Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Модерният идол исус. Също както идолите в миналото вие сте му направили статуя и му искате прошка и той на момента ви прощава. Истинският Исус не би ви оставил без наказание дори и със сълзи да сте го молили за прошка. Вие правите каквото си искате, не изпълнявате заповедите, после се молите на вашия идол и му казвате искам прошка и си мислите че сте простени от Господ, което е лъжа и идолопоклонство. Каква е ползата ако той би ви всичко простил? Това е вашия идол, не Господ. Така вие бихте грешали по какъвто си искате начин и после той ще ви прости всичко именно защото това е вашия измамен идол. Вие си мислите че само с вяра в него ще се спасите без да имате добри дела и без да изпълнявате заповедите. Но това не е така. Той е идол. Яков 2:19 Ти вярваш, че Бог е един: добре правиш; и бесовете вярват, и треперят. Ако можеш изобщо да не грешиш и отидеш и съгрешиш като си мислиш че ще бъдеш простен това е идолопоклонство. Истинският Исус е казал че хула против Светия Дух няма да се прости. А какво е хула против Светия Дух? Казано е че ние сме храм на Светия Дух. Хулата е да оскверниш себе си, Божия Храм. А това е блудството. То не се прощава. Ето го вашия идол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Я кажи на кое божество да се кланям и моля за  милион, милион и половина евра ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, AAUUXX написа:

Да не изглеждам толкова "алчен " като теб, аз съм съгласен и на половин милион.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Колев60 написа:

Да не изглеждам толкова "алчен " като теб, аз съм съгласен и на половин милион.

Ааа ако ще се моля нема да е за под милион :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

Не става въпрос на кой бог да се молиш, а как да се молиш ? Защото ако живееш в грях, дори на истинския Бог да се молиш, който е Исус, ще бъде напразно. Предполагам това е идеята на написаното най - отгоре. 

Псалом 66:18 Ако в сърцето си бях гледал благоприятно на неправда, Господ не би послушал;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, realno написа:

Не става въпрос на кой бог да се молиш, а как да се молиш ? Защото ако живееш в грях, дори на истинския Бог да се молиш, който е Исус, ще бъде напразно. Предполагам това е идеята на написаното най - отгоре. 

Псалом 66:18 Ако в сърцето си бях гледал благоприятно на неправда, Господ не би послушал;

Добре, не живея в грях, да обсъдим как да се случат нещата с милиона. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Добре, не живея в грях, да обсъсим как да се случат нещата с милиона. 

Беше безплатен съвет, но струващ повече от милиони евра. Няма нужда да ми  плащаш. :wink12: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, realno написа:

Беше безплатен съвет, но струващ повече от милиони евра. Няма нужда да ми  плащаш. :wink12: 

Дай IBAN  немаш ядове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.03.2019 г. в 14:39, realno написа:

Само да не се объркате ,че Исус е Господ.Исус може и да е Бог ,но Один ми се струва по върховен Бог от Исус,а Господ вече е друго нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎12‎.‎3‎.‎2019‎ г. в 14:39, realno написа:

Истинският Бог не е човек, а Исус е бил човек от кръв и плът, и молейки се на него или на образа на някой друг човек, определен от хората като светец, ти извършваш идолопоклонство.

на ‎12‎.‎3‎.‎2019‎ г. в 11:06, Tahiel написа:

Модерният идол исус. Също както идолите в миналото

Да, в миналото на мода са били други богове, според територията на която са живели хората.
По същият начин един ден в забрава ще отиде и Христос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Aumi написа:

Истинският Бог не е човек,

никога не е съществувал такъв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Aumi написа:

Истинският Бог не е човек, а Исус е бил човек от кръв и плът, и молейки се на него или на образа на някой друг човек, определен от хората като светец, ти извършваш идолопоклонство.

То Бог не и огън, но се е преобразил на такъв и е говорил на Мойсей.

Изход 3:2 И ангел Господен му се яви в огнен пламък изсред една къпина; и Моисей погледна, и ето къпината гореше в огън, а къпината не изгаряше. space.gif
3 И Моисей си рече: Да свърна и да прегледам това велико явление, защо къпината не изгаря. space.gif
4 А като видя Господ, че свърна да прегледа, Бог го извика изсред къпината и рече: Моисее, Моисее! И той каза: Ето ме. space.gif
5 И рече: Да се не приближиш тука; изуй обущата от нозете си, защото мястото, на което стоиш, е света земя. space.gif
6 Рече още: Аз съм Бог на баща ти, Бог Авраамов, Бог Исааков, и Бог Яковов. А Моисей затули лицето си, защото се боеше да погледне към Бога.

Той не е и огнен и облачен стълб, но стана такъв: Изход 13:21  И Господ вървеше пред тях, денем в облачен стълб, за да ги управя из пътя, а нощем в огнен стълб, за да им свети, та да пътуват денем и нощем.

Защо ограничаваш Бог като си мислиш, че не може да се яви в плът като нашата? Ти ли определяш, какво може и какво не може да направи Бог? Какво е необходимо и трябва да направи Той или какво не?

Исая 55:8  Защото Моите помисли не са като вашите помисли. Нито вашите пътища като Моите пътища, казва Господ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, realno написа:

То Бог не и огън, но се е преобразил на такъв и е говорил на Мойсей

То те зрителните халючинации са ходели по хората и преди 10000 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, realno написа:

Защо ограничаваш Бог като си мислиш, че не може да се яви в плът като нашата? Ти ли определяш, какво може и какво не може да направи Бог? Какво е необходимо и трябва да направи Той или какво не?

Матей 26:42 
Пак отиде втори път и се моли, думайки: Отче Мой, ако не е възможно да Ме отмине това, без да го пия, нека бъде Твоята воля.

Ако не беше това изказване на Исус ,щях да го приема за Господ,но той се е молел на Всевишния ,и не е бил Всевишния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Белгиеца написа:

То те зрителните халючинации са ходели по хората и преди 10000 години.

Ходи ли са, и сега ходят, но няма позната групова халюцинация. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, realno написа:

Исая 55:8  Защото Моите помисли не са като вашите помисли. Нито вашите пътища като Моите пътища, казва Господ.

Да де, вашите помисли и фантазии, нямат нищо общо с Божиите.

Вие приемате да вярвате на едни фантазии и проекции за Бог, но отхвърляте други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, realno написа:

Ходи ли са, и сега ходят, но няма позната групова халюцинация. :wink12:

В грешка си, има и групови.
И в днешно време ги има даже.
Освен това, ти не си бил там когато някой болен мозък е писал на хартия, уж че нещо си е било видяно от повече от един човек. Ти си имаш работа винаги със само един автор наведнъж, който те будалка колкото си иска и ти хиляди години по-късно му вярваш. Писал един, после писал друг, после пак писал некакъв си и така чак до като поповете решат те да избират на кои писания им е удобно да вярват миряните.
А истината е, че винаги си е имало хора обичащи да вярват на измишльотини. Ако не  е на една религия, тези същите ще повярват на друга някаква. Нищо че двете религии взаимно се изключват. На вярващият си му е кеф, че си е намерил някакви измишльотини да си вярва в тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎22‎.‎3‎.‎2019‎ г. в 12:19, Белгиеца написа:

никога не е съществувал такъв

За някои като теб, не съществува Бог. Те  вярват, че са продукт на еволюцията, или че са потомци на маймуните. Което донякъде е истина.
За други - не съществуват извънземните.
Но пък е факт, че част от хората са потомци на извънземни. Това са хората с отрицателен резус фактор.
Така че, ако ти приемаш, че си потомък на маймуна, може и да си прав. Освен ако нямаш негатив резус фактор в кръвта си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване