Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Външен хард диск или SSD?

Препоръчан отговор

Един ssd и от мен 
Ue1c63b7277e9498eb6f645e766c65a0bT.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 110
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Най-добре е да се види на страницата на производителя и да не се пипа!

Има един случай тук във форума, един юнак си оака големия външен хард, защото реши че трябва да го преформатира. Накрая май в коша отиде...

Слагат криптиране и зависи от контролера в кутията, все пак това не е драйв директно закачен на SATA!

Aко ще има файлове над 4GB - NTFS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, Станислава Желева написа:

Да. Във FAT32 е. Сигурно затова при прехвърлянето получих съобщение за един от филмите, че не отговаря на параметрите на системата или нещо подобно беше съобщението. Значи, като тръгна да форматирам, вероятно ще имам възможност да задам типа?

Няма нужда да се преформатира, пък отново да се копират филмите. Просто в Command prompt (Admin) се конвертира в ntfs:
convert  f:  /fs:ntfs
където f:  се замества с буквата на външния твърд диск.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, DarkEdge написа:

Няма нужда да се преформатира, пък отново да се копират филмите. Просто в Command prompt (Admin) се конвертира в ntfs:
convert  f:  /fs:ntfs
където f:  се замества с буквата на външния твърд диск.

Вече преформатирах, но не зная дали избрах правилната стойност след типа NTFS. Оставих го, както беше избрано на 4000 и няколко си байта. Четох и гледах и в нета, че се оставя тази стойност. Дано не сгреших нещо, че ме плашите тук с гафове и прецаквания....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...
на 18.11.2019 г. в 22:26, Емил Костов написа:

Задължително хард диск.

Мен ме интересува само това да не се нуждае от допълнително захранване т.е. пълня го със информация вадя го от лаптопа,хвърлям го на рафта да събира прахоляка и след 2 месеца като ми потрябва да го ползвам без проблем.И аз предпочитам HDD но не съм наясно дали ще трябва да го държа на захранване ,че да не ми избяга информацията.Би ли ме осветлил в това отношение?Може да се забележи неосведоменоста ми по тази тема, изхождам от това че лаптопа ми постоянно е захрнен с енергия и от батерията когато не включен в енергомрежата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, zonaxxx1 написа:

Мен ме интересува само това да не се нуждае от допълнително захранване т.е. пълня го със информация вадя го от лаптопа,хвърлям го на рафта да събира прахоляка и след 2 месеца като ми потрябва да го ползвам без проблем.И аз предпочитам HDD но не съм наясно дали ще трябва да го храня с ток,че да не ми избяга информацията.Били ме осветлил в това отношение?

Със нищо не трябва да го храниш, това не домашен любимец! Все едно да храниш флашка, същото е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ДзВяРа! написа:

Със нищо не трябва да го храниш, това не домашен любимец! Все едно да храниш флашка, същото е.

намерих информация че някой външни HDD-та имат нужда от допълнително захранване , за това питам дали има такива без нуждата от външно захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

намерих информация че някой външни HDD-та имат нужда от допълнително захранване , за това питам дали има такива без нуждата от външно захранване.

Правилно си прочел, но не си разбрал за какво им е допълнителното захранване. То е необходимо за да работи диска, а не да съхранява данни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.06.2020 г. в 13:19, DarkEdge написа:

Един ssd и от мен 
Ue1c63b7277e9498eb6f645e766c65a0bT.jpg

четох отрицателните коментари на повечето от магазините в алиекспреса и се оказва че общата болка е че не отговарят на ГИГАБАЙТИТЕ си т.е. пише 2 ТВ а то се оказва че е 32 GB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Покажи какво прочете!

За употреба (работно състояние) 3,5" външен твърд диск изисква външен адаптер, защото диска работи с 5v и 12v. 2,5" външен диск работи само с 5v като някой се хранят от едно USB, а други от две. Когато диска е изключен и не извършва работа, не е нужно да го храниш, поиш, къпеш .. (въпреки, че някой хора правят тези неща).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и как да разбера дали има нужда от захранване или ползва USB-то за захранване и пренос на данни. Питам защото повечето от прдавачите не са дали тази информация в описанието на продукта,т.е. ако липсва такава значи ли че използва ЮСБ-то

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, zonaxxx1 написа:

има ли такива които не изискват допълнително захранване т.е. да ползват ЮСБ кабела за захранване и пренос на данни?

Има, да!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, zonaxxx1 написа:

има ли такива които не изискват допълнително захранване т.е. да ползват ЮСБ кабела за захранване и пренос на данни?

Отвори кутийката и препиши тук модела на твоя диск + максималния ток на захранването. А че е на 5 волта, то е ясно, щом работи на лаптопа. Дискът трябва да е  2,5 инчов

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ДзВяРа! написа:

Има, да!

и как да разбера дали има нужда от захранване или ползва USB-то за захранване и пренос на данни. Питам защото повечето от прдавачите не са дали тази информация в описанието на продукта,т.е. ако липсва такава значи ли че използва ЮСБ-то

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, zonaxxx1 написа:

Я по-ясно, искаш да си купиш  хард диск, външен за съхранение на данни? Искаш да работи само със кабел USB, със какъв капацитет искаш да е диска?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ДзВяРа! написа:

Я по-ясно, искаш да си купиш  хард диск, външен за съхранение на данни? Искаш да работи само със кабел USB, със какъв капацитет искаш да е диска?

2 терабайта , до 140 лв цена ,т.е. може и 3 ТВ ако се побира в бюджета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти пример с 1 терабайт диск с размер 2,5 инча  USB3, Което му осигурява  1 ампер ток при 5 волта захранване по USB.. Това е само един нагледен пример.

https://www.vali.bg/bg/product/20738/Външен-хард-диск-Western-Digital-Elements-Portable-1TB-2.5-USB-3.0-Черен

Това е 2 терабайта

https://www.vali.bg/bg/product/20739/Външен-хард-диск-Western-Digital-Elements-Portable-2TB-2.5-USB-3.0-Черен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Kolev71 написа:

Ето ти пример с 1 терабайт диск с размер 2,5 инча  USB3, Което му осигурява  1 ампер ток при 5 волта захранване по USB.. Това е само един нагледен пример.

https://www.vali.bg/bg/product/20738/Външен-хард-диск-Western-Digital-Elements-Portable-1TB-2.5-USB-3.0-Черен

https://ardes.bg/product/2tb-adata-hd710-pro-ahd710p-2tu31-cbk-109607

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, zonaxxx1 написа:

2 терабайта , до 140 лв цена ,т.е. може и 3 ТВ ако се побира в бюджета.

Повече от 2TB трудно ще вземеш за 140 лв. Но може да потърсиш.

http://nikem-bg.net/computer-components/EXT-2TB-ADATA-HD710P-USB3.1-BL/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И този, който си посочил става. Аз съм дал като пример а какъв ще си избереш, ти решаваш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...