!! Евем ти и откъсаните европейски ценности!!! Искам си социалистическите или националсоциалистическите ценности!!! Тия вече ги видяхме, че за никакъв хой не стават!!! Да си ги държат и пазят за тях си!!! Ние не ги искаме!!!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избори в Германия 2017- изборът на един скопен народ.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина са скопени и то в буквалния смисъл!!!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, acnekt написа:

Почти всеки трети е гласувал чрез пощата или Briefwahl.https://de.wikipedia.org/wiki/Briefwahl

Че са скопени е ясно. Но винаги има и по-зле. Дресировката в Швеция и скандинавието е една степен по-гротеска. Това горе обаче, показва много точно и как печелят все удобните на едни презокеански борци за свобода, които вече не оставят нищо извън контрол и на произвола на случайността в Европа. Интересно дали има статистика, колко от вотът по пощата е за меркелица, да не се окаже 126% :) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RagnerBG написа:

Че са скопени е ясно. Но винаги има и по-зле.

да , има . Говорил съм многократно за националнокстрираните индивиди, които спокойно се ширят и тук .

преди 1 час, RagnerBG написа:

. Интересно дали има статистика, колко от вотът по пощата е за меркелица, да не се окаже 126% :) ?

Не знам да е имало подобни случаи , докато в едни държаи , симулиращи "демокрация" , които дори са ВЪЗПРИЕЛИ на хартия принципите а демокрация, фалшифицират като за световно ...

http://news.bigmir.net/ukraine/801656-V-Sevastopole-progolosovali-bol-she-123--zhitelej

http://www.rosbalt.ru/russia/2016/09/19/1551401.html

още :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, sound написа:

Темата е (за) "Избори в Германия" - бат Мирчо "още" вика ........ 

Да де. За националнокастрираните индивиди. Кой ги спомена спрямо темата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който не живее в Германия не знае, но все пак да почертаем идеолиогията на партия на нацистите от Afd. Впрочем лидерката е лесбийка и има партньорка чужденка.

Освен класическите от нацистите идеология, против черната, жълтата. червената раса, против чужденци въпреки че майка, баща, самото дете е родено в Германия и говорят  немски език, а прапра дядо му идва от Турция примерно, против гейовете и тн.

Германия впрочем съществува като държава едва след мартинската революция.

https://de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Revolution_1848/1849

https://bg.wikipedia.org/wiki/Германска_революция_(1848_–_1849)

Излизане от ЕС и въвеждането на дойче марката, паспорт който показва че си черен, жълт, червен, нещо като давидова звезда, когато евреите през 1930 до 1945 година са носели, спиране пари на самотен родител, цензура на медиите и после налагане на свои печат и пропаганда, това е класическо за нацистите, покачване на пенсионният праг на 72 години, премахване на данъците или намаляване на данъците на големите предприятия и концесии.

Това за която и страна да е по света не е никаква алтернатива, това е гибел

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, acnekt написа:

Германия впрочем съществува като държава едва след мартинската революция.

А ! виж ти .  :) Каква е тази измислена държава на 2 века ?? Въобще не трябва да съществува дори .Време е да се върне тази "исконная земля"  в "родную гавань" ...

/лек паралел с една друга фейк пропаганда за едни други "измислени " държави /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

германците един свестен език не са могли да си измислят

ако не печатаха фалшиви евро без покритие  за чеп за зелие немаше да ги вземе никой.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, sound написа:

Темата е (за) "Избори в Германия" - бат Мирчо "още" вика ........ 

Мани момчето да работи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Yvan Sergeev написа:

ако не печатаха фалшиви евро без покритие  за чеп за зелие немаше да ги вземе никой.

ми да... да им се чуди човек ... :) задръстеняци без държава, крив език .. бла бла бла ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.09.2017 г. в 13:51, Yvan Sergeev написа:

Какво стои зад изборите в Германия и "изненадващата" за някои ръст на дясната политическа сила в лицето на партията "Алтернатива за Германия"?

Прочетете нашя анализ тук: http://bit.ly/2yBBX0Q

Снимка на Война и мир.

Смешно се плаче на чужд гроб, още повече на гроба на немската демокрация.

Това, което не се научихте, е че стабилните и правилно отгледани демокрации и населения нямат причина да се опасяват от институционален срив и превръщане в провалени държави и общества – нещо, което дебне нас зад всеки ъгъл и на всеки избори.

Добре е да се знае, че сили като Алтернативата не са в никой случай стопроцентово неонацистки, ксенофобски, фашистки, скинарски и антисемитски, и имат своята рационална обосновка в настоящето, макар и дефинирана популистки, а не рационалистки. „Ще изгоним бежанците, за да не източват социалната система и гражданите ни да получават повече от държавата“, а не „Ще свием социалната система, за да са по-богати гражданите ни.“

safe_image.php?d=AQAY4mhu3jxLiAus&w=476&
Въпреки че си бях обещал да не следя повече новини и да не се занимавам със задачи извън непосредствените, нямаше как да не забележа унинието,…

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kalansuv написа:

Смешно се плаче на чужд гроб, още повече на гроба на немската демокрация.

каква  демокрация - прикрити нацисти

само да проявят воля да си защитават световните интереси веднага световните медии ще пуснат ново филмче за хитлер

сега се занимава холивуд с лошата русия и лошата северна корея.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

каква  демокрация - прикрити нацисти

само да проявят воля да си защитават световните интереси веднага световните медии ще пуснат ново филмче за хитлер

сега се занимава холивуд с лошата русия и лошата северна корея.

Чист комунизъм си е!!! По-скоро са прикрити комунисти!!! Нали ги видя на изборите!!! Влезе една антисистемна партия и веднага още на същия ден им спретнаха протести!!! Срещу какво протестират протестиращите и самите те не знаят!!! В крайна сметка излиза, че на германците им дават възможност да избират между комунисти, комсомолци и педерасти!!! А за останалите няма право да се гласува, щото иначе ще има протести, стачки и сблъсъци!!! Значи недоволни хора от настоящата германска политика не трябва да има!!! Ей това е либералното робство, а еврейските медии са техния инструмент за манипулации и пропаганда!!! Тази партия "Алтернатива за Германия" я изкараха нацистка и най-пропадналата, а тя всъщност няма нищо общо с това, за което я представят медиите!!! Ей това са им предизборните слогъни, а сам прецени нацисти ли са или истинските европейци!!!

Цитат

„Бикини, а не бурки“ и „Спрете ислямизацията“

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не знам за Германия, не живея там, не съм ходил там, не говорят почти нищо по медиите за изборите...едва сега разбирам колко е спечелила Меркел - 33%. Смешна работа. Иначе честно да ви акжа, аз на работната си каска съм написал имената на Мерлкел, Путин и Обама. Както и на СССР и намерих една емблема с надпис DDR. Лепнах я с тиксо на каската си и нея :P 

Идат германците на посещение в зоологическата градина ( ние) и аз със скъсани гащи на 5 места и каска с надписи - DDR, Merkel, Путин, СССР,  а на антифоните си имам си надписче USA  и СССР. Широко скроена личност съм. 

2017-09-29-00-00-06.jpg

Всичко на майтап вземам. 

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Е не знам за Германия, не живея там, не съм ходил там, не говорят почти нищо по медиите за изборите...едва сега разбирам колко е спечелила Меркел - 33%. Смешна работа.

Абе не е точно така, защото избирателната активност е висока!!! Около 75%. Сметни ги от 61 милиона имащи право да гласуват и ще видиш че е събрала не малко гласове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Джугашвили написа:

Абе не е точно така, защото избирателната активност е висока!!! Около 75%. Сметни ги от 61 милиона имащи право да гласуват и ще видиш че е събрала не малко гласове.

Лично в себе си се зарадвах, че Меркел спечели. Предпоалгам видя каската ми с надписи - Путин, Merkel, СССР  и тем подобни. Лично за мен бабата трябва да си е там, както и шоумена Тръмп. Срещу Ердоган нищо не мога да кажа, щото и по-лош може да дойде. Просто това си е завареното положение, което няма как да стане по-добро. Дали Меркел или нацистите, все тая. Българите изобщо не ни топли и нищо не се променя. Дали Путин или някой демократ, пак все тая, щото демократа и 2 години няма да изтрае и пак ще сме на същото. Просто Русия си е Русия, Корея си е Корея, Япония си е Япони, а Германия - Германия. В Турция никога на власт няма да дойде българин, гърците никога няма да заобичат Бълагрия и Македония, а Сърбия винаги ще е нещо отделно. Това е положението тоя век. Другия може да е различно!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алтернатива за Германия има повече депутати с имигрантско потекло от консерваторите

Цитат

В новия германския парламент партията "Алтернатива за Германия" ще има повече депутати с имигрантско потекло от консерваторите на канцлера Ангела Меркел, сочи социологическо проучване, цитирано от DPA.

В изследването на "Медиентест интеграцион" - новинарски портал, събиращ данни по темите за имиграцията и предоставянето на убежище - се посочва, че 7,5 процента от 93-мата депутати на "Алтернатива за Германия" са с имигрантско потекло при едва 2,5 процента за консерваторите, отбелязва БТА.

По този начин и "Алтернатива за Германия", и консерваторите ще имат по седем депутати, които имат роднини, пристигнали сравнително неотдавна в Германия като имигранти. Около 22,5 процента от 82-милионното население на Германия са от имигрантско потекло, което означава, че не са имали германско гражданство по рождение или поне единият родител не е германец по рождение.

На изборите на 24 септември Християндемократическият съюз на Меркел и съюзниците им от баварския Християнсоциален съюз спечелиха най-много места в парламента и това дава на канцлера възможност за четвърти мандат, но същевременно нейните консерватори отчетоха най-лошия си резултат за следвоенния период.

Блокът ХДС/ХСС има 246 мандата в Бундестага.

"Алтернатива за Германия" е третата по сила група в новия парламент, изпреварена от Германската социалдемократическа партия.

В новия 709-членен състав на Бундестага ще има 57 души с имигрантско потекло, с 20 повече в сравнение с предишния, който обаче беше 630-местен.

Най-висок дял на депутати с имигрантски произход има партията "Левите" - близо 19 процента.

Сега какво стана с опорната точка, че били нацисти и в Европа се надигала нацистка вълна??? Май отиде в кошчето за боклук!!! Че и протестни стачки им спретнаха!!! Иначе пък контролираните еврейски медии се скъсват да пилят мозъците на хората, че Меркел била консерватор, само и само да избягат от думата "либерал"!!! НЛП в действие в пълната му светлина!!!

Редактирано от Джугашвили (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      Владимир Волфович Жириновски, краен руски националист и лидер на политическа партия ЛДПР, заяви в свое предизборно изказване, че Русия в момента технологически превъзхожда НАТО с 10 години и е готов да нанесе превантивен удар по САЩ и Европа, ако бъде избран за президент.

• от Мальчик Бананан
      Не видях подобна тема. Ако има, слейте поста ми с нея. Нека тук обсъжаме това, което се случва и това, което може да се случи на света от избора на някой от двамата.
      Американските избори чукат на вратата. Вече е ясно какви са алтернативите - Хилари "Killary" Клинтън и човекът със странната шапка Доналд Тръмп. Изглеждаше невъзможно Бърни Сандърс да се пребори и това можеше да промени всичко. Сега нещата може да станат наистина страшни, особено ако и.д. Държавен секретар на САЩ стане президент. Така мисля, но май не само аз: "Путин предупреждава военните си командири: "Ако е Клинтън, значи ще има война" http://www.whatdoesitmean.com/index2039.htm"Hillary Clinton: “If I’m President, We Will Attack Iran… We would be Able to Totally Obliterate Them.”
      http://www.globalresearch.ca/hillary-clinton-if-im-president-we-will-attack-iran/5460484 "Killary" е свързана с военния комплекс и саудитите http://www.ibtimes.com/clinton-foundation-donors-got-weapons-deals-hillary-clintons-state-department-1934187, разследвана е във връзка с атаката в Бенгази от 2012г., нарича Путин "новия Хитлер"и без съмнение ще провокира конфликт, който ще има потенциала да се превърне в световен.
      Пол Крейг Робъртс, бивш заместник-секретар по икономическата политика към Хазната на САЩ при администрацията на Рейгън:
      "Арогантната самоувереност на Хилари е вероятно да доведе до крайност, която да свърши с конфликт между НАТО
      и Русия. Вземайки предвид невероятната разрушителна мощ на ядрените оръжия, Хилари за президент може да
      означава край на живота на Земята" http://www.strategic-culture.org/news/2016/04/13/president-killary-would-the-world-survive-president-hillary.html
      A тук и интервю с автора на книгата "Кралицата на хаоса"
      http://www.counterpunch.org/2016/03/10/hillary-clinton-the-queen-of-chaos-and-the-threat-of-world-war-iii/

Тръмп
      Какво мислите за Тръмп. Мнението ми е, че за света, той е далеч по-надеждния вариант. Знам, че милиардер глупак не става.И повечето неща, които чуваме за него и гледаме е просто някаква негова клоунада. Така мисля... Той има много добра, но опасна  - за големите корпорации идея - да ги върне в САЩ и да дават работа на американци, а не на тайванци, китайци, българи и сие. Това няма кой да му го позволи. И нищо чудно да последва съдбата на другите американски политици, дръзнали да се изправят срещу ИСТИНСКИТЕ господари на Белия дом. Подобни новини ще зачестяват...
      http://www.bbc.com/news/election-us-2016-36582770

И разбира се малко за Сандърс: Негова реч от преди дни: http://www.politico.com/story/2016/06/transcript-bernie-sanders-speech-in-burlington-vermont-224465
      и външната политика: https://berniesanders.com/issues/war-and-peace/ 
      и тук https://www.washingtonpost.com/news/monkey-cage/wp/2016/04/27/yes-bernie-sanders-has-a-foreign-policy-vision-here-are-its-three-central-ideas/
    • от MicraNT
      Има ли ден без епизод за Хитлер по глобалните канали от сорта на Nat Geo, History, BBC и подобни?
      Според мен няма.
      Питам - това мачкане, всекидневно набиване на политическото "канче" на  германците ли е или просто това се продава?
      Те му казват " да поддържаме спомена, за да не се повтори", ама аз не им вярвам. Известна е ролята на вината. По- ми прилича на това. Вина, вина и пак вина до степен като каже някой (Нетаняху) , че Хитлер не е виновен за нещо, официалните германски власти да реагират инстинктивно - виновни сме.  
      http://www.timesofisrael.com/merkel-sets-netanyahu-straight-on-german-culpability-for-holocaust/
      http://glasove.com/categories/skandalyt/news/ostra-polemika-sled-dumite-na-netanyahu-za-rolyata-na-palestincite-v-holokosta
      Надявам се да е до продажби, ама надали.
       По- големия въпрос е как ще я закърши Европата с таз виновна Германия начело?

• от kaloqn1993
      според вас струва ли си да закупя микробус товарен { 3 - 4 хиляди лева } и след това да отида до германия и да внасям бяла и черна техника ? тук ще тарся пазар за стоката... и след извесно време да си отворя магазин да я продавам тази стока ?? според вас дали си струват разходите и т.н )
    • от ScD
      Всичко е чудесно. Изпратихме поредното неработещо правителство. А сега накъде?Ако разгледаме събитията от последата година и 2-3 месеца, можем да отбележим десетки, да не казвам стотици гафове от страна на почти всички политически партии. Кратък обзор на действията на правителството, макар и крайно неизчерпателно, прави журналиста Росен Цветков в кратко видео.Очевидно е, че много хора не биха гласували за БСП след позорният за тях европейски вот. Макар че и БСП, и ДПС имат твърд електорат, който би гласувал за тях, дори ако тяхно правителство свали валутния борд и се стигне до криза подобна на онази "Виденова зима", има съществени разлики м/у двете. "Новата" формация АБВ отчупи малко парченце от питата, но по-интересното в случая е какво ще се случи в БСП след като излъчат нов лидер. "Стария" си би шута към европарламента, въпреки че отричаше до последно, че ще го направи.ДПС за сметка на това привличат все по-големи части от ромското население. Дали чрез финансови средства или други обещания - не мога да твърдя, но това е факт. В села, в които не е имало и един глас за ДПС, на последните местни избори бяха избрани кметове от ДПС.Да се прехвърлим обаче и от другата страна на оградата. Националистическите партии АТАКА и НФСБ претърпяха такъв крах, че само най-верните им привърженици биха гласували за тях на следващите избори. Волен Сидеров направи толкова много гафове, че дори на летище не трябва да го пускат без усмирителна риза.Новият герой на фронта Бареков излезе първоначално с големи обещания за "чисти ръце". Но малко след като и той си би шута за европарламента, формацията му започна да се разпада. Интересен ход на ББЦ е изявлението им, че няма да участват на следващите избори в коалиция. Причината е проста. За да може една коалиция да получава субсидия, трябва да бъде парламентарно представена, докато самостоятелните партии е достатъчно да имат 1% на изборите. Това навежда на мисълта, че от ББЦ имат сериозни съмнения, че ще успеят да се "класират". В крайна сметка обаче, въпреки прокламирането на "нов морал" и чисти ръце, така и не стана ясно от къде събра тази формация 2 млн. лева за предизборна кампания.Реформаторският блок, макар и идейно да обединява част от десните партии, той има сериозен проблем с явната невъзможност лидерите им да си поделят ръководството на подобна коалиция. Тъй като много десни лица участвали в политиката през периода на прехода са там, те не могат да отстъпят, да разпуснат ръководените от тях формации и да сформират една нова дясна партия.ГЕРБ. След като миналата година успешно бяха свалени като правителство поради редица грешни правителствени решения, магистралите не успяха да надвият исконните желания на голяма част от българския народ за достоен живот. Бойко Борисов си хвърли оставката, оставяйки редица неуредености и седна на скамейката, за да гледа сеира на доволните БСП и ДПС, че още веднъж ще докопат благата баница. В следствие на което, ГЕРБ набра значителен потенциал от недоволството на хората, но също така и загуби много, държейки се като дете, на което са му откраднали близалката - сърдеше се, повтаряше как си иска близалката обратно и се оплакваше как ще му я изядат и ще му върнат само клечката.Опирайки до най-съществения въпрос, а именно "За кой да гласуваме?", нещата стават доста неприятни. Всички партии са значително дискредитирани. Хората викат "червени боклуци" и "герб никога повече", няколко клоуна от страни забавляват народа, а ДПС мазно потрива ръце.А сега накъде?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.