Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

нямам телефон и gsm номер = нямам право на фейсбук ли ?

Препоръчан отговор

преди 2 часа, teglicha написа:

Отново, мен това не ме засяга кой на какво трупа (стига да е законно) - ако мога да се възползвам от тази "схема", в която участват милиарди хора, ще го правя. 

Така де, гледаш и ти да имаш изгода от фейсбук и съответно носиш от 9 кладенеца вода за да ни избудалкаш, че си било нормално то това да им дадем телефоните си, те били едни такива добряци хамериканците, ангелчета направо.

А моят граждански дълг на честен човек,  е да предопредя читателите на калдата да не си дават телефоните на фейсбук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 137
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Рекох си - и аз да напиша едно есе. Може да спечеля нещо, знае ли сe ...  

#deletefacebook

Всеки ден ли си правите акаунт във FB? Ако да, може да са ви сложили ограничение заради мултиакаунтинг. При мен регистрацията с ел. поща мина успешно.

Публикувани изображения

Както винаги не съм изненадан - извърташ нещата, без да съм имал това предвид.

Никого не будалкам. Аз поне си признавам, че имам полза (без да съм искал съществуването на ФБ и подобни) - докато рекламите вървят. Аз самия мразя рекламите, това мисля е достатъчно в подкрепа. Докато ти лъжеш сам себе си, че прецакваш едва ли не изедниците като не си си давал телефона.
Никой не е "добряк". Всеки си гледа интереса, това е смисъла на демокрацията, пазарната икономика. И за разлика от теб, аз разбирам тези неща, и не мрънкам и "предупреждавам" никого за неща, които са ясни като деня и нощта.
За пореден път - това че съм си дал телефона на ФБ или гугъл (особвено покрай Андроид) не означава нищо. АКо си прстъпник и криеш нещо, тогава разбирам, може да бъде направена връзка с името ти, ако примерно ползваш телефона си за прстъпност. Ако бях такъв, и аз щях да говоря така и щях да ползвам обикновен стар телефон с бутони!
Ако някой поиска да ползва ФБ или му трябва, то той определено ще си даде телефона ако му го поискат. Аз досега не съм видял вреда от това. Така и ще си умра и пак ще остане съмнението с какво ми е навредило това :D .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, teglicha написа:

Ако някой поиска да ползва ФБ или му трябва, то той определено ще си даде телефона ако му го поискат. 

Ако някой ѝ поиска на хубавата ученичка да я такова, то тя определено ще му пусне ако няма пари за пакет цигари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го иска и си го търси и ще я направи щастлива, защо не :).

Макар че не виждам връзката. Всичко опира до това какъв ти е интереса. Ако ползите са много повече, го давам. Досега това не ми е навредило по никакъв начин, а са минали доста годинки вече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.02.2020 г. в 18:11, teglicha написа:

Досега това не ми е навредило по никакъв начин, а са минали доста годинки вече.

Виж сега, комунистите се опитваха да ме направят чавдарче, пионерче, комсомолец и да ме излъжат че тяхната диктатура била добра, ама аз не им повярвах. Обръщах си по гръб чужденки и даже и отказвах понякога на някои от тях, а наборките нашенки дето вярваха на комунистите сега бачкат за по 700 лв заплатка.
Та ти нямаш точно никакъв шанс да успееш да му убедиш да помагам на милиардерите от сащ да трупат още повече пари благодарение на мен. Ще им преседне.
Хамериканците са полезни с това, че не дават да се трепеме повече у Европата като преди 1945г., ама за другото хич не са ми изтрябвали.
Аз на родителите ми не съм повярвал да си кръстя детето с българско име и да го уча на български език, та на теб ли ще повярвам, че така трябвало да си даваме всички телефоните на измамниците.
Когато човек си е подредил живота да се чувства независим от измамниците, той гледа на жалките им опити да крадат лични данни с презрение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че кой те кара да вярваш. Аз пиша за останалите, у които е останала частица здрав разум и балансирано мислене, а не просто да изпадат в крайности за изедници и куп подобни щуротии.
Явно комунизма наистина ти е повлиял достатъчно че от едната крайност (тогава) да се люшнеш в другата. Малко хора са способни да мислят трезво и балансирано, особено за хора, родени в страна като нашата, и особено преди 10-ти. Ти си учебникарски пример в подкрепа на тезата ми. Такова мислене е по-скоро за съжаление, но това е мое мнение.
"трябвало да си даваме всички телефоните на измамниците" - пореден довод в подкрепа на тезата ми. Няколко пъти намекнах (явно с намекване не работи при теб), че изобщо не "трябва". Никой не те кара насила като по времето на марксизма и ленинизма да си откриваш профил и да си даваш каквото и да е. Това, което казвах десетки пъти (очевидно и стотици ще са недостатъчни), е че няма нищо страшно като съм си дал телефона, а и докато умра няма да усетя за каква вреда става дума, конкретно за телефона. Нали правиш разлика.
Твоя патос и начин на мислене беше характерен точно за времето на комунизма, по отношение обаче на гнилия капитализъм и западен свят. И най-лошото е когато човек не го осъзнава. Покрай мен е пълно с "антикомунисти", плюещи всичко що не е герб и дясното (леле), а начинът им на мислене е битер комунистически, даже бих казал почти нацистки. Това е страшно. И това го пиша само като аналогия и пример за огромното лицемерие, което лъха отвсякъде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, teglicha написа:

Аз пиша за останалите,...

И аз така, пиша за останалите стотици читатели.

Значи събрали се тука двама проповедници и всеки от тях си хвали неговата камбанария.

Единият ползва Линукс , другият ползва Уиндоус.
Единият гледа безплатно от сателит стотици тв канали, другият плаща абонамент на кабеларката за същото.
Единият е офейкъл далече от мизерията, другият призовава съседите към родолюбие, па нищо че няма пари.
Единият не си учи детето на български, другият не ги учи неговите на английски, щото българският им е бил достатъчен.
Единият има белгийска диплома по маркетинг и не кълве на въдици, а другият се мъчи да успокоява шаранчетата, че нямало страшно да го захапят това вкусно червейче на кукичката, щото те така и така рибарите хвърляли рибата обратно във водата. Е ще са с раздрана уста после, ако не ги сложат на тигана, ама нямало страшно .... ха ха ха 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо вкарваш всичко в някаква тотална каша. Освен това кой къде е на тази планета, другото ти е някаква каша в главата.. кой какво ползвал, линукс, windows...
Освен разбира се ако по принцип го пишеш, а не визираш нас двамата.

Нищо от това, което си изброил аз не попадам нито в едната нито в другата категория. Ако визираш себе си, че си бил избягал от мизерия... ми аз мога пък да кажа, че разсъждаваш в крайности и по тази тема. Ти си избягал от място, което ти се е сторило трудно, и си отишъл в "готовото". Ако смяташ че там, където си (ако изобщо е толкова по-уредено всичко, а то не е), нещата са се подредили от самосебе си, а не са минали десетилетия на труд на други хора за да можеш сега ти наготово да отидеш да се възползваш, подобно както хората отиват в Америка за американската "мечта", ама през какви периоди на трудности са минали и там.

Но съм сигурен, че ако дай Боже един ден България просперира повече от повечето европейски страни, ти ще се върнеш тук и ще станеш първия родолюбец! Enough said.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, teglicha написа:

Нещо вкарваш всичко в някаква тотална каша.

Ами уча се от мошениците от фейсбук и те така всичко прибират и викат че било нормално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.02.2020 г. в 12:31, Белгиеца написа:

А моят граждански дълг на честен човек,  е да предопредя читателите на калдата да не си дават телефоните на фейсбук.

Аз пък тая сутрин си дадох телефона на Фейсбук, след поредното любезно подканване :) . Ей така, да видя какъв ще е ефектът. 

Получих SMS с код за верификация. След което ме уведомиха, че ще ме известяват с SMS-и за всичко по-важно, свързано с профила ми. Е, влязох в настройките, и махнах всички възможни нотификации с SMS, освен, че някой ми е хакнал профила.

Оттук нататък ще споделям с вас какви ще са последствията.

ПП. SMS-ът, който получих, беше безплатен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакви (негативни) последствия няма да имаш.

Но позитивни може и да видиш. Тъкмо един пример. Рядко добавям или махам номера в тел. указателя си на телефона. Вчера добавих един на познат. Сега отварям ФБ и виждам в Препоръчани (People you may know) той се мъдри на първо място със снимката си. Никога досега не се е появявал в ФБ. Т.е. явно ФБ вътрешно ползва номерата като още един метод да свързва хора като види съвпадение. Това също не е тайна. Това за мен е по-скоро позитив. Негатив както казах, може да е само ако ми изтипосат номера в профила въпреки моята настройка да не се вижда публично, или ме тормози телефонен спам (за който да е доказано, че идва оттам). Такова нещо толкова години вече, няма, а съм си дал телефона и на гугъл, и на разни други.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.03.2020 г. в 7:33, RudeBoy написа:

Оттук нататък ще споделям с вас какви ще са последствията.

Най-вероятно ще си траеш като току що напълнило памперса бебе, като разбереш каква услуга си им направил всъщност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Белгиеца написа:

Най-вероятно ще си траеш като току що напълнило памперса бебе, като разбереш каква услуга си им направил всъщност.

:D

Честно, няма да си трая. Ако усетя някакви последствия върху себе си, ще споделя.

И ти, ако видиш някой руснак или американец да прави милиони на мой гръб - казвай навреме, да взимаме мерки :cool:  .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло това е тъп поглед над нещата.
Такива приказки "на мой гръб", "изедници, търгуващи с моя телефонен номер"... са антипродуктивни. Всеки по-разумен човек знае това. На всеки му се случва понякога да мисли такива неща, но не и в крайности.

Всичко на този свят е балансирано, глобално погледнато. Пазарните икономики се приближават максимално до този ред на природата. Ако ФБ дава на някого нещо, от което той има нужда и/или което му липсва в живота, Ок, "купува" си нещо, давайки достъп до своите поведения в мрежата. Когато си купиш ядене от магазина, ти даваш нещо, над което си се потрудил (пари), за да получиш още няколко часа ситост преди следващата "доза". Не е много по-различно с всяка друга услуга или продукт.
Телефонният номер не е нещо кой знае какво или да очакваш кой знае какви последствия. Ако в мрежата споделяш или вършиш неща, от които се (или би се) срамуваш сега или някой ден, то трябва да си наясно с това, нарича се елементарна грамотност за интернет. И единственото, от което трябва да се притесняваш, аз поне, е телефонен тормоз/спам и т.н. Като спама по имейла.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, teglicha написа:

Като цяло това е тъп поглед над нещата.

Да бе верно, ама как може да сме толкова тъпи някои хора да не си даваме телефоните,  ц ц ц ...
И как така хубавите мацки си позваляват да не лягат с всеки шопар от квартала на който му е мерак да ги опъне безплатно ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Белгиеца написа:

Да бе верно, ама как може да сме толкова тъпи някои хора да не си даваме телефоните,  ц ц ц ...
И как така хубавите мацки си позваляват да не лягат с всеки шопар от квартала на който му е мерак да ги опъне безплатно ...

Ся се правиш, че не знаеш какво имам предвид.
Имам предвид, че всеки си преценява какво да даде за това, което ще получи. То е като рекламите по телевизията - гледаш не гледаш, масата хора ги гледа, и те си продължават вовеки, и бизнесите вървят, и ТИ също плащаш част от цената на всеки  продукт, с включена "цена" за маркетинг.
Или това е като да си в един (малък) басейн с 100 човека, всички около тебе да 'се*ат', и ти ако не го правиш, да си мислиш, че си се опазил :) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък още не съм разбрал какво ми предлага фейсбук.
Преди години племеницата ме пита как се ползвал, щото тогава нещо май не беше на български или заради друго нещо дето не го чатка. Аз го отварям и зяпам, зяпам ама не виждам никакъв смисъл от подобен сайт за себе си. След което ѝ казвам че е пълна глупост този сайт, ама тя вика че щяла да си лови приятелства.
Е, не я знам колко ги лови и как ги лови, ама до сега никой не е успял барем едно бебе да ѝ направи.
Та файда никаква от този фейсбук.
Някъде 2014г. май беше щерката на една братчедка ми вика да съм им бил станал приятел у техния фейс на нея ѝ чичкото ѝ. Отговорът ми беше кратък и ясен - не ползвам фейсбук, щото знам да пиша и-мейли. А и-мейл не ми иска, значи не съм ѝ бил изтрябвал. 
Това хората от малки си умират от кеф да си дават истинските имена и телефоните и всичко което им поискат и после цял живот все така си правят, изглежда им нормално, все едно да си ходиш на църква понеже от малък са те водили и си свикнал, ама не знаеш кво правиш там, разпнатия така и не си го видял ни чул.
Преди два дена две момчета от класа на синчето най-накрая решават че им се чати по Вайбър с моя син. На едното щял да му купи лаптоп на старо от службата му мъжът на майка му и им е дошъл акъла че сега моят ще им е полезен. И онова другото дето още е само със смартфон веднага създава нова група да си чатят 3-мата и кръстил гупата че е без едно четвърто момче, което още няма право дори и на смартфон. Та така, името на чътвъртото момче е в заглавието на групата, без да са го питали дали е съгласно то. А па онова дето се е уредило да е със стар лаптоп го питало моят син дали наистина е той, щото нито името му е истинското нито телефонът с който е регистриран Вайбъра е от неговите два работещи. И кво става на първия им чат първата вечер, я познай ! Едното от другарчетата почва да пише у групата че моят син е бил влюбен в едно момиченце от съседен клас и съответно ѝ пише истинското име. Те така, сега са само 3-ма в групата, ами като станат 30 , тогава какво правим ? Всеки пише квото му мине през главата и не знаеш после кой къде го пази и как е влязъл у групата. От началото на годината вече със 3 момиченца го сватосаха ( едното 1 година по-голямо даже от ненго от по-горен клас) предимно момичета ама и момчета понякога. В двора на училището така правят, па даже и обсъждат другите момичета коя му била подхождала. Е, това дето си го плямпат в междучасията, после най-вероятно ще се качва във фейсбука, да го разберат и аборигените от Австралия даже.
Фейсбукът е наш враг на всички !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако на теб не може да ти предложи нищо, просто не го ползваш, лесно е като две и две. На пазара има милиони неща, които не ти вършат никаква работа или полза, и просто не ги купуваш, ама за тях не ревеш какви изедници са да ги продават, че и хора има които ги купуват, нали :) .

Едно време "ловяхме" приятелства с IRC... И какво от това... беше и е безплатно (като изключим сметките за телефон), ползвахме си го, даваше ни някаква емоция най-малкото. И сме давали пари за телефонни сметки (изедниците недни...).
За другото как си умират - може да се нарече ексхибиционизъм от някакъв род.

Това за вайбър групата нещо пак развиваш някакви каши, нямащи общо с темата. Всеки в интернет може да си пише каквото си иска за когото иска, това не може да се спре, и няма общо с това кой какви телефони знае на другиго, какви групи създава и записва някакви имена без хората да знаят. Не разбирам пак закакво го пишеш това, все едно аз да направя сайт някакъв и вътре да пиша лъжи и измислици за Джей Ло - еми нарича се фалшиви новини и т.н., и това е съвсем друг феномен на днешния свят.
Телефонният номер е затова - друг хора да го знаят за да се общува по лични или бизнес дела. Много хора ми знаят номера, приятели, познати, далечни познати и т.н. - почти всеки от тях не го познавам детайлно и почти всеки от тях може да му щукне да ми напарви мръсно примерно да ми публикува номера някъде и да напише някакви глупости. Отново - съвсем за друго нещо става дума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва всички задружно да се борим срещу фейсбук и другите подобни измамници.
Ако ги оставим да си правят каквото си искат, ще почнат да си позволяват още повече отвратителни самоволия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Белгиеца написа:

Трябва всички задружно да се борим срещу фейсбук и другите подобни измамници.
Ако ги оставим да си правят каквото си искат, ще почнат да си позволяват още повече отвратителни самоволия.

Не можеш да спреш "прогреса" в тази насока. Ако не са ФБ, ще се пръкнат други. Има огромни празнини и липси в душевността на милиарди хора по света, и винаги ще се намери нещо, което да ги запълва, не задължително по-добро. Ти (и аз) нищо не можеш да направиш по въпроса, не се хаби просто. Промените в тези неща се правят от хора, които дори не познаваме, и когато и каквото те решат, това ще се случи и то няма нищо общо с това ти какво искаш или прокламираш. Или аз. Фактите са факти - който намира полза, си дава телефона и това не води до нищо вредно за разумен човек. Има къде къде по-значими неща и факти, които човек споделя за себе си в интернет, които могат да му донесат вреда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.03.2020 г. в 15:17, Белгиеца написа:

От началото на годината вече със 3 момиченца го сватосаха ( едното 1 година по-голямо даже от ненго от по-горен клас) предимно момичета ама и момчета понякога. 

А бе нищо не се знае. Някой ден синът ти може благодарение на Фейсбук да ти намери снаха.

Или зет ... :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, RudeBoy написа:

Някой ден синът ти може благодарение на Фейсбук да ти намери снаха.

Никакъв шанс няма това да стане.
Аз цяла брачна агенция правих с 270 нашенки качени на сайта ми, та мога да му обясня какви пачаврички ползват подобни услуги.
А един нашенец от Берлин искаше да му продам всичките профили та той да изкарва пари в Германия с тях.
Понеже съм пълен с акъл, женките трябваше задължително да ми пратят писъмце по пощата, а не по и-мейл и не с попълване на форма в сайта. Та никой нямаше възможност да се докопа до тях, ако не си е платил.
А една найвничка от Варна ми писа да й изтрия профила, щото един офицер от люксембургската полиция искал от нея да я няма повече на сайта, за да й отиде на гости във Варна. Довел я е тука и после си я е изпратил. И идва при мен да си плати за още мацки да им пише и на тях. Леле колко ста наивни там у тая Варна. Всичките сте във фейсбук и му се доверявате. 

Освен това аз съм доказан майстор на спорта по свалките, та ще го тренирам синчето да успява с която си иска мацка. Ще му предоставям и консултантска помощ, да ги преценявам кандидатките колко им е акъла, преди да се върже за някоя чрез брак. 

Никакъв фейсбук няма да ползва моят син, той ще знае къде са университетите и там ще ходи на място да си ги намира. Сега си е наумил че му трябва докторица представи си, за да се грижи добре за децата му, па и не е против да изкарва и добри парици.

А ти що нямаш жена бе, да не си нещо ти зет на баща му на някой твой приятел от Берлин или другаде ?
Там на курсовете при бисексуалните фотографи в София, да не си сменил резбата нещо. Кажи си бе, няма да ти се подиграваме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

А ти що нямаш жена бе, да не си нещо ти зет на баща му на някой твой приятел от Берлин или другаде ?
Там на курсовете при бисексуалните фотографи в София, да не си сменил резбата нещо. Кажи си бе, няма да ти се подиграваме.

Тия неща се обсъждат във Фейсбук, приятелю, не в софтуерен форум. Ако искаш да знаеш - намери ме там, ще ти обясня :cool: .

Опс, забравих, ти нямаш Фейсбук ... :lol6: . Сори, губиш тогава.

Ама като стана дума за докторици - вземи намери една за нашия Прасчо :) . Че няма кой да му изписва хапчетата, и виж го колко е зле горкият.Само за тях мисли :D .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, RudeBoy написа:

Ама като стана дума за докторици - вземи намери една за нашия Прасчо :) . Че няма кой да му изписва хапчетата, и виж го колко е зле горкият.Само за тях мисли :D .

На теб да ти намери нещо мъжко, лошото е че не може нищо да направи даже и за себе си, доста му е болна главата. Ама като те гледам сте на едно ниво, купуваше телевизори ма нещо даде на задна и ти като него Worry 

Има да ти преразказва колумбиеца разни истории от нета и от телевизията и да му се радваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване