Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Радка Михайлова

Изтрих дяловете на нов лаптор HP

Препоръчан отговор

преди 8 минути, barbuncela написа:

То беше Линукс, сега седем! И защо някой от вас  не се замисли какво е писала авторката.

И мислите ли, че след тази декларация, може да се справи с цялата материя която и изсипвате? А дали има диск с седмица, или с Линукс, дали знае да работи с Линукса ?

Ох и ти ми липсваше ❤️ 

Ммм играл съм го тоя мач с предложенията ми и работят, авторката е попаднала в странен стейт на диска на ниво партишъни или файлова система, това се фиксва с форматиране, изтриване и пресъздаване.

Ако 10 неможе да организира партишъни, 7 ще се справи защото буут имиджа и инсталациите са на различни осове, но ако и 7 не може да организира партишъни, един GPARTED ще свърши тази работа.

Не знам какво не ти харесва в подхода, работещ и тестван.

Спокойно може да се справи със седмица и десятка за да излезе от ситуацията без специфични познания.

И утре мисля да го докажа, в миналото и преди съм го доказвал ;)

До като върви поток от коментари аз вече съм им фикснал проблема ;)

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Танер Заит Расим написа:

Ох и ти ми липсваше ❤️ 

Ммм играл съм го тоя мач с предложенията ми и работят, авторката е попаднала в странен стейт на диска на ниво партишъни или файлова система, това се фиксва с форматиране, изтриване и пресъздаване.

Ако 10 неможе да организира партишъни, 7 ще се справи защото буут имиджа и инсталациите са на различни осове, но ако и 7 не може да организира партишъни, един GPARTED ще свърши тази работа.

Не знам какво не ти харесва в подхода, работещ и тестван.

:D

Той подходът работи, само че постващата темата не знае за какво и говориш. Това се опитвам да обясня и на Dark Edge. Нещо, което за теб е 2 клика, за човек който не знае е тъмна индия. Не ми се мислеше ако пък на лаптопа имаше ценна информация на дяловете каква красота щеше да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Той подходът работи, само че постващата темата не знае за какво и говориш. Това се опитвам да обясня и на Dark Edge. Нещо, което за теб е 2 клика, за човек който не знае е тъмна индия. Не ми се мислеше ако пък на лаптопа имаше ценна информация на дяловете каква красота щеше да стане.

Ще пие студена вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Ьрмалоу написа:

Виждам двама модератори в темата. 

Да попитам пак - с какво са негодни моите постове тук, че се трият? 

Имайте достойнството да отговорите, може и на ЛС - просто за да знам тенденциите втози форум. 

Не съм ти видял писанията и немога да ти отговоря, подозирам че си писал общи приказки без специфика и нещо конкретно и си е повод за санкция, моят съвет е да не питаш повече и да не пишеш, защото става офтопик и спам!
Личен живот нямаш ли че взимаш форума на присърце?
Драсни им лично съобщение!

Аз съм нахален и отракан и не взимам нищо присърце тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Танер Заит Расим написа:

Не съм ти видял писанията и немога да ти отговоря, моят съвет е да не питаш повече и да не пишеш, защото става офтопик и спам!

Добре, прав си. 

Но изтритите ми постове, мисля, бяха полезни за OP. 

Едно време бях член на екипа доброволци на "Canonical Ubuntu support" и съм получавал благодарности. 

Повече няма да ви безпокоя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Бонбон с катран! написа:

На снимката не си изтрила последния партишън! Изтрий и него! След това даваш New и заделяш по-малък размер на половината! Получаваш два партишъна, третия резервиран няма да го закачаш. Форматираш единия и инсталираш на него.

Значи създаваш един New дял и получаваш три. Е, те това го обясни по-подробно. Само магьосниците го могат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Ьрмалоу написа:

Виждам двама модератори в темата. 

Да попитам пак - с какво са неугодни моите постове тук, че се трият? 

Имайте достойнството да отговорите, може и на ЛС - просто за да знам тенденциите в този форум. 

Не съм докосвал твоите постове. Можеш да се свържеш с администрацията или с Калин Карабойчев да провери.

преди 12 минути, Танер Заит Расим написа:

Ще пие студена вода.

За да не пие студената вода, затова я посъветвахме да отиде в сервиз или при човек, който се занимава с подобно нещо, да си плати и да си ползва лаптопа със здраве.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Не съм докосвал твоите постове. Можеш да се свържеш с администрацията или с Калин Карабойчев да провери.

За да не пие студената вода, затова я посъветвахме да отиде в сервиз или при човек, който се занимава с подобно нещо, да си плати и да си ползва лаптопа със здраве.

Ами дам има логика, като ще се оперираш, не отиваш в калдата да ти кажат как да си направиш операция, ами отиваш при хирург, ама нали знаеш ние в България от всичко искаме да поназнайваме от ИТ до Автомобили.

преди 9 минути, DarkEdge написа:

Значи създаваш един New дял и получаваш три. Е, те това го обясни по-подробно. Само магьосниците го могат

Tи сериозно ли, кви магии, кви 5 лева, Микрософт си имат уики!
 https://docs.microsoft.com 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата вече отива на трета страница. Не е ясно моделът на лаптопа. Какво означава "нов"  Такъв, произведен през последните нялколко месеца или новозакупен втора употреба без ОС. Не е ясно и какъв е този Win дето го има и каква версия е. Щото може и да е нещо пипано и орязано незнайно от кого.

Та вероятно е без ОС и нищо не е изтрито, ами не знае и не може да се оправи. Какво трябва съм го написал в първия си пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, DarkEdge написа:
преди 12 часа, Бонбон с катран! написа:

На снимката не си изтрила последния партишън! Изтрий и него! След това даваш New и заделяш по-малък размер на половината! Получаваш два партишъна, третия резервиран няма да го закачаш. Форматираш единия и инсталираш на него.

преди 8 часа, Танер Заит Расим написа:

Tи сериозно ли, кви магии, кви 5 лева, Микрософт си имат уики!
 https://docs.microsoft.com 

Я, сега, господин Отворко, цитирай документ на M$, в който се обяснява как след създаването на един дял на празен диск, на него има три дяла!
Аре спри да лаеш месечината неподготвен!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, DarkEdge написа:

Еми не съм се изразил достатъчно точно или коректно. Получаваш един основен дял, плюс един резервиран дял, плюс свободно място за трети дял, който си го правиш след инсталацията на системата. Стават три дяла с едно задаване на размера на основния дял. А защо не е последвала стъпките, които й наредих е загадка за мен. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Бонбон с катран! написа:

Еми не съм се изразил достатъчно точно или коректно. Получаваш един основен дял, плюс един резервиран дял, плюс свободно място за трети дял, който си го правиш след инсталацията на системата. Стават три дяла с едно задаване на размера на основния дял. А защо не е последвала стъпките, които й наредих е загадка за мен. ;)

Третия "дял" за теб дефакто е не форматирано пространство което може да се раздели на колкото поискаш дялове, към него момент това изобщо не е дял.

Тук вече трябва и да козируваме ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, plamen_petrov_80 написа:

Третия "дял"

Нека той да обясни как със създаването на ЕДИН ("NEW") дял получи и зареждащ дял, и дял за Windows. Да не говорим, че Windows  10 на GPT иска маалко повече от два дяла...

преди 29 минути, Бонбон с катран! написа:

Еми не съм се изразил достатъчно точно или коректно.

Хем си написал откровени глупости, хем виждаш, че момичето не е наясно с материята, хем риеш, че не е изпълнила "нарежданията" ти. И к'ъф си ти, че и да нареждаш? И как се изпълнява неизпълнимото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, B3M2W0 написа:

Ако не е получила до сега възпаление на мозъка, и препоръчвам следното. Уиндоуса не може да се инсталира, защото на диска има файлова таблица. За целта трябва диск партишън 1 да бъде форматиран и след това изтрит-трябва целият диск да се покаже като незаделено пространство. Тогава ще тръгне инсталатора и с него може да си направи дял за С: 40-50Гб и да посочи него за инсталиране.

Утре сутрин ще го пробвам този съвет.Благодаря!

преди 10 часа, Емил Костов написа:

Някаква настройка  -  NTFS нищо не ни говори. Покажи или снимай какво точно ти изписва.

Ще направя и снимка.

Изтрих и последния дял и направих нови  и това ще снимам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Радка Михайлова написа:

Изтрих и последния дял и направих нови

А диска конвертира ли в gpt?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

А диска конвертира ли в gpt?

Не.  Не знам как се прави. Само изтрих дяла дадох NEW  и направих дялове. Утре ще ги снимам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Радка Михайлова написа:

Не знам как се прави.

преди 11 часа, DarkEdge написа:

Да виждаш да се усмихвам?
Аз ли да следя за правопис?
Има вариант:
като зададеш език на инсталатора натисни [Shift]+[F10] - ще се отвори черен прозорец. В него напиши:
diskpart
и натисни Enter
напиши
list disk
и натисни Enter
Сега виж кой номер диск е с най-голям размер и напиши
select disk N (тук N е номерът на големия диск. Най-вероятно ще е disk 0)
clean
convert gpt
exit

След всеки ред натискай Enter.
Вече можеш да се върнеш към графичния инсталатор. Кликни на 4. дял и продължавай напред.
При това положение инсталаторът ще свърши останалата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, DarkEdge написа:

Защо карате момичето(жената) да прави нов инсталатор - тя си има!!!

@Радка Михайлова, като зададеш език на инсталатора натисни [Shift]+[F10] - ще се отвори черен прозорец. В него напиши:
diskpart
и натисни Enter
напиши
list disk
и натисни Enter
select disk N (тук N е номерът на големия диск)
clean
convert gpt
create partition primary size=300
format quick fs=ntfs label="Windows RE tools"
assign letter="T"
set id="de94bba4-06d1-4d40-a16a-bfd50179d6ac"
gpt attributes=0x8000000000000001
create partition efi size=260
format quick fs=fat32 label="System"
assign letter="S"
create partition msr size=128
create partition primary 
shrink minimum=15000
format quick fs=ntfs label="Windows"
assign letter="W"
create partition primary
format quick fs=ntfs label="Recovery image"
assign letter="R"
set id="de94bba4-06d1-4d40-a16a-bfd50179d6ac"
gpt attributes=0x8000000000000001
list volume

exit
След всеки ред натискай Enter.
Вече можеш да се върнеш към графичния инсталатор. Кликни на 4. дял и продължавай напред.

Пробвах твоя вариант за учудване на всички мога да пиша ,но когато изписах " select disk N "  ми изписа ,че не може поради някакви причини и за това реших да пробвам варианта който направих с изтриването на дяла

Сега имам дялове ,но не ми позволява да инсталирам трябва ли да ги изтрия наново и да пробвам отново твоя вариант . Или може пак от тук да го направя без да ги трия ?

преди 4 минути, Радка Михайлова написа:

като зададеш език на инсталатора натисни [Shift]+[F10

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А осмисли ли буквата N - има описание за нея - тя е номерът на диска с най-голям размер показан в списъка след командата list disk.

преди 33 минути, Радка Михайлова написа:

list disk
и натисни Enter
select disk N (тук N е номерът на големия диск)

Би трябвало да изглежда така:
diskpart
list disk
select disk 0
clean
convert gpt
exit

И продължи в инсталатора на Windows - създай един дял на целия диск и стартирай инсталирането.
Мисля, че така ще ти е най-лесно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, товаа беше необходимо. Нататък продължаваш от инсталатора. Черния прозирец го затвори от Х
Въпреки, че се вижда, че дискът е бил в gpt (* в края на реда), но това се вижда едва сега... :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово инсталацията започна благодаря ти  много .Дано нямам други проблеми,но ако пък имам пак ще пиша.Чао и лека вечер.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лека и успешна и на теб!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Бонбон с катран! написа:

Еми не съм се изразил достатъчно точно или коректно. Получаваш един основен дял, плюс един резервиран дял, плюс свободно място за трети дял, който си го правиш след инсталацията на системата. Стават три дяла с едно задаване на размера на основния дял.

Ти си за бисерите, бе, момче!
Значи на празен диск задаваш един дял и в резултат се получават три дяла? Браво!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново  сега кажете как да покажа дяла в черно и да го направя активен .Не се показва в "моя компютър"

IMG.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...