Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте приятели с днешна дата! Предупреждавам Ви:

Внимавайте с Интернет!

Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.

Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!

БЯХ ИЗУМЕН!

Вариантите са два:

1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.

Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.

2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.

Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“

Пазете се от Интернет и бъдете здрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са глупости. Нито е известна марката/модела на телефона, нито нищо. Няма как да ти вземе отпечатъка от базата данни на здравната каса. По-вероятно е да имаш регистриран google акаунт и там на някое устройство да си си регистрирал отпечатъка, или аналогично ако е apple, друга опция няма! Дай по-точна информация, какво точно ти е изписал телефона, дай и снимка на екрана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с пръстовите отпечатъци според мен няма нищо общо. Опитай да хванеш един телефон и да си регистрираш нов отпечатък. Започни например с показалец и по средата на процедурата (обикновено се иска да прекараш пръста през сензора няколко пъти, за да се хванат различните му части) смени пръста с друг. Резултатът - телефонът няма да прави разлика между двата пръста и най-вероятно ще приема и двата. Това просто за да видиш колко променливи има в процедурата.

За камерата - ами най-вероятно твоят близък има на телефона или в някое приложение твоя снимка, за която има и таг, че си ти... А вече защо телефонът пита за това, не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, killchain написа:

Това с пръстовите отпечатъци според мен няма нищо общо

не знам дали помните едновремешните "яйца"
мисля си, че  е такова "яйце" и са се пошегували с него

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Принципно може и твоя познат да ти е спретнал шега ... ;)

По скоро е нещо друго, но не е сигурно .... :)

п.п. Съвсем правилно е да внимаваме с ползването на Интернет ... но до колко е опасно .... хм .... колкото е опасно гледането на телевизор и т.н. ... До момента не съм срещал някаква физична опасност от ползването му, а до колко е опасност за психиката е друг въпрос ....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, slavcho hadjiyata написа:

Внимавайте с Интернет!

2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми.

Да бе, разпознал те е и аз мога да те разпозная като направя търсене по снимка. Това е направил и понеже си будала и си публикувал твои снимки и името ти даже, телефонът е искал да те уплаши ако си крадец, да го върнеш.
На моят син му обяснявам, че е много лошо нещо да пуска свои снимки в интернет или да се регистрира с истинската си самоличност във фейсбук и други подобни тъпотии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел, че при опит за отключване от друг, а не титуляра с пръстов отпечатък телефона прави снимка на отключващия, може и тук да е такъв случая, а ако има и лицево отключване...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде си качвал снимката, която ти е показал телефона? И естествено, попитай собственика на телефона, дали не се е пошегувал с теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, slavcho hadjiyata написа:

Внимавайте с Интернет!

Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.

Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!

БЯХ ИЗУМЕН!

Вариантите са два:

1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.

Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.

2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.

Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“

Прави си направо курбан. Чудя се как така телефонът не те е застрелял. Ама как ви раждат главите такива глупости бе хора????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айнщайн е казал: "Вселената и човешката глупост са безкрайни, като за първото  не съм сигурен"

Вградените камери в телефоните са затова, за да ги използват както хората, така и приложенията, както е в случая.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, не искаш ли да разбереш какво, как и защо се е случило или предпочиташ да се жалваме на общо основание, като бабите пред брока?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е ясно. В телефона има приложение, което чрез камерите дава възможност на собственика на телефона да узнае кой се е опитал да го отключи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие пък, за първи път ли хващате смартфон с такива екстри, които вече са норма даже и в средния клас смартфони?

При мен идва фабрично с такава програма и мога единствено да я изключа, но не и деинсталирам. Последното може да е проблем за някои параноици.
Anti-Theft & phone location се нарича.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.s.antivirus&hl=bg

Добре, че не му се е пуснала сирената, защото ако потребителят е активирал за кражба  е на пълна сила - става шаш и паника за всички наоколо:lol6:

Редактирано от whitepixel (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, M.Николов написа:

Линкът ви води към антивирусна за телефон!

Антивирусната има подобна функция

✔ Use Camera Trap to discreetly email yourself a photo of anyone trying to unlock your phone

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, видях, за снимката ясно, но как си обяснявате това:

на 20.01.2019 г. в 13:25, slavcho hadjiyata написа:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, M.Николов написа:

Да, видях, за снимката ясно, но как си обяснявате това:

Ами автора не иска да отговори на въпроса за снимката, а може и просто да е поукрасил разказа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Hrisit D.
      Здравейте!
      Вчера реших да reset-на рутера си. ОК, но всичко се възстанови към първоначалните си настройки. Т.е. интернета ми остана без парола и се върна към предишното си име Vivacom_Net.
      Реших да променя името и да сложа паролата в сайта на Виваком, който е предназначен точно за това. Сайтът е my.contact.bg.
      Отидох в настройките за моята мрежа, но там ми изписа:
      Грешка: Няма връзка с крайното устройство, моля опитайте отново по-късно

Как да оправя това?
    • от Анита Христова Трифонова
      https://www.vbox7.com/play:a9168bd937
      Китайска Катюша взриви интернет,
      а  учени от САЩ: Идва по-страшна опасност от COVID-19 (ВИДЕО) Множество пазари за диви животни в Азия все още са отворени и работят на пълни обороти- КОЙ ЛЪЖЕ АМЕРИКАНЦИТЕ ИЛИ КИТАЙЦИТЕ! Китайците не ядат от вчера тези животни,нали?
      https://fakti.bg/life/465275-ucheni-ot-sasht-idva-po-strashna-opasnost-ot-covid-19-video

PETA Asya'da hala açık vahşi hayvan pazarları için uyardı: Bir salgın riskini daha alamayız
      Çin'de koronavirüsün çıktığı vahşi hayvan pazarları yeniden açıldı

• от meccho
      Здравейте, първо искам да се извиня, ако темата ми не е в най-подходящият раздел.
      Проблемът ми е следният:
      Искам да пусна музика от телефона и тя да се слуша през лаптопа. Знам, че това може да случи чрез bluetooth. Телефонът ми е samsung galaxy a30s, а лаптопът е с windows 10.  Когато инсталираха windows-а той дойде с вграден bluetooth. Т.е. не е с допълнителен адаптер. Проблемът е че, когато се опитам да свържа двете устройства излиза проблем. Сдвояват се, но като пробвам да свържа телефона с лаптота, излиза "неуспешно свързване". И има единствено функцията "използвайте за повиквания". Драйверите са ми инсталирани, няма нови актуализации, но не става. Пробвах да свържа телефона с windows 7 и нямаше проблем, сдвоиха се. После свързването беше успешно и ставаше да се пусне музика и да се слуша на лаптопа. Но с моя, който е с windows 10 нещо не се получава. Пробвах съвети от интернет, да изключа bluetooth, да го рестартирам, но това не оправи проблема. Искам да кажа, че може да се праща от лаптопа на телефона, както и от телефона на лаптопа през bluetooth без проблем файлове.
      Затова искам да попитам, дали нещо има, което може да се пробва? Дали не трябва да се свали някакъв плъгин, понеже не излиза въобще функцията "аудио" , докато, когато пробвах на онзи с windows 7, излезе?
      И втори въпрос, има ли друг метод, с който може да се стриймва музика от телефона на компютъра освен чрез bluetooth. Чрез USB или WI-FI, понеже в интернет не открих информация?
      П.П. Благодаря предварително!
    • от Carolina Carreras
      Здравейте,
      от известно време имам следният проблем с интернета - сигналът на wifi рутера изчезва и се появява отново през няколко минути/ секунди, понякога мрежата изчезва напълно за определено време. Опитах какво ли не - сменях различни канали, пробвах и 20 и 40 MHZ, рутерът дори беше връщан до фабрични настройки и пренастройван, но за съжаление проблемът продължава. Обикновено се появява през няколко месеца,  макар че последните дни стана наистина нетърпимо.
      Абонат съм на Vivacom и моделът на рутера е Nokia G-240W-A.
      Около мен има доста Wifi мрежи, но само 5 от тях са с по-силен сигнал. Първоначално предположих, че има силна интерференция, но никой от съседите ми няма такъв проблем. Чудя се дали самият рутер не е за подмяна? Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително :).

• от Maluk toshko
      Добър ден! Интересува ме следното, не съм много на ти с компютрите
      . Къде да бутна в настройките, така че никой, да не вижда дневника с дейностите ми- кво съм харесал, кво и къде съм запазил, коментирал и т.н. ? Стигнах до настройки на дневника и останах там.... Мерси предварително!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване