Премини към съдържанието
MrSexobeat94

Избор на охлаждаща подложка за Acer Aspire E5-575G NX.GDVEX.007

Препоръчан отговор

Здравейте! Установих, че охлаждащите подложки за лаптопи се избират в зависимост от самият модел на преносимия компютър.   Моля ви, да ми препоръчате подходяща. Благодаря ! (прикачвам снимка на лаптопа)

24138892_1802637846444066_1493958178_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всякаква ще ти върши работа. Ако машината ти грее обаче е хубаво да и се направи профилактика

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охлаждаща подложка се подбира изключително лесно. Трябва само да съобразиш размера на лаптопа. След това, екстрите на тази или онази подложка си ги подбираш според личните ти предпочитания. Само не се заблуждавай - охлаждащата подложка НЕ Е оправдание да не се отваря лаптопът за обслужване и почистване!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко машината грее, подложката не може да помогне, дори ще навреди, защото са грешни пари набити в ненужен аксесоар, които може да се вложат в една профилактика и диагностика при проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е нов, на един месец. От работата ми обаче се налага да ползвам 6 браузъра едновременно, като на всеки браузър има по един отворен таб, с по едно работещо приложение на flash player. През първия час, час и половина  компютъра си работи нормално, и след това усещам, че се натоварва повече и единия от браузърите започва да забива.. А и  го ползвам в леглото,  на скута. Може би не се охлажда достатъчно.

Редактирано от MrSexobeat94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са температурите му като го включиш, след час и като приключваш работа?

Ако си с такъв процесор i7-7500U 2.70GHz / 3.50 GHz пробвай да му спреш турбо режима. Видео картите ти подпомагат ли Flash-a? Тях в какъв режим си ги поставил да работят?

Забиването на един от браузърите може и да не се дължи на температурите.

Кой точно ти забива и във всичките едно и също съдържание ли има?

Как се движи натоварването на паметта ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Не съм много наясно с тези технически въпроси, и в интерес на истината мога да отговоря само на един от тях - "във всичките едно и също съдържание ли има?" - Да. 

Бихте ли ми помогнали как да направя проверката и изпълнението на другите ви въпроси?

С коя програма  следите температурите?            Как се спира турбо режима на процесора?        Как да разбера дали видео картите подпомагат Flash player-a и в какъв режим са поставени те?                                                               Как се проследява натоварването на паметта?

Извинявам се за некомпетентността ми. Признавам, нищичко не разбирам от поддръжка на хардуер и софтуер, въпреки че това е от изключителна важност. Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програми най-лесно се следят с HWiNFO, като пуснеш сензорите и може да гледаш при работа минимална/максимална температура, както и съответната на всичкия хардуер, също така товар на процесор, видео и всичко останало. Турбо се спира по следния начин - правиш процесора да работи на 99%:

t.jpg

като щом е за лаптоп, правиш съответно това и за режим на батерия. Охлаждаща подложка е хубаво да се ползва, особено когато лаптопа не е на бюро/маса. Аз ползвам за лаптопа от подписа, но няма разлика при включени/изключени вентилатори, по-скоро разликата е, когато се ползва на леглото или го държа в мен.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програми като CPU-Z, GPU-Z, CPUID HWMonitor, Aida64, Speccy и т.н. никога няма да са ти излишни.

Турбо режима на процесора перманентно се спира от биос-а.

За ползване на лаптопа в легло трябва да се подбере правилно подложката освен ако не ползваш някаква поставка за самия лаптоп и сега (твърда равна повърхност за да не запушваш отворите, а и лаптопа да не те топли!). Може би е добре да се замислиш и за някаква масичка - инцидентно да ти тежи лаптоп на скута е едно, но да е ежедневно не ми се струва редно (все пак това не е таблет с тегло от 500 грама).

С мишка или тъч-а го ползваш лаптопа? Ако е с мишка така трябва да подбереш нещата, че да имаш място и за нейното удобно движение.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Турбо се спира от био, ако биоса позволява, което при повечето лаптопи е забранено. Това с Windows power настройките действа на 100%, тествано е на няколко машини. Друг вариант е да пробва с ThrottleStop програмата, но пак няма гаранция, че там ще е разрешено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм срещал лаптоп с процесор поддържащ турбо режим и с липса на тази настройка, а и аз споделих как може да се спре режима независимо от ОС и софтуер. Казах перманентно иначе ако спирането на турбото не даде желания температурен резултат, с % може да се свали още производителността (същото разбира се може да се постигне и с ThrottleStop - въпрос на избор).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвай в много лаптопи не може, включително и на моя от подписа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! Току що тествах с новите промени, които вие ми казахте. Направих процесора да работи на 99% от Power Options. Свалих  програмата HWiNFO и заснех как работи в пълен покой (когато не е отворено нито едно приложение) и когато  се появява проблема при максимално натоварване. Този път за подложка сложих кора от яйца, трик, който видях в нета. Проблема е , че след всичко това пак се появяа забиването след  около час и половина, при описания в първия ми пост начин на работа. Надявам се по снимките да открием от къде идва проблема. (първите два линка са когато е в покой, другите два - при натоварване)

https://drive.google.com/open?id=1oQJqrYni9awySy9I79fK91QgvmSLi1zt

https://drive.google.com/open?id=1rlvJSC81iBTycPW-45PXq04ss5r4u1-K

https://drive.google.com/open?id=1I9T2sb8AmQotGbHPiSdTzzSIQ6jDNke6

https://drive.google.com/open?id=19mQU4b50a9I_WeTEQjS0f4-SN2ea45xK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще рече "забива" - опиши малко по-подробно това, както и дай пълни параметри на машината. Като почне да "забива" отвори "task manager" и виж колко се товари процесора, паметта и диска и на какви честоти работи (тези неща ги пише там).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

В биос-а погледна ли дали имаш опция да спреш турбо режима?

В биос-а не можах да го намеря, но с програмата  Throttle Stop успях да спра  Turbo boost

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По снимките от HWiNFO, които прикачих не може ли да се разбере от къде идва проблема? Или да напрaвя същите от Task manager?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, MrSexobeat94 написа:

Здравейте отново! Току що тествах с новите промени, които вие ми казахте. Направих процесора да работи на 99% от Power Options. Свалих  програмата HWiNFO и заснех как работи в пълен покой (когато не е отворено нито едно приложение) и когато  се появява проблема при максимално натоварване. Този път за подложка сложих кора от яйца, трик, който видях в нета. Проблема е , че след всичко това пак се появяа забиването след  около час и половина, при описания в първия ми пост начин на работа. Надявам се по снимките да открием от къде идва проблема. (първите два линка са когато е в покой, другите два - при натоварване)

https://drive.google.com/open?id=1oQJqrYni9awySy9I79fK91QgvmSLi1zt

https://drive.google.com/open?id=1rlvJSC81iBTycPW-45PXq04ss5r4u1-K

https://drive.google.com/open?id=1I9T2sb8AmQotGbHPiSdTzzSIQ6jDNke6

https://drive.google.com/open?id=19mQU4b50a9I_WeTEQjS0f4-SN2ea45xK

Прегрява, очевадно е на посследната ти снимка. Решението е да го ползваш на бюро или да си вземеш масичка за лаптоп за в леглото. Свали процентите на 90%, за по-малко ще трябва да екпериментираш. А така както си я подкарал дето го прегръщаш по завивките -  ще го утрепеш за отрицателно време.

Иначе се замисли се как да го товариш по-малко, защото буквално го убиваш, тая пластмасарница не е правена за такъв род дейност, охлаждането е мижаво и не смогва. И - на практика нямаш гаранция, тези логове от прегряването в сервиза ще ги видят и при умряло дъно.

Това просто не е била твоята машина, на твое място бих го продал и след това бих пуснал тема с бюджет, изисквания и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.11.2017 г. в 14:13, MrSexobeat94 написа:

Здравейте! Установих, че охлаждащите подложки за лаптопи се избират в зависимост от самият модел на преносимия компютър.   Моля ви, да ми препоръчате подходяща. Благодаря ! (прикачвам снимка на лаптопа)

24138892_1802637846444066_1493958178_o.jpg

https://www.ozone.bg/laptopi-i-computri/aksesoari/ohladitelni-podlozhki/deepcool-n180-17-black-n189/?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, dynamo написа:

Прегрява, очевадно е на посследната ти снимка. Решението е да го ползваш на бюро или да си вземеш масичка за лаптоп за в леглото. Свали процентите на 90%, за по-малко ще трябва да екпериментираш. А така както си я подкарал дето го прегръщаш по завивките -  ще го утрепеш за отрицателно време.

Иначе се замисли се как да го товариш по-малко, защото буквално го убиваш, тая пластмасарница не е правена за такъв род дейност, охлаждането е мижаво и не смогва. И - на практика нямаш гаранция, тези логове от прегряването в сервиза ще ги видят и при умряло дъно.

Това просто не е била твоята машина, на твое място бих го продал и след това бих пуснал тема с бюджет, изисквания и т.н.

Дай ми тестове на фабрично излязал лаптоп, без смяна на термопасти и подобни, който да не прегрява - всички са така при по-голям товар. На автора му написах какво точно да направи, мисля, че достатъчно подробно съм обяснил, за да видим откъде идва проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Радослав Матев написа:

Дай ми тестове на фабрично излязал лаптоп, без смяна на термопасти и подобни, който да не прегрява - всички са така при по-голям товар. На автора му написах какво точно да направи, мисля, че достатъчно подробно съм обяснил, за да видим откъде идва проблема.

От коя година трябва да е лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

От коя година трябва да е лаптопа?

Ами говорим за нови лаптопи сравнително - да кажем последните 3 години? И не тези с водни охлаждания от по 5000+ лв нагоре, става въпрос за лаптопи до към 2500 лв.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега чакаме @dynamo да предложи някоя подобна машина, която да не е  пластмасарница и да Е правена за такъв род дейност? - каква по-точно - която да свърши работа? Говорим за мобилни машини в случая. Относно сервиза, нищо няма да направят - в смисъл, че ще го оправят гаранционно, ако стане проблем, при условие, че лаптопа е работил според гаранционните условия и не е заливан или изтърван/удрян/отварян - това, че е умряло дъното си влиза в гаранцията. Дали от прегряване или нещо друго няма значение, след като така са го направили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.