Премини към съдържанието
_xSuNnYbGx_

Кои са най-лесните езици за научаване за българи?

Препоръчан отговор

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Китайски, японски, арабски, индийски. Всичко си е до човек. Ако си тъп и мързелив, дори и българския не го знаеш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като махнеш мързела всичко е лесно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямах предвид мързела. Имах предвид като езици кои са най-близките до Българския?

Редактирано от _xSuNnYbGx_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

немски е по лесен от английски, защото граматиката съвпада с българския

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесен е най-интересния.Ако ти е интересно и имаш желание, практикуваш го често, то ще го научиш за отрицателно време.Английският според мен е най-лесен.

преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

Не знам дали граматиката му съвпада в българската, но от жалките ми познания по дойч, се съмнявам да е така.По-скоро някой думи звучат сходно.Но в никакъв случай немския не е по-лесен за научаване.Английския е толкова масов, че доста от думите ги научаваш просто ей така, без да си стъпил и веднъж на курс, докато при немския е малко по-различно.Все пак по-голям брой хора, ще ти кажат, че котка на англ. е cat, отколкото, че на немски е katze.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, _xSuNnYbGx_ написа:

Нямах предвид мързела. Имах предвид като езици кои са най-близките до Българския?

Славянските. Много думи са идентични. Руския разбира се е най-говоримия и полезен славянски език, който може да изучавате. 

преди 2 часа, Без умствен капацитет написа:

Категорично не съм съгласен. При немския пред всяко съществително се изписва род, и за всяка една дума трябва да помните какъв род е. Родът не може да се определя с граматическо правило, а се помни и няма нищо общо с българския. 
Ще дам пример Die Freundschaft ,което означава "приятелство" в немския е женски род ,а в българския среден. Немския няма нищо общо със славянските езици.
Учил съм немски преди много години и мога да гарантирам, че е много по-труден от английския. Английският е световен език, не по друга причина, просто е със супер елементарна граматика и се научава лесно. Това категорично НЕ важи за немския език. Славянските езици са също доста трудни за хора принадлежащи към друга езикова група, защото са с доста сложна граматика, но за нас българите е елсно да научим руски (примерно) защото поне 70% от думите са едни и същи, ако не фигурират в книжовния български, то в диалектите ни фигурират. Примерно местоимението "Я" (Аз) в руския език ни е познато, защото "Я" е доста често използвана в наши диалекти, като шопския на пример. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Научи някой африкански език и после всичките други ще ти се виждат лесни  

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен руски и английски:whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Без умствен капацитет написа:

Изобщо не съм съгласен тук , немския е един от най-трудните и може би най-трудния латински език в него има толкова падежи , дори е по-сложен и от Българския.

преди 33 минути, kloklo написа:

според мен руски и английски:whist:

Това са 2-та езикови мостове които съединяват света може да се каже , знаеш ли ги и двата езика ще се оправиш на много места.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Италианският не ми се струва труден.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Azhen написа:

Изобщо не съм съгласен тук , немския е един от най-трудните и може би най-трудния латински език в него има толкова падежи , дори е по-сложен и от Българския.

Това са 2-та езикови мостове които съединяват света може да се каже , знаеш ли ги и двата езика ще се оправиш на много места.

Какво знаеш ти за падежите, погледни унгарски и суоми, 14 падежа. В латинския са само шест: nominative, vocative, accusative, genitive, dative and ablative (като в редки случаи се ползва седми: locative)

преди 1 минута, ncl написа:

Италианският не ми се струва труден.

Само изглежда така, това е езика на изключенията и даже самите италианци в определени случаи не са сигурни как е правилно да произнесе дума

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е. Още съм в началото, но като граматика не е нещо особено. Струва ми се по-лесен и от английския.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ncl написа:

Възможно е. Още съм в началото, но като граматика не е нещо особено. Струва ми се по-лесен и от английския.

В началото е така. Но в момента в който се стигне до това че италианския няма официално падежи, но има много падежни форми и остатъци и става сериозно. Не че ще му пречи на човек да си чете вестници и да си говори... но ако иска да има дълбоки познания...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да, но чак до такова ниво... Сигурен съм, че има и много малко хора, които владеят даже българския съвършено, какво остава за език, който не е майчин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един от трудните Европейски езици за научаване от Българи според мен е Испанският език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Испанският не би трябвало да е труден като част от романските езици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, capnemo написа:

Какво знаеш ти за падежите, погледни унгарски и суоми, 14 падежа. В латинския са само шест: nominative, vocative, accusative, genitive, dative and ablative (като в редки случаи се ползва седми: locative)

Само изглежда така, това е езика на изключенията и даже самите италианци в определени случаи не са сигурни как е правилно да произнесе дума

Хах така е не знам много , но се радвам че научих нещо от теб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/14/2017 в 21:30, _xSuNnYbGx_ написа:

Руски, македонски, сръбски, турски несъмнено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Турски език изненадвам се колко много турски думи има в българския език. Като бадем, вишна, фъстък, кайма, шапка, чорап, чекмедже, чешма, чаршаф, памук, кибрит,чорба, тенджера,кеф, резил,мерак.бакшиш, камион, много са.............

Руски език има доста прилики,  пример хазайка, погром,тайга, работа, война, любов, внимание,самочувствие, много са ..........

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, acnekt написа:

Турски език изненадвам се колко много турски думи има в българския език. Като бадем, вишна, фъстък, кайма, шапка, чорап, чекмедже, чешма, чаршаф, памук, кибрит,чорба, тенджера,кеф, резил,мерак.бакшиш, камион, много са.............

Руски език има доста прилики,  пример хазайка, погром,тайга, работа, война, любов, внимание,самочувствие, много са ..........

Ще се изненадаш ли като разбереш, че много от тези турски думи не са турски, а са арабски ли персийски? :)

При/след Ататюрк започва един процес на изчистване на турския от чуждиците(най-вече арабски и перскийски), че в Османската империя е било...тюрлу гювеч.

Българският език е квазипадежен и и поради тази причина си мисля, че всички езици, без падежи ще са по-лесни за научаване от езиците с пажеди(славянските наприемр). Но, има ли желание и старание всичко се случва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най допада до Българския език е Македонския, трудни за научаване Българския, Немския  и Руския, времена , падежи, родове, мани, мани, Турския е лесен за научаване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога се забавлявам да казвам на някой френски, или английски канадец, че на изток от Франция нямаме даже сума за spelling и като си казвам името няма нужда да го спелвам буква по буква.

Чел съм, че френският правопис е умишлено усложнен от буржоазията за да е недостъпен за простолюдието. Типичен пример е изписването на най-често срещаната дума "много" (буку)  - beaucoup.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎10‎.‎3‎.‎2018‎ г. в 14:27, balki65 написа:

Най допада до Българския език е Македонския, трудни за научаване Българския, Немския  и Руския, времена , падежи, родове, мани, мани, Турския е лесен за научаване

НЯМА македонски език, има македонски ДИАЛЕКТ на българите в Пиринско и Вардарско....А има сърбо-хърватски! Моля уважавайте историята ни, благодаря!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.03.2018 г. в 14:27, balki65 написа:

То пък в българския едни падежи. :)

на 10.03.2018 г. в 15:12, zemonti написа:

Понякога се забавлявам да казвам на някой френски, или английски канадец, че на изток от Франция нямаме даже сума за spelling и като си казвам името няма нужда да го спелвам буква по буква.

Чел съм, че френският правопис е умишлено усложнен от буржоазията за да е недостъпен за простолюдието. Типичен пример е изписването на най-често срещаната дума "много" (буку)  - beaucoup.

Със скопена азбука освен скопен правопис какво друго може да е измисли. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.