Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ARMAX

Колко виртуална РАМ памет трябва да зададем на системата?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да знам колко виртуална РАМ памет трябва да задам на системата за да работи оптимално бързо.

Компютъра ми има 4GB DDR3 РАМ памет, от която се използва само 2,23GB РАМ.

Може ли някой да ми помогне с задаването на необходимата виртуална РАМ?

Извинявам се, ако въпроса ми е неразбираем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си цяла тема по въпроса. Вярно, че е старичка, но я намирам за актуална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, jhoro написа:

Има си цяла тема по въпроса. Вярно, че е старичка, но я намирам за актуална.

Благодаря! Разбрах всичко. Приятен ден. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо използваш "само 2,23GB РАМ"? В такъв случай не ти трябва виртуална памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Защо използваш "само 2,23GB РАМ"? В такъв случай не ти трябва виртуална памет.

Ам още, като инсталирах Windows-а си беше така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това при работа ли го смяташ или само след зареждане на системата? Защото има огромна разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Това при работа ли го смяташ или само след зареждане на системата? Защото има огромна разлика.

При работа с компютъра. http://prntscr.com/o907xy

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Защо използваш "само 2,23GB РАМ"?

Викаш като има 4GB да запълни цялата поне :) шегувам се, просто така зададен въпроса ...

Ако наистина никога не достигаш пълния обем на физическата памет - най-бързо ще работи системата ти без Swap файл.

Ако има шанс да ги достигнеш можеш да зададеш едни 512-512MB или 1024-1024MB  за всеки случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ARMAX написа:

При работа с компютъра. http://prntscr.com/o907xy

Това ти е паметта, която можеш да ползваш, което е много под това, с което разполагаш. С каква ОС си, колко битова и ползваш ли вградено видео? Принципно 4 GB RAM в днешно време е под минимума, при зареждане на ОС и някое друго приложение само може да замине половината, а ако отвориш и някой сайт няма да ти стигне дори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Това ти е паметта, която можеш да ползваш, което е много под това, с което разполагаш. С каква ОС си, колко битова и ползваш ли вградено видео? Принципно 4 GB RAM в днешно време е под минимума, при зареждане на ОС и някое друго приложение само може да замине половината, а ако отвориш и някой сайт няма да ти стигне дори.

32 битов Windows 7. зарежда ми бързо, но не знам защо не мога да ползвам пълният капацитет на рамта, що се отнася до видео картата, да вградена видео карта.

Значи нека да задам въпроса така: Имам 4ГБ РАМ памет и се ползват само 2,23ГБ от нея. Може ли да ползвам тези 4ГБ РАМ памет напълно и ако да как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв точно е хардуера, каква е и вградената видеокарта? Можеш ли да променяш размера на паметта и в BIOS? Ако е зададен голям размер, това ти ползва системната памет. Също така, за да си ползваш пълния капацитет на RAM паметта, ще трябва да инсталираш 64 битова ОС, понеже сега можеш да ползваш до 3.5 GB с 32 битовата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

32 bit може да адресира до 4GB памет, но това е в най-добрия вариант, реално повече от 3,5GB не съм виждал да успява (без интервенции като PEA, разбира се).

Защо не си сложиш 64bit OS?

Точен модел на дъното ти? Параметри на системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ARMAX написа:

32 битов Windows 7. зарежда ми бързо, но не знам защо не мога да ползвам пълният капацитет на рамта, що се отнася до видео картата, да вградена видео карта.

Значи нека да задам въпроса така: Имам 4ГБ РАМ памет и се ползват само 2,23ГБ от нея. Може ли да ползвам тези 4ГБ РАМ памет напълно и ако да как?

При 32 bit системи максимума който може да се ползва от системата е  около 3 до 3.5 GB. 

Задай в Bios вграденото видео да ползва по малко от рам паметта например 512 MB или 1 GB. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже и 512 МБ му е много, при наличие на толкова малко системна памет. Принципно то би трябвало да си заделя динамично RAM памет, колкото му е нужна, така че и минимален размер да се зададе, пак ще си работи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не съм пипал BIOS-a. Всичко си е със стокови настройки. Процесора ми е AMD A4-3300 APU с 1,90GHz-2,5GHz. (там някакъв бууст) Видео картата е AMD Radeon HD 6480G, която ми показва, че е с 2гб памет. 4ГБ РАМ памет.

току-що, Станислав Панайотов написа:

Няма смисъл с толкова памет да се слага 64-битова OS. Ще бъде много по бавно.

Да, затова не сложих 64 битов Win, защото ще работи по-бавно.

Да не би да тегли нещо видео картата? Не съм пипал настройките на BIOS-a, видео картата ми показва, че е с 2гб памет. Ако взима от РАМ-та тези 2гб памет, то това подобрява ли поведението и в fps-са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Станислав Панайотов написа:

Няма смисъл с толкова памет да се слага 64-битова OS. Ще бъде много по бавно.

Нищо подобно! Даже може да има и подобрение на производителността, ако се ползва пълния размер на системната памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази система определено не е за игри.

С какъв твърд диск си? За какво ще ползваш системата?

Пробвал ли си я как върви с 64bit OS или просто залагаш на "митове и легенди"?

Аз лично за тази система бих сложил W8,1 (Pro) x64 или краен вариант W7 (Pro) x64. Разбира се говоря за добре оптимизирани и конфигурирани системи, а не Next > Next > Finish. Ще питаш защо x64, ами утре ще ти се наложи да инсталираш някое 64bit приложение и ще увиснеш, ще решиш, че искаш да добавиш още оперативна памет и отново същото положение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Нищо подобно! Даже може да има и подобрение на производителността, ако се ползва пълния размер на системната памет.

Не ми говори глупусти бе човек! Преди бях с 64 битов Win и цепеше яко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ARMAX написа:

Ти говориш глупости! Дай някакво доказателство на това твърдение. Със сигурност проблема не е бил от това, че ОС е била 64 битова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ARMAX написа:

Изобщо не ти говори глупости той!

Това, че в нещо (което не е ясно какво) не ти е "цепило" под 32bit OS, не я прави по-добрия избор глобално.

С кой 64bit Win си бил преди?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не съм инсталирвал като някакъв дебил. Знам как се инсталирва Win, правил съм го над 30 пъти. Имах преди този Win, Win 10 64 bit и вървеше много бавно. Сега върви много по-добре. Искам да знам мога ли да ползвам повече от РАМ памета си? Компютъра има възможност за ъпдейт на РАМ-та, още един слот.

Има ли смисъл да ползвам виртуална РАМ памет? Ако да, ще подобри ли работата на системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Освен ако не ползваш бърз SSD диск, при отваряне/зареждане на много неща, част от паметта се записва на диска, за да може да се ползва останалата. Както знаеш, диска е най-бавната част на системата, особено ако е механичен. Без да дадеш данните, които искаме за ОС, няма как да ти кажем как и дали може да увеличиш обема на паметта, която можеш да ползваш. Дали сме ти насоки, какво направи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Не. Освен ако не ползваш бърз SSD диск, при отваряне/зареждане на много неща, част от паметта се записва на диска, за да може да се ползва останалата. Както знаеш, диска е най-бавната част на системата, особено ако е механичен. Без да дадеш данните, които искаме за ОС, няма как да ти кажем как и дали може да увеличиш обема на паметта, която можеш да ползваш. Дали сме ти насоки, какво направи?

За сега нищо не съм пипал за да не оплескам нещата. Какви дани искате? Windows 7 Ultimate 32 bit Service Pack 1. Това ли искате или е нещо друго? Аа да харда е 650ГБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка, процесор? Влез в BIOS и виж какво е зададено като размер за памет за вграденото видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...