Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 8 часа, Lumberman написа:

Това малко в рамките на шегата, но никога няма да го направят, защото се страхуват

Сигурно не знаеш, но всеки законопроект си има конкретни ИЗВЕСТНИ и ясни автори и вносители. :laughing5:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.infowars.com/from-soft-tyranny-to-totalitarian-rule-americas-unrelenting-data-collection/

Ще ги стигнем ли американците? На кого подражаваме? Или по-скоро кой ни контролира? Или пак лоша е ДС, която отдавна е разформирована?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Lumberman написа:

https://www.infowars.com/from-soft-tyranny-to-totalitarian-rule-americas-unrelenting-data-collection/

Ще ги стигнем ли американците? На кого подражаваме? Или по-скоро кой ни контролира? Или пак лоша е ДС, която отдавна е разформирована?!

Американското ДС , най-доброто ДС на света. Лозунг на ковбойфилите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://blife.eu/спрете-дрогата-веднага/

Не знаех, че въвеждали глоби за пропускане на задължителни медицински прегледи! Но очевидно така е в "свободния свят". Чакам да ни викат и да ни дамгосат, може и ушни марки да ни сложат, като добитък. Какви са тези задължителни платени услуги?! На това му се вика РЕКЕТ. А за проверките на урината и кръвните проби, ами отиваме си към полицейска държава... и лошото е, че хората, които я управляват, и за ченгета не стават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Lumberman написа:

http://blife.eu/спрете-дрогата-веднага/

Не знаех, че въвеждали глоби за пропускане на задължителни медицински прегледи! Но очевидно така е в "свободния свят". Чакам да ни викат и да ни дамгосат, може и ушни марки да ни сложат, като добитък. Какви са тези задължителни платени услуги?! На това му се вика РЕКЕТ. А за проверките на урината и кръвните проби, ами отиваме си към полицейска държава... и лошото е, че хората, които я управляват, и за ченгета не стават.

Прегледите са задължителни. Има достатъчно основания да бъдат такива и да се налагат глоби за неявяване. А това че дрогите реват, дори ме радва. Все някаква част от ПТП-тат с жертви на пътя и доста от тези само с щети, са инициирани от "хора", които не знаят на кой свят се намират, ама сядат зад волана. Доста и от домашното насилие, всъщност се извършва от наркомани.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Прегледите са задължителни. Има достатъчно основания да бъдат такива и да се налагат глоби за неявяване.

А така. Ами аз сега чувам това. Личния лекар ли трябва да ме привика на преглед?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, nikssi написа:

А така. Ами аз сега чувам това. Личния лекар ли трябва да ме привика на преглед?

Не знам дали има привикване. Когато и да намериш свободно време през годината, отиваш при личния и заявяваш прегледа. Поне досега съм нямал проблеми. Иска известна организация, особено в по-малките населени места, където вече няма болници и щатни специалисти, а някои от резултатите може да се наложи да бъдат консултиране с такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sliderum написа:

Не знам дали има привикване. Когато и да намериш свободно време през годината, отиваш при личния и заявяваш прегледа. Поне досега съм нямал проблеми. Иска известна организация, особено в по-малките населени места, където вече няма болници и щатни специалисти, а някои от резултатите може да се наложи да бъдат консултиране с такива.

Ами то хубаво всеки да минава веднъж годишно на профилактика обаче като направленията на личния лекар са кът той на кристална топка ли трябва да гадае какво е здравословното ти състояние като не може да си позволи да ти пусне необходимите изследвания? Така уредени нещата са си загуба на време и на пациента и на лекаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, lsmurf написа:

Ами то хубаво всеки да минава веднъж годишно на профилактика обаче като направленията на личния лекар са кът той на кристална топка ли трябва да гадае какво е здравословното ти състояние като не може да си позволи да ти пусне необходимите изследвания? Така уредени нещата са си загуба на време и на пациента и на лекаря.

Какво общо имат направленията  с прегледа, който е и задължителен, не говорим в случая за пациент, който е решил да си прави профилактика на своя глава?

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sliderum написа:

Прегледите са задължителни. Има достатъчно основания да бъдат такива и да се налагат глоби за неявяване.

И какви точно са основанията? Хората чужда собственост ли са та някой ще ги задължава да ходят на преглед? Или да си инжектират определена субстанция в тялото (примерно, ваксина)? Нали уж живеем в демократична държава? Че и глобяват, ако откажеш задължителната услуга, понеже примерно СИ ПРЕЦЕНИЛ, че нямаш нужда от нея. Или само те могат да преценяват, докато аз съм по презумпция негоден и някой друг трябва да го прави вместо мене... сигурно пак, "щот' така е демократично"? А всъщност ми го налага субективно някакво малцинство, дори не мнозинство?!

преди 58 минути, nikssi написа:

Аз на моя личен лекар не съм му виждал очите от години, даже не съм сигурен, че ще го позная. Не е тръгнал да ме търси, щото майка сравнително често се вижда с него. Не е казала да е питал за мене, що не съм се явил на преглед. Май ще излезе читав човекът.

Прегледите могат да бъдат препоръчителни, но не и задължителни. Но ако я подкараме така, бая оторизирани от държавата услуги ще изгубят пазарен дял ми се чини?

ПП. Брей, не знаех, че човек може да "хареса" собствена публикация! Нещо мишката ми направи номер и цъкнах без да искам и взе че ми прие "лайка". Смешно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, sliderum написа:

Какво общо имат направленията  с прегледа, който е и задължителен, не говорим в случая за пациент, който е решил да си прави профилактика на своя глава?

Мисля че го обясних вече. За да има ефект от един профилактичен преглед той трябва да е базиран на необходимите изследвания. Да ходиш да се видите с личния лекар си е почти загуба на време. Той не е факир и не може да хване едно злокачествено заболяване в начален стадий примерно със слушалката. В момента профилактичните прегледи са жива формолност .Ще те преслуша ще ти измери теглото и най много да ти пусне една кардиограма и толкоз. Това не решава проблем като да се намери заболяване в начален стадий  и по този начин да се спасят повече хора и да се спестят разходи за лечение на късно открити заболявания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, lsmurf написа:

Мисля че го обясних вече. За да има ефект от един профилактичен преглед той трябва да е базиран на необходимите изследвания. Да ходиш да се видите с личния лекар си е почти загуба на време. Той не е факир и не може да хване едно злокачествено заболяване в начален стадий примерно със слушалката. В момента профилактичните прегледи са жива формолност .Ще те преслуша ще ти измери теглото и най много да ти пусне една кардиограма и толкоз. Това не решава проблем като да се намери заболяване в начален стадий  и по този начин да се спасят повече хора и да се спестят разходи за лечение на късно открити заболявания.

Задължителният преглед е достатъчно обстоен и...задължителен, а нали за него коментираме тук, не за това което ти допълнително би решил да направиш за своето здраве?  Вземи все пак се възползувай от този задължителен преглед и тогава обяснявай публично колко е формалност. Не че не може да бъде такъв, ако си нетърпелив и поискаш да бъде формално разписан като извършен, сигурно може нещо да се уреди...Те така и шофьорите пред редовната смяна на СУМПС(на колко беше  периодът...на 10 години ли_(?)все бързат на очният преглед, просто прибутват някой лев да е формален прегледа, щото вероятно са уверени, че не биха го преминали като годни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sliderum написа:

Задължителният преглед е достатъчно обстоен и...задължителен, а нали за него коментираме тук, не за това което ти допълнително би решил да направиш за своето здраве?  Вземи все пак се възползувай от този задължителен преглед и тогава обяснявай публично колко е формалност. Не че не може да бъде такъв, ако си нетърпелив и поискаш да бъде формално разписан като извършен, сигурно може нещо да се уреди...Те така и шофьорите пред редовната смяна на СУМПС(на колко беше  периодът...на 10 години ли_(?)все бързат на очният преглед, просто прибутват някой лев да е формален прегледа, щото вероятно са уверени, че не биха го преминали като годни.

Това което ти говоря съм го коментирал със своя личен лекар на когото имам абсолютно доверие и той ми е обяснил защо е формалност така че не си говоря публично нещо което просто съм си измислил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, lsmurf написа:

мери кръвно и една кардиограма, която дори не поглежда
съгласен съм с теб, че в Бг. е формалност
не знам как е в чужденеция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята лична лекарка всяка година преди профилактичния преглед ми пуска направление за пълна кръвна картина, а на две години и изследване на туморен маркер.Също така и направления за очен лекар и кардиолог.

Може би защото не съм на 20 години (70+).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накъде отиват нещата в новия световен хегемон...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евтините нови коли в Европа изчезват до 3 години?

Цитат
За получаване на одобрение на тип превозно средство, което може да се продава в страните от ЕС, ще могат да кандидатстват само високотехнологичните автомобили. Това става факт, след като депутате от Европарламента гласуваха въвеждане на нови правила. В съответствие с тях, всеки автомобили, продаван в ЕС, ще трябва да бъде оборудван със система за поддържане на скоростта. Тя ще уведомява водача, когато той навлезе в участък с ограничение.

Освен това, новите ще трябва да разполагат със система за поддържане на лентата на движение, а съща така и със система за аварийно спиране (AEB), който ще може да открива препятствия на пътя. Задължителна става и технологията за следене на физическото състояние на водача, която вече ще включва и специални устройства, проверяващи дали той е употребил алкохол, преди да седне зад волана. Ако те открият, че шофьорът е пил, ще блокират стартирането на двигателя. Специално изискване ще има и за товарните автомобили, при която се търси намаляване на "слепите" зони и поставяне на датчици за гумите. Тези системи са задължителните и за леките коли.

© Actualno.com

В Щатите тези технологии създавали много проблеми. Но контролът си остава. Направо нереално. Наистина гледат да използват тези технологии за рекет и контрол над населението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евтини нови коли в ЕС няма от доста време, изключая Дачия и Лада(не броя ония барбаронки с по 1-2 места, в които дори не мога да вляза, ама и на доста от тях цените надути). Може на някои четящи тук да им се струват евтини автомобили по 35-40 бона, но преди не чак толкова много време имаше доста повече марки и модели произвеждаше коли за народа, чийто цени бяха по-достъпни. Проблемът е, че колите станаха прекалено много, повече от хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.investor.bg/novini/444/a/lepenka-s-chip-na-stykloto-na-kolata-shte-dokazva-uspeshen-tehnicheski-pregled-280622/

Цитат

Аз не искам чип в колата ми, и ГЕРБ да ме следят всеки миг къде съм!

Аз, като свободен гражданин, но най-вече като човек със свободно мислене, категорично отказвам ГЕРБ да ми поставят чип в колата, и да ме следят където и да съм.

По какъвто и да било повод, отказвам подобно посегателство над личната ми свобода.

Простата истина е, че това е гигантска схема за следене, която готви правителството, под формата на “грижа за опазване на околната среда”.

На всяка кола ще се поставя чип, който ще може от разстояние да се чете. Ще съдържа данните за автомобила и еко-категорията му.

Благовидната цел е така да може в дни с голямо замърсяване, да се спира движението на част от колите.

Но чипът ще е активен постоянно, а не само в тези дни, и не само в градовете. Т.е. ще можем да бъдем следени практически навсякъде. Нещо като “скрит GPS”.

Но докато GPS-ът всеки си го слага по желание, и може да го изключва, това ще е задължително. И ще се лепи на стъклото при годишния технически преглед.

Тестове показват, че въпросният чип може да бъде прочетен от разстояние, дори при скорост 220 км/ч. Т.е. измъкване няма.

Това е най-мащабният единичен проект за “Биг Брадър” на правителството на Бойко Борисов, до момента…

Добри Божилов, Фейсбук

Борисов е продажник и мафиот, но тези, които са гласували за него вина имат ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Синът на Джордж Оруел: Аз съм обикновен син на необикновен баща

Цитат

- Как си обяснявате успеха на баща си? Какво означава той за нашето общество?

- Той не е писал по неизвестна тема в “1984”, а за злоупотребата с власт. Това е феномен, който винаги е съществувал, от библейски времена, откакто Каин убива Авел, и дори преди това. Историята на човека е само история на борба за власт. Ето защо това, което той разказва, отеква толкова силно и днес, извън въпроса за технологиите, който е изпреварил. Баща ми не е разказал какво ще се случи: той казва какво може да стане, ако оставим нещата да се случат. Той не беше визионер в смисъл, че описва една бъдеща реалност. Той говореше за своето настояще, което е и нашето настояще. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.04.2019 г. в 12:14, Lumberman написа:

Добри Божилов, Фейсбук

Пропуснал съм тази твоя класическа фейкометска изцепка.

Цитираш инвестор, а коментар на фейкомета Божилов-бъзиклийкс :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...