Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Външната политика на САЩ  

15 гласували потребители

1. 1. Одобрявате ли външната политика на САЩ?

• Да, одобрявам в голяма степен.
      2
    • Съвсем не.
      12
    • По-скоро да, с някои резерви.
      0
    • По-скоро не. Има какво да коригират като поведение.
      1
    • Нямам собствено мнение по въпроса.
      0
    • Външната политика на САЩ не ме интересува.
      0
    • Нито я приветствам, нито съм ѝ противник.
      0

Препоръчан отговор

Не съм пускал тема от известно време. От време на време ми се ще да пусна нещо по повод поредните маневри на американците и не мога да намеря подходяща тема. Та реших да стартирам тази, мисля, че ще бъде поле за доста публикации, защото какво ли не влиза в нея при това повсеместно дрънкане на оръжия. А и оня със забрадката може да си пише спокойно и да четка "началниците" в темата за тях.

За начало едно видео на Лий Кемп по повод потенциално нападение над Иран (да, пак от "добрите бомби"):

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нападнат Иран, са свършени. откога чакам някой да ги постави на място. Щом са решили да нападнат Иран, значи имат сериозен проблем с петрола,  както и икономически такъв, май ги чака следваща криза. Е,това не е наш проблем. Сами си забъркват кашите и сами да се оправят. Аз викам ние да гледаме самите себе си и да го даваме по - егоистично.

Един съвет от мен - ако отвъд голямата локва пак започнат да истерясват на тема "криза", да знаете, че тази криза няма да е естествена, а изкуствена. Не се връзвайте на всяваната паника. Ако и тук почнат да всяват паника нашите продажни журналисти, просто сменете каналите. Не се поддавайте на лъжи, шокови заглавия и паники. Просто бъдете спокойни и хладнокръвни, мислете логично. Сменяйте каналите или направо изключвайте телевизора и радиото. Гледйте си живота. Не сме длъжни на САЩ със нищо, няма да им плащаме пак бакиите.

Това на мен ми е голямата болка - че преди 12 години се вързах наивно на глупостите за кризата и реших една година да се лишавам от албуми, защото помнех предишната криза от 1997 година. Само че тежкото положение продължи повече от година и доведе на власт фалшивия месия Боко, който влоши положението още. Беше ми тежко пак да търпя лишения, после трудно си намерих някои от албумите. Дойдоха ми в повече репортажите за кризите, за самоубилите се невинни бедни хора............Много тежко ми беше. Все съм мислела, че народът ни си взе поука и вярва на хладилника, а не на телевизора, но съм сбъркала.............Тежко ми беше при всяка една новина за самоубили се хора,  не разбирах защо съседите, близките и приятелите допускат това, защо не си помагаме като хора. Сега намаляхме много като население, за радост на САЩ и ИзСраел.

Няма да преживея още една криза и още понижаване на самочувствието ни като нация. Няма да понеса гледката на унили хора.

Дано иранците да ги унищожат. Без САЩ животът ще стане много по - добър. Няма да има войни. А островчето на север и ИзСраел са следващи лесни мишени. Те нямат войници, а гейове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Anne написа:

Е,това не е наш проблем. Сами си забъркват кашите и сами да се оправят. Аз викам ние да гледаме самите себе си и да го даваме по - егоистично.

А, не е наш друг път? Ако решат да правят война с Иран (не дай Боже), нали се сещаш кого ще изтипосат на първа линия да поема обратни удари? Натовските съюзници - България, Румъния, Косово... Не знам грузинците влязоха ли, но турците едва ли ще ги подкрепят в това. А да не стане и Трета (или Четвърта) Световна?

"Ние" нищо свое не гледаме, щото са ни назначили едни марионетки като Плевнелиев, който е куче на каишка и много добре си знае господаря. Какво да очакваш от тях освен това, което и правят - пълно поругаване на националните интереси. Даже Борисов беше казал в прав текст (похвалил се), че сме спрели руските енергийни проекти заради американските интереси. Което си е и публична тайна.

преди 7 часа, Anne написа:

Няма да преживея още една криза и още понижаване на самочувствието ни като нация. Няма да понеса гледката на унили хора.

Кризите са изкуствени най-често. Когато си на колене, много лесно могат да ти дръпнат шалтера. Както стана с Виденов, както стана с Ципрас, както става с Мадуро. Изпитана "демократична" тактика. Те затова си налагат доларите навсякъде, и банковите монополи, и корпоративните, и медийните такива, за да могат да контролират държавите чрез това. А ЕС е подчинен на американците в тоя си формат и с окупирана Германия. Която въпреки всичко нещо прави, поне икономически.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Германия не прави друго, освен пак да подпали Европа с нейните "бежанци". Нищо де, накрая Русия и нормалният свят ще и видят сметката.

Римската империя не е била вечна и САЩ  няма да са вечни. Нека я почнат войната с Иран, те съюзниците си умират да си пратят хората в Иран, как пък не.

А Ципрас е един предател, не ми го давай за пример.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имало мазохисти които харесват управлението на Жан Виденов, довело до най жестоката криза в новата ни история. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, miro20 написа:

Имало мазохисти които харесват управлението на Жан Виденов, довело до най жестоката криза в новата ни история. :) 

:lol6:

Вярвай си.

Истината е, че кризата я направиха сините, за да бъдат избрани.

Много интересно, как всички търговци изведнъж скрили стоките, но като дошли СДС на власт, магически стоките се появили обратно по рафтовете.

Я не на мене тия.

Няма пак да ни излъжете със същото.:nono:

Виждам, че ни взимате за малоумни. Ама не сме. Вие сте малоумните, ако мислите, че пак ще ви се вържем на евтините номера!

Нищо де, един ден ще си го получите! И то така, че децата и внуците ви да предпочетат смъртта  пред отмъщението на разярения истински българин!

Защото не знаете какво ви чака!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех да ти отговоря малко по подробно, но  се замислих.. ми то няма смисъл :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, лъжите ти нямат смисъл.

Откакто разбрах кой я направи тази криза, ме хвана яд.

Защото аз, тогава 12 - 13 годишна през 1997, се лишавах една година от любимото си детско списание "Мики Маус" и от книги и трябваше преждевременно да порасна и да мисля за проблеми. Вместо да си бъда едно безгрижно момиче, което в свободното си време чете книги и любимото си списание, гледа филми и ходи на разходки. Не, трябваше да мисля за пари.............

Сега тия пак се набутаха във властта............

Тия заслужават един мнооого по - жесток народен съд за цялата тази гавра с нас! Не само те, а и децата и внуците им! Да видим кой после пак ще прави кризи и ще изнудва народа да гласува за престъпници!

Ти не си в правото си да ме поучаваш! Ти си си живял добре през 1997 за наша сметка! И от 2008 нататък също! Докато народът се лишаваше, мизерстваше, самоубиваше..................Млъкни, ако обичаш, ти не си българин!

От мен, ако зависеше, всичко бих направила, за да няма още кризи и още самоубийства! Но не знаете какво им мисля на децата на сините!

Нямам търпение за деня, в който ще ви отнемем богатствата и парите и ще си живеем за ваша сметка, а вие и наследниците ви ще се пържите вечно в ада!

Да не може едно дете да има безгрижно детство! Нямах нито безгрижни детски години, нито младежки такива, а ме наричате злоба! А вие какви сте? Живеете за наша сметка, дишате въздуха ни, ядете храната ни, продавате богатствата ни, а за нас не остава нищо! НИЩО!:angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Anne написа:

Римската империя не е била вечна и САЩ  няма да са вечни.

Общото е, че римляните са се смятали за вечни, същото е и с американците. А и те реално са си наследници на някогашната Римска империя. Само че Рим пада, после пада и Константинопол. Ще падне и Вашингтон един ден, може би и Денвър. Въпросът е да не се прехвърли властта на друго място (примерно, Китай), но реално в същите ръце, а да падне и формированието/империята, както и хората, които я управляват. Мисля, че както на светът едно време му е писнало от безчинствата на Рим, сега му писва от тези на американците... или поне тези, които така се наричат и са им обяздили държавата. Ама те и германския народ мачкат и се гаврят, като преди времето на Хитлер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен за извратените психичноболни германци, които от век създават проблеми, грам НЕ МИ ПУКА! Проумей го! Не желая да чувам за тази ненормална страна повече! Две войни не им стигаха, сега искат да ислямизират Европа и да съсипят пак живота на хората!

Прекаляват и накрая ще си получат атомната бомба над Берлин! А сбърканите германски са за изнасилвания и побой до смърт! Няма да позволя пак да ми отровят живота!

Народът ни днес е така смачкан, че не се радва дори на третия златен медал от игрите! Където поне нямахме конкуренция от  неевропейската държава !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Атомна бомба откъде ? От РФ ? мнеее.. да не са луди путлеристите да си избият семействата и децата които учат и живеят в Европа ... Остава Иран ?

И после всички ще си живеем според шериата, жените в кухнята, само за възпроизвеждане, и разбира се, обрязани че да не усещат грях и д не мислят за удоволствия....

За форуми, фейбуци , туитъри инстаграми да не говорим... Долу тази ерес . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Anne написа:

На мен за извратените психичноболни германци, които от век създават проблеми, грам НЕ МИ ПУКА! Проумей го! Не желая да чувам за тази ненормална страна повече! Две войни не им стигаха, сега искат да ислямизират Европа и да съсипят пак живота на хората!

Anne, тука бъркаш. Германците искат толкова ислямизиране на Европа колкото и ние българите. Меркел е точно толкова германка колкото е българин Бойко Борисов. Тя една продадена душа, която работи против интересите на германците. Кой да я уважава? И нейната песен е изпята.

Между другото, това, което правят с развращаването на германците, са го правили ционистките/псевдоеврейски медии преди идването на власт на Хитлер, отделно и икомическата робия. И не случайно Хитлер успява да настрои немския народ против евреите - не е бил съвсем без основание. Само че не пострадват банкерите и медийните магнати, а дребните хора като тебе и мене.

Германците в момента са в много по-лоша хватка от нас, авторитарен режим, където критиката и инакомислието не се толерира. Не им е лесно, и въобще и деца не знам как човек може да отглежда там (ще ги направят джендъри). По-зле отколкото пропагандата на нацистите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, няма как да подхванем тази тема, без да започнем с - или поне да обърнем внимание на - филма на Джон Пилджър "Война срещу демокрацията". Който се интересува от история би трябвало да го хареса. Интересен е ПРЕХОДЪТ към приказки за "свобода и демокрация", който империята прави. Но всичко е смяна в реториката и опаковката, никой не се е отказал да поробва, граби и плячкосва...  the light of the world. Прочее, ако светлината в тях е тъмнина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.06.2019 г. в 13:03, Anne написа:

Ти не си в правото си да ме поучаваш! Ти си си живял добре през 1997 за наша сметка! И от 2008 нататък също! Докато народът се лишаваше, мизерстваше, самоубиваше..................Млъкни, ако обичаш, ти не си българин!

Това го казах и аз, Той не е никакъв българин, защото не зачита българщината, а е чуждопоклонник на еврогей-интереси. Жив евреин, с йезуитски подход, готов да излъже и собствената си майка, за трохи от грантовете, дето раздават на такива като него!

”Един човек, който не обича родното си място и не пази скъпи спомени за него - той е изгубен човек.” - Димчо Дебелянов!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всички евреи са такива обаче. Просто на някои им се втълпява от малки, и си вярват, че наистина са богоизбрани, плюс това за тях национална и религиозна принадлежност е едно и също нещо но не е.

Ако позволите, едно малко отклонение - ако в предишния ми живот нещата се бяха развили различно, за никакви пари нямаше да отида в Израел и никога, дори и сега, не съм подкрепяла и няма да подкрепям ционистките простотии. В моя случай щях да остана там, където съм, въпреки бедността и мизериите след войната.

Не всички евреи са се юрнали да живеят там, чудно защо ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, herkules2 написа:

Това го казах и аз, Той не е никакъв българин, защото не зачита българщината, а е чуждопоклонник на еврогей-интереси. Жив евреин, с йезуитски подход, готов да излъже и собствената си майка, за трохи от грантовете, дето раздават на такива като него!

”Един човек, който не обича родното си място и не пази скъпи спомени за него - той е изгубен човек.” - Димчо Дебелянов!

То вие демонстрират чуждопоклонничество, лъжи и продажност :)

За твоите женомразски крайности и простотии дори няма да споменавам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Anne написа:

Хората са различни и са с различни идеали!

преди 1 час, miro20 написа:

То вие демонстрират чуждопоклонничество, лъжи и продажност :)

Кое наричаш чуждопоклонничество? Това, че харесвам руснаците за дето са ни освободили от турско "присъствие" ли? И мразя американци и англичани, дето нагло са ни бомбардирали ли? И кое е продажно? Това да съхраниш собствените си традиции, поминък и български обичаи, или да изкореняваш насилствено всичко българско и да налагаш евро-гей-атлантически ценности, хомосексуализъм, феминизъм, циганизация и др. на които само такива като теб им се кланят?

преди 1 час, miro20 написа:

За твоите женомразски крайности и простотии дори няма да споменавам

О, споменавай, то само това ти остана! Сигурно преди 100 години, всички мъже в България са били женомразци, за дето са работили къртовски и са изкарвали прехраната за семействата си. Воювали са с враговете ни и са давали живота си за жените и децата си, защото са били "женомразци" и домашни "насилници"! Щом за теб това са простотии добре! Радвай се на днешното женско царство (феминизма) и покровителство над теб, шетай и се подмазвай на жените, че да не ти "срежат квитанцията" и да те пратят на по-сигурно място, ако нещо много вземеш да имаш претенции от джендър да искаш да ставаш отново мъж!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Anne написа:

Има хора, които са видяли, че тази държава е зачената в насилие. Още повече има пророчества за възстановяване на държавата Израел, само че те не включват това да е държава от безбожници и нечестивци, които никой не уважава. Тая държава в тоя ѝ вид няма бъдеще. И нищо чудно, че има цели групи евреи/юдеи, които открито говорят против ционизма и държавата Израел и се дистанцират от политиката ѝ. В момента, в който американската подкрепа по някаква причина се изпари, и ционисткото управление увисва. Те затова и нападнаха Сирия, Ирак, сега се точат и на Иран. Имат против тия държави, а примерно уахабистите и главорези от Саудитска Арабия много си ги тачат заедно с "демокрацията" им.

преди 3 минути, herkules2 написа:

Кое наричаш чуждопоклонничество? Това, че харесвам руснаците за дето са ни освободили от турско "присъствие" ли? И мразя американци и англичани, дето нагло са ни бомбардирали ли? И кое е продажно? Това да съхраниш собствените си традиции, поминък и български обичаи, или да изкореняваш насилствено всичко българско и да налагаш евро-гей-атлантически ценности, хомосексуализъм, феминизъм, циганизачия и др. на които само такива като теб им се кланят?

Миро много добре знае кое е продажно, защото това е особено ценно в оруелския свят, който той гради заедно с началниците си:

Цитат

Върху това сега работят нашите невролози. Няма да има никаква преданост, освен предаността към партията. Няма да има никаква любов, освен любовта към Големия брат. Няма да има никакъв смях освен тържествуващото ликуване над победения враг.  цитат из "1984"

Свободата е робство, уважаеми... американската "свобода".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.truthdig.com/articles/trumps-military-drops-a-bomb-every-12-minutes-and-no-one-is-talking-about-it/

И български превод:

http://24may.bg/2019/07/01/военните-на-тръмп-хвърлят-по-една-бомб/

Цитат

“[Obama] dropped 100,000 bombs in seven countries. He out-bombed Bush by 30,000 bombs and 2 countries.”

You have to admit that’s impressively horrific. That puts Obama in a very elite group of Nobel Peace Prize winners who have killed that many innocent civilians.

Браво на Лий Кемп!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Lumberman написа:

Така е, защото пострадалите от бомрардировките действат разединено и не се обединявмат срещу общия враг-империята на злото САЩ! Всички уж протестират, а никой не предприема ответни мерки, а кръволоците действат прилагайки римското павило "разделяй и владей"! Ако целият свят се обедини срещу тези душмани може да ги унищожи, както се унищожават паразити, кръвосмучещи инсекти! Технологиите не са само за американците, който има пари може да си ги поръча. Дронове могат да се сглобят на американска територия и да се действа с адекватен отговор, като се убиват и невинни американци. Добре, че има и терористични организации, които им връщат поздравите, макар и по различен начин. Ако за всеки варварски американски акт, се отговаряше с двойно по-голяма сила, тогава бандитите ще се замислят и за своята сигурност. Когато убиваш някого, трябва да очакваш същото и за теб. Силният на деня може да стане по-слаб и от най-слабия, ако загуби подкрепата на поддръжниците си, и тогава да му се напомни че не е Господ и че не е безсмъртен и може да бъде унищожен, макар че сигурно друг ще заеме мястото му!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, herkules2 написа:

... макар че сигурно друг ще заеме мястото му!

Лошото е, че това е заложено в човешката природа. Един насилник за бъде изместен от друг. Но понякога има и изключения.

Иначе данните, че само 2 процента от убитите са уличени в някаква уж терористична дейност, са потресаващи. 98 процента пострадали невинни. Наистина ако някой влезе в някое гето и реши да застреля/да си отмъсти на двама престъпници, обаче утрепе сто човека (98 нямащи общо с другите двама, освен че живеят там примерно), как ще ни се види това? Необходимо зло? Да убиеш невинния с виновния? Какво пишеше в Библията по въпроса (да, същата Библия, която уж четат американците, и за същия Бог, комуто уж се кланят и чието благословение искат):

Цитат

И Авраам се приближи и рече: Ще погубиш ли праведния с нечестивия? ... Далеч от Тебе да сториш такова нещо, да убиеш праведния с нечестивия, така щото праведният да бъде като нечестивия! Далеч от Тебе това! Съдията на цялата земя няма ли да върши правда?

A ние имаме едни самозабравили се големци и самообожествяващи се нечестивци, които смятат че могат да отнемат живот все едно са Господ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На нас не са ни виновни нито американците,  нито англичаните. Япония и Южна Корея са прозападно ориентирани държави,  но нямат нищо общо с България.  Просто след цар Борис Трети нашата клета държава никога не е водила самостоятелна политика,  винаги сме били нечий сателит и сме изпълнявали външни заповеди - преди на Москва,  сега на Брюксел.  А това че политиците ни срещу определена сума са склонни да подписват без дори да четат е черешката на тортата.  А московците не мислете, че много ни обичат и са се закахърили за нас - просто си гледат интереса,  като американците.  Ние сме тези, които не го правят.  

на 3.07.2019 г. в 8:53, herkules2 написа:

Кое наричаш чуждопоклонничество? Това, че харесвам руснаците за дето са ни освободили от турско "присъствие" ли? И мразя американци и англичани, дето нагло са ни бомбардирали ли? И кое е продажно? Това да съхраниш собствените си традиции, поминък и български обичаи, или да изкореняваш насилствено всичко българско и да налагаш евро-гей-атлантически ценности, хомосексуализъм, феминизъм, циганизация и др. на които само такива като теб им се кланят?

Без да се обиждаш,  познанията ти по история явно са ограничени до учебниците от училище,  където фактите са меко казано изопачени.  Ако разгледаш детайлно събитията преди и по време на Априлското въстание и последвалите събития до войната,  ще видиш че Русия всъщност си играе картите,  а сметката я плаща българския народ.  А след въстанието една от първите вълни на недоволство в Европа тръгва от Лондон,  не от Петербург. За самата освободителна война Русия получава мандат от всички велики сили,  защото,  оказва се, само те са готови за война веднага след априлското въстание,  от къде руснаците са знаели какво ще стане , че са били готови според теб? Това разбира се не омаловажава жертвите,  които е дал руския народ във войната, но е редно и да напомним, че и за тази война сме си платили сметката.  Всичко сме си го платили,  не сме го получили даром. 

Та, англичаните и аз не ги харесвам, но и руснаците не ги долюбвам особено,  най малкото защото докараха комунистическата чума в България,  от която и до днес не можем да се освободим.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, herkules2 написа:

Добре, че има и терористични организации, които им връщат поздравите, макар и по различен начин. Ако за всеки варварски американски акт, се отговаряше с двойно по-голяма сила, тогава бандитите ще се замислят и за своята сигурност. Когато убиваш някого, трябва да очакваш същото и за теб. Силният на деня може да стане по-слаб и от най-слабия, ако загуби подкрепата на поддръжниците си, и тогава да му се напомни че не е Господ и че не е безсмъртен и може да бъде унищожен, макар че сигурно друг ще заеме мястото му!

Класически ислямист.

Николов,  какво мислиш за това ? :)  Ах да.. знам че не мислиш :)

преди 37 минути, Michigan111 написа:

Без да се обиждаш,  познанията ти по история явно са ограничени до учебниците от училище,  където фактите са меко казано изопачени.  Ако разгледаш детайлно събитията преди и по време на Априлското въстание и последвалите събития до войната,  ще видиш че Русия всъщност си играе картите,  а сметката я плаща българския народ.  А след въстанието една от първите вълни на недоволство в Европа тръгва от Лондон,  не от Петербург. За самата освободителна война Русия получава мандат от всички велики сили,  защото,  оказва се, само те са готови за война веднага след априлското въстание,  от къде руснаците са знаели какво ще стане , че са били готови според теб?

Това е проблема на съвремието. че много трудно можем да оценим и видим истинската история такава каквато е, а не прочит на пропаганда.

Съветската пропаганда е наистина доста силна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, съветската пропаганда е наистина силна,  но не тя е с най голяма вина.  Масовите убийства след 9 ти септември наред с индустриалци,  политици,  военни и т.н. ликвидираха и тези,  които трябваше да учат децата - учители и учени,  и да подготвят бъдещите учители.  Замениха ги с послушни и удобни хора и започнаха да повтарят лъжите,  докато се превърнаха в истини.  И така до ден днешен - същата школа,  същите методи,  същите лъжи, по телевизии,  радиа,  вестници - само помия, пропаганда и прах в очите,  и тук там някой по нормален блогър или ютубър.  

За 75 години червената чума постигна това, което османците не успяха за 500 - превърнаха някога гордите българи в немислещи и лесни за манипулиране същества,  вярващи че са славяни и наричащи азбуката си Кирилица,  въпреки че е написана 30 год след смъртта на Кирил. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Любослав Станков
      Решил съм да си купувам лаптоп, но забелязвам, че цените в България на лаптопи като Macbook Pro, Air, Dell XPS са почти двойни по-скъпи. Да кажем че намеря човек, който да ми го купи от САЩ и ми го донесе. Има ли допълнителни такси, които трябва да се платят? Биха ли направили проблем на летището в САЩ или нашето? Има ли изобщо някакви закони за такива неща?
    • от Анита Х. Трифонова
      СССР И САЩ прогонени от Луната
      А.Х.Т.sekirata cekupama
    • от Soviet Soldier
      ЕС и САЩ подготвят законодателство за "право на ремонт" на електроуредите
      Повреждането на някой уред малко след изтичането на гаранцията му не само е изнервящо, но и увеличава световната планина от отпадъци, информира Би Би Си. Не можете да поправите сами уреда, нито да намерите кой да го направи на прилична цена. Принудени сте да купите нов, а това ускорява климатичните промени заради парниковите газове, които се отделят при производството. Гражданите на ЕС и САЩ обаче скоро ще разполагат с нещо като "право на ремонт".

Това предвиждат поредица предложения на европейските министри на околната среда, които би трябвало да накарат производителите да правят продуктите си по-трайни и по-лесни за поправка. Европейските предложения са насочени към осветителните тела, телевизорите и големите домакински електроуреди.

Плановете за европейска директива за екодизайна са сложни и спорни. Според производители предложените правила за възможност за ремонт са твърде строги и ще задушат иновациите. Организации на потребителите пък се оплакват, че Европейската комисия е позволила на компаниите да си запазят контрола върху процеса на поправка, настоявайки някои продукти да бъдат поправяни от професионалисти под контрола на производителите.

Същевременно най-малко 18 американски щати също обмислят подобни законодателни разпоредби на фона на засилващото се недоволство срещу продуктите, които не могат да бъдат продавани на части, защото са залепени в единно цяло, или за които не се предлагат резервни части или инструкции за ремонт.

Как това ще помогне на околната среда

Според природозащитници законодателните мерки, които се разработват в Европа и САЩ, бележат значителен напредък към намаляване на въглеродните емисии и по-добро използване на ресурсите.

Дали обаче не би било по-добре старите уреди да се изхвърлят и заменят с нови, които са по-ефективни?

Отговорът на този въпрос не е лесен. Според анализатори по принцип ако уредът ви е стар и има нисък клас енергийна ефективност, понякога от гледна точка на въглеродните емисии, отделени за целия му живот, може да е по-добре да бъде заменен с нов, с енергиен клас А или АА.

Води се и дебат доколко потребителите са готови да оставят уредите им да бъдат ремонтирани от някой друг.

Движението за въвеждане на "право на ремонт" настоява да се произвеждат продукти, които могат да бъдат напълно разглобявани и поправяни с резервни части и указания, предоставяни от производителя. Някои компании обаче се страхуват, че "домашните майстори" ще повредят уредите, които се опитват да поправят, и потенциално могат да ги направят опасни.

Усилията за въвеждане на нови регулации са задвижвани от някои стряскащи статистически данни, отбелязва Би Би Си. Според едно изследване между 2004 г. и 2012 г. делът на големите домакински електроуреди, които "издъхват" до пет години се е увеличил от 3.5 до 8.3 процента.

Анализ на пералните машини, изхвърлени в определен център за рециклиране, същевременно показа, че над 10 процента от тях са на по-малко от пет години. Според друго проучване заради въглеродния диоксид, отделян в производствения процес, една по-дълго работеща пералня за две десетилетия би генерирала 1.1 тона по-малко въглеродни емисии спрямо модел с по-кратък жизнен цикъл.

Много лампи в Европа се продават с индивидуални крушки, които не могат да бъдат сменяни, така че заради изгаряне на една крушка цялата лампа трябва да бъде изхвърлена.

• от Soviet Soldier
      Владимир Волфович Жириновски, краен руски националист и лидер на политическа партия ЛДПР, заяви в свое предизборно изказване, че Русия в момента технологически превъзхожда НАТО с 10 години и е готов да нанесе превантивен удар по САЩ и Европа, ако бъде избран за президент.

• Дарение

• Добави ново...