Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Ще си сглобявам конфигурация за виртуална реалност като бюджета ми е около 4500лева (5к с монитора). Монитор имам избран, остана машината. Насочил съм се към i7-8700K, 32GB RAM, 240 SSD, 1 TB HDD, Водно охлаждане. Въпроса ми е по-скоро от към видеото. Бюджета ми за видео е 1800/2000лв, в случая дали ще е по-добре да взема 2x1060 в SLI мод, или на единична бройка да се насоча. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1060 не поддържа SLI. Насочи се към най-бързата смислена карта на пазара 1080Тi.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компактно и   готов за ползване https://desktop.bg/grigs-little_beast-little_beast_extreme . Тества се  и е бъкано с екстри  а и като характеристики   е повече от това дето си изброил ти.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, AlkatrazBG написа:

Компактно и   готов за ползване https://desktop.bg/grigs-little_beast-little_beast_extreme . Тества се  и е бъкано с екстри  а и като характеристики   е повече от това дето си изброил ти.

Да не си спонсориран от тия?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да дадете мнение за тази конфигурация?

CPU   i7-8700K  

PSU  EVGA 1000GQ, 80+ GOLD 1000W  

Case  NZXT S340 ELITE MATTE WHITE 

Cooling  ARCTIC LIQUID FREEZER 120, ТЕЧНО ОХЛАЖДАНЕ 

GPU ASUS ROG-STRIX-GTX1080TI 11GB  

MOBO  ASRock Fatal1ty Z370 Gaming K6 

RAM   Crucial DRAM 16GB DDR4 2400 x 2 = 32GB 

SSD   Kingston 240GB HyperX SAVAGE  или SSD WD Black (M.2, 256GB, PCIe Gen3 x4 NVMe-based)

HDD  WD Black 1TB, 64MB, 7200 RPM 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Svtl написа:

Може ли да дадете мнение за тази конфигурация?

CPU   i7-8700K  

PSU  EVGA 1000GQ, 80+ GOLD 1000W  

Case  NZXT S340 ELITE MATTE WHITE 

Cooling  ARCTIC LIQUID FREEZER 120, ТЕЧНО ОХЛАЖДАНЕ 

GPU ASUS ROG-STRIX-GTX1080TI 11GB  

MOBO  ASRock Fatal1ty Z370 Gaming K6 

RAM   Crucial DRAM 16GB DDR4 2400 x 2 = 32GB 

SSD   Kingston 240GB HyperX SAVAGE  или SSD WD Black (M.2, 256GB, PCIe Gen3 x4 NVMe-based)

HDD  WD Black 1TB, 64MB, 7200 RPM 

Кой е правил тази конфигурация ?Ако е оферта от фирма не си заслужава.Поставено е ненужно захранване от 1000 W , охладителя не е добър избор за цената му има по-качествени предложения,същото се отнася и до твърдия диск,както и модела на SSD.Бих препоръчал и рам памет с по-висока честота,поне 3000 мхц или 3200 на друг производител.Crucial ползват за моделите си основно чипове на Micron, които не са с най-добри показатели като възможности за овърклок.

Редактирано от V_A_G_A_B_O_N_D (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, AlkatrazBG написа:

Това не заслужава 5К. Резервиран съм към: дъно, захранване, кулер, кутия... няма инфо за другия стаф... :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Кой е правил тази конфигурация ?Ако е оферта от фирма не си заслужава.Поставено е ненужно захранване от 1000 W , охладителя не е добър избор за цената му има по-качествени предложения,същото се отнася и до твърдия диск,както и модела на SSD.Бих препоръчал и рам памет с по-висока честота,поне 3000 мхц или 3200 на друг производител.Crucial ползват за моделите си основно чипове на Micron, които не са с най-добри показатели като възможности за овърклок.

Аз съм ги избирал, за това и питам как е... Може ли предложения относно корекциите, които си направил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина за 5К би било неудачно да притежаваш такава конфигурация. Има много по удачни решения със нови SSD-та с по 5г гаранция и MLC технология ADATA XPG SX9000 512GB PCIE GEN3X4 M.2 2280. Също по евтино захранване но ще е SEASONIC PRIME PLATINUM 650W. Рамта е малко скапа сега един кит от 32гб струва около 800лв не съм проверявал дали има някъде по евтин но иначе пък няма как да сложиш на такава машина рам със ниска честота :( . За хард диск е добре да е 2TB и с три години гаранция SEAGATE BARRACUDA 2TB. Относно VR там не ме търси даже не съм се интересувал как работи, но предполагам се задейства от видео картата.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно "черното" WD не е по-бързо за сметка на това е по-шумно нито гаранцията е евтина (разликата при Seagate варира до около 5 лв. за вариант с 2 и 3 години което е добре).

В случая плащаш към 50% отгоре за 2 години които се отнасят до носителя при проблем няма да ти възстановят информацията.

При положение че взимаш SSD с какви скорости ти е HDD тоест склада е без значение а по-голяма надеждност няма да получиш каквото и да купиш за това гледай най-евтиното.

Водно е лош избор. На въздух ще е по-добре а ще спестиш и пари - http://nikem-bg.net/computer-components/Arctic-Freezer-33-eSports-White-Intel-AM4-ACFRE00033A/

До 100 лв. има и други варианти но дори да ги намериш някъде налични (все се изчерпват бързо) кутията не става за тях въпреки цената си.

Ако ще даваш толкова пари тази е много по-добър вариант - http://www.vario.bg/be-quiet-silent-base-600-bg007

https://www.bequiet.com/en/case/645

Дъно - http://nikem-bg.net/computer-components/ASRock-Z370-Extreme4-LGA1151/description.html

https://www.asrock.com/MB/Intel/Z370 Extreme4/index.asp

Видеокарта - http://www.stealtech.org/video/MSI_GTX1080TI_GAMING_X_TRIO_id71466/

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1080-Ti-GAMING-X-TRIO.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 199лв получаваш голяма кутия с прозорец която побира всички видове охладители, удобна за кабелна подредба, проветрива идеална за клок и още куп екстри които можеш да видиш в официалния сайт:

Официален сайт , THERMALTAKE SUPPRESSOR F51

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Roujin Z написа:

Принципно "черното" WD не е по-бързо за сметка на това е по-шумно нито гаранцията е евтина (разликата при Seagate варира до около 5 лв. за вариант с 2 и 3 години което е добре).

В случая плащаш към 50% отгоре за 2 години които се отнасят до носителя при проблем няма да ти възстановят информацията.

При положение че взимаш SSD с какви скорости ти е HDD тоест склада е без значение а по-голяма надеждност няма да получиш каквото и да купиш за това гледай най-евтиното.

Водно е лош избор. На въздух ще е по-добре а ще спестиш и пари - http://nikem-bg.net/computer-components/Arctic-Freezer-33-eSports-White-Intel-AM4-ACFRE00033A/

До 100 лв. има и други варианти но дори да ги намериш някъде налични (все се изчерпват бързо) кутията не става за тях въпреки цената си.

Ако ще даваш толкова пари тази е много по-добър вариант - http://www.vario.bg/be-quiet-silent-base-600-bg007

https://www.bequiet.com/en/case/645

Дъно - http://nikem-bg.net/computer-components/ASRock-Z370-Extreme4-LGA1151/description.html

https://www.asrock.com/MB/Intel/Z370 Extreme4/index.asp

Видеокарта - http://www.stealtech.org/video/MSI_GTX1080TI_GAMING_X_TRIO_id71466/

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1080-Ti-GAMING-X-TRIO.html

За хардовете е все тая ВД или Сигейта.

Кутията на тихите не си заслужава парите, прекрасни са, ама 800 и 900. ФД и СМ имат по- добри предложения за тези пари. А и както @goodly предложи и кутиите на Тт са по- добри за тези пари.

За водното не е така, има доста добри предложения, а този кулер на АК не се лъжи, че е добре или по- добре; за 100 лв се намира Фума или Мачо. ;) 

За дъното си прав- Икстриим4 си има всичко необходимо, но е малко пипкав клокът, ако няма да се ползат заводските, а на заводския му дават много волтаж и не е много добър (не че при К6 е много по различно).

Редактирано от ceci80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

THERMALTAKE SUPPRESSOR F51 CA-1E1-00M1WN-00 199лв

ASROCK FATAL1TY Z370 PROFESSIONAL GAMING I7 90-MXB680-A0UAYZ 522лв

INTEL CORE I7-8700K BX80684I78700K 793лв

NOCTUA NH-D15 176лв

G.SKILL TRIDENT Z DIMM KIT 16GB F4-3400C16D-16GTZ 468лв

Palit GeForce GTX 1080 Ti JetStream 1619лв

XFX XTR SERIES 550W P1-550B-BEFX 162лв

SEAGATE BARRACUDA ST2000DM006 145лв

ADATA XPG SX9000 256GB PCIE GEN3X4 M.2 2280 275лв

LG 29UM68-P 499лв

Общо 4858лв.

Малко е кофти без G-sync но някой може да пусне една с такъв монитор. Също и рамта е 16gb като за начало. Можеш да вземеш една плочка от 16гб и след това да ъпгрейдваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, goodly написа:

NOCTUA NH-D15 176лв

LG 29UM68-P 499лв

Общо 4858лв.

Малко е кофти без G-sync но някой може да пусне една с такъв монитор. Също и рамта е 16gb като за начало. Можеш да вземеш една плочка от 16гб и след това да ъпгрейдваш. 

Не би ли било по-добре да заместиш TI с 2x 1080, които ще бъдат свързани със SLI? В този случай ще се наложи да орежеш някоя друга част, като дъното и рам паметта.

http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-Z370-EXTREME-K4-LGA1151/description.html

http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-DDR4-2x8GB-3200MHz-RipjawsV-F4-3200C16D-16GVKB/

Редактирано от Anxiety (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би било. Не се заблуждавайте ,че VR като дели на две очи и две карти ще са по-добре. Наскоро имах възможност да пробвам HTC Vive с 2х1080Тi (от готова конфигурация HP Omen) и дори и с тях не беше перфектно изживяване. Или поне мен не ме впечатли. Според мен към днешна дата само в рейсърите има смисъл от VR, тея изсмислените роботи и прочие нещо са хммм. Или просто иска много свикване.

А това че 1070 щяла да стига за 2 години няма нищо общо с истината. 2х90 стабилни кадри ще държи 1070 ама някой друг път. Всичко друго е свързано с дискомфорт след време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, goodly написа:

NOCTUA NH-D15 176лв

LG 29UM68-P 499лв

Общо 4858лв.

Като смени излишно скъпото дъно с някое на по-разумна цена (до 300-350 лв.), ще останат пари за 32 ГБ. Също процесора се намира 45 лв. по-евтино, които пари също могат да отидат за памет.  

Има доста изгодни (спрямо сегашните цени) оферти за 32 ГБ китове. 32 ГБ на 3200 за 720 лв. Или даже за 606 лв., ако не държи на скоростта (и без това няма да има голяма разлика в производителността).

Освен това, човека си е избрал вече монитор. 

Редактирано от Петко К (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът, може да се намери, още по-евтино. Преди около 2 седмици, купих същия процесор и охлаждане, съответно на процесор: i7-8700k 710 лв. и охладител: Noctua NH-D15 156.80 лв. и SSD 960 250GB - 249.19 лв. Всички компоненти са с 36 месеца гаранция към БГ stantek.com. Ако те интересува, пише на ЛС, ще ти дам телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, whitepixel написа:

Би ли се обосновал с нещо повече от смешен тест от преди половин година, в който няма нищо, доказващо тезата ти.

2x1080Тi във Fallout 4 не дават перфектно гладка картина а при тая с роботите (не и знам името), на моменти има забавяне,въпреки че е много по-лека като графика. Примерно Dirt 4 наистина беше страхотно изживяване,въпреки че човека нямаше пък кормило. Но чуството на ускорение и спиране и ъгъла на виждане нямат нищо общо с монитора. Да не говорим че играта и летеше.

Какво точно ти е глупост след като говоря от личен опит?Или се засегна защото направи необмислено и невярно изказване и някой те коригира? Още един път в прав текст - 1070 НЕ Е подходяща карта за качествено VR изживяване. Още по-малко пък за 2 години напред. Ако искаш да видиш какво е VR ,ок, но не и сериозно да се занимаваш. Нашийте човека с нещо такова и очилата му да си седят само окачени отстрани и да не ги слага като минат 2 седмици радване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не с лошата де.

В новия ти опит 1070 е обявена за супер карта за VR а всичко над нея като скорост е само VR Ready...
1080 е пък за гладка 4К картина...

Ако наистина си виждал на живо някоя от тези карти, определено нямаше да се запъваш като костилка на гъз, но явно това не е така и си търсиш някой за заяждане. Аз ти казвам че с 2 1080 Тi 2 от 3 игри, които играх имаха забележки , ти ми вадиш някакви измислени страници и се напъваш. Добре, давай майсторе , и като се оплаче после човека ще ти го пратим на теб. Ами жалко че няма да може да те намери и да ти я навре някъде 1070-та невероятна. Която между другото и без VR в нови игри на 1440 е на границата си вече.
Не казвам че е лоша карта, просто не е оптимална за VR а пък за 2 години напред просто забрави.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Tommygun написа:

да се запъваш като костилка на гъз

Г-н Гън, смяхме се от сърце с жената. Весели празници!

пп Май @Tommygun е последният мохикан във форума и не се правете на костилки или гъ*** (като @XECUTIONER), a се вслушвайте в съветите му. Не забравяйте, че всичко е безплатно и на добра воля.

Весели празници на всички!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за монитора не съм го разбрал моя грешка. За дъното исках да е възможно надеждно но съм коригирал нещата така че ето резултата:

на 22.12.2017 г. в 13:01, goodly написа:

Крайна цена: 4426лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, goodly написа:

Това за монитора не съм го разбрал моя грешка. За дъното исках да е възможно надеждно но съм коригирал нещата така че ето резултата:

Крайна цена: 4426лв. 

преди 1 час, goodly написа:

Радвам се, че се опитваш да направиш добре нещата и те адмирирам. Има обаче някои тънкости, за които се иска доста рутина, а и четене. Например:

1. Това дъно не предлага повече възможности от Икстриим4, само дето е по- скъпо; ако се търсят екстри и клок, то Икстриим6; ако е само до клок, то един Асус за тези пари е по- добър избор. Това всеки, занимавал се с клок ще го потвърди, аз също- минах през Гигата, Асрок и накрая оставих Асус.(коментирам по рутина без детайлно да съм разгледал дъната)

2. Кутията е прекрасна- завърши нещата, като конфигурираш с няколко 200 мм фана.

3. Прекрасна кутия за водно с 3ка радиатор.

4. С такъв динозавър като Д15- задължително ниска рам, макар да е широка кутията и да може да се повдигне предният фан, но е шибана работа.

5. Рам с висока честота- задължително да е с чипове на Самсунг. Тази не я знам, но Корсар ЛПХ 3200 са с нисък профил и Самсунг чипове.

6. Динозаврите на Сисоник от Г серията са прекрасни, да не говорим, че този ХФХ е модулен и с хибриден фан, но е време вече да отстъпят място на Фокус+, при положение, че Фокусът е на същата цена, но и с 10 г. гаранция.

Не го приемай като критика, а да разшириш още кръгозора си, защото си започнал да се справяш много добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам през какво си минал но ти е стара информацията. Нагоре имаш Taichi и Professional а Extreme 6 имаше при по-предишните (Z170).

И да има желание да си купува по-скъпо дъно очевидно трябва да е с Z370 чипсет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

Не знам през какво си минал но ти е стара информацията. Нагоре имаш Taichi и Professional а Extreme 6 имаше при по-предишните (Z170).

И да има желание да си купува по-скъпо дъно очевидно трябва да е с Z370 чипсет.

Ще ти покажа с две снимки, които направих току- що, през какво съм минал. На тях е първият ми процесор, датиращ от времето, когато ти и оня клоун @XECUTIONER сте виждали подобие на компютър (Правец 8М) и то само в училище, ако изобщо са ви пускали в 1- 2ри клас в компютърната зала. С клок се занимавам още преди да го има тоя форум, а вие двамцата- никога. Та не ме питай през какво съм минал.

Колкото до дъната- погледнах на пазара и наистина няма висок клас от Асрок, та единственото смислено за парите си остава Икстриим4 или да се набута още доста и да вземе свястно дъно на Асус, ако ще иска да клоква и да няма дертове с биоси, волтажи, настройки. ;)

IMG_20171223_2332227mTFpB7NFsuzF1FsYZCh1

IMG_20171223_233203QlBCJgkcqubOAryZNTLf1

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрани продукти:

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
ASROCK Z370 EXTREME K4 LGA1151 1 328.50 лв. 328.50 лв.
Intel I7-8700K 3.7GHZ 12MB BOX LGA1151 1 777.84 лв. 777.84 лв.
FD KELVIN S36 WATTER COOLING 1 200.13 лв. 200.13 лв.
TEAMGROUP VULKAN Grey 2x16GB DDR4 2400MHz TLGD432G2400HC15BDC01 1 570.01 лв. 570.01 лв.
ADATA SX9000NP 256G 2280 PCIE 1 275.64 лв. 275.64 лв.
WD 2TB SATAIII Caviar Red 7200rpm 64MB cache 1 166.68 лв. 166.68 лв.
ASUS ROG STRIX GTX1080TI-O11G GAMING 1 1 859.66 лв. 1 859.66 лв.
Seasonic FOCUS Plus SSR-550FX GOLD 1 165.20 лв. 165.20 лв.
FD DEFINE R5 BLACK 1 212.39 лв. 212.39 лв.
Arctic F14 PWM PST 140mm 2 13.99 лв. 27.98 лв.
Междинна стойност: 4 584.03 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 79.71 лв.
Доставка: безплатна

Обща стойност: 4 504.32 лв. с ДДС

Монитор- https://www.pcstore.bg/bg/monitor-acer-predator-xb252q-24-5-quot.html?gclid=CjwKCAiA4ILSBRA0EiwAsuuBLbc69RVklO29m4V4dpiUE-O0EDKQxBfeF0Z06UWnZin06KpIIuUZAhoCTMcQAvD_BwE

За водното- махане на горната клетка за горен монтаж.

АС фановете се включват един в друг, за да се ползва един хедър с ШИМ, като има възможност за 3ти фан с ШИМ към тях, но не слагай повече от 2 на хедър или за трети- търси подсиления, ако има свободен такъв (не ми се рови в тт на дъното), след като вържеш фановете и помпата на водното.

РАМта хваща 3200 МХз, а е доста евтина, което е причината да я сложа, но със забележка, че я дават 2 х 16ГБ- да се провери, че при тия се получават изненади.

Захранването е с 10 г. гаранция- да се провери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от DuniTo
      Значи да не бавя, мислех да си закупя нова конфигурация избрах си частите и всичко, но на следващия ден цените на процесорите се качиха (следователно този който си избрах се качи с 300 лева) иии се чудя дали ще спаднат цените. Ако не спаднат дали да се насоча към AMD. Ако някой знае какво се случва в intel, ако може да ми каже, защото е мноо tapo. 
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден Отново дойде лято/сезона на високите температури и както всяка година проблема ми с температурите на процесора се повтаря Преди няколко дни закарах компа да го почистя от прах основно когато отворих кутията имаше адски много прах по компонентите най вече по перката на видеокартата беше се сплъстило и като се дръпне от едната страна се късаше на парченца и така почистих от прах идеално всичко с компресор който се надуват гумите по бензиностанциите прибрах се вързах всички кабели но проблема не е решен отново температурите стигат до максимум 82-85 градуса това става дума когато е под товар примерно 1 час играя League of Legends след като играта свърши започва си падат градусите до към 50-55-58градуса тук е момента да спомена и,че преди винаги държах компа отдолу на плота на бюрото много близко до земята където се разнася прах и отдолу беше адски задушно нямаше много въздух да се охлажда но след последното почистване го преместих горе на бюрото Днес излизах из града да огледам по няколко магазина какви са цените на термопастите спрях се на една  Evercool - TC-03 цената е 4лева  Искам да знам тази паста качествена ли е ? Някой от вас използвал ли я е преди/или използва ли я в момента/доволен ли е от нея ? И последно - процесора е Intel Xeon E5420 4x2,5GHZ Ако съм изпуснал да добавя нещо питайте !!! Мерси Предварително

• от gn_huang
      Деинсталирах браузър от компа си и след като деинсталирането завърши започна автоматичен рестарт на компютъра(както обикновено), но запецна на черен екран и неще да стартира. Сомо в горния ляв ъгъл премигва нещо (вижда се на снимката). Пробвах всичко което прочетох в интернет, но нищо не помага. Помощ! 

• от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
    • от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.