Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

UPGRADED Компютър Quintus (Ryzen 2700, 8GB, 1TB,240GB SSD, GTX 1660ti 6GB GDDR6)   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избраните части ако си ги купиш отделно с пълната гаранция са към 1 300 лв. тоест надценката е около 230 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите,значи да си намеря човек,който разбира от компютри  ,да ми сглоби една конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Под твоята тема- цък. При 1600лв бих взел по-добрата кутия. Ако се лишиш от твърд диск, влиза и Ryzen 5 3600 или по-производителна видеокарта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Rumen Shalamanov написа:

Благодаря ви за отговорите,значи да си намеря човек,който разбира от компютри  ,да ми сглоби една конфигурация.

По принцип играя,World of tanks,не е за по-силни игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/63735p1r57914p1r55985p1r63386p1r63554p1r63408p1r63411p1rf.html

http://nikem-bg.net/cart/63735p1r63386p1r63408p1r63411p1r61997p1r63390p1r61324p2rf.html

И си ползвай стария хард за склад въпреки че ако е само една игра няма да е необходим.

Интела е по-добрия избор за играта. Ако говорим за АМД R5 3600 му е алтернатива но цената е + 120 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, пласикото все пак предлагат 8 ядрен проц + 1660 Ти. Тук само в едната предложена машина картата е "титаниева", а във всичките предложения, е 6 ядрен проца. Иначе, другите чаркове няма да коментирам, сигурно от там си избиват печалбата.

П.П на тоя райзен с зен+ архитектура, не му ли е малко множко и безсмислено памет на 3200? Вярно, че после може да ъпгрейдва с нещо от 3000, или дори кой знае, от 4000 серията и от тая гледна точка има смисъл. Но човек, който ще си търси друг да му сглобява машината...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

То па голяма разлика в цената между памети на 3000 и 3200... За протокола - на Zen+ все пак се харесва по-бързата. По-неразбираемото за мен е при толкова изгоден R5 2600, що му трябва на Ружин да предлага R5 1600. А да, сетих се, за да покаже пак, че може и по-евтино. 

9400F за цената си предлага най-много гейминг производителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха, верно е сложил най-първия Райзен...:)   Не че не става, цена/производителност е перфе и въпреки че вече влиза във възраст и с него машината ще е актуална поне 3-4  години, за това което ще се използува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Разликата межу двата процесора (65лв) е 5% от 1300лв - my 2 cents. Ако пък само ще се цъка, интелското решение е добро, като изключим платформата и 6те треда по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахъм, не сме ясновидци и не знаем какво ще става в бъдещето с тази машина. Може автора да порасне, даже съм убеден в това и да му затрябва и за други неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още нещо - Интела няма да си покаже предимството с такава карта. А 6 треда отгоре може и да успеят да са полезни. Това освен останалите неща като мъртва платформа,ъпгрейд и т.н. Oсвен това WoT върви вече доста добре на АМД процесори, след многото ъпдейти и са почти равни с 2600 при карта 2080 Тi. С по-слаба карта е все тая кой процесор ще е , ще подпре винаги в картата. И се връщаме на другите фактори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

Още нещо - Интела няма да си покаже предимството с такава карта. А 6 треда отгоре може и да успеят да са полезни. Това освен останалите неща като мъртва платформа,ъпгрейд и т.н. Oсвен това WoT върви вече доста добре на АМД процесори, след многото ъпдейти и са почти равни с 2600 при карта 2080 Тi. С по-слаба карта е все тая кой процесор ще е , ще подпре винаги в картата. И се връщаме на другите фактори.

Ти как разбираш почервеното от мен? Защото звучи странно. Хората не си сменят всяка година процесорите. Освен ако не са закупили първоначално накое пентиумче примерно. Шест ядра(Интел/АМД, без значение) на поносима честота спокойно си карат няколко години без нужда от обновяване. Та за какъв ''ъпгрейд и мъртва платформа'' иде реч? Не мислиш ли, че тази фраза се изтърка вече?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Roujin Z написа:

Избраните части ако си ги купиш отделно с пълната гаранция са към 1 300 лв. тоест надценката е около 230 лв.

Е че как, едно сглобяване струва 200 лева :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Jorge написа:

Хората не си сменят всяка година процесорите

Еле, пък автора въобще не е спец, като няколко силни хардуеристи тук и май ще трябва, те лично да му ходят на крака, за да му:

преди 6 часа, Rumen Shalamanov написа:

Това е положението и не знам защо го пропускат и си карат по техния тертип, все едно всеки има техните умения и възможности и се подразбира, че като му дойде времето просто ще си купи проца за ъпгрейда и ще отвори кутията, ще спре тоците, ще демонтира стария, ще монтира новия чарк и т.н.  Пак ще хвърля боб и ще предскажа, че поне в рамките на споменатите от мен в предишен коментар от 3-4 години може и авторът на темата да почне и да се интересува и от хардуер и да се научи сам да си ги прави тия работи, а може и да не се научи. Вероятността, е много точно определена от боба: 50/50

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Jorge написа:

Ти как разбираш почервеното от мен?

Разбирам, че след 2-3 години, когато и ако реши да прави ъпгрейд , има възможност. Примерно 3900/3950 на старо. И има инвестиция само и единствено в процесор. С две думи, без недостатък сега има предимство напред във времето. За да има същото с Интела ,трябва отсега да знае , че точно така ще прави и да си купи и сериозно дъно, за да си държи вратата за 9900К отворена. Само че като погледнем цените на старо на топ процесорите на Интел, също е безидейно. За сметка на това - колко струва в момента 1700/1800Х? Това за мъртвата платформа и ъпгрейда.

А към "и т.н." е достатъчно само да погледнем как продължават да ги разсипват със скандали за нови и нови дупки. Дори и нормалния потребител да не го засяга сигурността, запушването на всяка дупка софтуерно го удря иска или не в производителността.

Та така.

Иначе си прав за едно, аз 3 години по-късно още не съм почуствал нуждата да ъпгрейдвам моя 1600. Ок, аз не съм и вече кой знае какъв геймър, но засега си го търкалям на 30% наторваване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.11.2019 г. в 21:05, Tommygun написа:

Разбирам, че след 2-3 години, когато и ако реши да прави ъпгрейд , има възможност. Примерно 3900/3950 на старо.

Ей това вече изглежда тъпо...та вдлъбнато. Когато се предлагат компоненти  с оглед бъдещ ''ъпгрейд'', въобще не трябва да се взема предвид търговията 2-d hand. Нали не това е целта. Трябва да се съобразят тенденциите и разработките и да се установи примерно след 3 години какъв модел процесор от ново поколение би могъл да бъде монтиран на стара дънна платка със стар чипсет и оперативна памет. Какъв е смисълът след три години(примерно) да се купува вече морално и технически остарял процесор, който е бил върхов за времето си? Съответно въобще не ми пробутвай това с мъртвите платформи, ъпгрейди и т.н.! Това е една стигма във форумите, която трудно може да бъде преборена. Знаеш, че аз съм от малкото, които са правили подобен на твоя вариант ъпгрейд, но това въобще не беше продиктувано от някаква специфична нужда, а от намерена добра цена за нов продукт. След това директно превъртях 4 генерации. 

Та така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.11.2019 г. в 1:32, sliderum написа:

Еле, пък автора въобще не е спец, като няколко силни хардуеристи тук и май ще трябва, те лично да му ходят на крака, за да му:

Това е положението и не знам защо го пропускат и си карат по техния тертип, все едно всеки има техните умения и възможности и се подразбира, че като му дойде времето просто ще си купи проца за ъпгрейда и ще отвори кутията, ще спре тоците, ще демонтира стария, ще монтира новия чарк и т.н.  Пак ще хвърля боб и ще предскажа, че поне в рамките на споменатите от мен в предишен коментар от 3-4 години може и авторът на темата да почне и да се интересува и от хардуер и да се научи сам да си ги прави тия работи, а може и да не се научи. Вероятността, е много точно определена от боба: 50/50

И какво лошо има в това,че не разбирам от компютри?Нали за това са тия сайтове и форуми.Ако искате да помагате със съвети ок,и благодаря.Всеки е силен в своята си работа,та за това не се надувай излишно,сигурен съм,че  аз съм по-силен в  от теб в много области.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Никем и Скай сглобяването ти е безплатно. Във Варио се плаща 40 лв. 

Като цяло това са трите фирми с най-малка надценка у нас които се препоръчват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги давам един съвет към хората неразбиращи от компютри желаещи да закупят техника.

Намирате доверен човек който после ще ви инсталира и конфигурира системата, разбирате се за парите и той на база вашите изисквания подбира компоненти, за справка винаги може да сверите часовника с менния от форума и тогава да се пристъпи към закупуване на системата.

Мненията от търговци, супер маркети и т.н. ги имайте като:

- Здравей!

- Здрасти!

- Как си?

....

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Jorge написа:

Ей това вече изглежда тъпо...та вдлъбнато. Когато се предлагат компоненти  с оглед бъдещ ''ъпгрейд'', въобще не трябва да се взема предвид търговията 2-d hand. Нали не това е целта. Трябва да се съобразят тенденциите и разработките и да се установи примерно след 3 години какъв модел процесор от ново поколение би могъл да бъде монтиран на стара дънна платка със стар чипсет и оперативна памет. Какъв е смисълът след три години(примерно) да се купува вече морално и технически остарял процесор, който е бил върхов за времето си? Съответно въобще не ми пробутвай това с мъртвите платформи, ъпгрейди и т.н.! Това е една стигма във форумите, която трудно може да бъде преборена. Знаеш, че аз съм от малкото, които са правили подобен на твоя вариант ъпгрейд, но това въобще не беше продиктувано от някаква специфична нужда, а от намерена добра цена за нов продукт. След това директно превъртях 4 генерации. 

Та така...

Ok, ако се абстрахираме от "старо", в момента има 2700Х на 162 евро нов. Топ модел на година и половина. Знаеш ли колко струва 8700К примерно нов в момента? Не знам за друг  човек, но аз лично ако след една година видя 3950Х на 350 евро, няма много да се замисля. Или,което е по-вероятно, 3900Х на 250.Пък било то и само за спорта, защото не ми трябва. Но мога ако поискам. Ако бях взел 7700К...

И не пробутвам нищо, това си е моето мнение и се аргументирах. Никой не е длъжен да се съобразява, а опредленията могат само да провокират подобен по учтивост отговор, без да има зор от това 😉

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...