Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос предварително! Искам да си закупя аудио систама, но неразбирам абсолютно нищо от тази сфера и затова не мисля да се впускам в излишни размисли и страсти. Просто искам мнения, на хора по компетентни от мен в тази област и да отивам, и да купувам.

Харесват ми като дизайн онези по-висосите колони, които са по 4 броя, мисля че се нарича домашно кино. Искам да попитам, могат ли тези колони да се използват за слушане на висоса музика или се използват главно за филми, както е упоменато в имато им.

Харесва ми дизайна, но не държа да са точно такива, като цяло няма значение много от вида просто искам да се чуват добре и доста силно.

Като пари не мисля да давам много и мисля да отделя около 300-400лв. 

Знам, че има много такива теми, но както казах, просто не ми се занимава с изледователска дейност и каквото ми предложите просто ще го купя.

Ппс: Знам, че за тази цена не може да се очаква много, но все пак би трябвало да има някоя прилична система

Забравих да спимена, ще ми трябва за апартамент, по-точно за стая около 20 и нещо квадрата..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Иванов27 написа:

...като цяло няма значение много от вида просто искам да се чуват добре и доста силно.

Бюджета ти е малък за качествена и силна аудио система.За тези пари може да се купи само някоя компютърна аудио система,например :Microlab H200 ,Edifier 5.1 C6XD или подобна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какво ще закачаш тази система? Ще се връзва ли към компютър или само към телевизор/двд? Това, което са ти дали, трябва да видиш дали има подходящи входове, ако ще го връзваш към компютър примерно или към нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Иванов27 написа:

Ето, човекът ме разбра. От нещо ТЕ такова се нуждая като тоя панасоник.

Човекът ви подвежда.
Рекламата на technopolis.bg тръби за въпросната система

• ОБЩА МОЩНОСТ : 400 W
  • РАДИО ТУНЕР : FM/AM
  • ПАМЕТ СТАНЦИИ : 45
  • ДИСТАНЦИОННО УПРАВЛЕНИЕ

а гърба скромно заявява: 60W входна мощност.

9277472x.jpg

39900 лв за тази чукачка е класически пример за "пари на вятъра" и жалко за бившата слава на Matsushita,  че бълва такива екскременти с лого Panasonic.
Предложението на човека - Microlab H200 е много по-стойностно. MDF срещу пластмасария, смазана още от суб ще задоволи скромните ви очаквания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са точно така нещата, както си ги мислиш. Ето ти от сайта на Panasonic:

https://www.panasonic.com/uk/consumer/home-entertainment/high-power-audio/sc-akx200e.specs.html

Ето и още малко информация:

https://en.wikipedia.org/wiki/Audio_power

https://www.sweetwater.com/insync/rms-vs-peak-power-when-comparing-speakers/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, ти явно си вундеркинд. Хайде да изтълкуваш тези редове от първия линк.

Power Output (Total Power) PMPO 4400W
RMS 400W

Total Power тук стана цели 4400W!!!!
Но скромна консумация от градската мрежа едва

Power ConsumptionNormal Use [Approx.] 60W

4400W за кого? За тарамбуките и Raze?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом казваш, може и да съм. Дал съм ти линкове, чети и ще разбереш за какво става въпрос. Ето ти един малък цитат, ако те интересува, прочети и останалото от връзките:

PMPO

PMPO, which stands for Peak Music Power Output[22][23] or Peak momentary performance output,[24] is a much more dubious figure of merit, of interest more to advertising copy-writers than to consumers.[25] The term PMPO has never been defined in any standard,[26] but it is often taken to be the sum of some sort of peak power for each amplifier in a system. Different manufacturers use different definitions, so that the ratio of PMPO to continuous power output varies widely; it is not possible to convert from one to the other. Most amplifiers can sustain their PMPO for only a very short time, if at all; loudspeakers are not designed to withstand their stated PMPO for anything but a momentary peak without serious damage.

Това все пак не е печка, става въпрос за аудиосистема и звук. Едва ли са си ги написали наизуст нещата, особено PANASONIC. Ако се поразтърсиш малко, сигурно и на останалите марки аудио системи са аналогични нещата. Все пак това не са някакви гаражни китайски марки, за да си измислят стойностите. В тези системи се ползват и усилватели, ако не си на ясно. По добре спри да пишеш глупости за неща, които не разбираш и не искаш да разбереш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забавно сколько можно придумать невнятных классификационных признаков, для самых, казалось бы, очевидных вещей.

Аз съм от поколението, което школите учиха на истинските неща. Светът регресира и като резултат наплоди всякави умопомрачителни технически термини, които да залъгват дебилите. Да си прост е все едно да си умрял. Пак ще се срещнем умнико.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прост и дебил си ти. Като си нямаш друга работа, поне не обиждай. И аз може да не съм млад, но не живея в миналото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Profruit е много прав. Послушайте го. PMPO още в абревиатурата става ясно, че тази мощност е максималната(Peak..). За мен тази мощност е един маркетингов трик, за да се лъжат хората, които хал хабер си нямат. 

Предоставям Ви един доста полезен линк да си почетете каква е разликата между RMS и PMPO. http://www.essenceaudio.com/articles/Peak-Music-Power-Output-PMPO-vs-RMS.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре тогава, предложете ми нещо, което ще се свързва към телевизор. Не съм някой маняк на тема музика и няма да стоя сам у нас и да се ЛЮБУВАМ на баса, а просто искам нещо за "гирлотия" за честите банкети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави ги тия двамата, много се вживяват. Панасоника от линка ще ти свърши перфеткна работа, можеш и в магазина да отидеш на място да го чуеш дали ще ти хареса звука. Носи си някое USB с музика, с което да го тестваш. Огледай какви възможности има за вход на звука от телевизора и какви кабели ще ти трябват. Телевизора ти какви изходи има? Стерео жак за слушалки нещо? Как ще го вържеш с аудио системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква работа ще му свърши въпросната аудио система на Panasonic, като не стига че Ватовете не са реални, но и няма оптичен вход?

Което е необходимост щом ще го свързва към телевизор било то лед/lcd. Насочете се към модели на Microlab или Edifier, които имат оптичен вход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай да видим коя аудиосистема консумира 300 вата и дава 300 вата, като толкова много разбираш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Дай да видим коя аудиосистема консумира 300 вата и дава 300 вата, като толкова много разбираш?

Да съм казал някъде подобно нещо.

Само констатирах, че не може система да консумира 60 W , а  да изпраща мощност към тонколоните 400 W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И колко вата трябва да е, за да изпрати 400 вата тогава примерно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За реални 300 вата ти трябва тн. монстер усилвател. Повечето хубави усилватели при 200 вата и 8 ома импеданс консумират около 250-270 вата-средно. Разбира се има и случаи (тонколони с висока чувствителност)  усилвател 8 вата да е напълно достатъчен за колони които са 400 кг.

Но това не е обект на темата, авторът най-добре да отиде да чуе на място и да си избере. Не може да очаква реални стойности в този ценови клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и аз това казах - отива се на място с USB с музика и се тества.

Offtopic: и значи искаш да ми кажеш, че примерно моята аудио система

https://www.logitech.com/en-us/product/speaker-system-z906

няма да изкара 500 вата? Вади ги без проблем, че и отгоре сигурно, ама комшиите много мрънкат, че съм в кооперация :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

няма да изкара 500 вата? Вади ги без проблем, че и отгоре сигурно, ама комшиите много мрънкат, че съм в кооперация :)

Не. Ето ти пример щом искаш-произволно го избрах от един от магазините за аудио- B.M.C. AUDIO CS2 плюс стабилни колони и пак не можеш да докараш до 500 вата. Макар че максималната консумация на това чудо е 800 вата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни Edifier R2730DB професионални студийни колони. Много са добри цената им е 300-350лв. За тази цена няма да намериш по-добри. Няма изкривяване на звука. Чист е, кристален, просто много як. Басите им са силни. Няма нужда от буфер(може да му сложиш отделно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Raze написа:

Как разбрахте че системата Ви ВАДИ 500 вата, че и отгоре?! Знаете ли какво значи 500 вата в стая - ще Ви се качат тестикулите на ушите! А наясно ли сте каква консумация на ток е необходима на един усилвател за да ИЗКАРА 500 вата музика...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 38 минути, nickolaycho написа:

Как разбрахте че системата Ви ВАДИ 500 вата, че и отгоре?! Знаете ли какво значи 500 вата в стая - ще Ви се качат тестикулите на ушите! А наясно ли сте каква консумация на ток е необходима на един усилвател за да ИЗКАРА 500 вата музика...?

масово разпространена заблуда...ъ-ъ-ъ...тъй де, сумират различни честотни ленти

пп

и нема съ качът на ушите, а шъ изфърчат заедно с джама навън
:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване