Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с boot системата

LoNG
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем. Получи ми се проблем 1* и не успях да го оправя за това направо скочих на преинсталирането, но пък там ми излезе проблем 2*. Не знам как да оправя проблем 2. Искам да запиша операционната система на SSD-то, но уви.

https://ibb.co/kToewd - проблем 1
https://ibb.co/mRjV2J - проблем 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо. Важно. Проблема е, че не мога да запиша Windows-a. Дори не ми позволява когато натисна ‘new’ да създам диск от паметта на SSD-то, но от главния диск мога да създавам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я покажи хубаво какви дискове и дялове вижда инсталацията на Windows. Обясни какво е това SSD (SATA, M.2, ...), върху каква система е монтирано и т.н.

От какво инсталираш ОС-а и коя версия точно се опитваш да сложиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първия диск е HHD-то ми, а втория е SSD-то ми. SSD е Solid State Driver. Нека го наречем по-добра версия на HHD. Window-a не е монтиран на нито един, защото трябва да го инсталирам на SSD-то, но не мога, заради проблема. Искам да сложа Windows 10, но не мисля, че проблема е от операционната система, а по-скоро нещо в boot системата.

https://ibb.co/drnTpy

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш един уиндоус(1) на HDD и искаш да инсталираш втори уиндоус(2) на SSD, при това както изглежда при работещ(активен) в същото това време уиндоус 1, защо? SSD форматиран ли е?

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на двата диска ли няма нищо важно?

Ти ли изтри дяловете и на двата диска?

Настолна машина или лаптоп е това?

От какъв носител се опитваш да инсталираш ОС-а - USB или DVD?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора, не. Обеснявам пак. Имам два диска. Единия е HHD, а другия е SSD. Нямам активна ОС на компютъра в момента. И двата диска са празни, но когато започна да създавам вече активен диск с паметта от SSD-то ми излиза проблем 2*. Не иска да ми създаде активен диск и съответно е неползотворен и той самия.

Когато създавам активни дискове от HDD паметта всичко е точно. Създават си се и нямам проблем с тях, но проблема е в създаването на дискове с SSD-то.

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

И на двата диска ли няма нищо важно?

Ти ли изтри дяловете и на двата диска?

Настолна машина или лаптоп е това?

От какъв носител се опитваш да инсталираш ОС-а - USB или DVD?

1. Нямам нищо важно.

2. Да, аз ги изтрих.

3. Лаптопче е.

4. От USB се опитвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дълъг, ти асимилираш ли, че в момента всички стрелят на посоки, защото ти упорито не желаеш да опишеш въпросния лаптоп?

Дай точен модел на лаптопа.

Къде и как е монтирано SSD-то в лаптопа - SATA ли е или M.2(ако по някаква случайност лаптопът има M.2).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопа е Lenovo g500, а Ссд-то е монтирано през мястото за дискове. SSD-то е 2.5.

След дълго зареждане и мислене ми излезе този проблем вече.

https://ibb.co/hyrGbd

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е от това как съм записал флашката, защото на hhd-то се инсталира. Мисля, че проблема идва от SSD-то. След като не позволява да се създаде нов партишън само от него. Пробвах да им сменя местата - не се получи. Пробвах без HHD-то, но пак не се получи. Ако инсталирам ОС на HHD-то всичко си тръгва, но аз просто не искам тя да е на него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво е HHD? Пише се HDD!

Преди проблема кой диск къде бе поставен и на кой имаше ОС?

Пробвай да сложиш ОС-а на HDD и след това форматирай SSD през самата операционна система, също така може да сложиш и софтуер за диагностика от производителя на диска. Точен модел на SSD? В биос-а виждат ли се нормално двата диска? Оптиката на лаптопа пазиш ли я и можеш ли да я монтираш отново за да инсталираш от там?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди ОС беше на SSD-то, а модела му е SSD220S 2.5 SATA 6Gb/s - 240 GB.

Ще пробвам по начина, който предложи горе, иначе всички дискове са online статус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какво ти пратих видя ли? Като гледам, май нито един от линковете не си отворил:

https://www.drivereasy.com/knowledge/how-to-fix-windows-error-0xc00000e9/

В опциите за SATA в BIOS какво е настроено?

maxresdefault.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А в другата опция от линка горе - BOOT - SSD диска сложен ли е на първо място? Сигурен ли си, че диска не е повреден? Друго USB имаш ли, да пробваш, може и то да е повредено - грешката е, че има проблем при четене/запис от устройството, въпреки че щом е при създаване на дял, най-вероятно е от SSD диска. Пробвай ръчно да създадеш дяловете през command prompt по този начин:

https://www.disk-partition.com/articles/create-partition-before-windows-installing-4348.html

Запиши си някой live linux, зареди го и пробвай през неговия дисков мениджър дали ще можеш да направиш дялове на ssd.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се от толкова мъчене няма как да не излезе друг проблем. Сега дори не ми чете флашката, но все пак тя мига, което предполага, че върши там някаква дейност. Сега ще погледна и линка. Иначе USB-то мисля, че не е повредено, но ще пробвам други ден с друго. За сега ще мъча с това., защото нямам друго. 

image.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално, ако си сложил диска на първо място. Виж си клавишна комбинация за boot menu и го извикай и от там си избери да зареди от USB.

https://www.google.com/search?num=20&ei=xNo9W66gLsiKmgXf57SADA&q=Lenovo+g500+boot+menu&oq=Lenovo+g500+boot+menu&gs_l=psy-ab.3..0i203k1j0i20i263k1j0i203k1j0i22i30k1l7.2981.4005.0.4278.10.8.0.0.0.0.229.1122.0j6j1.7.0....0...1c.1.64.psy-ab..3.7.1119...0j0i67k1.0.Mb1xRCCLwF0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...