Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчайте ми филм подобен на...

Препоръчан отговор

Гледал съм - Stargate - всички филми и сериали. Star Trek - всички филми и сериали. BattleStar Galactica - филма и сериала. Babylon5 - никак не ми се нрави. Отказа ме сюжета. Явно класиките в жанра няма да се завърнат. Търся алтернативи.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Има си специална тема, за препоръка на филм. Оправете си заглавието, иначе ще го оправи капитана. 

(off) Здравейте!   По описанието Ви веднага се сещам за един филм. Казва се Калдата! Само, че не трябва само да се гледа, но и да се чете. Абеее то същото като филм със субтитри  Приятно

Ocean's Eleven (всички части) Entrapment Gone in Sixty Seconds (не е точно подобен, но все пак)

Публикувани изображения

Гледал съм - Stargate - всички филми и сериали. Star Trek - всички филми и сериали. BattleStar Galactica - филма и сериала. Babylon5 - никак не ми се нрави. Отказа ме сюжета. Явно класиките в жанра няма да се завърнат. Търся алтернативи.

Здравей,Гледал съм всичко от горните. Фен съм на този тип сериали.нека ти предложа няколко, които не претендират да са близки, но са идейки:1. Doctor Who. Да, по-различен е от всичко изброено, но сериала по мое мнение е уникален и съм голям фен. Но не е американски, а е британски сериал! И е най-дългият сериал в историята на телевизията, записан е в книгата на Гинес, миналата година чествахме 50 години. Съветвам те да гледаш подновените серии от 2005-та година насам.2. Star Trek Enterprise. Интересен е, но е предвидим по американският смисъл на думата. За мен 3-ти сезон най-много го бива, защото е малко по-различен от останалите. В цялата времева линия на Стар Трек сагата, той се явява най-рано като развитие на действието.3. Farscape. Това трябва да ти допадне, щом си гледал всичките други. Тук корабите, някои от тях, са "живи", нещо като идеята за Сайлоните от Бойна звезда Галактика, но на по-различно ниво. Филма е интересен.4. Eureka. Сериалчето е по-различно от горните, но е интересно и забавно, не е натоварващо. Да не тръгвам по тази плоскост, но ако ти хареса, мога да ти препоръчам и други като него.Дано си избереш нещо, но като фен ти препоръчвам Доктора (Doctor Who), колкото и да е странен за някои хора и това да прескочиш от американски сериал, на британски да си е шокиращо...Поздрави!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, Гледал съм всичко от горните. Фен съм на този тип сериали....нека ти предложа няколко, които не претендират да са близки, но са идейки:...

Enterprise го имам дори на HDD записан, а TNG го имам на DVD-та дори. Доктора никога не съм го разбирал, а Farscape съм го мяркал и с тия пъпети нещо не ми изглеждаше много сериозен, честно казано. Просто вече май не правят филмите като едното време. Убиха 2 франчайза и има един вакуум.Не говорим толкова за близка история буквално. Става въпрос за самите сюжети. Смисъл, идеи зад тях. Нещо, което не е плоско, безвкусно или лишено от всякакъв хумор.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Enterprise го имам дори на HDD записан, а TNG го имам на DVD-та дори. Доктора никога не съм го разбирал, а Farscape съм го мяркал и с тия пъпети нещо не ми изглеждаше много сериозен, честно казано. Просто вече май не правят филмите като едното време. Убиха 2 франчайза и има един вакуум.Не говорим толкова за близка история буквално. Става въпрос за самите сюжети. Смисъл, идеи зад тях. Нещо, което не е плоско, безвкусно или лишено от всякакъв хумор.

Farscape е от 1999-та година. Някак си попада в графа "класика", макар и да не е изявен толкова много като име.Доктора никак не е плосък, интересно е как се развива история в продължение на 1-2 сезона, нещо дето те кара само да се питаш какво и защо. Сериала е много завързан, но не е за всеки. Аз лично го обожавам! Ако погледнеш подписа ми, то там има линк към статия за него, която писах тук. И хумор има, много е приятен, но е британски, което пак, не е по вкуса на всекиго...Еврика е от "летните" сериали, тези дето започват след "сериозните", те са смешни, с хумор, дебилизъм на моменти, но са приятни за гледане и са разтоварващи. Защо не го пробваш? Осторията не е някаква заплетена, не е някаква изискана, но все пак?В момента не се сещам какво точно друго да ти предложа, но нека помисля, и друго трябва да ми дойде в акъла...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериала е много завързан, но не е за всеки.

Макар сезон/сериал да се върти в определена рамка, предпочитам всяка история да е сама за себе си. Благодаря за търсенето, но май по-добре да се надяваме да направят реновация на Stargate или Star Trek.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макар сезон/сериал да се върти в определена рамка, предпочитам всяка история да е сама за себе си. Благодаря за търсенето, но май по-добре да се надяваме да направят реновация на Stargate или Star Trek.

Е то като гледам SG Universe и каквото стана там, мислиш ли, че ще има нещо ново? SG-1 вървеше толкова години, Атлантис също добре се котира, но все пак... Изчерпва се. Колко "лошковци" да измисля? Гоаулд, Призраците, Нанитите, Ораите...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то като гледам SG Universe и каквото стана там, мислиш ли, че ще има нещо ново? SG-1 вървеше толкова години, Атлантис също добре се котира, но все пак... Изчерпва се. Колко "лошковци" да измисля? Гоаулд, Призраците, Нанитите, Ораите...

Universe всъщност към средата на вторият сезон стана търпим. До тогава и въобще развитието беше мудно и повече драма, отколкото sci-fi. А филми като "Доктор Кой" и "Дързост и Красота"(хаха) щом могат да вървят - защо не и тези? Хич не се е изчерпало. Всъщност Атлантис приключи доста преждевременно, а Universe беше спрян, но причините са очевидни. Макар накрая да живна и човек да се зачуди ако имаше продължение, дали нямаше да бъде нещо по- на ниво.За Старгейт има поне още да развият за Destiny, па и още нещо да намерят от "древните". Има много какво. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Съгласен.При Доктора хубавото е, че когато умира даден Доктор, то той се регенерира и новият персонаж е напълно различен и все едно гледаш нов сериал... Нещо, което опитаха да направят в Еврика, като се върнаха от миналото, но бяха променили с малко бъдещето и това кой каква роля заемаше в сериала се беше променила, но е като персонажи не бяха.Примерно този, дето беше нещо като асистент до този момент, изведнъж се оказа шеф на GD, а той, като герой, не се беше променил и трябваше да се учи как да управлява компанията. Примерно, което освежи много сериала на този етап.Избра ли нещо?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно е човек да си избере. В последно време най-вече гледах неща в жанра "military science fiction". Изборът в този жанр обаче не е много широк, както е очевидно. То честно казано ми е трудно лично да опиша предпочитанията си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Firefly http://www.imdb.com/title/tt0303461/ има и филм Serenity (2005), който е своеобразен завършек на сериала, който за съжаление е прекратен само след един сезон- предполагам, че си ги гледал.

Друг SIFI може би Fringe http://www.imdb.com/title/tt1119644/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Firefly http://www.imdb.com/title/tt0303461/ има и филм Serenity (2005), който е своеобразен завършек на сериала, който за съжаление е прекратен само след един сезон- предполагам, че си ги гледал.Друг SIFI може би Fringe http://www.imdb.com/title/tt1119644/

Така като гледам Fringe / Експеримента няма да е подходящ.Но ако отидем по тая плоскост, да предложим и 4400 или Herose... Или, след като споменах Еврика, то и Хранилище 13, Файловете на Дрезден и подобни...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Stargate е много готин филм.Някой да препоръча филм на ужасите ама нещо разтърсващо а не блудкаво. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да препоръча филми, включващи промяна на световно ниво като революция или завоевание? По възможност да е в бъдещето. Нещо подобно на V for Vendetta. Разбира се, моля филмът да не е някой документален от History Channel и подобните му. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да препоръча филми, включващи промяна на световно ниво като революция или завоевание? По възможност да е в бъдещето. Нещо подобно на V for Vendetta. Разбира се, моля филмът да не е някой документален от History Channel и подобните му. :P

Във V for Vendeta нямаше промяна, имаше само борба за това... Може би имаш предвид някакъв друг световен ред, различен от досегашният?Но ето ти нещо подобно на него: Equilibrium.Погледни и District B13.Поздрави!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Препоръчайте ми филм като Secret Window ( Филма The Number 23 съм го гледал)

http://www.imdb.com/title/tt0137523/

http://www.imdb.com/title/tt0309698/

http://www.imdb.com/title/tt0361862/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Може ли да ми препоръчате филм с животни смисъл такъв нещо като Мармадюк,Котки и кучета и подобен с говорещи животни..  ;)2.Някой гледал ли е един филм мисля, че беше с Adam Sandler относно някакво дистанционно за телевизор беше. С него командваше всеки и нещо подобно3.имаше един филм с един баща, който учи детето си да е ''примерен'' пикае по улиците и такива работи..Някой сеща ли се?П.С Баща мечта беше препоръчвам го на всеки голяма комедия е... 

Редактирано от Djani_Varna (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Може ли да ми препоръчате филм с животни смисъл такъв нещо като Мармадюк,Котки и кучета и подобен с говорещи животни..  ;)2.Някой гледал ли е един филм мисля, че беше с Adam Sandler относно някакво дистанционно за телевизор беше. С него командваше всеки и нещо подобноП.С Баща мечта беше препоръчвам го на всеки голяма комедия е...

Третия си го намери явно.Втория е ClickПо първата част:Doctor Dolittle, Garfield , 101 Dalmatians, G-Force, иначе анимации има доста, Мадагаскар и подобни, не знам дали те интересуват.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Третия си го намери явно.Втория е ClickПо първата част:Doctor Dolittle, Garfield , 101 Dalmatians, G-Force, иначе анимации има доста, Мадагаскар и подобни, не знам дали те интересуват.

Благодаря много :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми филм подобен на Identity 2003 (да не е един от следните: Secret Window 2004, The Machinist 2004, Fight Club 1999, The Number 23 - гледал съм ги)

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми препоръчате филм подобен на  "Любов от пръв поглед" или  "The Girl Next Door". Благодаря предварително ! :)

Ако говориш за романтична история, нещо да е близко, то колкото искаш.Пробвай How to Lose a Guy in 10 Days, Coyote Ugly и виж и 10 Things I Hate About You.

Препоръчайте ми филм подобен на Identity 2003

Не съм го гледал, но по описанието съдя, че е някакъв филм на ужасите?Пробвал ли си някой от тези:Wrong Turn (има няколко части)Saw (също няколко части)Final Destination (и тук има няколко части)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говориш за романтична история, нещо да е близко, то колкото искаш.Пробвай How to Lose a Guy in 10 Days, Coyote Ugly и виж и 10 Things I Hate About You.Не съм го гледал, но по описанието съдя, че е някакъв филм на ужасите?Пробвал ли си някой от тези:Wrong Turn (има няколко части)Saw (също няколко части)Final Destination (и тук има няколко части)

Не, не е филм на ужасите, а е по скоро мистерия, не знам точно как да го обясня. Героят (специално във филма Identity фантазира че е някого друг, а всъщност не е), най- общо казано филми мистерия, където героите фантазират че са някого друг и/или има някой друг който всъщност е измислен от тяхното съзнание.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е филм на ужасите, а е по скоро мистерия, не знам точно как да го обясня. Героят (специално във филма Identity фантазира че е някого друг, а всъщност не е), най- общо казано филми мистерия, където героите фантазират че са някого друг и/или има някой друг който всъщност е измислен от тяхното съзнание.

Съжалявам, за нищо не се сещам...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване