Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

По прямой линии один мой дед погиб в сентябре 1941, по отцу дед погиб в августе 1943 года... а их братья - это тоже мои деды - один погиб при освобождении Болгарии и его звали Алексей - Алёша...

Вы хотите снести этот памятник?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мы хотим, но управления не хотят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освобождението на България!?  Сталин върви към Берлин, и хич не му е пукало за България, да я "освоождава" но да я подчини на комунистическата власт, това да! Както Румъния, Унгария, Полша, Чехия, Словакия. Само бивша Югославия се изплъзва! Преди 9 септември 1944 г. България е била държава със силна икономика, политика и финанси! Българския лев е бил Златен лев и комвертируем! Българската армия по онова време е силна и се ползва с уважение.  За всеки е имало работа по времето на цар Борис III Само тези дето не са искали да работят и учат, и се бунтуват срещу закон, цар и правителства стават комунисти и хващат гората и грабват оръжие. Насилието ражда насилие! Отговорът на царските правителства е ясен и логичен. С извинението ,че царския режим на царство България е подтиснически, партизански групи започват да чистят това, което според тях не струва, защото е в разрез с комунистическите разбирания и логика. Започват убийства в България, особено в София, от така наречената "група със специално предназначение", убиват се висши военни, прокурори, членове на правителството "В името на народа!" всички онези които пречат! В ''Името на народа" през 1945 г. "Народния съд" осъжда на смърт и разтрелва голяма част от българската интелигенция. Професори, политици, журналисти и т.н. Но преди това се случва 9 септември 1944 г. и съветската армия, на път за Берлин , ни "освобождава" , и комунистите идват на власт! И до сега търпиме последствията от това "освобождение" През периода 1946 - 1988, България е една от главните производители на тонове, селско стопанска продукция и местни храни, които в 80% се изнасят за бившия СССР.

Така, че сам си отговори на въпроса! Мога да пиша още исторически факти, крити през последните 70 години от българите до утре сутрин, но не виждам смисъл!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, barbuncela написа:

Мога да пиша още исторически факти, крити през последните 70 години от българите до утре сутрин, но не виждам смисъл!

Има смисъл, как да няма. С удоволствие бих чел такива.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 28 минути, barbuncela написа:

Така, че сам си отговори на въпроса! Мога да пиша още исторически факти, крити през последните 70 години от българите до утре сутрин, но не виждам смисъл!

Не пиши, ако ще смесваш лъжата с истина!

преди 2 часа, Михаил Дмитриенко написа:

Вы хотите снести этот памятник?!

Не, ние не искаме!

Не слушай какво ти говорят заблудени женици, като барбунцелата! Ще се намерят и няколко русомразци тук (за къде без тях), но в болшинството си българския народ е благодарен и признателен на Русия.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Agentpat™ написа:

Не пиши, ако ще смесваш лъжата с истина!

Не смесвам нищо ! Това са исторически факти които не са писани в България след 1944 г. с които са облъчвани поколения българи, с патриотични книги, учебници, песни и т.н. Всичко под ръководството на БКП.

Вземи се разрови ако искаш в световната история! И ще разбереш много "тайни" за България и българите по онова време! За величието на царство България! А недей да съдиш по това което е писано тук и по разкази на хора които са били или членове на партията или симпатизанти!

За сведение само и за хрониката прадядо ми Калин е бил партизанин и естествено член на партията, и не е оставил нищо след себе си което да се помни! И не съм се разплакала за него нито ще се разплача.

Но се е ползвал с всички превилегии по онова време като ЧЛЕН на партията. А другите хора които не са били членове на партията, какво да кажат? Обикновенни хора! Работници, служащи, учени, интелигенция,лекари , учители, те не са ли били българи, и не са ли имали някакво мнение по всички въпроси?

Защо комунистите конфискуват имоти, предприятия и т.н. след 9 септември 1944 г. ? На всички заможни хора които са давали и работа на населението и са работели за силната икономика на България преди 44 г. ? Защо ги обявяват за "Врагове на народа" ? На кой народ точно. Тия с партийните книжки или всички останали!

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, barbuncela написа:

На всички заможни хора които са давали и работа на населението и са работели за силната икономика на България преди 44 г. ? Защо ги обявяват за "Врагове на народа" ?

Много просто.Защото са били подобни на днешните бизнесмени.И това със силната икономика преди 1944г. е мит.Реално България е била аграрна държава с тук там някоя малка фабрика.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, barbuncela написа:

Защо

С толкова комунисти тук, ще ти е леко трудничко да намериш коректен отговор. :)

преди 5 минути, M.Николов написа:

Много просто

Да, много е просто. Именно затова комунистическия режим е обявен за престъпен. Няма как по кратичко да се каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, моя дядо за една бройка да влезе в лагер, след 9-ти, но аз се гордея с него, защото е бил трудолюбив и е изкарвал с честен труд прехраната на семейството си, без да ползва никакви облаги. Това обаче не ме успива и да не виждам това, че България, преди 9-ти е била една аграрна държава, с няколко кожарски и шивашки фабрики и едва след 9-ти започва индустриализацията на страната. Тъй че за силна икономика, по онова военно време, не може да се говори. Не съм сляп също и за това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, miro20 написа:

С толкова комунисти тук, ще ти е леко трудничко да намериш коректен отговор. :)

Да, много е просто. Именно затова комунистическия режим е обявен за престъпен. Няма как по кратичко да се каже.

Интересно, комунизъм не е имало никъде.

Та как именно го прецениха?:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, M.Николов написа:

И това със силната икономика преди 1944г. е мит.Реално България е била аграрна държава с тук там някоя малка фабрика.

Някъде да видя да съм писала промишлена държава? Да. Била  е със силна аграрна икономика и златен конвертируем лев! Силна "промишлена икономика" се създава след 44 г. Това е митът, с промишлени предприятия ползващи субсидии на държавата и изпълняващи държавни поръчки. Работещи , само за да работят на 70% загуба.Да се демонстрира, че България има промишленост! Кремиковци например! Внасяме суровина от СССР, преработваме я и отново я изнасяме по същото направление! И къде е печалбата! Дали в транспорта, дали в производствения цикъл, или другаде? Но...работиме! Единствено изключение по онова време прави военната промишленост. Бившите предприятия и заводи на Металхим и Кинтекс. Сега съществуват само Сопотските заводи, и то с много напъни! Мит било! Никакви митове, а пълна реалност.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M.Николов написа:

Комунизъм, като държавен строй, не е съществувал никъде по света. Комунизма е просто една утопия и като такава ще си остане, защото дефакто е неприложим, заради човешката природа.

преди 1 минута, barbuncela написа:

Работещи , само за да работят на 70% загуба

Пълни глупости! Последните 20 години (преди 89-та) не е имало предприятие, което да е работило на загуба.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Agentpat™ написа:

Не съм сляп също и за това.

И защо ли  имперска Русия бе толкова бясна на акта на Съединението ?  Може да не си сляп, но определено има бая  късогледство в цитирания линк от теб и постоянно , циклично насаждане на вина колко сме неблагодарни на "матушката"..

преди 6 минути, M.Николов написа:

Та как именно го прецениха?:rolleyes:

Кой говори за комунизъм като идеалистическо понятие  ? Говорим за "комунистическия режим в България".

БКП според твоята логика не ртябва да се казва Българска Комунистическа Партия, защото все още е нямало комунизъм ли ? :) :)

Доста жалко поведение демонстрирате, като много добре знаете какво се има впредвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, barbuncela написа:

Това е митът, с промишлени предприятия ползващи субсидии на държавата и изпълняващи държавни поръчки. Работещи , само за да работят на 70% загуба

Пишеш пълни глупости, но виждам, че си и предубедена, за това не мисля да си губя времето да те разубеждавам!Живей си в своя свят и бъди щастлива!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, miro20 написа:

И защо ли  имперска Русия бе толкова бясна на акта на Съединението ? 

Не е била "бясна" а е била проформа против, защото е трябвало да спазва решенията на Берлинския конгрес, иначе тайно е била за Съединението и го е подкрепяла.

https://bultimes.com/rusiya-plati-za-saedinenieto-i-nezavisimostta-na-balgariya/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Agentpat™ написа:

Не е била "бясна" а е била проформа против, защото е трябвало да спазва решенията на Берлинския конгрес, иначе тайно е била за Съединението и го е подкрепяла.

https://bultimes.com/rusiya-plati-za-saedinenieto-i-nezavisimostta-na-balgariya/

О моля ти се :) Смятам да пропусна удоволствието да чета словоблудствата на рубладжията Сидерович, още повече, цитирани от компрометиран сайт. :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се връзвайте бе. Тоя е калпазанчето и пробва различен метод за ... въздействие.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, miro20 написа:

Смятам да пропусна удоволствието да чета словоблудствата на рубладжията Сидерович

Пропускай каквото си искаш, господин "русофил"! Тя, истината, често убива, особено на теб.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

Мога да пиша още исторически факти, крити през последните 70 години от българите до утре сутрин, но не виждам смисъл!

Аз пък съм сигурен, че не можеш и затова изскачаш с номера "няма смисъл". Опровергай ме, ако можеш. Ако е възможно без цитати- с твои думички. :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Agentpat™ написа:

Пропускай каквото си искаш, господин "русофил"! Тя, истината, често убива, особено на теб.

Няма нужда да ти отговарям кое на кого "убива" ... то е очевидно кой с какви източници борави.

Ето нещо което Сидерович леко пропуска да спомене за паричните задължения кой към кого :

Цитат

На заплахите с война от страна на Османската империя България отговаря с военна мобилизация и същевременно декларира готовност за мирно уреждане. Тъй като Берлинският договор е двойно нарушен (от София и от Виена), а Великите сили не са готови за мащабна война, усилията се насочват към дипломатическо признаване на българската независимост.

Българо-османските противоречия са уредени с помощта на Русия. През април 1909 г. са подписани българо-руски, руско-турски и българо-турски протокол. Според тези споразумения Русия опрощава османските задължения, останали от войната от 1877 – 1878 г., в замяна Османската империя се отказва от всякакви финансови претенции към доскорошното трибутарно княжество България, а българската страна се задължава да изплати 82 милиона франка на Русия в срок от 75 години. През същия месец империята признава независимостта на България, последвана и от Великите сили.

Напомни на Сидерович и това :

http://www.banker.bg/sudbi/read/cenata-na-bulgarskoto-osvobojdenie-predi-130-godini

За този дълг ако не се лъжа, Б.Димиров беше пояснил че многократно се отлага и не се изплаща защото болшевиките идват на власт и всички международни задължения са преразгледани и анулирани

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Agentpat™ написа:

Пълни глупости! Последните 20 години (преди 89-та) не е имало предприятие, което да е работило на загуба.

Нали? През периода 1986-1989 се закриват или "приватизират" 45 завода! Знаеш ли, че през периода 1975 - 1989, 92% от предприятията в България са били на дотации на държавата.Което значи, че държавата дава пари на заводите за да си плащат заплатите на работниците и за да не ги закрият, защото са работели на пълна загуба или почти! Само за да няма безработица и да се показваме пред светът че всичко ни е ОК! От там и огромният външен дълг 12 милиарда! Кой български продукт по онова време е бил световно известен? Изключвам киселото мляко, сирене и розово масло!

Къде е отивала тая продукция която е "бълвала" нашата промишленост с "работещи" заводи и фабрики? Къде са парите? И от къде тогава е този огромен външен дълг?

Наистина няма смисъл повече да се занимавам!

Живейте си спокойно живота и си мислете каквото искате!

То резултатите са на лице. Във всичко, култура, образование, възпитание, морал и т.н. и т.н. 

Някога българите чакали Русия да ги спаси! Сега не знам кой чакаме да ни спаси, и дали изобщо някой ще се занимава с нас!

Аз приключвам с тая тема!

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, barbuncela написа:

Нали? През периода 1986-1989 се закриват или "приватизират" 45 завода! Знаеш ли, че през периода 1975 - 1989, 92% от предприятията в България са били на дотации на държавата.Което значи, че държавата дава пари на заводите за да си плащат заплатите на работниците и за да не ги закрият, защото са работели на пълна загуба или почти! Само за да няма безработица и да се показваме пред светът че всичко ни е ОК! От там и огромният външен дълг 12 милиарда! Кой български продукт по онова време е бил световно известен? Изключвам киселото мляко, сирене и розово масло!

Къде е отивала тая продукция която е "бълвала" нашата промишленост с "работещи" заводи и фабрики? Къде са парите? И от къде тогава е този огромен външен дълг?

Да, да....и къде да го прочетем това подкрепено с факти?

Би ли ни обяснила как се "приватизират" заводи в страна с държавна икономика?

Ето ти една статия с графики с данни от БНБ и Световната Банка за дълга и за "фалита" на България и други интересни данни.

https://antipropaganda.eu/debts.html

Дълга ни според теб бил огромен.Ако 12 милиарда долара са много, какво ще кажеш за 36 милиарда евро(колкото е бил приблизително дълга през последните 3 години)?

https://money.bg/finance/dalgat-na-balgariya-ne-e-bil-tolkova-nisak-ot-desetiletie-nasam.html

Можеш да сравниш и дълговете на другите страни.

https://www.investor.bg/drugi/338/a/grafika-na-denia-finansovoto-vliianie-na-dyrjavniia-dylg-po-sveta-246970/

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, barbuncela написа:

Къде е отивала тая продукция която е "бълвала" нашата промишленост

Сещам се за онзи виц от онова време, дето Брежнев се обажда по телефона на Живков и му вика-Товарищ Живков! А нашият отговаря-товарим, товарим! Брежнев-тоя е луд бре! Не лук, агнешко товарим, отвръща Живков.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без значение какви са паметниците , те НЕ трябва да се бутат. Те са минало ,те са истирия. Нека ни напомнят , какви сме били , макар и да се срамуваме в някои случаи за това.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, barbuncela написа:

Къде е отивала тая продукция която е "бълвала" нашата промишленост с "работещи" заводи и фабрики

Ако не беше СИВ (Съвет за икономическа помощ) , който задължаваше всички да "купуват" каквото им наредят от Кремъл, нямаше да можем да продадем нищо никъде-толкова лошо качество беше нашата продукция. Помня в големите заводи в моя град влизаха влакове суровини, " работеха" хиляди хора, а на изхода имаше един камион с кашони готова продукция. Половината за брак още нова. Системата беше обречена. А за нашите млади приятели, дето не знаят онова време-за СИВ казваха, че ако България е пустиня, ще изнася вода и ще внася пясък. Всички средноевропейски народи въстанаха срещу съветското господство-унгарското въстание 1956г, пражката пролет, Полша-Солидарност, смазани с оръжие и терор за това, че искат да са свободни...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.