Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Пиша относно молба за помощ.

Живея в гр.Казанлък,днес получих призовка за явявяне в качеството за справка по преписка номер …. еди кой си по описа на МВР. 

Трябва да се явя в 1-во РУП гр.София .Интересно защо там, като живея и се намирам в Казанлък.Нищо незаконно не съм направил.

Питам какво означава да се явиш ЗА СПРАВКА и какво е това ПРЕПИСКА? Има ли нещо,за което да се притеснявам?

Не мога да разбера какво се случва,моля за помощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 26 минути, atanas_s написа:

Здравейте!

Живея в гр.Казанлък,днес получих призовка за явявяне в качеството за справка по преписка номер …. еди кой си по описа на МВР. 

Трябва да се явя в 1-во РУП гр.София .Интересно защо там, като живея и се намирам в Казанлък.Нищо незаконно не съм направил.

Питам какво означава да се явиш ЗА СПРАВКА и какво е това ПРЕПИСКА? Има ли нещо,за което да се притеснявам?

Хайде сега нищо не си направил. Без причина никой няма да те вика просто ей така заради красивите ти очи. И за какво е тази преписка, ако не е тайна???? Да не говорим, че при подадената от теб информация ние пък въобще и да искаме не можем да ти помогнем.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да те търсят като свидетел на нещо.Викат те в София защото там е образувана преписката.

Свиркай си и не се занимавай с глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майната им. Нека дойдат да те търсят лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Still Hustlin написа:

Майната им. Нека дойдат да те търсят лично.

Хайде стига пиши глупости и ти. При майната им и да дойдат да те търсят и ще ти се стъжни положението или ще се разправяш с глупаци.  Отново питам постващият темата за каква преписка става на въпрос. Там даже има и оказан номер за връзка. Освен това може да се консултира и с адвокат вместо да пише помощ какво става. Съжалявам за грубия тон, но аз ли не съм наред или липсата на мислене вече е на мода в света. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, atanas_s написа:

Здравейте!

Моят съвет е да звъннете на телефона в работен ден и да говорите с призоваващият ви - с него ще се разберете дали и кога можете да отидете, дали работата ви възпрепяства или нямате средства за път и т.н.
Много са причините, заради които да ви викат и повечето са безобидни за вас, но ще бъде добре за разследващия да отидете и да дадете показания.

Не слушайте дебилните съвети по-горе, които ви "дават акъл" да не ходите и да си свиркате, защото ако сега не се явите, ще ви призоват втори път и ако тогава не се индикирате, ще ви пуснат за национално издирване и ще ви задържат по най-грозния начин и на обществено място може да ви сложат белезниците и да висите 24 часа на трамвая в районното.

Както казаха по-горе, преписките се образуват по адрес на жалбоподателя и в случая най-вероятно въпросният човек живее в София.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да допълня, какво се случва, може да знае само призованият. Така че, тук да пита няма да му изясни положението. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, atanas_s написа:

Питам какво означава да се явиш ЗА СПРАВКА и какво е това ПРЕПИСКА?

Понятието "преписка" се използва основно в административнонаказателното производсто. Преписката е предварителна проверка от страна на полицията за евентуално извършено престъпление или нарушение на обществения ред. Тя няма процесуална стойност.  В тази преписка може да сте посочен като свидетел на нещо. 

преди 1 час, algor написа:

защото ако сега не се явите, ще ви призоват втори път и ако тогава не се индикирате, ще ви пуснат за национално издирване и ще ви задържат по най-грозния начин...

Послушайте @algor.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и в Казанлък ли получи призовката да идеш в София, на нея има телефон

и мен единпат викаха, но се обадих по телефона - дори казаха че могат да дойдат някъде / съответно им казах че съм на село в Казанлъшко (добре че не ме питаха кое е името, че щях да се почуствам тъпо) от Бургас съм, иначе бях седнал до оградата на раьонното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Получил я е по постоянен адрес. защото той е за общуване с държавата. Той излиза срещу името му и ЕГН. Кой се подписа за получаването? Какво като живее ев Казанлък? Може да е студент в Сф или да е ходил на мач. И да е извършил нещо противозаконно. Като има телефон за връзка се обади, можеш да идеш и до местното районно за да не се тразкарваш - ще ти помогнат за връзката.

Може и да приличаш на някого и да не се отнася за теб - ще опишеш къде и с кого си бил по това време. Имаш и право на адвокат. Тръгнеш ли да се криеш, ставаш съмнителен и ще има принудителни мерки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен като ме викаха беше за формален разпит, да проверят цялото предприятие, кой от всички е бил свидетел на ПТП произшествие. Тоест - следователи просто търсят свидетелите. Съветвам те да не лъжеш, че може да станеш съучастник, не злоупотребявай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Без умствен капацитет написа:

и в Казанлък ли получи призовката да идеш в София, на нея има телефон

и мен единпат викаха, но се обадих по телефона - дори казаха че могат да дойдат някъде / съответно им казах че съм на село в Казанлъшко (добре че не ме питаха кое е името, че щях да се почуствам тъпо) от Бургас съм, иначе бях седнал до оградата на раьонното

Да да в Казанлък, но наистина не съм направил нищо.Странна работа 🙄

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Still Hustlin написа:

*Майната им. Нека дойдат да те търсят лично.

Това е най-голямата глупост която може да се каже в случая,

при положение че ние от времето на Развития Социализам /сега не зная в коя фаза сме/, 

фигурираме в списъка на полицейските държави по света ! 

Справка : 67 000 души на щат в органите на МВР, без да броим внедрените слушалки из между нас .

Моето мнение е веднага да се свържете с тях, за да не дадат координатите ви на "отряд 14" - звеното за национално издирванe !

Тогава могат да ти вгорчат и живота . . .наистина !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери си адвокат. Без адвокат е опасно да се явяваш в РПО-то и да  говориш.

Може нищо незаконно да не си направил, но след един пердах ще подпишеш, че си направил.

Трябва ти адвокат и предварително му обясни за призовката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sky1 написа:

Намери си адвокат

Адвокат няма да бъде допуснат. Това е предварителна проверка. Ако тези от полицията са в "час", адвокатът ще остане отвън. @Пешеходецът правилно е посочил:

преди 17 часа, Пешеходецът написа:

Тя няма процесуална стойност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, atanas_s написа:

Ще пишеш обяснение заради жалба. Може да те накарат да подпишеш документ, че си наясно, ако например някой е пуснал ограничителна заповед срещу теб. Бавно се пуска такава заповед, минават месеци даже, но пуснат ли я, ти после си изгорял. :) Ще те арестуват ненадейно по сигнал. Ще отговаряш за последствията. Общо взето ще започнат да те преследват и никога не знаеш кога ще ти сложат белезниците, пък и не знаеш дали няма да те откарат в драките и да ичезнеш безследно. :D Всяко едно задържане ще представлява екстремно изживяване за теб, докато не прекалиш и да ти затворят кранчето по техен си начин.... ;)  Започнат ли да те преследват полицаи, пътник си! Накрая отиваш зад решетките при разни яки мангуси, където ще те опъват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе ,братле как ти идват на акъла такива неща.Това нормален мозък може ли да го измисли?

Не искам да се заяждам,но моля модераторите да ти разкарат от тук!

Аз моря да помощ, а ги пишеш неадекватни простотии.

Някак си не прилича на нормален човек да говори по този начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, atanas_s написа:

Да да в Казанлък, но наистина не съм направил нищо.Странна работа 🙄

Ако не си се подписал че си получил призовката,а са ти я пуснали в пощтенската кутия,не се занимавай изобщо!

Аз като завърших ТМТ-то бях на море на Златни Пясъци.Милиционерите бяха хванали някакъв да продава плодове и зеленчуци без разрешение.Минавах случайно от там и ми записаха ТТ данните от паспорта като свидетел.След няколко месеца получих призовка да се явя в някаква полиция там за справка.Така и не отидох.Нямаше никакви последствия!А това беше по времето на социализъма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викат те за неплатени или укрити данъци тогава. Може за някаква злоупотреба да е от хора, които са ти близки роднини и ти се явяваш наследник. В най-лошият случай - някой е задлъжнял към банка или към тежки лихвари и е ритнал камбанка. Всички преки наследници са потърпевши, но ако от тях някой е изчезнал и не може да обезпечи, трябва да възстановят сумата от следващите или да ги разпитват. Всеки случай за хубаво не те викат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.