Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ребрандиране, или как се печелят лесни пари на гърба на българския потребител.

Препоръчан отговор

Всички знаем, колко много търговски марки се подвизават на българския пазар, предлагащи най-различна битова техника. Голяма част от тях, дори се опитват да изкарват стоките си българско производство. Истината е, че 99% от тях просто поръчват на едро продукти, които са конструирани и произвеждани в огромни фабрики в Китай. По този начин цената на един и същ продукт, продават в една и съща страна, но под две различни търговски марки, цената може да се различава в 3-4 пъти. На скоро попаднах на електрически смесители, които са правени в един завод в Китай, но са поръчки на няколко различни фирми и се продават под различни марки и на коренно различни цели.

Пример: 

Кауфланд ги предлага под марка "Crown" на цена от 34,99лв.: 

WgTNbBa.png

Emag ги предлага под марката "My Domo", но тук цената вече е различна 47,99лв: 

4eRgFCp.png

Друга известна марка на българския пазар "Sapir" Не остават по-назад с цена от 79,99лв.:

KLfODIK.png

Но черешката на тортата е един силно рекламиран по българските телевизии бренд с подвеждащо италианско наименование "Delimano" предлагащ този евтин китайски смесител на цена от 99,90лв.:

bGffprR.png

Аз само мога да ви посъветвам, да не се хвърляте да купувате разни продукти импулсивно. Първо проверете добре, какво се предлага на пазара, но в крайна сметка е ваш избор, дали да си харчите парите разумно. Това е само един дребен пример, но същите порочни практики и огромни разлики в цените на един и същ продукт, са забележими и при по-крупни и далеч по-скъпи уреди. Тук виждате, как чрез една бърза проверка в интернет, преди покупка на даден уред, може да спестите от (на пръв поглед) евтин и дребен уред до 65лв. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 65-те лева плащаш рекламата на делимано и надутата и надценка.  Но не си мисли, че и другите не са си сложили печалба - crown е търговска марка на Зора - като махнеш  печалбата на Кауфланд, Зора, на китаеца който го е произвел и транспортните разходи смесителя сигурно не струва повече $5

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнато от чисто техническа гледна точка, този смесител е супер евтин и прост в производство, защото детайлите по него се броят на пръсти. Полимерен корпус, нагревател 3000W, кабел 1 метър с щепсел, разни уплътнителни гумички, диод и смесителния елемент. 

Взех такъв смесител за смяна на малък бойлер, който стоеше в кухнята, но се повреди. Върши работа, но топла вода зимата има, само когато струята е слаба. Като се пусне на макс водата си е студена. Не знам дали има реални 3000W ,нямам и уред да проверя.
Преди време ме съветваха да взема подобен проточен бойлер за банята 6kw. Радвам се, че не го взех, защото зимата при тази студена входяща вода и 6 киловата да е, водата няма как да е добре затоплена. Друг недостатък е, че при монтаж на такъв голям консуматор стандартна инсталация два квадрата и половина, няма как да се ползва. Трябва да се пуска нов масивен проводник и отделни бушони само за бойлера. Става дълга и широка . . . 

Искам да попитам, дали има възможност цифрите да не отговарят на реалността? Смешна работа. Даже инструкциите са написани с грешки, а на кутията пише, че мощността на уреда е "3W" (Три вата), вместо "3KW". Пълна скръб . . .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм залетял да взимам въпросния смесител. Темата щеше да е доста по-полезна, ако:

1. При блокировките които имам, нормални, не виждам нито една снимка и трябва сигурно да отворя темата в друг браузър... Не ви знам какво ползвате, но съобразете се с това, че хората не са идиоти и сигурно ползват някакви елементарни защити на браузъра;

2. Да беше дал линкове към конкретните продукти;

3. Все още виждам... Нужно ли е всичко да е болд и този огромен шрифт. Да, ясно ни е за какво става дума, след като сме в темата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, djagi написа:

Не съм залетял да взимам въпросния смесител. Темата щеше да е доста по-полезна, ако:

1. При блокировките които имам, нормални, не виждам нито една снимка и трябва сигурно да отворя темата в друг браузър... Не ви знам какво ползвате, но съобразете се с това, че хората не са идиоти и сигурно ползват някакви елементарни защити на браузъра;

2. Да беше дал линкове към конкретните продукти;

3. Все още виждам... Нужно ли е всичко да е болд и този огромен шрифт. Да, ясно ни е за какво става дума, след като сме в темата...

1. И при мен не излизат изображенията. Пробвах да ги кача директно в сайта, но даваше грешка. След това ги качих в онлайн хост за изображения и прикачих линковете, но виждате какво се получава . . . 
Пуснал съм сигнал в темата за проблеми с форума. 

2. Не съм дал линкове, защото днес цените са едни, утре ще са други или дадения продукт няма да е наличен, съответните връзки няма да се отварят. За това публикувах скрийншот за всеки сайт и цената към този момент. 

3. Огромния шрифт бе за да се откроява моя текст от този на изображенията, които бях публикувал. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм напълно съгласен с написаното...

Пуснах една тема за хранителните добавки, където, според мен, са в десетки и стотици хиляди пъти по-сериозни нещата... Просто защото всеки купува, кой за майка си глог и валериан, кой нещо друго... Нека бъдем лъгани, точно това заслужаваме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-ха, той и айсиктира е китайски и само две-три и корейски части и истинската сума на разходите едва ли е повече от 80-100 долара(всичко, части и труд, данъци и други разходи), въпреки че в него има високотехнологични чаркалъци. Но в MSPR описват цените на частите, както биха стрували, ако човек си ги закупи на дребно по 1 бройка, а не се дават огромните отстъпки, които се правят на епъл, който ги поръчва с десетки милиони. Но все пак има достатъчно заблудени, в това число и българи, които цакат по 1000-1500 долара.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Soviet Soldier написа:

1. И при мен не излизат изображенията. Пробвах да ги кача директно в сайта, но даваше грешка. След това ги качих в онлайн хост за изображения и прикачих линковете, но виждате какво се получава . . . 
Пуснал съм сигнал в темата за проблеми с форума. 

Темата ти е интересна и аз наблюдавам подобни разлики в цените на сходни продукти и обикновено сравнявам в различни магазини цените.
линковете към снимките можеш да ги нарежеш на парчета без началното HTML така
сайт   .нет   снимките  номерът  345675456  . жпг

и тъпият скрипт няма да ги разпознае като линкове към снимка и ще мине като текст, пък ние ще си го сглобим от парчетата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Темата ти е интересна и аз наблюдавам подобни разлики в цените на сходни продукти и обикновено сравнявам в различни магазини цените.
линковете към снимките можеш да ги нарежеш на парчета без началното HTML така
сайт   .нет   снимките  номерът  345675456  . жпг

и тъпият скрипт няма да ги разпознае като линкове към снимка и ще мине като текст, пък ние ще си го сглобим от парчетата

Просто ще пробвам да поставя линковете на изображенията без визуализация:

1) https://i.imgur.com/WgTNbBa.png

2) https://i.imgur.com/4eRgFCp.png

3) https://i.imgur.com/KLfODIK.png

4) https://i.imgur.com/bGffprR.png

Така би трябвало да ти ги отвори. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам че вече са оправили сайта и публикацията вече има по-приличен вид. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Само, че грешите. Crown са си турски боклуци. Тъкмо преди ден щях да си купя от Зора аспиратор и там си го пише, Crown и Finlux са турски. И веднага се отказах да ги купя. Сега от Емаг поръчах, че не са турски, но ще отказвам поръчка. И там и не в малко сайтове даните който пускат са и подвеждащи. За моят абсорбатор уж бил с 1 мотор на 65W пък реално са 2 на 100W, уж висок клас осветление LED, а ефалогени от най-нисък клас. За друг пише уж примерно 600-700Куб/ч, а в сайта на производителя е двойно по-нисък дебита. Ама и ние сме си виновни като им ги купевамет боклуците със завишени безумно цени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, charmeds написа:

Само, че грешите. Crown са си турски боклуци. Тъкмо преди ден щях да си купя от Зора аспиратор и там си го пише, Crown и Finlux са турски. И веднага се отказах да ги купя. Сега от Емаг поръчах, че не са турски, но ще отказвам поръчка. И там и не в малко сайтове даните който пускат са и подвеждащи. За моят абсорбатор уж бил с 1 мотор на 65W пък реално са 2 на 100W, уж висок клас осветление LED, а ефалогени от най-нисък клас. За друг пише уж примерно 600-700Куб/ч, а в сайта на производителя е двойно по-нисък дебита. Ама и ние сме си виновни като им ги купевамет боклуците със завишени безумно цени.

Crown е фирма която поръчва от разни крупни заводи (предимно в Китай) и внася, като свой продукт тези стоки. От Турция поръчват също внасят уреди. Примерно пералните продавани под марката "Crown" се произвеждат в Турция, завода Vestel. Доколкото знам търговската марка "Crown" е българска, собственост на "Зора", но тя не е производител, тя поръчва най-евтините продукти от страни като Турция и Китай и ги пласира на българския пазар. 

Не всички уреди от тези евтини марки са боклуци, но има и боклуци между тях. Примерно на Sapir съм купувал миксер, който изгоря още в гаранция, сокоизстисквачка, която бе сглобена кофти с луфт и влизаха стърготини в самия сок от плодовете. Машинка за подстригване на Elite бях взел с много слаби батерии, отделно се задръстваше и скубеше. Може да се каже, че съм попадал не веднъж на подобни боклуци, по-голямата част, от която не съм избирал аз, но ако е за нещо дребно на стойност 20-тина лева си заслужава да се рискува. Ако е за по-крупни уреди, по-добре да се взима марково. Майка ми 2005 година си взе готварска печка и хладилник на Crown. За тия години хладилникът не е мръднал и работи без проблеми, докато печката вероятно няма чарк по нея, дето не съм сменил, ключовете се изпотрошиха, котлоните изпогоряха, реотаните на фурната също, символите се изтриха почти веднага. Та може да се попадне, както на качествен уред, така и на страшен боклук. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не за това не искам тази марка примерно и подобни. Всъщност е защото е произведена в Турция, а тея ги мразя и в червата. :) 504г са ни държали в робство. Всъщност не се отказах от абсорбатора от Емаг и не същалявам. Все пак се оказа, че съм получил точно описаното като параметри. Шантава работа, едни получават с едичен мотор версия, а други с два. Моят е с един 67W и си смуче прилично за толкова мощност, но предната част е почти неизползваема. То и на известни марки вече да не разчиташ. Гледам в Бриколажа LED крушка на Philips, а отзад пише произведено в Турция. Мани, мани. Половината неща в магазините са все произведени там. Уж тук има заводи и фирми, а почти няма нищо което да е родно производство. Трагедия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, charmeds написа:

Аз не за това не искам тази марка примерно и подобни. Всъщност е защото е произведена в Турция, а тея ги мразя и в червата. :) 504г са ни държали в робство. Всъщност не се отказах от абсорбатора от Емаг и не същалявам. Все пак се оказа, че съм получил точно описаното като параметри. Шантава работа, едни получават с едичен мотор версия, а други с два. Моят е с един 67W и си смуче прилично за толкова мощност, но предната част е почти неизползваема. То и на известни марки вече да не разчиташ. Гледам в Бриколажа LED крушка на Philips, а отзад пише произведено в Турция. Мани, мани. Половината неща в магазините са все произведени там. Уж тук има заводи и фирми, а почти няма нищо което да е родно производство. Трагедия.

Да, и аз съм негативно настроен спрямо тази нация, и последното което искам е да ѝ стимулирам икономиката, но тога е голяма страна в много млада и ниско платена работна ръка за това компаниите инвестират там. И аз получих уред на словенската компания gorenje миксер с пасатор, имам и друга бяла техника от тази марка все произведена в Словения, но явно по-дребните кухненски уреди ги правят в Турция, а имат още и завод в Сърбия. При този миксер обаче имаше несъответствие, защото на кутията пишеше "Произведено в КНР", а на табличката на самия миксер "Произведено в Турция". Купих го от интернет магазин и няма да се учудя да е някакво менте, защото вече и проблем с него имах. Започна да прекъсва, след това изобщо не се включваше. Изобщо не ми се занимаваше да го чакам 1 месец за гаранционен ремонт, отворих го и се оказа разпоен проводник към електромотора. Явно този дето го е сглобявал е ловил поялник за първи път през живота си в този ден. Запоих го хубаво, проверих останалите спойки как са и до ден днешен си работи. Иначе уредът си личи, че е проектиран качествено, комфортен е за употреба, за миене, приставките са инокс, електромотора контактуваше с корпуса чрез 4 тампона с цел да се намалят вибрациите по корпуса и да е по-комфортен при употреба. Качествено проектиран, но кофти събран уред за съжаление. 

Родното производство също е нискокачествено. Преди 10 години правих основен ремонт на банята, купих бойлер "ЕлДом", голям боклук се оказа. Още през гаранцията си го ремонтираха заради луфт между кабелна обувка и нагревателя се бе стопил проводник. Тъкмо гаранцията изтече и боклука протече. Отварям го и какво да видя, целия емайл сринат, даже на самия фланец където бе сравнително запазен си личаха шупли в покритието. Самия водосъдържател стоеше накриво в корпуса, заради което изолиращата пяна не бе проникнала навсякъде и водата в този боклук изстиваше буквално за час и половина - два. 2014 или 2015 някъде взех италиански Ariston и за сега съм доволен, същия като обем 80 литра, но произведен в Италия, държи водата топла 3 дни без да е включван. Малко след покупката му лятото бяхме на почивка и никой нямаше вкъщи бойлерът бе изключен, като се прибрахме след 3 дни водата в него още бе топла. За такава хубава изолация иде реч, и за много спестени пари от термални загуби. Гледал съм видеа от завода на Елдом Варна, някакви лелки на предпенсионна възраст работят там за минимални заплати. Високи изисквания може да има към персонал, който получава добро възнаграждение, докато за нашите производители събират най-големите балъци да им работят срещу най-ниските заплати и осигуряване на половин работен ден, при работа на пълен работен ден, та даже и през почивни дни. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Съжалявам за късният отговор. Да така е, но не със всичко. Просто тук повечето фирмите както каза ти се правят на тарикати и гледат ако може от нищо на направят нещо и да го продадът. Тук има достатъчно кадърни хора и ако има сериозни фирми и инвестиции можем да правим качествени продукти на конкурентни цени и пак фирмата да печели доволно, но те повечето са алчни, а после ревът защо никой не им купува продуктите. Тук не става дума само и за техника, смешно е да внасяме плодове и зеленчуци който виреят тук. Купуват за жълти стотинки примерно домати, а тук ги пускат в пъти по-висока цена. Бачках примерно за една Българска фирма за колела (MaxCom,) и видях какъв ужас е. Внасят рамки от Китай на килограм натъпкани в контейнер като сардини в консерва, а рамките ръждясали. Праскат им една боя и до там. И други части купуват от Китай който явно са били за скрап. Единствено с колела от тези леките (май от карбон бяха) не пестят понеже стуват майка си и баща си и няма да им мине номера. Да не говорим, че се работи на една заплата, а се осигуряваш реално на минималната. Срам и позор. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.11.2019 г. в 7:48, Soviet Soldier написа:

Родното производство също е нискокачествено. Преди 10 години правих основен ремонт на банята, купих бойлер "ЕлДом", голям боклук се оказа. Още през гаранцията си го ремонтираха заради луфт между кабелна обувка и нагревателя се бе стопил проводник.

И аз се наших с елдом. Малко преди да изтече гаранцяита, сухия нагревател или по-точно нагреватели, сдадоха багажа. Ремонтираха ми го без пари и то на 3 януари тая година. По Нова година бях без топла вода. Питах монтьора, какво мисли за тоя модел бойлер и той ми каза, че са най-големите боклуци. Купих го в Техномаркет и там ми го препоръчаха ;)  Все пак имах късмет, че нагревателя не се е заварил, но след година може и да се е заварил и да си купувам нов бойлер. Аз произвеждам алуминиеви тръби, 99.99% за износ и знам как е. Българина е Чичо Скруч или по-точно тия, дето се занимават с бизнес. Затова и след няколко години няма да имаме абсолютно никаква промишленост. Ще идват разни отвън, ще се опитват да правят нещо и като видят, че са в България, ще станат българи. А те може би и точно за това идват - да прихванат българския тарикатлък и да слечелят някой леФ.  

И един парадокс. Връщат ни някакви тръби, дето не им допадат и на тях пише маде ин Германия.  То и няма тръба, дето да пише, че е произведена в България. Между другото, качеството ни е достатъчно високо, то затова и си пишат, че е произведено в Германия, само че  ако се случи нещо нередно, веднага искат отстъпки от цената. Не че не могат да оправят дефектите. Напротив, могат, но примерно пишат, че за да оправят дефекта, ще трябва да заплатят 2000 евро на работници. Ние приемаме, поправяме дефекта или заменяме с нови тръби, но работим събота или извънредно без пари ;)  Някой чатка ли за какво иде реч? На нас не ни се плаща. Не ни се плащат съботи, не ни се плащат извънредни, не ни се плащат празници. Най-много да ползваме някой ден, ако няма работа, но не и ако има. Само че и това е незаконно според кодекса на труда, където първо, че извънредните се дават за позлване следващата седмица и второ, се заплащат според зависи на 150, 175, 200, 400%. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те и други работи правят. Лепят върху оригиналният етикет фалшив. Пише примерно произведено в Германия, а като махнеш залепеният етикет виждаш от долу втори и там пише произведено в Турция. Само не схванах за какви тръби говориш, то те поне тези който аз съм виждал са все турски. Много интересно нещо забелязах. Почти всичката електроника с намаления в Кауфланд е с етикет Зора.бг. 😁 Явно скапаните и преоченени стоки ги изкупуват от там и ни ги препродават.

ПП:

Те тук ни имат за някакав добитак и си правят като цяло с нас каквото си искат, но и ние сме си виновни. Търпим ги. Като цяло българините сме на принципа "Всеки за себе си" за това сме на това дередже.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.03.2018 г. в 3:23, ined написа:

..... на китаеца който го е произвел и транспортните разходи смесителя сигурно не струва повече $5

Те такива дреболии се внасят на килограм. Спекулата на пазара е направо умопомрачителна и касае далеч не само България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от mitosandov
      Вкъщи сме с бойлер Елдом 50 литра неръждавейка купен преди година и половина на цена около 360-380 лева. Не можах да го намеря с актуална картинка от сайта им за да дам линк. В момента с жената сме си вкъщи заради мадонавируса и можем да го пускаме и гасим почти по всяко време. Хрумна ми въпроса дали ще ми е по-ефективно да го държа 24/7 включен както е бил до момента или сутрин да го изключвам и вечер към 8 да го включвам пак. През деня ползваме малко топла вода и затоплената през ноща ще ни е напълно достатъчна.
    • от susho
      Здравейте, налага ми се да сменя връзката за топла вода на бойлера. Въпроса ми е ако спра студената вода и захранването на бойлера, ще мога ли да я премахне без да потече или ще трябва да се източи целия преди това ?
    • от acidoctor
      Здравейте съфорумници! 😀От около 2 седмици бойлера ми издава шумове наподобяващи работещо моторче. Чел съм за бълбукания и свистене но за такъв не съм чел, още😍Казаха ми, че е котлен камък. Някои да се е сблъсквал с нещо подобно или да знае от какво е? 
    • от Izpovednic
      Здравейте.
      Имам нужда от съвет. Правя си казан за ракия 40 литра който ще загрявам със нагреватели, и започвам да събирам нужните ми части.   Нагревателите свалих  от кафе машина  и искам да регулирам температурата на джибрите посредством термоконтролер/ терморегулатор/ и тук идва проблема ми.  На тях няма написано колко вата са . Измерих със мултицета 16-16.8 ома. на всеки което според интернет е 3 Кв. Предполагам че два ще са напълно достатъчни.  Какъв термоконтролер /регулатор/  ще ми свърши работа за да контролирам температурата ?  Прилагам няколко такива които намерих в Алито  но ако вие имате предложение ще е също от полза. 
      https://www.aliexpress.com/item/33044501922.html?spm=a2g0o.detail.1000014.15.7fa23e51kTBfIu&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.128125.0&scm_id=1007.13338.128125.0&scm-url=1007.13338.128125.0&pvid=e8c3bb29-36b8-4c6c-8512-38db7f70e05b
      https://www.aliexpress.com/item/4000122924391.html?spm=a2g0o.detail.1000013.1.5dae6575zzxomF&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=1bd9bf9a-95ff-44e4-9615-bf668a88ee3c
      https://www.aliexpress.com/item/32607164190.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6c9e51405MXS1Y&algo_pvid=98777c57-7498-4334-9d38-dbf96181d65b&algo_expid=98777c57-7498-4334-9d38-dbf96181d65b-0&btsid=69254486-6814-45a9-ac01-5a24248218f3&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10,searchweb201603_53

Поздрави Николай

• от ElSie7e
      Здравейте,
      Старият бойлер протече и се наложи да го заменя нов. Тъй като банята е доста малка нямам голям избор взех стар модел, почти същия като стария. Новият е Diplomat, хоризонтален, 80 л, със серпентина отдясно (линк по-долу с лява серпентина). Монтира го майстор. 
      https://www.home-max.bg/elektricheski-bojler-diplomat-gc-80-hstl/
      Майсторът приключи с монтажа, тествахме дали всичко е наред и си тръгна. Малко след това обаче от бойлера започна да се чува силно свирене - не като чайник, а по-скоро като параход. Обадих му се и той каза, че е от клапана и няма от какво да се притеснявам. Всичко хубаво, но на мен ми се струва доста притеснително, отделно че свиренето е доста силно и се чува чак във входа на етажа и вероятно притеснява съседите.
      Всичко останало изглежда наред - няма течове, налягането е силно, терморегулаторът изключва. Меките връзки са нови. Клапанът си вървеше с бойлера, отделно в кутийка (не е монтиран фабрично). Като гледам клапанът е такъв: https://www.home-max.bg/banya/sanitariya/vik-instalaciya/instalaciya-na-bojleri/?s=1
      Свиренето започва малко след като включа бойлера. Продължава по 1-3 секунди и е през 4-5 минути, понякога и два пъти едно след друго. По-притеснително е, че изсвирва няколко пъти дори след като го изключа от копчето.  Иначе го наблюдавах и наистина е от клапана - вижда се как лостчето "потреперва".
      Няколко пъти опитах да пусна вода от клапана, но свиренето продължава.

Има ли от какво да се притеснявам? Възможно ли е клапанът да е дефектен? Смяната на клапана с нов ще ме оттърве ли от досадното свирене? 

П.С. Серпентината няма да се ползва и затапих изходите с капи, както ми препоръча майсторът при монтажа. 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване