Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Калдатски факултет по история

petie1
 Сподели

Препоръчан отговор

на 31.12.2021 г. в 15:41, БаалБек написа:

Вие какво мислите? 

Мисля, че от Съединението нататък Руската политика е просръбска и антибългарска. С което Русия е вражеска на България страна. Особено в настоящото състояние на международните отношения. Ние, обаче сме на принципа "бие ме, значи ме обича" и дадохме 3 млрд. за руски тръби. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 764
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 6 часа, васил козарев написа:

Мисля, че от Съединението нататък Руската политика е просръбска и антибългарска. С което Русия е вражеска на България страна. Особено в настоящото състояние на международните отношения. Ние, обаче сме на принципа "бие ме, значи ме обича" и дадохме 3 млрд. за руски тръби. 

Не е от Съединението.  При Съединението Русия го играе като "разсърдената кака", но продължава да гледа само своя интерес. 

Преломния момент е Балканската война и за съжаление късогледата българска дипломация, която не се задоволява с граница по Мидия-Енос,  а настоява за Мидия- Родосто.  А Родосто е вече на Мраморно море и твърде близо до Цариград,  към който Руската империя се стреми от два века.  И Русия възприема България като опасност и конкурент за Цариград,  което е абсурдно,  но за една империя е задължително да премахне дори и абсурдните хипотетични опасности.  Това е и причината за провокациите за Междусъюзническата война, както и за антибългарската политика на Русия след това.

В крайна сметка,  не българите, а болшевиците попречиха на Русия да владее Цариград. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм тия руснаци не се спряха с глупостите за кирилицата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 31.12.2021 г. в 15:41, БаалБек написа:

Вие какво мислите? 

Мисля, че сме на правилното място. Другото вече е без значение за мен. Доволно години бях на гурбет в шоплука. 

Реално България вече е разделена на зони на влияние. Не очаквам в скоро време девизът "Съединението прави силата" изписан на Народното ни събрание да се задейства. 

Като българи си знаем. Чака ни ново робство. До тогава = Да съхраним българското! Амин

Аз казах!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

https://www.facebook.com/STTrifonov/posts/474331144058452

Не обичам паметници. Струва ми се, че паметник трябва да е това, което си направил. И колкото е по-велико то, толкова повече хората да говорят за него. Поколение след поколение. Това е истинският паметник. Но има един паметник в София, на който днес аз поставих цветя. Защото хората много не говорят за човека, увековечен на него. А за този човек трябва да се говори. Поколение след поколение. За неговото дело трябва да има памет. Този човек не е българин, но е направил за България толкова много, че направо си е българин. Той се казва Томас Удроу Уилсън – 28-ят президент на САЩ. Днес се навършват 98 години от неговата кончина. Защо е толкова важен този човек за България?
След Първата световна война ние сме от страната на загубилите държави, което дава повод на нашите съседи да предявят убийствени териториални претенции към България. Планът на Гърция, подкрепен от Сърбия и Румъния е за заличаването на Царство България и разкъсването му на три области, подчинени именно на Гърция, Сърбия и Румъния. Планът фактически означава ликвидиране на България като държава. Това предложение среща категоричен отпор от американския президент Томас Удроу Уилсън. Той присъства лично на мирната конференция във Франция и настоява да се зачита прогласеният от него принцип за етническо самоопределение на териториите при следвоенно устройство. И не приема например претенциите на Белград да получи над 13 хиляди кв. км. площ от България, включително Видин, Кула, Белоградчик, Трън, Цариброд, Босилеград, Кюстендил, Струмица и Петрич, където живеят половин милион българи. Не приема и претенциите на Румъния за Южна Добруджа и на Гърция за Беломорска Тракия. Удроу Уилсън заявява следното: „По-скоро ще напусна конференцията, отколкото да се съглася с подялбата на един народ със самостоятелна държава и вековно минало.“
Това е човекът, на чийто паметник днес заносех цветя. Нищо не е, но ще е добре ако на паметника има повече цветя.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, M.Николов написа:

Мирча, този не беше ли чалгар, бре?

Да. Затова и коментирам не в политическа тема, а в "история".

Защото паметника и президента заслужават уважение.

Нещо против ли имаш ?

:hit:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, miro20 написа:

Нещо против ли имаш ?

Аз нямам нищо против. 

Само, че за мен друг е по-велик: Александър I Български

Казваш, че е по-българин от нас, добре, но за да е България която Уилсън да "защити", то има създател. 

Добре знам Мире, че в САЩ има добри хора, а и не само там които са помогнали на България, както и в Англия - Гладстон примерно ... 

Но да се пренебрегва руската закрила получавана не е пристойно. 

Да, българите сме признателни към всички чужденци които не разкъсват България, а дават шанс на българската етнос да има държавност.

Не трябва да наблягаш на определен "полюс" Мире. ;) Политическите събития не са като "постоянния ток". Там няма насочено движение от катод към анод или обратно. 

В исторически аспект, то първо се вижда кой е направил положителното, а не предотвратил отрицателното. ;) 

ОК, въпросният не позволил нещо отрицателно да се случи, но не му е чак толкова възвишен приноса му, защото 

Цитат

Въпреки това новата организация не успява да наложи стабилен световен ред. По-късно това ще доведе до избухването на Втората световна война.

и отново сме от към неправилната страна на победителите. ;) 

Сега САЩ на тикат към пак вземане на страна угодна за НАТО. Та, до колко САЩ са политически стабилни и се съобразяват с ООН или със своя президент?! 

п.п. Нищо лично към гражданите на САЩ или президента им, но уви там въпросният е "кукла на конци", защото си има невидима политика за българите и съответните "кукловоди" в САЩ. 

Помисли за себе до колко не си "кукла на верига"?! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, dioib написа:

Не трябва да наблягаш на определен "полюс" Мире

Само, че за мен друг е по-велик

Виждаш ли как си противоречиш.

Слагаш кой по по най, кой по отпред... и казваш .. не трябва да наблягаш на определен полюс...

демагог. :getout:

Затова отдавна съм ти казал - словоблудстваш и филосовстваш колкото да си чешеш езика.:hit:

Помисли за себе до колко не си "кукла на верига"?! 

Мен никой не ме натиска или притиска за да чета, оценявам и анализирам /както е модерно напоследък/ най различни източници.

Както десни, както "западни" , така и руски , и то руски пропагандни официални, така и руски опозиционни /най вече/

Това ми дава много по широк спектър и мироглед, отколкото твоя задръстения със соц пропаганда, червени утопии и блянове по СССР.

Именно това ми дава свободата да преценя че проевропейското ни бъдеще ни дава много повече  отколкото несигурността на про-евроазиатското.

Давал съм за пример и сравнение страните от бившия соц лагер които са в ЕС, и котио са извън ЕС и НАТО.

Трябва да си тотално сляп за да не виждаш коренните разлики  в развитието им и националното самчувствие. 

В полза на проевропейските разбира се. :)

За военните кризи дори не споменавам, но и те са важен фактор не в твоя полза.

Защо таквиа като теб пропагандират обратното и работят против България , аз идея си нямам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, miro20 написа:

демагог. :getout:

Ти си такъв Мире. :) 

Не го правя по по, а кой е първия чужденец приел България за своя Родина и я е обединил. ;) 

УКАЗ № 27 НА КНЯЗ АЛЕКСАНДЪР I ЗА ВЪВЕЖДАНЕ НА ЕКЗАРХИЙСКИЯ УСТАВ В ЮЖНА БЪЛГАРИЯ - Документ - Съединението на България (saedinenieto.bg)

От там на сетне е ПСВ и забележи кога САЩ се намесва ... = та така ... 

Без въпросния указ дали е щяло да има спорове за земи по Балканския полуостров?! 

Кои в последствие след ВСВ са избягали в САЩ и същата им е дала убежище?! 

До колко фашизмът и нацизмът в САЩ не са успели да вземат властта в тази държава?! 

Друг е въпроса, че моя "идол" е Стефан Стамболов. 

Схващаш ли че не ме интересува нито твоите про САЩ нагласи, а търновец. ;) 

Друг е въпроса, че по предложение на проф Марин Дринов София става столица, защото е град:

Цитат

средищно разположен в българското етническо землище

Считай, че Целият Балканския полуостров е бил такъв, но ... е осакатен от всичките ни към момента съседи... 

Но ние, истинските българи, с основно православно християнско изповедание сме им простили. 

Мда ... предател си ти Мире ... но то е така ... какво ли не прави човек изкушил се за 30 сребърника в повече ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, dioib написа:

Ти си такъв

Тц.Прагматично ти давам примери и сравнения,факти и документи. Няма демагогя от мен, докато  ти си чешеш езика с противоречия, със тотални смешни противоречия, както те цитирах по назад

И комуне  демагог, да има за идол Стефан Стамболов ??? :giggle1:

Айде бе ? ??

кого лъжеш бре :)

Мда ... предател си ти Мире ... но то е така ... какво ли не прави човек изкушил се за 30 сребърника в повече ... :) 

Е как да не завършиш с тази простотия. Предател съм бил...

Предатели и антибългари сте вие, комунетата. Които идеологията ви кастрира националното самосъзнание, дето създадохте изкуствено Македония чрез Коминтерна, които поставиха партията на първо място и взривявахте църкви .

Но ние, истинските българи, с основно православно християнско изповедание сме им простили. 

да да... Споменах ли дето взривявате църкви .. .. 

На кого пробутваш тази своя демагогия и простотии,не знам. НЯкой младеж незапознат нито какви сте комунетата, нито каква ви е пагубната антибългарска , атеистична порода и  история, може и да излъжеш.

Но при мен не минават такива евтини демагози като теб :hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, miro20 написа:

Предател съм бил...

Е, как -> така ... Не си по-различен от:

На Гости На Третата Планета - Vbox7

:) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...