Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Два дни се боря с тези буболечки и са като от филм на ужасите, три измивания на бензиностанция и комплексна автомивка не помагат. След всяко измиване отново изпълзяват. А е измита и под предния  капак. За щастие са само отвън. Но бързо и лесно влизат в колата. Има ли някой идея какво е това и как се е появило, също и има ли спасение ?

IMG_20181127_135825.jpg

IMG_20181126_145013.jpg

• Еха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не е паднала храна някъде в колата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хлебарките са голяма гад. колата да се вкара в помещение за "изпичане" на боята, за поне час на 60 градуса. Само че не знам дали има такива в България. Иначе, ще трябва да мъчите с фирма, която да я обгазява с  разни отрови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е хлебарки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Silvia28 написа:

Има ли някой идея какво е това и как се е появило, също и има ли спасение ?

Трябва да се закара на канал и да се огледа за да се намери гнездото им, и да се премахне.

Смени и мястото си на паркиране явно си близо до дърво или дупка в земята или нещо подобно където им е гнездото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 28 минути, lupis написа:

Това не е хлебарки.

Нямаш си идея колко вида хлебарки има. Ако си мислиш, че съществуват само  едрите домашни хлебарки, то дълбоко се лъжеш.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерете и премахнете гнездото. Напръскайте с препарат против насекоми. "Бандит" е евтин и подходящ препарат за целта..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продавай дръгела щото тия буби ще изядат тази кола до дни!. Може и да те спаси промяна местоположението на паркиране, ма ....?:giggle1:

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята пък като я измия, кучетата веднага я бележат по вентилите.  И кучетата пред нас и кучетата на работа. Вероятно напук на другите. 

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, sliderum написа:

Нямаш си идея колко вида хлебарки има. Ако си мислиш, че съществуват само  едрите домашни хлебарки, то дълбоко се лъжеш.

Имам си идея, но това не означава, че всяка пълзяща твар е хлебарка:)Ако е хлебарка, няма да лази на открито върху каросерията на колата, особено посред бял ден. Прочети малко за начина на живот на хлебарките. В България се срещат 3 вида, а това на снимката не прилича на нито един от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятай къв кенеф е.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Silvia28 написа:

три измивания на бензиностанция

Може тъкмо някой препарат да ги привлича.

Това, разбира се, не са хлебарки. Но по това време всички насекоми търсят топло и закътано.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, lupis написа:

Имам си идея, но това не означава, че всяка пълзяща твар е хлебарка:)Ако е хлебарка, няма да лази на открито върху каросерията на колата, особено посред бял ден. Прочети малко за начина на живот на хлебарките. В България се срещат 3 вида, а това на снимката не прилича на нито един от тях.

Дори тъй наречените "божи кравички" са хлебарки. Нямаш си на идея колко са разновидности.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и половината юзери в тоя форум са хлебарки, но това е друга тема.  Гадинки всякакви. Мен това лято ме нахапаха някакви гадинки и не спираха да хапят. Цяло лято ползвам райд против комари, ама тия не ги лови. Не ги виждаш, не ги чуваш, ама все едно ме ухапала мухата цеци. Някакви дребни папатаци вероятно, дето с око не ги виждаш. Ама сутрин като се събудя и на пет места подут :)   Какво ли не правих. Накрая дойде студа и ми олекна.  Явно са останки от Чернобил. Друго обяснение нямам, след като и Райд не ги лови. 

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, BG-Team-DRIFT написа:

това лято ме нахапаха някакви гадинки 

Бълхи са, те не се впечатляват от райд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, BG-Team-DRIFT написа:

То и половината юзери в тоя форум са хлебарки, но това е друга тема.  Гадинки всякакви. Мен това лято ме нахапаха някакви гадинки и не спираха да хапят. Цяло лято ползвам райд против комари, ама тия не ги лови. Не ги виждаш, не ги чуваш, ама все едно ме ухапала мухата цеци. Някакви дребни папатаци вероятно, дето с око не ги виждаш. Ама сутрин като се събудя и на пет места подут :)   Какво ли не правих. Накрая дойде студа и ми олекна.  Явно са останки от Чернобил. Друго обяснение нямам, след като и Райд не ги лови. 

при нас в парка има предполагам същите, като ме ухапе една седмица е подуто и боли направо. BROS помага да не хапят. Нарекохме ги кракояди щот само по ниските части АпАт. Малки мушички са.

Иначе по темата, много е вероятно ако се капне противопаразитна течност за кучета в колата да не се появяват никакви насекоми. (казвам го като стопанин на две кучета и вкъщи почти не влизат мухи а хлебарки не помня откога не съм виждал)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, sliderum написа:

Дори тъй наречените "божи кравички" са хлебарки. Нямаш си на идея колко са разновидности.

Като си нямаш представа от някои неща, не се излагай...

https://bg.wikipedia.org/wiki/Великденче_(животно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, lupis написа:

Вярно , объркал съм се, божи кравичките са вид дървеници. Все тая, бях ги свързал в акъла си с  насекоми, които са вредители за човека и не проверих в нета за подробности.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, lupis написа:

Той си е така, компетентен е по всичко :17: Политика, икономика, наука, компютри... хлебарки най-вече :01:  и т.н. и т.н. 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, аm-аm написа:

Но по това време всички насекоми търсят топло и закътано.

Простичко, логично и разумно обяснение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.