Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте аз съм момиче на 15 години, имам приятел на 20, не намирам нищо лошо в отношенията ти заедно сме близо 2 месеца, но днес когато попитах баща ми дали мога да изляза утре с него той ми каза не, при положение, че нямам никаква работа, каза ми не защото просто така иска според мен да ме дразни, иначе прави ми номера звъни ми вика  ми, обижда ме, но днес прекали развика ми се и ми каза,, ще те смачкам,, в такава ситуация не сме изпадали никога, от 1 месец се чувствам ужасно, когато изляза с приятеля ми той гледа да разпусна, да се успокоя, понякога дори успява д ме накара да се усмихна, прави всичко за мен така го разберете каквото може, обаче след нашата среща, идва време да се прибера ,, (не по-късно от указаното  от баща ми време) като то според мен е доста рано, но спазвам това е 18 ч, дори по-рано, само веднъж закъснях и то с негово позволение като после съжалявах много, постоянно се караме, тогава той ми се обади и аз го попитах да ли мога да закъснея, след неговото,, злобно,, да, аз се прибрах в 19:20, като му се обадих в 18 ч и той ми се развика приятеля ми нейскаше д ме пуска да си ходя така и ме развесели, след това се прибрах и баща ми ме навика след което казах на приятеля ми и той се почувства доста зле, това е винаги дори да не съм излизала. Понякога говоря с приятеля ми и баща ми ми звъни във същото  време, но на мен не ми излиза, когато свърша разговора с приятеля ми, баща ми ми звъни и пак ми вика, в което аз нищо не съм виновна  и не мога да направя... Та въпроса ми е, дали да не избягам при приятеля ми, защото баща ми прекалява, да ми каже, че ще ме смачка, ще ми пребеере телефона и такива, моля.... Мисля, че ще е  най-добре да отида при приятеля си, но ме е страх да не му докарам проблеми... Но не мога така искам да виждам приятеля си, и преди да ме  упреквате отново обичам това момче найстина, не съм с него по някаква причина, той също... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окопити се, докато е време.

За два месеца не можеш да опознаеш човек на 100%. Не знам откъде ти идва сигурността, че и мислиш за съвместен живот. Ако утре лека полека започнеш да усещаш, че си му писнала и те разкара, ще се върнеш като кученце при вашите, нали? Тия караници и тн. не са напразни, особено на твоята възраст. Ако ги няма, става по подобие на Шишо Бакшишовия лаф "В живота е така – ожениш се, направиш детенце, то порастне, удари го пубертета и стане идиот.". Без да се обиждаш, но това е реалността. Родителите ти със сигурност не ти мислят лошото, още повече да правиш такава крачка, неприсъща за възрастта ти, с която няма да можеш да се справиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бях на бащата на мястото и избягаш, щях да  ви смачкам и двамата. :)  Пиши си домашните малката. На 15 години ще ми бяга с 20 годишен..

преди 20 минути, plamen_petrov_80 написа:

Само един родител ли имаш? А други роднини?

Ти за нормално ли го намираш? Да не би да и даваш съвети как да избяга? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баща ти ревнува и същевременно го е страх да не ти се случи нещо. Това, че ти казва, че ще те пречука не е вярно, а го казва повече от безсилие. За него ти все още си дъщерята на татко. Ако избягаш при приятеля си наистина ще създадеш проблеми, защото си малолетна. 

Единственият вариант ( поне според мен) е да направиш така, че баща ти да опознае момчето с което си в момента. Сега колко ще бъдеш с него това е друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задал съм два въпроса, съвет за нищо не съм давал!

Но е интересно какво казва другото родителско тяло и какво е неговото отношение както и други роднини - баби, дядовци, лели, чичовци и т.н.

Никога не трябва да се търси проблема само в един човек - питащата в случая, може вината да е другаде.

Всичко това подлежи на уточнение, а най-добър съвет би получила от нейни роднини - т.е. запознати със случващото се.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Анонимка написа:

Здравейте аз съм момиче на 15 години, имам приятел на 20, не намирам нищо лошо в отношенията ти заедно сме близо 2 месеца, но днес когато попитах баща ми дали мога да изляза утре с него той ми каза не, при положение, че нямам никаква работа, каза ми не защото просто така иска според мен да ме дразни, иначе прави ми номера звъни ми вика  ми, обижда ме, но днес прекали развика ми се и ми каза,, ще те смачкам,, в такава ситуация не сме изпадали никога, от 1 месец се чувствам ужасно, когато изляза с приятеля ми той гледа да разпусна, да се успокоя, понякога дори успява д ме накара да се усмихна, прави всичко за мен така го разберете каквото може, обаче след нашата среща, идва време да се прибера ,, (не по-късно от указаното  от баща ми време) като то според мен е доста рано, но спазвам това е 18 ч, дори по-рано, само веднъж закъснях и то с негово позволение като после съжалявах много, постоянно се караме, тогава той ми се обади и аз го попитах да ли мога да закъснея, след неговото,, злобно,, да, аз се прибрах в 19:20, като му се обадих в 18 ч и той ми се развика приятеля ми нейскаше д ме пуска да си ходя така и ме развесели, след това се прибрах и баща ми ме навика след което казах на приятеля ми и той се почувства доста зле, това е винаги дори да не съм излизала. Понякога говоря с приятеля ми и баща ми ми звъни във същото  време, но на мен не ми излиза, когато свърша разговора с приятеля ми, баща ми ми звъни и пак ми вика, в което аз нищо не съм виновна  и не мога да направя... Та въпроса ми е, дали да не избягам при приятеля ми, защото баща ми прекалява, да ми каже, че ще ме смачка, ще ми пребеере телефона и такива, моля.... Мисля, че ще е  най-добре да отида при приятеля си, но ме е страх да не му докарам проблеми... Но не мога така искам да виждам приятеля си, и преди да ме  упреквате отново обичам това момче найстина, не съм с него по някаква причина, той също... 

Всъщност не знам какво да ти кажа, не мога да те подкрепя напълно за връзката ти с момче на 20.. Най-малко ти си на 15, след 5 години толкова неща ще ти се променят и най-вече ще мислиш различно.. Баща ти е прав донякъде, но и не.. Поговори просто с него и му кажи, че не е прав той е голям и разумен човек, трябва да те разбере най-малко защото ти е баща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...
Ако избягаш при приятеля си наистина ще създадеш проблеми, защото си малолетна. 
...

Непълнолетна е, не малолетна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, XYconstant написа:

Да, така е, но пак може да си има проблеми.!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдааа днешнитее  с еднии да не казвам от първият ден мъжът на живота ми като мине половин година връзка започват караниците , давай отивай при принца днешните 15 годишни момчета и момичета сте без спирачки карате на автопилот .  И с право не те пуска баща ти всеки би направил това на негово място ти на 15 той на 20 сериозен батко 5 години разлика а майка ти какво мисли по въпроса ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Баща ти ревнува и същевременно го е страх да не ти се случи нещо

това е изтеклия сценарии  от  следващата серия на съдби на кръстопът

а 20 годишния младеж се оказва трафикант  на бели робини за саудицка  арабия 

пп и се оказва не на 20 а на 34 по паспорт 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Vladokar написа:

това е изтеклия сценарии  от  следващата серия на съдби на кръстопът

а 20 годишния младеж се оказва трафикант  на бели робини за саудицка  арабия 

пп и се оказва не на 20 а на 34 по паспорт 

Това е точно така както го казвам. А сапунките дето ги цитираш нямат нищо общо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти ли писна едни и същи теми през пет месеца да пускаш?

Разнообрази с нещо по-интересно, това сме го чели двайсет пъти.

Да взема да пусна аз някаква анкета, че егати изтърканите грамофонни плочи се въртят тук, пфууу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, XYconstant написа:

Хммм,не беше ли до 16г си малолетен,16г-18г непълнолетен,след 18г пълнолетен?

Иначе,недей да бягаш от вашите,поне докато не завършиш,може и те да те "ритнат" тогава.Наведи глава и само разговори с родителите ще подобрят взаимоотношенията ви.Вашите са наясно,че ще се виждате след училище,през уикендите.Имаше и един виц,ние сме единственият бозайник,който отглежда малките си 40г.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, bojoviki написа:

Хммм,не беше ли до 16г си малолетен

Малолетните лица т.е ненавършили 14 г. На толкоз мисля се вади лична карта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля че баща ти с пълно право ти забранява ,все пак си на 15 ,иска да те предпази тревожи се за тебе а и излизаш с момче на 20,нормално е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали ще излиза с момче на 15, 16, 17, 18, 19 или въпросния 20 е различно, но не само от гледна точка на годините.

Всичко е до конкретни хора и ситуация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, upper@D написа:

Малолетните лица т.е ненавършили 14 г. На толкоз мисля се вади лична карта. 

Ами май вече е така.Преди години нямахме ЛК на 14г.Значи корекция-до 14г малолетен,14г-18г непълнолетен,след 18г пълнолетен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Mediterranean написа:

Не ти ли писна едни и същи теми през пет месеца да пускаш?

Разнообрази с нещо по-интересно, това сме го чели двайсет пъти.

Да взема да пусна аз някаква анкета, че егати изтърканите грамофонни плочи се въртят тук, пфууу.

Пусни обява, пе се продаваш ще разнообразиш много... Усмивка! 

преди 5 часа, bojoviki написа:

Ами май вече е така.Преди години нямахме ЛК на 14г.Значи корекция-до 14г малолетен,14г-18г непълнолетен,след 18г пълнолетен

Да, така е на 14 имам първата лична карта и вече съм не пълнолетна

преди 5 часа, plamen_petrov_80 написа:

Дали ще излиза с момче на 15, 16, 17, 18, 19 или въпросния 20 е различно, но не само от гледна точка на годините.

Всичко е до конкретни хора и ситуация.

Точно, че този човек ми дава опората от която се нуждая, помага ми с домашни, и други неща важни за моето бъдеще, никога не е мислил само за себе си, затова е различен и не искам да се разделям с него... 

преди 5 часа, simple_girl написа:

Аз мисля че баща ти с пълно право ти забранява ,все пак си на 15 ,иска да те предпази тревожи се за тебе а и излизаш с момче на 20,нормално е 

Приятеля ми е на 20 да, но не е типичния 20 годишен, понеже имам много познати, 18 г 19 г  и нагоре, но просто той е нещо, различно и няма да го заменя за друг, защото не е получил нищо от мен, но няма и желание да ме насилва, когато съм готова тогава, така сме се разбрали и той държи на думата си и говореното... Не мисля, че мога да го упрекна за нещо, защото когато се прибере от работа ми звъни и се интересува как са домашните ми имам ли нужда от помощ, подкрепя ме много, но никога не очаква нищо, но мога да го зарежа само заради това, а също се привързвам много към него и ми липсва 

преди 20 часа, lupis написа:

Това продължение на темата "Влюбена съм в 20 годишен" ли е?  Гледам, има доста  добри съвети там...

Да, големи съвети има хахах

преди 22 часа, Емил Костов написа:

Баща ти ревнува и същевременно го е страх да не ти се случи нещо. Това, че ти казва, че ще те пречука не е вярно, а го казва повече от безсилие. За него ти все още си дъщерята на татко. Ако избягаш при приятеля си наистина ще създадеш проблеми, защото си малолетна. 

Единственият вариант ( поне според мен) е да направиш така, че баща ти да опознае момчето с което си в момента. Сега колко ще бъдеш с него това е друг въпрос.

Най - вероятно ще е за дълго, през живота си съм имала 2 сериозни гаджета в който съм била влюбена с едното момче бяхме дълго време заедно година и нещо, но за жалост вече не е сред живите, ходих на какви ли не психолози, но докъто не мина от себе си след  2 години нищо не стана, сега харесвам това момче и ако беше незначителна забежка за мен, нямаше да искам да ги запозная, сериозна съм с него, но той няма желание да се запознават

преди 22 часа, plamen_petrov_80 написа:

Само един родител ли имаш? А други роднини?

Нашите са разведени, и родителите им също са, така, че имам много доведени баби и дядовци

преди 22 часа, plamen_petrov_80 написа:

Задал съм два въпроса, съвет за нищо не съм давал!

Но е интересно какво казва другото родителско тяло и какво е неговото отношение както и други роднини - баби, дядовци, лели, чичовци и т.н.

Никога не трябва да се търси проблема само в един човек - питащата в случая, може вината да е другаде.

Всичко това подлежи на уточнение, а най-добър съвет би получила от нейни роднини - т.е. запознати със случващото се.

Успех!

Нашите са разведени, баба ми (доведената майка на баща ми одобрява и харесва момчето, дядо истинския баща на ттатко до колкото разбрах също,) другатами баба(майката на мама също го харесва, майка ми също го видя к има доста добро мнение за него) другите не го харесват защото има татуси, а те са срещу татусите, повърхностни са за мен, защото не гледат душата му, много добро момче, срамежливо, възпитано, помага ми с всичко каквото го помоля ми дава всичко и прави всичко, без да очаква да му давам нещо

преди 20 часа, XYconstant написа:

Това ме спира точно да не му създам проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Анонимка написа:

Пусни обява, пе се продаваш ще разнообразиш много... Усмивка! 

Да, така е на 14 имам първата лична карта и вече съм не пълнолетна

Точно, че този човек ми дава опората от която се нуждая, помага ми с домашни, и други неща важни за моето бъдеще, никога не е мислил само за себе си, затова е различен и не искам да се разделям с него... 

Приятеля ми е на 20 да, но не е типичния 20 годишен, понеже имам много познати, 18 г 19 г  и нагоре, но просто той е нещо, различно и няма да го заменя за друг, защото не е получил нищо от мен, но няма и желание да ме насилва, когато съм готова тогава, така сме се разбрали и той държи на думата си и говореното... Не мисля, че мога да го упрекна за нещо, защото когато се прибере от работа ми звъни и се интересува как са домашните ми имам ли нужда от помощ, подкрепя ме много, но никога не очаква нищо, но мога да го зарежа само заради това, а също се привързвам много към него и ми липсва 

Да, големи съвети има хахах

Най - вероятно ще е за дълго, през живота си съм имала 2 сериозни гаджета в който съм била влюбена с едното момче бяхме дълго време заедно година и нещо, но за жалост вече не е сред живите, ходих на какви ли не психолози, но докъто не мина от себе си след  2 години нищо не стана, сега харесвам това момче и ако беше незначителна забежка за мен, нямаше да искам да ги запозная, сериозна съм с него, но той няма желание да се запознават

Нашите са разведени, и родителите им също са, така, че имам много доведени баби и дядовци

Е ще намериш начин да ги запознаеш и те като мъже да си изяснят нещата. Не говоря да се бият. Твоят приятел трябва да покаже, че е сериозен към теб и да убеди баща ти. И това не е само при теб, така е било вовеки веков както се казва. Гарантирам ти, че като ги събереш и си поприказват сериозно нещата ще се оправят. Не казвам, че ще бъде лесно, но това е начина. И не само сега,  а и за в бъдеще. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак аз мисля че на 15 години последното нещо за което трябва да мислиш е за сериозни връзки, живота е пред теб и гледай от другата страна на нещата, особено в днешно време е тенденция момичетата да имат наистина сериозни отношения с момчета чак след 25 години, когато са минали през много неща и са взели достатъчно от както му се казва младия буен живот. Тази тема лично според мен е излишна, защото ти си на 15 и си наивна и не знаеш колкото и да ти прозвучи гадно - какво искаш точно все още, след година-две ще мислиш коренно различно със сигурност, просто не се вталясвай в някакви "доживотни" връзки още от 15 годишна възраст, глупаво е...… 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, KOCKAR написа:

И все пак аз мисля че на 15 години последното нещо за което трябва да мислиш е за сериозни връзки, живота е пред теб и гледай от другата страна на нещата, особено в днешно време е тенденция момичетата да имат наистина сериозни отношения с момчета чак след 25 години, когато са минали през много неща и са взели достатъчно от както му се казва младия буен живот. Тази тема лично според мен е излишна, защото ти си на 15 и си наивна и не знаеш колкото и да ти прозвучи гадно - какво искаш точно все още, след година-две ще мислиш коренно различно със сигурност, просто не се вталясвай в някакви "доживотни" връзки още от 15 годишна възраст, глупаво е...… 

Точно и аз това се опитах да и кажа ,защото сега тя е с един акъл а после ще е с друг 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, simple_girl написа:

Точно и аз това се опитах да и кажа ,защото сега тя е с един акъл а после ще е с друг 

Абсолютно, годините са такива, тя няма и да разбере в момента това което искаш да и кажеш, но рано или късно сама като мине през това ще го проумее. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, KOCKAR написа:

Абсолютно, годините са такива, тя няма и да разбере в момента това което искаш да и кажеш, но рано или късно сама като мине през това ще го проумее. :) 

Да с годините човек толкова неща проумява 🤔

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване