Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Viz Eymal

В опит да инсталирам windоws 10, сгафих.

Препоръчан отговор

преди 7 минути, Viz Eymal написа:

Грешно се изказах, до колкото разбрах това означава че имам стара ОС, тоест предишната. не е добре, е общо казано.

Ама по на горе наистина следвах инструкциите и системата беше чиста, уж всичко старо изтрито както и направих, сега ко стана и как стана. След случката с ъпдейтите описана по горе.

Това, че ти е останала и старата ОС няма никакъв проблем. Е да заема само място, но това не е болка за умиране. Ти си прехвърли важната информация на още едно място, стига го мисли този windows вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

ова, че ти е останала и старата ОС няма никакъв проблем

И все пак от мой интерес!  Как стана това?  Изтривам дяла, качвам снимки тук че системата е чиста, и изведнъж хоп, windows old и налична стара версия. Не намирам логично обяснение, как изобщо се случи, при условие че я нямаше и беше чиста. Какви са възможните причини и как това може да се е случило след ъпдейт. Впрочем, след като се инсталираха ъпдейтите тази сутрин, уиндоуса тръгна по същия начин, все едно стартира за пръв път, с Hello и така, без да избирам език само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, Viz Eymal написа:

И все пак от мой интерес!  Как стана това?  Изтривам дяла, качвам снимки тук че системата е чиста, и изведнъж хоп, windows old и налична стара версия. Не намирам логично обяснение, как изобщо се случи, при условие че я нямаше и беше чиста. Какви са възможните причини и как това може да се е случило след ъпдейт. Впрочем, след като се инсталираха ъпдейтите тази сутрин, уиндоуса тръгна по същия начин, все едно стартира за пръв път, с Hello и така, без да избирам език само.

Очаквай още много изненади. Уиндоус 10 е като филм. Погледни го от хубавата страна - нема да ти е скучно. И хубавото е че редовно има апдейти и редовно пускат нови изненади.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не намирам нищо старо в папката OLD от предния уиндоус, нито програми нит нищо, аз мисля че това е от ъпдейтите, след като са надградили уиндоуса и е направено резервно копие от стария, тоест, този който инсталирах оня ден, а не по предния. И все става въпрос за един уиндоус, а дали е така не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Viz Eymal написа:

Не си изтрил дяла. Изписало ти е, че има вече инсталирана ОС и ти е дало опция да инсталираш върху нея или отделно. И ти си избрал да инсталираш отделно на същия дял. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Viz Eymal написа:

Как стана това?  Изтривам дяла, качвам снимки тук че системата е чиста, и изведнъж хоп, windows old и налична стара версия. 

Ами просто :) . Инсталирала ти се е по-нова версия на Windows, през ъпдейтите, с надграждане. Затова и толкова време ти беше зает компютъра да се ъпдейтва.

Да не те притеснява, работи си така. DarkEdge да каже дали можеш да изтриеш папката Windows.old.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, ако няма важна информация там. Но по-добре да се инсталира на чисто, тази папка може да отнеме много време да се изтрие. Ето начини:

https://www.windowscentral.com/how-properly-remove-windowsold-folder-windows-10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Емил Костов написа:

Не си изтрил дяла. Изписало ти е, че има вече инсталирана ОС и ти е дало опция да инсталираш върху нея или отделно. И ти си избрал да инсталираш отделно на същия дял. 

Невъзможно!  Лично върху дяла натиснах делете- и създадох на ново мегабайтите!

преди 13 минути, RudeBoy написа:

Ами просто :) . Инсталирала ти се е по-нова версия на Windows, през ъпдейтите, с надграждане. Затова и толкова време ти беше зает компютъра да се ъпдейтва.

Да не те притеснява, работи си така. DarkEdge да каже дали можеш да изтриеш папката Windows.old.

Това е, и аз така мисля, че точно това стана.

преди 10 минути, Raze написа:

Може, ако няма важна информация там. Но по-добре да се инсталира на чисто, тази папка може да отнеме много време да се изтрие. Ето начини:

https://www.windowscentral.com/how-properly-remove-windowsold-folder-windows-10

Благодаря, но все пак ще изчакам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига го мисли този Windows. Нали си го инсталирал вече и работи. Не ми се мисли, когато тръгнеш да прехвърляш ценната информация каква тема ще пуснеш ;) И да възможно е, точно това си направил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Емил Костов написа:

Не ми се мисли, когато тръгнеш да прехвърляш ценната информация каква тема ще пуснеш

Ами като дойде момента, ще разбереш, в кръга на шегата!  Иначе не е приятно два уиндоуса, чувал съм че бая мизерии става и бъгове, но дано утрае известно време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Viz Eymal написа:

Ами като дойде момента, ще разбереш, в кръга на шегата!  Иначе не е приятно два уиндоуса, чувал съм че бая мизерии става и бъгове, но дано утрае известно време

Ти нямаш ДВА уиндоуса. Имаш просто останала папка и толкоз. Не знам какви мизерии те гонят. При мен колко такива машини са идвали идея си нямаш. Единственото като проблем е, че губиш част от мястото в дял С. Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Viz Eymal написа:

Невъзможно!  Лично върху дяла натиснах делете- и създадох на ново мегабайтите!

Това е, и аз така мисля, че точно това стана.

Благодаря, но все пак ще изчакам.

Какво и кого ще чакаш? Папката от самосебе си няма да изчезне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Какво и кого ще чакаш? Папката от самосебе си няма да изчезне.

Човекът го е страх бе. И аз да имах само един твърд диск с важни данни на него и мене щеше да ме е страх. По-добре е да е предпазлив отколкото  самонадеян и да си прецека твърдия диск от незнание.
Ако ми беше съсед щях да му дам на заем един твърд диск да го свърже през USB и да си прехвърли на него временно всичко важно и тогава нямаше да го е страх така.
Страх лозе пази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, RudeBoy написа:

дали можеш да изтриеш папката Windows.old.

Толко шум за нищо-изтриването е съвсем лесно. Отива в "Почистване на диск"-Почистване на системни файлове-в диалоговия прозорец слага чек срещу папка "Windows Old" , пуща изтриване и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, B3M2W0 написа:

Толко шум за нищо-изтриването е съвсем лесно. Отива в "Почистване на диск"-Почистване на системни файлове-в диалоговия прозорец слага чек срещу папка "Windows Old" , пуща изтриване и готово.

Или казано по друг начин -  Disk Cleanup.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От какво има да го е страх? Това е системната папка на сария windows, oстанала е, понеже не е инсталиран на чисто или е надграждал след това. То като го е страх, най-добре да си изключи компютъра и да не го ползва. Много по-верятно е да му изгори някоя част, отколкото да се повреди нещо при изтриването на тази папка. Нужна е единствено ако реши да се върне към предната версия на windows, което не се знае дали ще е успешно и дали няма да повреди нещо, ако реши да го прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То като го е страх, най-добре да си изключи компютъра и да не го ползва. 

Е мене като не ме е страх и си прецаках една операционна система преди час, писах в една друга тема как.
Сега ще трябва да чакам да пуснат до май нова версия и хайде пак нова инсталация, да ми дойде акъла у главата като не ме е страх и не внимавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

От какво има да го е страх? То като го е страх, най-добре да си изключи компютъра и да не го ползва. 

ма ниможи тъй е чуек, ти не разбра ли, треа виндолса да е прилежно апдейтнат, прилежно ъктивиран, с антивирусна - една, две, три, четири антивирусни, иначе ни стаа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Белгиеца написа:

Е мене като не ме е страх и си прецаках една операционна система преди час, писах в една друга тема как.
Сега ще трябва да чакам да пуснат до май нова версия и хайде пак нова инсталация, да ми дойде акъла у главата като не ме е страх и не внимавам.

Щот не можеш да драснеш два три реда в черния джам та да го оправиш нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, petie1 написа:

Щот не можеш да драснеш два три реда в черния джам та да го оправиш нали?

Позна, кеф ли ти е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Белгиеца написа:

Позна, кеф ли ти е ?

Не жал ми е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...