Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 минути, ТерминалТора написа:

Еми кръговрата на живота. По-добре в морето, реката езерото, отколкото на скапаните гробища. Огънят е най чистата стихия, както и да е темата се разводни - аз просто питах как мога да си гарантирам че като умра ще ме палнат - дори и в софийския крематориум да е .

Ще те излагат ли на витрината за прощаване? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми кръговрата на живота. По-добре в морето, реката езерото, отколкото на скапаните гробища. Огънят е най чистата стихия, както и да е темата се разводни - аз просто питах как мога да си гарантирам че като умра ще ме палнат - дори и в софийския крематориум да е .

Ако не ти се ходи на вулкан, може просто да пострадаш в пожар. Ще припаднеш от въглеродния двуокис и ще изгориш безболезнено. И няма да плащаш и да мъкнеш свидетели, които да те гледат с укор и да цъкат с уста, докато подписват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ТерминалТора написа:

как мога да си гарантирам че като умра ще ме палнат

Природата го е измислила - раждаш си деца. И като станат пълнолетни, им обясняваш какво е последното ти желание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Дингири Банда написа:

Скръндза е и не си дава органите на нуждаещи се хора. Иска да се приведе в неизползваем вид, макар че ще послужи за градивни елементи на паламуди и шведски пияници.

преди 1 минута, RudeBoy написа:

Природата го е измислила - раждаш си деца. И като станат пълнолетни, им обясняваш какво е последното ти желание.

Аа, да ве. Затова лудниците са пълни. Да не мислиш, че непознати те водят до там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

Ще припаднеш от въглеродния двуокис

От въглеродния окис. С него е по-романтично. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Дингири Банда написа:

Каква витрина ? Срамежлива съм , предпочитам да ме палнат без много церемонене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ТерминалТора написа:

Каква витрина ? 

Ковчега с тялото се излага зад витрина, за да си вземат близките последно сбогом, а и за да са сигурни, че наистина си умряла.

Напиши в завещанието, как искаш да те бемберосат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ТерминалТора написа:

Много е неприятно, че обикновено този, който ръси урничката, целия полепва с пепелта. И в устата и по дрехите, носи си я вкъщи, изтупва я, където си кучето му, абе грозна история. Така че избери си правилния човек, че ако е някой гробар, още в първите си мигове "на свобода" ще се овъргаляш в пепелта на други несретници.

ПП: Колко точно имаш пари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Много е неприятно, че обикновено този, кото ръси урничката, целия полепва с пепелта. И в устата и по дрехите, носи си я вкъщи, изтупва я, където си кучето му, абе грозна история. Така че избери си правилния човек, че ако е някой гробар, още в първите си мигове "на свобода" ще се овъргаляш в пепелта на други несретници.

Ако хвърля срещъ вятъра, ще има спомен от покойния. Иначе във всички крематориуми има минимално смесване с останки от други. Какво пък на оня свят може да се запозная с готини хора,още от крематориума. И да не съм умряла, 900 целзий бързо ще ме усмъртят, фобия ми е да се събудя в ковчег.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ТерминалТора написа:

Има наредба за кремирането.  Завещанието служи да се разпоредиш с личните си вещи след смъртта си. Като то също е атакуемо ако имаш преки наследници за които законодателя е предвидил запазени части.  За кремиране на тялото се иска подпис от близък роднина. Ако такъв няма просто не те одобряват за кремация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

ПП: Колко точно имаш пари?

ППП: Ако ти остават от кремацията, завещай ги на нас. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, emmi написа:

Има наредба за кремирането.  Завещанието служи да се разпоредиш с личните си вещи след смъртта си. Като то също е атакуемо ако имаш преки наследници за които законодателя е предвидил запазени части.  За кремиране на тялото се иска подпис от близък роднина. Ако такъв няма просто не те одобряват за кремация. 

А ако ми е лично желание и нямам роднини ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ТерминалТора написа:

А ако ми е лично желание и нямам роднини ?

Няма да стане. Прочети наредбата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, emmi написа:

Няма да стане. Прочети наредбата

Чакай, в наредбата пише че кремация се извършва и по лично волеизявление. Къде и как да направя такова ?

преди 16 минути, Myanmar написа:

Ако не ти се ходи на вулкан, може просто да пострадаш в пожар. Ще припаднеш от въглеродния двуокис и ще изгориш безболезнено. И няма да плащаш и да мъкнеш свидетели, които да те гледат с укор и да цъкат с уста, докато подписват.

Температурата на пожара е крайно недостатъчна за кремация. Най-много да се получи препечено човешко барбекю. Интересувам се от кремации и крематориуми - та горе-долу знам как стават работите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай, в наредбата пише че кремация се извършва и по лично волеизявление. Къде и как да направя такова ?

При нотариус. Там се депозират и завещанията

преди 14 минути, ТерминалТора написа:

Температурата на пожара е крайно недостатъчна за кремация. Най-много да се получи препечено човешко барбекю. Интересувам се от кремации и крематориуми - та горе-долу знам как стават работите.

Но това което трябва да направиш не е завещание. Това е нотариално заверено волеизявление, което няма нищо общо със завещанието. То касае само тялото. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, emmi написа:

При нотариус. Там се депозират и завещанията

Но това което трябва да направиш не е завещание. Това е нотариално заверено волеизявление, което няма нищо общо със завещанието. То касае само тялото. 

Ще го направя още утре. Всичко се случва, искам да бъда пречистена чрез огън, както се пречиствам с вода когато се къпя. кремацията  е последното пречистване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ТерминалТора написа:

Ще го направя още утре. Всичко се случва, искам да бъда пречистена чрез огън, както се пречиствам с вода когато се къпя. кремацията  е последното пречистване.

Светата инквизиция е правила такива глупости, така че внимавай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Светата инквизиция е правила такива глупости, така че внимавай.

С едната разлика че ги е горяла живи,(колкото и болезнена смърт да е им е правила услуга) . Ако бях в игра на тронове сигурно щях да съм жрица на Рхлор. Огъня е светлина и топлина, защо да не станеш част от тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С едната разлика че ги е горяла живи,(колкото и болезнена смърт да е им е правила услуга) . Ако бях в игра на тронове сигурно щях да съм жрица на Рхлор. Огъня е светлина и топлина, защо да не станеш част от тях

Сега разбирам защо 112 никога не работи и винаги закъсняват!! Както и да е . Прекрасни мигове във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се вземете. Едната не взима нищо на сериозно на тоя свят и живее в Игра на тронове, а за другия всичко са глупости, ако няма заварени диоди по него. Цял живот ще сте си интересни едни други love.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, ТерминалТора написа:

кремацията  е последното пречистване.

До тогава гледай да се забавляваш и да се радваш на живота

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Завещание се изготвя от адвокат и се заверява при нотариус.

Изповядва се въпросната своя воля и така си е по закон.

Задължително се указва кой се упълномощава физическо или юридическо лице, т.е. кой ще изпълни въпросното завещание.

Процедурата е елементарна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ползвам тази тема, за да попитам и по един друг правен казус с настъпила естествена смърт.

Въобще ... защо да не се направи цял раздел даже по отношение на смъртта .. примерно ....

Та, въпроса ми е следния: Настъпила е естествена смърт на даден човек. Към кого трябва да се обърнем, за констатацията на въпросната?!

Споделям личен опит от изминалата или по-предишна минала година.

Майка ми почина в ръцете ми. Звъннах на 112 и след много уточнения ми казаха да звънна на личния доктор. Справих се и т.н.

Но, хм ... смърт има и в бъдеще, та задължително ли е да се сменя личния доктор при смяна на населено място, за да констатира смъртта?!

Подчертавам, говорил съм с тукашна погребална агенция, но тя действа след като бъде издаден смъртния акт.

Другото което искам да изтъкна, че 112 е за спешни случаи и неотложни случаи, където има оцелели или са настъпили някакви събития на които сте свидетел и трябва да се вземат конкретни мерки, т.е. не го ползвайте за този вид събитие.

Отчасти по темата: Не забравяйте всичко да упоменете в завещанието си, т.е. ползвайте телефона си, в него има и място, където да попълните информация, ако нещото "смъртта Ви" се случи сред чужди хора. Не разчитайте, че ще има добри хора които ще звъннат на 112. Бъдете отговорен и след смъртта си. Не натоварвайте чужди хора да звънят и дават обяснения и т.н. в полицията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.12.2019 г. в 8:20, ДИоNД написа:

Ще ползвам тази тема, за да попитам и по един друг правен казус с настъпила естествена смърт.

Въобще ... защо да не се направи цял раздел даже по отношение на смъртта .. примерно ....

Та, въпроса ми е следния: Настъпила е естествена смърт на даден човек. Към кого трябва да се обърнем, за констатацията на въпросната?!

Споделям личен опит от изминалата или по-предишна минала година.

Майка ми почина в ръцете ми. Звъннах на 112 и след много уточнения ми казаха да звънна на личния доктор. Справих се и т.н.

Но, хм ... смърт има и в бъдеще, та задължително ли е да се сменя личния доктор при смяна на населено място, за да констатира смъртта?!

Подчертавам, говорил съм с тукашна погребална агенция, но тя действа след като бъде издаден смъртния акт.

Другото което искам да изтъкна, че 112 е за спешни случаи и неотложни случаи, където има оцелели или са настъпили някакви събития на които сте свидетел и трябва да се вземат конкретни мерки, т.е. не го ползвайте за този вид събитие.

Отчасти по темата: Не забравяйте всичко да упоменете в завещанието си, т.е. ползвайте телефона си, в него има и място, където да попълните информация, ако нещото "смъртта Ви" се случи сред чужди хора. Не разчитайте, че ще има добри хора които ще звъннат на 112. Бъдете отговорен и след смъртта си. Не натоварвайте чужди хора да звънят и дават обяснения и т.н. в полицията.

Мисля че, може всеки един лекар, който и да е да бъде извикан. Също тука за кремацията е доста лабаво - в Англия например се изисква двама независими доктори да констатират смъртта. Иначе цял раздел за смърт , кремториуми и прочие би ми било супер. Българите за съжаление избягваме тези теми, от страх и суеверие, а най-лошото може да  се случи във всеки един момент. Мен ме интересува дали като умра,директно може да се изкарат документите за кремация и да се транспортира трупа до крематориум без да се ползват услугите на погребални агенции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме интересува дали като умра,директно може да се изкарат документите за кремация и да се транспортира трупа до крематориум без да се ползват услугите на погребални агенции.

В момента ми е неудобно да питам един човек как е постъпил с негов роднина за въпросната кремация, защото още не е минала година. По логика би следвало да се види някоя погребална агенция. Ще попитам тях, но това чак когато имам път към София. Няма да е скоро.

Хрумна ми идея - попитайте личния доктор. Малко странно ще Ви изгледа, но какво пък ... по ще е запознат със Вашия конкретен случай.

За другото - трябва да е съдебен лекар, а не кой да е, т.е. не е чак толкова лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...