Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От вчера до днес някакви теленорски номера ми звънят , че баща ми има стари задължения към мтел от преди 10 15 г. Отивам днеска в офис на А1 провериха няма задължения. Измамници ли са ? първият път казах грешка имате . Втория път взеха по грубо да се държат  и оня мазния вика тези номера не минават при мене ?

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Теленор ти звънят, за сметка на Мтел.....Кажи им, че имаш документ от Виваком, че си  ги платил и ще те оставят на мира :biggrin:

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По - принцип за задължения звънят от колекторски фирми, така че може да е някаква такава, но нали си проверил в А1 и няма задължения. Казаха ли от коя фирма са ? Обаждащия се, представи ли се ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, adersa написа:

оня мазния вика тези номера не минават при мене

Ако верно така е казал, мисля е очеизвадно какви са тия обаждания. :D :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, TheDarkAngelOfHope написа:

По - принцип за задължения звънят от колекторски фирми, така че може да е някаква такава, но нали си проверил в А1 и няма задължения. Казаха ли от коя фирма са ? Обаждащия се, представи ли се ?

Казаха само , че са от мтел после в А1 ми казаха , че може да са от колекторска фирма .. и после провериха , че няма никакви задължения .

преди 5 минути, hudyr написа:

Ако верно така е казал, мисля е очеизвадно какви са тия обаждания. :D :D :D

Да при втория опит така каза ае тези номера не минават при мене . После му казах отивам в полицията да пусна сигнал и той каза ПУСКАЙ ПУСКАЙ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има и една друга тънкост. Операторът по принцип не би трябвало да има информация кой на кого е баща/син/любовница/праисторическа роднина. Тъй че това е очевиден ало-ало батал. Служител на оператор Х няма нужда да те заплашва с "при мен кво минава и кво не", той си има всичко за теб буквално в ръцете си, само трябва да го изкара на монитора.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали след 5 години се прекратяват всички дългове ?

преди 1 час, adersa написа:

...има стари задължения към мтел от преди 10 15 г. 

Това е измама вече!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

те пращат писма с обратна разписка, по телефона всеки може да каже всичко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да пусна жалба в полицията за телефонен тормоз ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, adersa написа:

Мога ли да пусна жалба в полицията за телефонен тормоз ?

Пусни жалба, че от Теленор са ти разпространили личните данни и те тормозят някакви, които те споменават по име и адрес, след като са ти се обадили по телефона. До видиш колко бързо ще престанат да се обаждат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, adersa написа:

Казаха само , че са от мтел после в А1 ми казаха , че може да са от колекторска фирма .. и после провериха , че няма никакви задължения .

Колекторските фирми по света и у нас изкупуват дълговете на некоректни платци към даден доставчик - в случая Мтел, на определен процент от задължението.
Примерно изкупуват съвсем законно дългове общо за 2 милиона, като плащат цена 700 000 лева (това е примерна цена, защото всичко си договарят страните).
От този миг нататък задължението е прехвърлено към колекторската фирма и е нормално в Мтел да ви казват, че нямате задължение и самите Мтел не ги брига дали колекторската фирма ще си събере 200 000 лева или 2 000 000 лева.
С подписването на всеки договор от години и в трите оператора има съгласие за предоставяне данните ви на други фирми при възникнало задължение и бла бла бла неща от този род.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Измамници ли са ?"

Ти кажи. Или си адски наивен или си истински длъжник. Няма трети вариант!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, sliderum написа:

Пусни жалба, че от Теленор са ти разпространили личните данни и те тормозят някакви, които те споменават по име и адрес, след като са ти се обадили по телефона. До видиш колко бързо ще престанат да се обаждат.

До КЗП ще пусна жалба

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, adersa написа:

До КЗП ще пусна жалба

Не КЗП, а до КРС трябва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, adersa написа:

От вчера до днес някакви теленорски номера ми звънят , че баща ми има стари задължения към мтел от преди 10 15 г. Отивам днеска в офис на А1 провериха няма задължения. Измамници ли са ? първият път казах грешка имате . Втория път взеха по грубо да се държат  и оня мазния вика тези номера не минават при мене ?

Защо ше звънят на теб - за задължения на баща ти? Кажи им да му звънят на него и всичко ше свърши...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той ми даде неговата карта да ползвам  ,защото му дадоха служебна от работата .

а преди 1 година подписа нов договор с теленор с група тъй де аз имам 2000 мин + 2000 мб интернет .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Blue_Hulk написа:

Нали след 5 години се прекратяват всички дългове ?

Не е съвсем така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, adersa написа:

Той ми даде неговата карта да ползвам  ,защото му дадоха служебна от работата .

а преди 1 година подписа нов договор с теленор с група тъй де аз имам 2000 мин + 2000 мб интернет .

Те задълженията са персонални, а не според това, чия карта ползваш... В смисъл, ако баща ти е натрупал задължения, няма законво основание да си ги търсят от теб! Следващият път като ти се обадят - кажи им да си търсят търсят парите от баща ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не пита ли къде и как трябва да платиш тези задължения? От там насетне всичко става ясно. Така и жалба да пуснеш - пускаш жалба срещу телефонен номер, което .......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ги заплаших с полиция  никой не се обади до днес :D а щом а а1 пише няма задължения значи няма !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,не можете да прецените измамнизите.бахти,толково акъл и мозък на еднох място!

Не чак толкова,някои мога,но не всиски!

Не се  ебавайте с мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При следващото обаждане им кажи да се идентифицира кой те търси - имена, фирма и също така кажи, че разговора се записва. След това им кажи, че си говорил с адвокат и си пуснал жалба в полицията и ще ги съдиш, да видим какво ще кажат. Няма да е лошо наистина да запишеш разговора и да отидеш в полицията и да си пуснеш жалба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.