Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Външен хард диск или SSD?

Препоръчан отговор

• Отговори 110
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 2 часа, zonaxxx1 написа:

Линк и нищо друго. Какво се очаква от нас? Може би коментар. В линка е написано всичко за посочения модел. 2,5 инча, SATA3, 5400 оборота, размери и това е най важното. Харесва ли ти го купуваш. Стига модела лаптоп да ти позволява директен прочит на целият обем от 4 терабайта(те реално ще са по малко). Ако ли диска се вижда като обем на половината, то следва да конвертираш последният от MBR в GPT за да ползваш целият му обем от 4 терабайта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Kolev71 написа:

Линк и нищо друго. Какво се очаква от нас? Може би коментар. В линка е написано всичко за посочения модел. 2,5 инча, SATA3, 5400 оборота, размери и това е най важното. Харесва ли ти го купуваш. Стига модела лаптоп да ти позволява директен прочит на целият обем от 4 терабайта(те реално ще са по малко). Ако ли диска се вижда като обем на половината, то следва да конвертираш последният от MBR в GPT за да ползваш целият му обем от 4 терабайта.

купих го,но мисле че трябва да си търся кабел,но това вече като пристигне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, zonaxxx1 написа:

За какво ти е кабел? До сега не съм вземал външен диск без наличен кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, zonaxxx1 написа:

Кабел си пише, че има в комплекта: Canvio-Basics-new-1621427456.pdf (jarcomputers.com)

Цитат

Box Content Canvio Basics USB 3.0 cable (Type A to Micro-B)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, zonaxxx1 написа:

В кутията му трябва да има интерфейсен кабел по принцип, но не винаги е така. В този, който бях ти посочил имаше , но аз не съм го купувал онлаин а директно от магазина и проверих. Има да се продават и не са скъпи. Дано имаш късмет!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HDD-то пристигна и някой може ли да ми обясни загубата на 370 гигабайта?ако бяха 100 или 120 нямаше да питам но 370 гигабайта  тва си е много.изписвами че имам 3,63 ТВ свободно място.

на 10.01.2022 г. в 15:11, zonaxxx1 написа:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, zonaxxx1 написа:

HDD-то пристигна и някой може ли да ми обясни загубата на 370 гигабайта?ако бяха 100 или 120 нямаше да питам но 370 гигабайта  тва си е много.изписвами че имам 3,63 ТВ свободно място.

ScreenShot002.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално, капацитета го дават в байтове - както на картинката, това е моя 4 TB диск WDC WD4003FFBX. Като се преобразува в терабайти, идва реално по-малко и го закръглят, всички дискове са така.

rTLziY9.png

Why does my hard drive report less capacity than indicated on the drive's label? | Seagate Support UK

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...