Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, на снимката се вижда какъв е проблема. Това "нещо" не се маха, а ако успея да го махна с бутоните за настройка на монитора, то то се появява след кратко време и стои пак с часове. Маха се рядко, защото бутоните на монитора са блокирали и не мога да правя нищо с тях. Дори монитора не може да се изключва поради тази причина (блокирали бутони). Дали ще може някой да каже какъв е проблема или да си купя нов монитор :)

desktop.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси го на сервиз. Може да се "шунтира" точно модула, който ти прави този проблем и ще си го ползваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Занеси го на сервиз. Може да се "шунтира" точно модула, който ти прави този проблем и ще си го ползваш.

Идеята е ако мога аз нещо да направя, да го направя. Щом трябва по сервизи да го мъкна... направо отивам за нов. Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, KpucTaJl написа:

Идеята е ако мога аз нещо да направя, да го направя. Щом трябва по сервизи да го мъкна... направо отивам за нов. Благодаря !

Ами може да го отвориш и да почистиш платката с контактен спрей. Може също да потърсиш кабелчето, което отговаря за звука ( вероятно монитора ти е с тонколонки) и да го откачиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откачането на кабела за тонколонките няма да ти помогне.

Отвори го и провери как са бутоните на монитора, как са реализирани и направи така, че да не дават постоянно контакт. Ако са на отделна платка и с кабел към основната платка можеш да ги разкачиш всичките, но това ти е краен вариант.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефектирал бутонен блок, вариантите са няколко, но като цяло касаят отваряне, и сваляне на блока, което едва ли ти е по силите в домашни условия. Общо взето досаден проблем, който без смяна на съответната част не вярвам да струва кой знае колко "едно" шунтиране да речем. Слагам кавички, защото вероятно мостовете ще се наложи да са повече от един.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва отваряне, измерване и евентуална замяна на бутони. Които не ги знам наизуст какви са. Не се мъчи да отваряш, ще изпочупиш щипките. Даваш 10-15 лв в сервиз, а ако баща ти има бол пари може и друг монитор да си купиш. Де и колите да се сменяха при всеки елементарен дефект

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро отварях едно 17" LCD Asus заради проблем с яркостта, когато прецени почва да я намаля до 0 и след това остава менюто на екрана и пречи да правиш каквото и да е (въпреки, че не се ползва за работа, а само за настройки в биос и предварителни  настройки на ОС преди свързване по мрежа си дразнеше). Отвори се лесно (да трябва все пак да се гледа кое как е направено) намерих проблемния бутон, наложи се леко да го счупя за да го отворя, почистих го добре вътре отново го сглобих бутона и преди да го затворя целия монитор го тествах така няколко часа докато съхнеше пластмасовия му корпус. От както е отварян вече минаха доста месеци и не е проявявал своеволия. Ако се подходи внимателно не е трудно да се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, страхотни сте! Благодаря, че се отзовахте на проблема ми, но аз го реших от раз - купих нов монитор! Честито ми ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.