Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само компютърната кутия или и периферия (монитор, мишка, клавиатура и т.н.) трябва да се вземе?

Ако имаш наличен монитор какъв е той (модел, резолюция, видео входове)?

Какъв е сегашния ти компютър (състояние и параметри) и ще може ли нещо да се използва от него (тоест ще остава ли като цялостна система или няма проблем да му се вземе твърдия диск примерно)?

С каква ОС ще се ползва машината?

Какви игри ще се играят и какви настройки ще се гонят?

Скоро ще се прави ли ъпгрейд на машината и какви пари биха се вложили?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки желанието ти за Intel ти предлагам AMD процесор:

Ryzen 5 2400G

ASRock X370 Pro4

G.Skill Aegis 8GB 3000

Seagate Skyhawk 1ТВ

EVGA Bronze 500W

Fractal Design Focus G

MSI GeForce GTX 1060 Armor 6G

Общо: 1838лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, baikolio95 написа:

Защо му е процесор с вградено видео което няма да ползва?

Малко изхвърляне с дъното.

Само една банка памет при налични 4 слота и неяснота дали ще се ъпгрейдва и кога.

Липса на SSD, а избрания диск не е точно серията за системен такъв.

Видеото изяжда доста бюджета и е едни 200 лв. отгоре заради хората с мотиките. Тук трябва да се прецени дали това е картата която му трябва задължително и дали да е чисто нова. Също не е ясно и дали има налична такава и каква.

Според мен преди да отговори питащия какво точно иска да закупи да се дават напразно предложения е излишно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, baikolio95 написа:

Въпреки желанието ти за Intel ти предлагам AMD процесор:

Ryzen 5 2400G

ASRock X370 Pro4

G.Skill Aegis 8GB 3000

Seagate Skyhawk 1ТВ

EVGA Bronze 500W

Fractal Design Focus G

MSI GeForce GTX 1060 Armor 6G

Общо: 1838лв. с ДДС

Чуден подбор на компоненти - за какво му е X370 Pro4 след като ATX B350 Pro4 модела струва 45 лева по-малко, а е абсолютно същото дъно ???  За какво му е 2400G след като ще използва дискретна карта ? Ако идеята ти е да ползва вграденото видео, със паметта, която си предложил ще е кошмар, нужна е памет във двуканален режим.За какво му твърд диск за видео наблюдение ? Захранването също не е най-добрия избор във този ценови диапазон.Но пък иначе си сложил Fractal Design кутия със прозрачен страничен капак за да се вижда всичко, просто невероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само компютър !

Монитора ми е ASUS VS239H-P 23    не съм сигорен дали това е  точния модел видео входовете са HDMI, VGA, DVI .

Последния ми компютър го продадох параметрите са procesor - AMD FX - 8350 Eight-Core procesor 4 GHz 8 gb ram videocarta Nvidia Geforce GTX 760 2 gb.

Мисля да сложа windows 10 но ако имате по-добри предложения ги споделете.

Настройките на игрите разбирасе максималното което може да се вземе за тези пари но разбирасе и качествено. 

Скоро няма да правя ъбдейт след като го взема !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом бюджета е само за конфигурацията, ето моето предложение -  цък  и видео карта -  цък. Това е базов вариант, може да вложил останалата част от бюджета във по-добри компоненти във зависимост от това кое е приоритет за теб.Предложил съм втора ръка 970, защото във момента видео картите са на безумни цени, заради бума на криптовалутите и нещата няма да се подобрят във скоро време, съответно втора ръка висок клас GTX 970/980 Maxwell карта е най-добрия вариант, особено ако е със гаранция.Вчера във OLX имаше Strix 970 за 450 лева, но е вече продадена.Този модел на Palit отстъпва на Strix-а, но е тиx и за 400 лева не е лоша покупка.Имах възможността да тествам точно GTX 970 Jetstream, продаваше се за 320 лева преди бума, точно преди нова година. Поиграх си със нея два дни и като изработка е солидна (2.5 слота е), но температурите на ядрото могат да достигнат 80-85 градуса, иначе картата не грее изобщо (гърба й), възможно е бройката която тествах да не е със сменяна паста поне 2-3 години, продавача каза че не е сменяна никога. Със хубава паста и във кутия със приличен поток няма да имаш никакви проблеми.Като казах поток - във Tesseract-а могат да се монтират два 120мм. вентилатори на страничния капак, два 120мм на горния и един 120мм. отпред, но ако купиш този палит няма защо да се притесняваш, това не е карта, която грее като калориферите R9 290/X.

Останалите 150 лева можеш да вложиш във:

1.По-добра дънна платка цък -  написал, че няма да сменяш системата си дълго време, инвестицията във по-добра платка за оувърклок на по-добър процесор (8700K е единствения разумен вариант за ъпгрейд) е не лош вариант, за жалост i5 8400 е заключен и не позволява какъвто и да било оувърклок. За момента i7 8700K е топ процесора за тази платформа и най-вероятно ще си остане топ процесора, 8 ядрения масов чип най-вероятно ще е съвместим само със Z390 чипсета, който би трябвало да излезе тази година.

2. По-бърза памет - кита, който съм предложил работи на 3000mhz, CL-16-16-16-36, 1.35v, което не е зле, особено за цената.Единствената причина да не купя тази памет е големия гребен, възможен е конфликт със по-голям въздушен охладител.По-добър комплект - цък .Според мен не си струва този вариант на фона на цените на рам паметта, а и баланса на системата ще отиде по дяволите.

3.По-голям твърд диск/SSD - Не знам колко е голяма Steam библиотеката ти, но ако е огромна и искаш всички игри на разположение, то ще ти трябва по-голям твърд диск, ако искаш по-бърз може да вземеш хибриден SSHD диск, например 2.5 инчов Seagate Firecuda 2ТБ -   цък  .Ако искаш по-голямо SSD може да се насочиш към по-големия MX500 500gb модел, който и без това предлага доста по-добро съотношение gb/лев и е по-добрата покупка от по-малкия модел - цък

4.По-добра кутия - Tesseract-а не е зле за 45 лева, но е само колкото да побере компонентите.Обзалагам се че като качество е доста зле и е със тънки ламарини.Може да инвестираш във по-добра mid-tower кутия, например R5 на Fractal Design -   цък  . Fractal Design наскоро пуснаха R6, която предлага някой подобрения, но е малко по-скъпа.

5.По-добро захранване - Този XFX е нисък клас бюджетно захранване, но би трябвало да свърши работа.Ако искаш по-висок клас захранване със модулни кабели може да се насочиш към Seasonic Focus Plus SSR-550W - цък или XFX XTR 550W за 159 лева.Corsair RMx 550/650W също са отличен избор.

Аз лично бих вложил 150-те лева във Crucial MX500gb, един-два вентилатора и евтин охладител за процесора, ако боксовия не ти хареса от към шум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Inno написа:

Щом бюджета е само за конфигурацията, ето моето предложение -  цък  и видео карта -  цък. Това е базов вариант, може да вложил останалата част от бюджета във по-добри компоненти във зависимост от това кое е приоритет за теб.Предложил съм втора ръка 970, защото във момента видео картите са на безумни цени, заради бума на криптовалутите и нещата няма да се подобрят във скоро време, съответно втора ръка висок клас GTX 970/980 Maxwell карта е най-добрия вариант, особено ако е със гаранция.Вчера във OLX имаше Strix 970 за 450 лева, но е вече продадена.Този модел на Palit отстъпва на Strix-а, но е тиx и за 40 лева не е лоша покупка.Имах възможността да тествам точно GTX 970 Jetstream за няколко дни и не е зле, като изработка е солидна (2.5 слота е), но температурите на ядрото могат да достигнат 80-85 градуса, иначе картата не грее изобщо (гърба й), възможно е бройката която тествах да не е със сменяна паста поне 2-3 години. Със хубава паста и във кутия със приличен поток няма да имаш никакви проблеми.

Присмял се Хърбел на Щърбел...

Захранването от твоето предложение няма нищо общо с истинските XFX, и даже не отговаря на бронзовия сертификат който са му изтипосали.

Син диск WD ?! Този не бих го сложил и на най-големият си враг, а и за разлика от предложения от мен диск е само с 2г. гаранция. Глупавото изказване за видеонаблюдението няма да го коментирам, след предложението на WD Blue...

B350 Pro4  НЕ поддържа въпросния 2400G с оригиналния си биос, а човека иска части които да монтира и да запалят. Ако не му го флашнат ще яде дръвцето.

SSD-то при ограничен бюджет е опция и е безумие да се реже от видеокарта или процесор за да се набута, а и с нищо няма да увеличи FPS. Винаги може да си го добави в последствие.

2х8 памет за игри е също овъркил при този бюджет.

Кутията може и да не е от най-важните компоненти, но такава читава за 40лв. каквато си предложил ... просто няма.

За картите втора ръка... също не бих се ангажирал с предложение в тази овълчена и некоректна действителност. Ти ще гарантираш ли предложената от тебе карта или наличността и... отговора го знам.

С видеото което съм предложил, твоята конфигурация отива на 2100лв. ... Сега разбра ли защо предлагам една идея по-слаб процесор и чисто нова и с пълна гаранция видеокарта? Дори и без нея може да си играе нови игри на ниски настройки и да изчаква по-добри цени на дискретните карти.

Съвет:  Давай си предложенията без да коментираш останалите, за да не изпадаш в ситуацията да коментират твоите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, baikolio95 написа:

Присмял се Хърбел на Щърбел...

Захранването от твоето предложение няма нищо общо с истинските XFX, и даже не отговаря на бронзовия сертификат който са му изтипосали.

Син диск WD ?! Този не бих го сложил и на най-големият си враг, а и за разлика от предложения от мен диск е само с 2г. гаранция. Глупавото изказване за видеонаблюдението няма да го коментирам, след предложението на WD Blue...

B350 Pro4  НЕ поддържа въпросния 2400G с оригиналния си биос, а човека иска части които да монтира и да запалят. Ако не му го флашнат ще яде дръвцето.

SSD-то при ограничен бюджет е опция и е безумие да се реже от видеокарта или процесор за да се набута, а и с нищо няма да увеличи FPS. Винаги може да си го добави в последствие.

2х8 памет за игри е също овъркил при този бюджет.

Кутията може и да не е от най-важните компоненти, но такава читава за 40лв. каквато си предложил ... просто няма.

За картите втора ръка... също не бих се ангажирал с предложение в тази овълчена и некоректна действителност. Ти ще гарантираш ли предложената от тебе карта или наличността и... отговора го знам.

С видеото което съм предложил, твоята конфигурация отива на 2100лв. ... Сега разбра ли защо предлагам една идея по-слаб процесор и чисто нова и с пълна гаранция видеокарта? Дори и без нея може да си играе нови игри на ниски настройки и да изчаква по-добри цени на дискретните карти.

Давай си предложенията без да коментираш останалите, за да не изпадаш в ситуацията да коментират твоите!

Какво му е на твърдия диск ? Дефектна партида/модел ли е този или какво ? Да, прав си, продават го XFX, но не го произвеждат те, а по-високия XTR клас са си Seasonic отвътре, ако не греша.За 85 лева не изглежда зле и няма да има никакви проблеми да захрани i5 8400 и дори клокната GTX 970.И ти наистина ли му предложи това дъно, само защото се продава със по-нова биос версия....??? Ако поръча частите от никем предполагам няма да има проблем да флашнат биоса на B350 дъно, а ако не стане във един сервиз ще му го направят и със сигурност няма да му вземат 45 лева за тази услуга.Отделно 16гб памет са всичко друго но не и overkill във днешно време, особено за Win 10 система.Със само 8гб и то във едноканален режим няма да стане със доста от игрите.Дали автора му се поема риска със втора ръка 970-ка, той си решава.Аз лично бих рискувал, 35-40% по-бърза карта, която се клоква много добре и производителността скалира идеално със клока, ето ти още 15-20%, 970-ка на 1450-1500mhz ядро ОТНАСЯ 1050Ti като ''куцо пиле домат''.Аз не бих дал 450-500 лева за 1050Ti при каквито и да било обстоятелства.Конфигурацията ми излиза 1250 лева със отстъпките и още 400 лева за картата = 1650 лева, елементарна математика. SSD за бюджет от 1800 лева е безумие ???!  Направи ми вечерта със това изказване :D

Ако автора на темата е зле със математиката като теб, може да види това видео за да си изгради представа колко по-бърза е клокната 970 спрямо клокната 1050Ti:

GTX 970 vs 1050Ti

П.С: Може да си спестиш коментара относно клока на 970-ката, наистина малко бройки могат да държат 1555mhz на ядрото, но дори при 1450 няма да изгуби толкова производителност и пак ще има ЗНАЧИТЕЛНО по-висока производителност от една кекава 1050Ti.

П.С: Focus-а пък е супер качествена кутия и още как, със 4.5-те си килограма е класи над Tesseract-а, а плексигласовия панел на който дори не може да сложиш един вентилатор вдига още стойността на тази ''уникална'' и ''качествена'' кутия !!! :emoji_smiley-01:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, achilles_tw написа:

Настройките на игрите разбирасе максималното което може да се вземе за тези пари но разбирасе и качествено. 

Щом искаш и качество предлагам това компромисно решение:

MSI Z370-A PRO LGA1151 
G.SKILL DDR4 2x8 2666 RipjawsV F4-2666C15D-16GVR 
MSI NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4GB GAMING X 
Intel Core i3-8100 3.6GHz 6MB LGA1151 box 
Samsung 960 EVO 250GB NVMe M.2 PCIe MZ-V6E250BW 
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
Seasonic FOCUS Plus SSR-550FX GOLD 
FD DEFINE C BLACK 

Обща стойност - 1 806.26 лв. с ДДС

Когато се нормализират цените на видеокартите продаваш GTX 1050Ti и закупуваш GTX 1060 примерно. Четири ядра на 3.6GHz от i3 8100 са достатъчни за посочените видеокарти.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, XECUTIONER написа:

Щом искаш и качество предлагам това компромисно решение:

MSI Z370-A PRO LGA1151 
G.SKILL DDR4 2x8 2666 RipjawsV F4-2666C15D-16GVR 
MSI NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4GB GAMING X 
Intel Core i3-8100 3.6GHz 6MB LGA1151 box 
Samsung 960 EVO 250GB NVMe M.2 PCIe MZ-V6E250BW 
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
Seasonic FOCUS Plus SSR-550FX GOLD 
FD DEFINE C BLACK 

Обща стойност - 1 806.26 лв. с ДДС

Когато се нормализират цените на видеокартите продаваш GTX 1050Ti и закупуваш GTX 1060 примерно. Четири ядра на 3.6GHz от i3 8100 са достатъчни за посочените видеокарти.

Успех!

NVMe SSD за системен диск ? Дали въобще автора ще се възползва от възможностите му, защото ако не, няма никакъв смисъл да купува Nvme диск, въобще.За ежедневни нужди няма да усети никаква разлика между MX500 и 960 Evo и е глупост да го купува, освен ако не е заради кабелите, което отново е абсурден довод.По-добре или да спести парите или да вземе 500GB MX500 или най-вложи останалите пари във доста по-добрия i5 8400 който ъпгрейд, наистина ще усети със адекватна карта - GTX 970/1060.

п.с: паметта не е налична и ще трябва да чака докато я доставят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Inno  приятелю, няма да е зле наистина да спреш да цитираш и коментираш предложенията на хората. Дал си твоето, обосновал си се доколкото можеш и това е. За някой друг и твоята гледна точка може да не е вярна, но никой не е тръгнал да те коментира и да изкарва само и единствено неговата си гледна точка правилна.

Хайде да бъдем малко по-колегиални и да не се мъчим типично по български да убедим всички ,колко са криви пък ние сме винаги прави...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Tommygun написа:

@Inno  приятелю, няма да е зле наистина да спреш да цитираш и коментираш предложенията на хората. Дал си твоето, обосновал си се доколкото можеш и това е. За някой друг и твоята гледна точка може да не е вярна, но никой не е тръгнал да те коментира и да изкарва само и единствено неговата си гледна точка правилна.

Хайде да бъдем малко по-колегиални и да не се мъчим типично по български да убедим всички ,колко са криви пък ние сме винаги прави...

@Tommygun Не се мъча да убеждавам никой във каквото и да било, дискусията е винаги полезна, особено когато е подплатена със конструктивна критика, когато е нужна, всичко друго е егоцентризъм.Абсолютен факт е че за ежедневни нужди няма да усети разлика между NVMe SSD и SATA III, а за изцяло геймърска система е излишно дори да се коментира, доста по-добрия вариант е SATA SSD със двоен/по-голям обем, особено в предвид колко големи са AAA игрите във днешно време.Дали втора ръка 970 е добра идея, аз си дадох мнението за конкретния модел, автора си преценява сам.

П.С: '' За някой друг и твоята гледна точка може да не е вярна '', това се нарича субективизъм и е изцяло вреден и лъжовен, ако човек иска да намери правилното решение.Винаги има правилно и грешно решение, във случая ако човека няма да използва възможностите на NVMe диск, закупуването му ще е грешка, а да кажеш че не е, значи да не може да различиш правилното от грешното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да си коректен, щом държиш на втора ръка карта трябва и да поемеш отговорност щом е без гаранция. Никой не спори, че 970 е хубава карта, но пак ти повтарям - едно е да става въпрос за непознат, и съвсем друго когато рискуваш за себе си. Всеки знае, че появи ли се такава карта на такава цена, моментално изчезва. Много лесно искаш да се изплъзнеш от отговорност с това "автора да си преценява сам" ! И това какво ти предполагаш, че ще направят от никем, също праща автора в сферата на неизвестното.

Добре е вече да се спреш, след като всички видяхме твоята гледна точка. Остави и други да направят своите предложения необезпокоявани от изблиците ти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, baikolio95 написа:

За да си коректен, щом държиш на втора ръка карта трябва и да поемеш отговорност щом е без гаранция. Никой не спори, че 970 е хубава карта, но пак ти повтарям - едно е да става въпрос за непознат, и съвсем друго когато рискуваш за себе си. Всеки знае, че появи ли се такава карта на такава цена, моментално изчезва. Много лесно искаш да се изплъзнеш от отговорност с това "автора да си преценява сам" ! И това какво ти предполагаш, че ще направят от никем, също праща автора в сферата на неизвестното.

Добре е вече да се спреш, след като всички видяхме твоята гледна точка. Остави и други да направят своите предложения необезпокоявани от изблиците ти...

Аз отговорност за автора на темата не мога да поема, ако си ме разбрал грешно, впечатленията не са ми от тази конкретна карта от обявата, а от този конкретния модел, имах възможността да тествам Palit GTX 970 Jetstream и мисля, че не е толкова зле като карта.Захранването наистина е посредствено но ме съмнява да не се справи, приемам критиките, ако автора иска нещо по-качествено може да вземе например Seasonic SS-520GB за 113 лева, макар и старо се е доказало във времето като качествено захранване.Картата реално е на що-годе нормална цена и изобщо не е нереална оферта, просто цените във OLX са далеч от реалността - всичката паплач търсеща лесна печалба (прекупувачите и прочие) се е установила във OLX покрай крипто бума, но и попринцип OLX е място за такива индивиди.Това не значи разбира се че няма и качествени хора, който просто искат да си продадат ненужните вещи.Ако автора има регистрация във HWBG форума - там е най-доброто място за покупко-продажба на хардуер и 99% от пишещите там са коректни, а и цените са нормални, поне за 90% от обявите.Разбира се е възможно и там да са се завъдили паразити покрай критпоманията.Не е толкова рисковано да купува втора ръка карта, рисковано е да купува карта без гаранция, реално дори и топ изпълнение карта може да сдаде багажа по всяко време и никой не е застрахован, именно затова е силно препоръчително да купи карта със остатъчна гаранция към българска фирма.Ако се реши да купи 970-ка без гаранция от OLX - задължително със тест и преглед преди плащане, тоест изпращат му я до адреса и той я тества със малкото време, което има.От друга страна 970-ките не са най-апетитните карти за копачите, до колкото знам та това я прави добра алтернатива.Със 1050Ti няма да забележи кой знае какво подобрение спрямо GTX 760, а и отново да споделя моето мнение - 450 лева е безумие за карта със такава производителност. Според мен 450 лева е абсолютния максимум за 970 и то ако е добро нереферентно изпълнение (Strix,GamingX).

П.С: Автора на темата може да изчака до Май месец, когато уж би трябвало да излязат новите карти на Nvidia. Ако има наличности и нормални цени доста хора ще ъпгрейднат от GTX970/980 към новите карти и съответно ще може да намерят карти на нормална цена.Ако все още няма регистрация във HWBG форума, го съветвам да си направи още сега, за достъп до раздела със обявите са нужни мисля 6 месеца и определен брой мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за мненията, очаквам още и да ви попитам за зглобяването в никем дали ще ми го зглобят или след като си взема чатите ще трябва да се оправям ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, achilles_tw написа:

Мерси на всички за мненията, очаквам още и да ви попитам за зглобяването в никем дали ще ми го зглобят или след като си взема чатите ще трябва да се оправям ? 

Ще могат да ти го сглобят, може би дори безплатно, ако закупиш всичко накуп от тях (дори без карта), но аз ти препоръчвам да си го сглобиш сам.Отделно ако се навиеш за 970/980 втора ръка, имай на предвид че i5 8400 (и всички от 8-ма серия) има вградено видео (HD 630), със което спокойно може да караш, докато не намериш дискретна карта, става за по-стари и непретенциозни игри на 720P резолюция и ниски детайли, особено със 3000mhz памет във двуканален режим. Ryzen R5 1600 няма вградена графика, 2400G има такава, но изостава доста във игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Inno написа:

Ще могат да ти го сглобят, може би дори безплатно, ако закупиш всичко накуп от тях (дори без карта), но аз ти препоръчвам да си го сглобиш сам.Отделно ако се навиеш за 970/980 втора ръка, имай на предвид че i5 8400 (и всички от 8-ма серия) има вградено видео (HD 630), със което спокойно може да караш, докато не намериш дискретна карта, става за по-стари и непретенциозни игри на 720P резолюция и ниски детайли, особено със 3000mhz памет във двуканален режим. Ryzen R5 1600 няма вградена графика, 2400G има такава, но изостава доста във игрите.

Ами за видеото бих искал да е нова и другия вариант е да взема някаква и като паднат цените да я продам и да взема по-добра но не бих рискувал с втора ръка иначе мога да си позволя да вдигна бюджета до 1900 макс ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, achilles_tw написа:

Ами за видеото бих искал да е нова и другия вариант е да взема някаква и като паднат цените да я продам и да взема по-добра но не бих рискувал с втора ръка иначе мога да си позволя да вдигна бюджета до 1900 макс ! 

''Някаква'' какво значи ? Ако искаш нова карта вариантите ти са GTX 1050/RX 560 който могат да се намерят на цена между 250 и 300 лева, но са слаби карти със малко видео памет.Няма да може да постигнеш 60 кадъра във доста игри, RX560 има и версия със 4гб. видео памет но е безсмислена покупка за толкова слаба карта, същото до голяма степен важи и за GTX 1050Ti. Последната не е лоша карта във никакъв слуай, но на разумна цена.Не знам кога си продал 760-ката, но ако е приличен нереферентен модел (особено 4гб. модел)то щеше да е най-добре да си я оставиш, макар и със доста по-висока консумация, като производителност е на нивото на GTX 1050, което значи че е около 15% по-бавна от 1050Ti.За жалост 100 лева няма да променят нищо, ако толкова не ти се купува втора ръка карта се насочи към MSI Gaming X 1050Ti и клоквай до дупка, макар че това едва ли ще помогне за заветните 60 кадъра.Аз лично те съветвам да вземеш по-големия MX500 модел, за да имаш доста повече пространство за игри.Не те съветвам да режеш от бюджета и процесора и другите компоненти за надценена GTX 1060 6gb., да изсипеш 900-1000 лева за такава карта е безумие.

Успех с покупката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Inno написа:

''Някаква'' какво значи ? Ако искаш нова карта вариантите ти са GTX 1050/RX 560 който могат да се намерят на цена между 250 и 300 лева, но са слаби карти със малко видео памет.Няма да може да постигнеш 60 кадъра във доста игри, RX560 има и версия със 4гб. видео памет но е безсмислена покупка за толкова слаба карта, същото до голяма степен важи и за GTX 1050Ti. Последната не е лоша карта във никакъв слуай, но на разумна цена.Не знам кога си продал 760-ката, но ако е приличен нереферентен модел (особено 4гб. модел)то щеше да е най-добре да си я оставиш, макар и със доста по-висока консумация, като производителност е на нивото на GTX 1050, което значи че е около 15% по-бавна от 1050Ti.За жалост 100 лева няма да променят нищо, ако толкова не ти се купува втора ръка карта се насочи към MSI Gaming X 1050Ti и клоквай до дупка, макар че това едва ли ще помогне за заветните 60 кадъра.Аз лично те съветвам да вземеш по-големия MX500 модел, за да имаш доста повече пространство за игри.Не те съветвам да режеш от бюджета и процесора и другите компоненти за надценена GTX 1060 6gb., да изсипеш 900-1000 лева за такава карта е безумие.

Успех с покупката.

Ами както казах искам да е Nvidia така, че бих се спрял на gtx 1050 и след време като паднат цените ще я сменя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Inno написа:

3.По-голям твърд диск/SSD - Не знам колко е голяма Steam библиотеката ти, но ако е огромна и искаш всички игри на разположение, то ще ти трябва по-голям твърд диск, ако искаш по-бърз може да вземеш хибриден SSHD диск, например 2.5 инчов Seagate Firecuda 2ТБ -   цък  .Ако искаш по-голямо SSD може да се насочиш към по-големия MX500 500gb модел, който и без това предлага доста по-добро съотношение gb/лев и е по-добрата покупка от по-малкия модел - цък

Защо да вземе 2.5 инчовия те не са ли главно за лаптопи или ? този които е 3.5 е дори малко по- евтин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, achilles_tw написа:

Ами както казах искам да е Nvidia така, че бих се спрял на gtx 1050 и след време като паднат цените ще я сменя.

По-добре вземи 1050Ti , най-вече заради повечето памет, специално Gaming X на MSI, защото е на цената на Aero-то, но охлаждането е по-добро, не че има значение за такава карта.Захранва се със един 6пинов конектор, което е плюс - ще се клоква малко повече спрямо карта без допълнителен конектор.Ако ще играеш предимно E-Sports заглавия то и 1050 ще ти свърши работа, но ако вземеш нея гледай да е до 300 лева.Лошото е че цените на новите карти може да не паднат във скоро време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, achilles_tw написа:

Ако разгледаме следните два модела:

- MSI GTX 1050 GAMING X 2G Цена: 319.28 лв. с ДДС

- MSI NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4GB GAMING X Цена: 433.56 лв. с ДДС

Мисля ще се съгласиш, че нормалните им цени би трябвало да са около 250 за първата карта и около 330 за втората. Тоест ако вземеш първата се набутваш с 70 лв., а за втората с 100 лв.

Ясно е, че глобално ти ще платиш 110 лв. повече, но те и преди двете карти имаха разлика в цената от около 80 лв. все пак едната е по-добрата карта от двете.

Преди 1060 3GB беше с цена около 510 лв., а 1060 6GB беше с цена около 650 лв.

Можеш да си направиш сметката коя с колко по-скъпо върви сега, хубаво е обаче да разгледаш коя от картите ще те изкара най-дълго защото те цените като паднат ти ще продаваш евтино и заради това, че картата е втора ръка. Хубаво го обмисли!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Александър Банов написа:

Специално този хибриден модел е 2.5'', по-малкия 1TB също е 2.5''.Българско ревю на по-големия модел - Цък

преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако разгледаме следните два модела:

- MSI GTX 1050 GAMING X 2G Цена: 319.28 лв. с ДДС

- MSI NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4GB GAMING X Цена: 433.56 лв. с ДДС

Мисля ще се съгласиш, че нормалните им цени би трябвало да са около 250 за първата карта и около 330 за втората. Тоест ако вземеш първата се набутваш с 70 лв., а за втората с 100 лв.

Ясно е, че глобално ти ще платиш 110 лв. повече, но те и преди двете карти имаха разлика в цената от около 80 лв. все пак едната е по-добрата карта от двете.

Преди 1060 3GB беше с цена около 510 лв., а 1060 6GB беше с цена около 650 лв.

Можеш да си направиш сметката коя с колко по-скъпо върви сега, хубаво е обаче да разгледаш коя от картите ще те изкара най-дълго защото те цените като паднат ти ще продаваш евтино и заради това, че картата е втора ръка. Хубаво го обмисли!

Няма какво толкова да му мисли.Всяка съвременна игра във днешно време използва над 2гб. видео памет, съответно 1050 става само за непретенциозни игри, да взема 1050TI Gaming X за 432 лева и да клоква и това е, след време ще я продаде и ще вземе нова или втора ръка - за колко ще я продаде никой не може да каже.Ако говорим за нормалните цени, през 2016 и 2017-та GTX 1060 3gb можеше да се намери  за 430-450 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Xristis Games
      Здравейте вчера ми се случи нещо много странно. Както си тегла Office пакет на компютъра и нещо се случи почнаха да се появяват странни цветове на екрана, линии и т.н. Когато изключих компа и го пуснах нямаше картина. Оказа, че е от видео картата. Не знам когато съм го теглил колко градуса е достигнала. Става въпрос за GTX 770. Сложих я в друг компютър и също нямаше картина.
      Въпросите ми са:
      Изгоряла ли е?
      Има ли начин да се оправи като я занеса на сервиз?

Компютър:
      Процесор: I5 2400
      Дъно: foxconn (Не знам точния модел)
      Рам: 6ГБ - 2,4гб
      Видео карта Gtx 770
      Хард: (Не знам 500ГБ)
    • от nedqlkow
      Здравейте,
      като следствие от предишната тема, която отворих, вероятно повечето хора, които пишат в този раздел са се запознали с нея, отварям тази. Искам да се ориентирам горе долу как стоят нещата, за да имам някаква представа как да процедирам в случай на пазаруване.
      Искам да се сдобия с компютърна конфигурация, включваща монитор, като таванът, който съм склонен да платя е 1200 лв. Както вероятно се подразбира, иска ми се въпросната конфигурация да може да подкарва съвременни заглавия, за да мога да се разтоварвам, когато хартиса някой друг час. Разбира се, с оглед на ниския бюджет не очаквам нищо впечатляващо, та моля, ако е възможно сумата, която съм споменал да не бъде дискутирана, а просто да се вместим в нейните рамки. Няколко неща, които смятам за важни:
      1. Не държа на нищо особено като характеристики относно монитора. До момента ползвам 17,3 инчов лаптоп и размерът му ми е идеален. Със сигурност не търся нещо, което да е по-голямо от телевизора ми :))
      2. Нямам навикът да държа няколко игри по едно и също време, респективно ползвам изключително малък % от мястото за съхранение на компютъра си. Обикновено тегля една игра, изигравам я, деинсталирам я и тогава тегля следващата. В момента от 1TB памет на лаптопа, който използвам, са заети не повече от 300 GB, в които влизат и Windows файловете и целия инсталиран software.
      Мисля, че това са двете неща, за които се сещам в момента.
    • от ivanivanov_4
      Когато свържа телефона с wifi-а, ми изписва, че нямам достъп до интернет. Някфи идеи какво трябва да направя?
    • от Vladimirski
      Здравейте, бихте ли ми препоръчали добра конфигурация до 1000 лв? 
    • от Xristis Games
      Здравейте онзи ден си закупих нова видео карта Palit GT 1030 GDDR5 версията. Искаше ми се да вдига малко фраймовете на Fortnite. Старата ми видео карта беше GT 740 GDDR5. Взех си 1030-ката, сложих я и преинсталирах компютъра след това пуснах играта и тя ми забиваше много вървях на картинки (Около 30 фпс и постоянно спада на 4-5 фпс и пак се вдига до 30). Старата ми видео карта вдигах към 50-60-70 фпс.. да процесора ми е много много стар и слаб, но на какво може да се дължи това все пак със старата видео карта ми вървеше що годе добре?

Компютър:
      Intel Pentium D 945 3,40 GHz
      5GB Рам Ddr2
      Хард диск е 250GB (Не му знам бързината)
      Захранване 300W (Не знам модела.)
      *Новата видео карта с която върви играта много зле - Palit GT 1030 GDDR5 2GB 64 Bit
      *Старата ми видео карта с която ми вървеше поносимо - Gigabyte GT 740 GDDR5 2GB

От какво може да се получава това и защо с по-старата и по бенчмаркове по-слабата видео карта вдигам много повече FPS (50-60-70)
  • Дарение

• Добави ново...