Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

нямам телефон и gsm номер = нямам право на фейсбук ли ?

Препоръчан отговор

• Отговори 137
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Рекох си - и аз да напиша едно есе. Може да спечеля нещо, знае ли сe ...  

#deletefacebook

Всеки ден ли си правите акаунт във FB? Ако да, може да са ви сложили ограничение заради мултиакаунтинг. При мен регистрацията с ел. поща мина успешно.

Публикувани изображения

Какво общо имат кодовете (какви кодове, паролата ли) за достъп до банкирането?

Телефонът, както и името, ЕГН-то и много други подобни, не е лична (разбирай конфиденциална) информация от ранга на камо ли парола за интернет банкиране!
Стига с тия митове и преувеличения.

Телефона затова е телефон (номера), защото е (почти) публична информация, на която да могат да те намерят други хора. Като си го дадеш на фейсбук (компания с милиарди други потребители, почти всички от които са си дали тел.номер) какво толкова? Какво по-точно могат да ти навредят през него, освен някакъв телефонен спам, какъвто не се случва в реалността?

За да говори човек през интернет далеч не е необходим фейсбук, но какво правим ако както вероятно в случая, хората, с които ще искаш да се виждаш и говориш, ползват само фейсбук?! Не е толкова лесно да накараш всички останали да ти се подчинят и да инсталират и ползват само заради твоя "прищявка" определено приложение, в което вероятно ще имат само теб и още 1-2-ма.
Минал съм по тоя път многократно докато търсех най-доброто и безпроблемно приложение за интернет разговори, и накрая пак кандисах на популярните скайп, вайбър, месинджър... и Duo, което се оказва не много популярно, но поне семейно успях да накарам да ползваме само него, защото за мен е най-надеждното и добро, въпреки с най-неудобния интерфейс от всички останали!

За останалото с андроида няма да го коментирам, за тази параноя се иска повече време и дискусия, която не смятам, че и тук може да се води спокойно. За гугъл също, какво да коментирам, и там трябва умно ползване, има си методи за настройка, и влизането с тел.номер е само един от тях. Дори двуфакторното удостоверяване си има 10-тина бекъп кода, с които можеш да влезеш, ако е активирано!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-голяма тъпотия от това да имаш профил във Фейсбук просто няма.
Можеш да си инсталираш и камера в спалнята да те гледа цялата планета какво правиш и с коя, твое право си е.

Единият от самите му създатели на тоя фейсбук е възкликнал в самото му прохождане:
"Гледай ги тия идиоти, дали са си всичките им лични данни без да мислят."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз самия имам 6 "приятели" и ползвам фейсбук единствено за поддръжка на бизнес страница - в днешно време един малък бизнес без присъствие в социалните мрежи е излишно и направо глупаво, особено в контекста на "негативите" изобщо да имаш регистрация в тях. Повече от това, което споделиш в тях, не могат да ти измъкнат (долните гащи), или най-много "следенето" чрез кукита сайтове, които посещаваш и ползват техни притурки за да таргетират рекламите, които пък успешно филтрирам на 99.99% с ад блокери.
Самият ти си написал в последното изречение, че идиотите са си идиоти като сами споделят кирливите си ризи и всичко. СамИ!

Вече ако ти си инсталираш камера в спалнята за да го споделяш със света, си е изцяло твое "извращение", както се казваше в едно бг шоу :D .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, teglicha написа:

- в днешно време един малък бизнес без присъствие в социалните мрежи е излишно и направо глупаво, ...

Всеки малък бизнес има право да си има собствен сайт със собствено име, например 
www.ivancho-pechki.bg

и не струва скъпо.
А файсбука е за тези които не са разбрали че имат право да си имат сайт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросният бизнес си има сайт отдавна. Сигурно си си заровил главата в пясъка и не искаш да знаеш какво е съотношението на активността/посещаемостта на едното и другото. Естествено това зависи в немалка степен и от вида бизнес, иначе и аз допреди няколко години разсъждавах като теб, и все още недолюбвам фейсбук, основно заради бъгавите им апп-ове, и хаоса, който цари навсякъде в техните приложения, разделения на функции, и управлението като цяло дори ако се ползва браузър.

PS. Иначе това ми напомня на съветите по повод интернет разговори, да се сложи еди какво си и с него да се говори...., нищо че 99% от познатите ползват само я вайбър, я месинджър, и ако иска човек да поддържа някаква връзка с тях, няма избор и слага въпросните приложения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, teglicha написа:

PS. Иначе това ми напомня на съветите по повод интернет разговори, да се сложи еди какво си и с него да се говори...., нищо че 99% от познатите ползват само я вайбър, я месинджър, и ако иска човек да поддържа някаква връзка с тях, няма избор и слага въпросните приложения.

Вайбъра сложен на Линукса не изкарва реклами, държи се послушно.
На всичкото отгоре и видеото му е по-добро от на Скайпан от компютър.
Няма такъв льольо който да не иска да ползва DUO  от смартфона си или направо от барузъра от компютъра си, щото той така и така има и-мейл на gmail.com та нищо ново не  трябва да създава. 
А иначе, на тия със смартфоните с големите капризи, знаеш ли колко лесно им се обаждам до GSM номера им през интернет за по цент и половна на минута, няма къде да ми избягат и фейсбук нямат точно никакъв шанс да ме накарат да ползвам.
Е, някой кръгъл идиот психично болен, ако иска той да ми направи фалшив профил във фейсбук и да ми го даде, ще си пусна PCLinuxOS от флашка заредена в RAM паметта и нека ми говори така, ако ще ми дава пари или ще ми работи безплатно нещо. Но това може да случи, само ако ще имам някаква полза от него и само временно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам крайността ти по отношение на ФБ. Имаш акаунт, ползваш го чат пат когато се наложи, и докато не го ползваш, няма проблем, не споделяш нищо вътре, кво толкова?!

Вайбър на десктопа (под Windows) и на мен не ми изкарва реклами.

За Duo, ползвам го от над година и наистина е най-доброто като качество и надеждност, обаче има един огромен проблем - не пази log/history на обажданията! На стария телефон ги пазеше в системния call log, на новия обаче никъде! Това за мен е огромна болка, и не знам доколко ще го изтрая още.

И аз имам voip акаунт за евтини разговори, обаче не и чак до 3ст. на минута към мобилни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, teglicha написа:

Не разбирам крайността ти по отношение на ФБ.

Да ти обясня ;)

Белгиеца в момента има поне два акаунта във Фейсбук, с фалшиви имена и мейли. И има проблем с някой от тях, или изобщо със сайта. Затова в момента подготвя почвата тук, в Калдата, за да поиска помощ :) Първо, плюе изобщо по Фейсбук. Прави го, за да привлече фенове, които са запознати с нещата. После полека ще насочи спора към конкретния проблем, разбира се, замаскиран между няколко други. Ще ти заяви гръмко в лицето, че това не може да се реши - за да те въвлече в спор, в който да му докажеш, че може, и да му обясниш как. И след това ще прехвърли темата в друга посока, и ще я изостави.

Типична тролска тактика. Интелигентна, не груба, но все пак - тролска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, RudeBoy написа:

Ще ти заяви гръмко в лицето, че това не може да се реши - за да те въвлече в спор, в който да му докажеш, че може, и да му обясниш как. 

Ти си най-великият Белгиецолог на всички времена, само дето нямам фейсбук акаунт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Белгиеца написа:

Ти си най-великият Белгиецолог на всички времена, само дето нямам фейсбук акаунт.

Рекох си - и аз да напиша едно есе. Може да спечеля нещо, знае ли сe ... :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.02.2020 г. в 0:20, Gangosa написа:

Тогава ги излъжете. Има сайтове за генериране на времени номера https://sms24.me/search?number=&country=

така ли ? 
а ! 
ами нали след като дадеш номера , фейсбук изпраща КОД на даденият номер , 
с който код трябва да се идентифицираш 
тииииииии май ............ на 2 ли , на 4 ли на колко линии си :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей това е да ти дадът решение и пак да не се светнеш. Проблема си е твой. Аз му давам решение той ми обяснява с код трябвало. Май не разбирате български или не вниквате в смисъла на материята. Уникум нямам думи просто , но сигурно има по лесни работи ,за който да питате и може би ще разберете. Не се занимавайте с фейсбука ,че ви е много сложно гледам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Gangosa написа:

Ей това е да ти дадът решение и пак да не се светнеш. Проблема си е твой. Аз му давам решение той ми обяснява с код трябвало. Май не разбирате български или не вниквате в смисъла на материята. Уникум нямам думи просто , но сигурно има по лесни работи ,за който да питате и може би ще разберете. Не се занимавайте с фейсбука ,че ви е много сложно гледам.

на 13.02.2020 г. в 0:20, Gangosa написа:

Тогава ги излъжете. Има сайтове за генериране на времени номера https://sms24.me/search?number=&country=

Това не работи. За проба оня ден опитах.
Фейсбоклука не изпрати код, и каза,че това не е реален номер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз все още не разбирам "дърпането" да се даде тел.номер за прословутия смс код и като цяло. Специално за фейсбук. Единствено бих избягвал да си дам номера на съмнителни места, откъдето може да оригинира телефонен спам/тормоз. Досега толкова години единствения тормоз чат пат е идвал единствено от А1 :) .

А единствената (смислена) причина човек да отказва да има изобщо телефонен номер и телефон, е ако е супер беден и/или живее примерно в социален дом. Останалото са болестни паранои и ум, подвластен на безсмислени митове и легенди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, teglicha написа:

Аз все още не разбирам "дърпането" да се даде тел.номер за прословутия смс код и като цяло. Специално за фейсбук.

В америка ги осъдиха на 5 милиарда точно заради телефонните номера, които събират, но явно не им пука и продължават с лайнарщините.
За ФАЩ може и да съобразяват и да не искат номер, но с такива като нас си правят каквото им е кеф.
Затова не искам да си давам номера и като нямам фейс ми много по-добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново, за толкова години не съм видял или усетил никакъв ефект от това че съм дал номера си на фб, гугъл и други подобни. За разлика от имейли, в които по принцип можел да усетиш увеличение на спама след време. Гмайл пък филтрира спама почти идеално, така че и това вече не ми е фактор и си давам отдавна основния мейл почти навсякъде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, teglicha написа:

Останалото са болестни паранои и ум, подвластен на безсмислени митове и легенди.

Така говорят тези които имат изгода наивните им клиенти да си дават даром личната информация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Така говорят тези които имат изгода наивните им клиенти да си дават даром личната информация.

И как по-точно телефонният номер е лична информация? :) Особено и точно в контекста на ФБ, както стана дума..

Дай малко с разумни факти, наблюдения, събития... ама без общи приказки, а какво по-точно се случва като си дадеш телефона на гугъл или ФБ, което да ти навреди пряко или косвено, в числа, настъпили вреди, телесни, финансови или други повреди.

PS. А да, твоят телефонен номер, свързан с името ти, вече е "изтекъл" към тези корпорации отдавна, през други потребители, които си пазят примерно указателя в облака, и присъстваш в техните тел.указатели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, teglicha написа:

И как по-точно телефонният номер е лична информация?

Ами много лесно е лична информация, като се правят разни засичания от различни източници и става че направо ти идват на гости и ти звънят неделя вечер на вратата.
Правим с хлапето разни проби с Вайбър и Уатсап на фалшив андроид и изведнъж изкача телефона на едно друго дете, познато на сина ми. Без да съм го искал аз да го виждам. 
Тука има основно 3 GSM оператори. По един приятел в по един магазин и за трите оператора и изведнъж от телефонния номер знаеш кой го е регистрирал. Да бе, нова SIM карта не дават ако не представиш лична карта. А старите ги спираха ако не отидеш в магазина с личната ти карта да я вържат към номера.
Стационарния телефон го спрях декември 2018г. и повечето хора вече нямат стационарни. Значи мобилният им номер е вързан задължително за самоличността им. Като си дадеш номера е все едно да си кажеш трите имена и дата на раждане и пощенски адрес. 
Та от къде на къде ще им казвам аз на ония свръхбогаташи от фейсбук кой съм ?
Аз изкам да съм анонимен !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се разбра какво точно искаш да кажеш и твърдиш с горното. Изскочил някакъв номер на друго дете.... как е изскочил, какви проби сте правили... много ясно че вайбър и уатсап са обвързани с телефонния номер, имам и двете платформи отдавна също. Когато комуникираш с друг, той ти знае номера, много ясно. Не виждам връзка с другото.

За операторите, то е като адресите и всяка друга услуга (телевизия, интернет, стац.телефон и т.н.) - по един човек навсякъде... щото всеки от тях знае къде живееш (че нали трябва да дойдат да ти инсталират интернета... 😆 )..

Цитат

Та от къде на къде ще им казвам аз на ония свръхбогаташи от фейсбук кой съм ?

Това също нещо не му разбрах логиката. Те вече почти сигурно знаят кой си, покрай други хора. И какво значи да "знаят кой си"... едно име и един тел.номер. Ти си ги дал тези данни на сумати държавни институции, познати, колеги, приятели.... От него какъв профил ще ти направят, с какво ще ти навреди? При имейлите айде, да кажем ще ти започне спам (макар че както казах гмайл поне се справя отлично), което е само малка досада, ама това с телефона... там поне спам досега не съм видял от ФБ, гугъл...
Цялото това нещо го нарекох излишен параноизъм, лишен от смислени аргументи. Да нямаш пък изобщо телефон(ен) номер е още по-смешно в днешно време. Винаги има и някакви негативи за определен кръг хора, но ползите са многократно повече. Живееш в социална среда, с държавност, администрация... да нямаш телефон е почти абсурдно днес. Особено за относително активен човек, който не е пенсионер в някое забравено село или пещера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, teglicha написа:

От него какъв профил ще ти направят, с какво ще ти навреди? 

Фейсбук ти правят потребителски анализ какво ползваш, какво харесваш, дали си със симпатии към Болен Съдъров и т.н.
Е, като ти имат телефонния номер и като продадат после това което са събрали на други богаташи, които имат нужда точно да знаят какъв си и сравнят жътвата от фейсбука с данни събрани от други измамници като гугъл и Сие и подобни и изведнъж се чудиш как ти изкараха компромат по Гласът на Америка, баш като си се кандидатирал за евродепутат.
Едни измамници събрали едни парчета от пъзела, други измамници събрали други парчета от пъзела и като си ги разменят или продават едни на други, в един момент разполагат с цялостно сглобен портрет от целия пъзел и те виждат по бели гащи в каква поза таковаш комшиката.
На сериозният опонент на Саркози за президентските избори нали всички скивахме как го набутаха в ареста хамериканците, точно защото е бил балама и не е знаел как да не се издава че е перверзник.

Да казваш на фейсбук чрез телефонния ти номеир номер с 100% сигурност точно кой си, е равносилно на самоубийство.
Всичко което съберат мошениците от фейсбук се пази и после и децата ти ще страдат, ако ти изкарат керливите ризи в жълтата преса, щото си станал нещо неудобен.

Ама ти си от другата страна на барикатата, ти имаш нужда да знаеш какави са ти клиентите, та за тебе мошениците от фейсбук са добри приятели съмишленици. Това е истината !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

" - Джийвс, каква е тая врява в Калдата?

- Белгиецът протестира, милорд.

- Срещу какво протестира?

- Не иска да си дава телефонния номер на Фейсбук, милорд.

- Че някой кара ли го да си го дава?

- Не, милорд. Даже се хвали, че изобщо нямал Фейсбук.

- Тогава защо вдига врява?

- Ами - Белгиец, милорд ..."

:lol6: 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Белгиец, не каза нищо, с което да обориш казаното от мен.

Всичко, което казваш за фейсбук, е валидно ако ти сам го ползваш и споделяш всичко за себе си. Аз го имам (заради бизнес страница), но не поствам, не лайквам и не споделям нищо за себе си, но просто защото за мен е загуба на време, иначе някои дреболии бих писал, които и без това са известни на почти всички.
Тези, за които излизат компромати, са просто идиоти, че не са наясно, че каквото споделят/напишат в нета, независимо дали ФБ или друго, има голям шанс да си остане там и да се разпространи.
Иначе големите правят тези профили на база дейността ти в интернет, да, много ясно. А точно телефонния номер какво общо има в случая, така и не каза. Как казваш кой си 100% с телефонния номер на фейсбук? Даваш връзка номер-име. То не е тайна. Както ти казах, покрай тел.указателите на много други хора вероятно вече ти имат това съответствие. Глупаво е точно това да "криеш" толкова параноично. Но някои хора не разбират от аргументи, така че смятам че няма шанс да разбереш, ако изобщо има смисъл да те увещаваме как няма нищо страшно.

Да, поддържам бизнес страница в ФБ и другаде. Аз лично нямам такава нужда да знам какви са точно клиентите. Като пусна реклама, има нужда ФБ да знае аудиторията, на която да покаже рекламата. Всичкото събиране на инфо се прави основно с тази цел. Самия аз мразя рекламите и ползвам ад-блокери!

Вникни малко как работи съвременния свят и че покрай хубавото на съвременния свят трябва да пожънеш и малко от лошото, така работи този свят. В този смисъл псувам рекламите по телевизията като ги видя, особено когато те правят на малоумен.... В следващия момент обаче осъзнавам, че предпочитам това преди едни други времена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе те го караха насила да се явява в американския сенат собственикът на фейсбук, щото прекалява с наивността на клиентите му, ама за тебе той си е полезно другарче и го изкарваш светец направо.
В ЕС има специални нови закони за защита на личните данни на потребителите, ама това се правиш че не съществува.
Ясен си ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване