Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Soviet Soldier

Ребрандиране, или как се печелят лесни пари на гърба на българския потребител.

Препоръчан отговор

Всички знаем, колко много търговски марки се подвизават на българския пазар, предлагащи най-различна битова техника. Голяма част от тях, дори се опитват да изкарват стоките си българско производство. Истината е, че 99% от тях просто поръчват на едро продукти, които са конструирани и произвеждани в огромни фабрики в Китай. По този начин цената на един и същ продукт, продават в една и съща страна, но под две различни търговски марки, цената може да се различава в 3-4 пъти. На скоро попаднах на електрически смесители, които са правени в един завод в Китай, но са поръчки на няколко различни фирми и се продават под различни марки и на коренно различни цели.

Пример: 

Кауфланд ги предлага под марка "Crown" на цена от 34,99лв.: 

WgTNbBa.png

Emag ги предлага под марката "My Domo", но тук цената вече е различна 47,99лв: 

4eRgFCp.png

Друга известна марка на българския пазар "Sapir" Не остават по-назад с цена от 79,99лв.:

KLfODIK.png

Но черешката на тортата е един силно рекламиран по българските телевизии бренд с подвеждащо италианско наименование "Delimano" предлагащ този евтин китайски смесител на цена от 99,90лв.:

bGffprR.png

Аз само мога да ви посъветвам, да не се хвърляте да купувате разни продукти импулсивно. Първо проверете добре, какво се предлага на пазара, но в крайна сметка е ваш избор, дали да си харчите парите разумно. Това е само един дребен пример, но същите порочни практики и огромни разлики в цените на един и същ продукт, са забележими и при по-крупни и далеч по-скъпи уреди. Тук виждате, как чрез една бърза проверка в интернет, преди покупка на даден уред, може да спестите от (на пръв поглед) евтин и дребен уред до 65лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 65-те лева плащаш рекламата на делимано и надутата и надценка.  Но не си мисли, че и другите не са си сложили печалба - crown е търговска марка на Зора - като махнеш  печалбата на Кауфланд, Зора, на китаеца който го е произвел и транспортните разходи смесителя сигурно не струва повече $5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнато от чисто техническа гледна точка, този смесител е супер евтин и прост в производство, защото детайлите по него се броят на пръсти. Полимерен корпус, нагревател 3000W, кабел 1 метър с щепсел, разни уплътнителни гумички, диод и смесителния елемент. 

Взех такъв смесител за смяна на малък бойлер, който стоеше в кухнята, но се повреди. Върши работа, но топла вода зимата има, само когато струята е слаба. Като се пусне на макс водата си е студена. Не знам дали има реални 3000W ,нямам и уред да проверя.
Преди време ме съветваха да взема подобен проточен бойлер за банята 6kw. Радвам се, че не го взех, защото зимата при тази студена входяща вода и 6 киловата да е, водата няма как да е добре затоплена. Друг недостатък е, че при монтаж на такъв голям консуматор стандартна инсталация два квадрата и половина, няма как да се ползва. Трябва да се пуска нов масивен проводник и отделни бушони само за бойлера. Става дълга и широка . . . 

Искам да попитам, дали има възможност цифрите да не отговарят на реалността? Смешна работа. Даже инструкциите са написани с грешки, а на кутията пише, че мощността на уреда е "3W" (Три вата), вместо "3KW". Пълна скръб . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм залетял да взимам въпросния смесител. Темата щеше да е доста по-полезна, ако:

1. При блокировките които имам, нормални, не виждам нито една снимка и трябва сигурно да отворя темата в друг браузър... Не ви знам какво ползвате, но съобразете се с това, че хората не са идиоти и сигурно ползват някакви елементарни защити на браузъра;

2. Да беше дал линкове към конкретните продукти;

3. Все още виждам... Нужно ли е всичко да е болд и този огромен шрифт. Да, ясно ни е за какво става дума, след като сме в темата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, djagi написа:

Не съм залетял да взимам въпросния смесител. Темата щеше да е доста по-полезна, ако:

1. При блокировките които имам, нормални, не виждам нито една снимка и трябва сигурно да отворя темата в друг браузър... Не ви знам какво ползвате, но съобразете се с това, че хората не са идиоти и сигурно ползват някакви елементарни защити на браузъра;

2. Да беше дал линкове към конкретните продукти;

3. Все още виждам... Нужно ли е всичко да е болд и този огромен шрифт. Да, ясно ни е за какво става дума, след като сме в темата...

1. И при мен не излизат изображенията. Пробвах да ги кача директно в сайта, но даваше грешка. След това ги качих в онлайн хост за изображения и прикачих линковете, но виждате какво се получава . . . 
Пуснал съм сигнал в темата за проблеми с форума. 

2. Не съм дал линкове, защото днес цените са едни, утре ще са други или дадения продукт няма да е наличен, съответните връзки няма да се отварят. За това публикувах скрийншот за всеки сайт и цената към този момент. 

3. Огромния шрифт бе за да се откроява моя текст от този на изображенията, които бях публикувал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм напълно съгласен с написаното...

Пуснах една тема за хранителните добавки, където, според мен, са в десетки и стотици хиляди пъти по-сериозни нещата... Просто защото всеки купува, кой за майка си глог и валериан, кой нещо друго... Нека бъдем лъгани, точно това заслужаваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-ха, той и айсиктира е китайски и само две-три и корейски части и истинската сума на разходите едва ли е повече от 80-100 долара(всичко, части и труд, данъци и други разходи), въпреки че в него има високотехнологични чаркалъци. Но в MSPR описват цените на частите, както биха стрували, ако човек си ги закупи на дребно по 1 бройка, а не се дават огромните отстъпки, които се правят на епъл, който ги поръчва с десетки милиони. Но все пак има достатъчно заблудени, в това число и българи, които цакат по 1000-1500 долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Soviet Soldier написа:

1. И при мен не излизат изображенията. Пробвах да ги кача директно в сайта, но даваше грешка. След това ги качих в онлайн хост за изображения и прикачих линковете, но виждате какво се получава . . . 
Пуснал съм сигнал в темата за проблеми с форума. 

Темата ти е интересна и аз наблюдавам подобни разлики в цените на сходни продукти и обикновено сравнявам в различни магазини цените.
линковете към снимките можеш да ги нарежеш на парчета без началното HTML така
сайт   .нет   снимките  номерът  345675456  . жпг

и тъпият скрипт няма да ги разпознае като линкове към снимка и ще мине като текст, пък ние ще си го сглобим от парчетата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Темата ти е интересна и аз наблюдавам подобни разлики в цените на сходни продукти и обикновено сравнявам в различни магазини цените.
линковете към снимките можеш да ги нарежеш на парчета без началното HTML така
сайт   .нет   снимките  номерът  345675456  . жпг

и тъпият скрипт няма да ги разпознае като линкове към снимка и ще мине като текст, пък ние ще си го сглобим от парчетата

Просто ще пробвам да поставя линковете на изображенията без визуализация:

1) https://i.imgur.com/WgTNbBa.png

2) https://i.imgur.com/4eRgFCp.png

3) https://i.imgur.com/KLfODIK.png

4) https://i.imgur.com/bGffprR.png

Така би трябвало да ти ги отвори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам че вече са оправили сайта и публикацията вече има по-приличен вид. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ElSie7e
      Здравейте,
      Старият бойлер протече и се наложи да го заменя нов. Тъй като банята е доста малка нямам голям избор взех стар модел, почти същия като стария. Новият е Diplomat, хоризонтален, 80 л, със серпентина отдясно (линк по-долу с лява серпентина). Монтира го майстор. 
      https://www.home-max.bg/elektricheski-bojler-diplomat-gc-80-hstl/
      Майсторът приключи с монтажа, тествахме дали всичко е наред и си тръгна. Малко след това обаче от бойлера започна да се чува силно свирене - не като чайник, а по-скоро като параход. Обадих му се и той каза, че е от клапана и няма от какво да се притеснявам. Всичко хубаво, но на мен ми се струва доста притеснително, отделно че свиренето е доста силно и се чува чак във входа на етажа и вероятно притеснява съседите.
      Всичко останало изглежда наред - няма течове, налягането е силно, терморегулаторът изключва. Меките връзки са нови. Клапанът си вървеше с бойлера, отделно в кутийка (не е монтиран фабрично). Като гледам клапанът е такъв: https://www.home-max.bg/banya/sanitariya/vik-instalaciya/instalaciya-na-bojleri/?s=1
      Свиренето започва малко след като включа бойлера. Продължава по 1-3 секунди и е през 4-5 минути, понякога и два пъти едно след друго. По-притеснително е, че изсвирва няколко пъти дори след като го изключа от копчето.  Иначе го наблюдавах и наистина е от клапана - вижда се как лостчето "потреперва".
      Няколко пъти опитах да пусна вода от клапана, но свиренето продължава.

Има ли от какво да се притеснявам? Възможно ли е клапанът да е дефектен? Смяната на клапана с нов ще ме оттърве ли от досадното свирене? 

П.С. Серпентината няма да се ползва и затапих изходите с капи, както ми препоръча майсторът при монтажа. 
    • от blue_789
      Здравейте, на квартира съм в боксониера ново строителство и тъй като жилището и банята съответно са по-тесни, хазяинът ми е монтирал хоризонтален бойлер Елдом, за да се спести място уж и да е по-удобно, но откакто съм се нанесъл тъпия бойлер за 3ти път протича. Някакво уплътнение се къса. Като идваха да го ремонтират (от самата фирма елдом) всеки от майсторите каза по нещо различно. Единият обвини мен защото термостата бил нагласен на по-високи градуси да загрява водата, вторият ми каза че тези бойлери имали някакъв клапан, който през 15 дни трябвало да се продухва и, че налягането в тази част на града е по-високо и от там идва проблема. И че единственото предимство на този тип бойлери е, че пестят място, всичко останало било минус.
      На този човек с градусите му казах "за какво тогава е направен да загрява до толкова градуси като се пука"  втория майстор го попитах "възможно ли е след като не съм продухвал този клапан, тъй като не знаех за него от там да е проблема" и го попитах мога ли да направя нещо за да предотвратя следващ такъв теч...

Продухвам клапана, термостата е на по-ниски градуси, къпя се по-бързо, защото не ми стига водата за по-дълго и ето, че за 3ти път пак протича този бойлер и ми омръзна... Последния път сложиха "по-здраво уплътнение" , това беше преди 2 седмици. Какво да правя не знам, посъветвайте ме и се извинявам предварително за глупави изрази, които може би съм употребил, но не съм на ясно с техническите термини относно този тип битова техника. 

Благодаря предварително.
    • от Мирослав_Христов
      Здравейте закупих си този телевизор: zora.bg/product/32290sm-1
      Пише, че е Wifi ready от къде мога да си купя донгъл за него..
      Писах на ЗОРА те ми казаха, че ми трябва донгъл на VESTEL но аз не мога да намеря.
      Благодаря ви предварително!
    • от oldplayer
      Значи днес докато се къпех се включи бойлера и аз докато бях под душа по рефлекс натиснах копчето за изключване. Докато тече вода върху мен при натискане на копчето може ли да ме хване ток? И при включен бойлер винаги ми е било любопитно дали не е опасно? Бойлера е нов Елдом еврика.  Дали е обезопасено копчето в случай за такива като мен невнимателни...

• от Soviet Soldier
      Здравейте! На скоро ми изгоря малкия бойлер ,който отговаряше за топлата вода в кухнята. Това лято съм решил да обновя кухнята и се зачудих, по какъв начин да се подсигурява топлата вода. Колебая се над 3 варианта:
      1- Да прекарам нови ПВЦ тръби от бойлера в банята, до кухнята, което ми се вижда най-сложен и съмнително удачен вариант, защото дистанцията между помещенията не е малка, и докато дойде топлата вода до крана, трябва доста да се оттича. 

2- Отново да поставя в кухнята малък бойлер 10 литров ,около 1500w, защото инсталацията е слаба и стара и не е удачно да се натоварва с проточен. 

3- Да пусна нов кабел с по-голяма сечение за проточен бойлер 5kw

Първия вариант ,който го обмислях в началото в момента ми се струва безсмислено сложен. Втория и третия като стойност са приблизително еднакви: Проточен бойлер 5кw и класически 10л към 1500w са около 150лв. Недостатъка при монтажа на проточен е че трябва да прекарам кабел ,което не е трудно ,към 4м кабел ще ми отнеме, но пък ще имам неограничена топла вода, докато при класическия 10 литров ,той няма да е проблем за сегашната слаба инсталация ,но пък количеството топла вода ще е ограничено. 

Моля разкажете за проточните, имате ли някакви лични впечатления, достатъчно ли загряват водата, когато влиза в тях ледена през зимата и силно ли влияят върху сметката за ток съпоставени с класическите? 
  • Дарение

• Добави ново...