Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Viz Eymal

В опит да инсталирам windоws 10, сгафих.

Препоръчан отговор

Активирал съм уиндоуса, ама се сдобих с следния проблем!  Бавно зарежда и инсталирва. Самия уиндоус ми харесва, драйвърите са точни, не откривам видими проблеми, но при сваляне, бавно сваля, и то торенти с малък размер и стабилен сийд, както и всичко останало. Бавно инсталирва програми, и бавно зарежда. Гледах в ютъб клипове относно бавното сваляне и бутнах настройките, да не дърпат много програмите, като повечето ненужни програми съм ги изключил които са свързани с wifi. Дори и за момент спрях ъпдейтите, но проблема не се реши и пак ги пуснах. И преди съм чувал че с десятката е имало подобни проблеми както и решения, тоест FIX, но в момента не искам да правя нищо прибързано. VLC плеър инсталацията трае 3-4 минути, една дребна игра с размер 0,500 мегабайта я инсталира около 10 минути, и други, някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е натоварването на отделните компоненти при всичките тези операции?

Предполагам най-голямо натоварване отнася твърдия диск.

Драйверите от самия windows ли ползваш или си свали и сложи тези който дава производителя на хардуера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

Какво е натоварването на отделните компоненти при всичките тези операции?

Предполагам най-голямо натоварване отнася твърдия диск.

Драйверите от самия windows ли ползваш или си свали и сложи тези който дава производителя на хардуера?

Няма никакво натоварване, нито на диска нито на процесора.

windowsa свали драйвърите още в началото след като го свързах с интернета, в мой интерес проверих версиите на драйвърите и всичко е точно, никой драйвър не липсва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни снимка от таск мениджър, раздел "performance". Възможно е когато ти е била бавна машината да са се теглили и инсталирали обновявания.

Драйверите си ги инсталирай от сайта на производителя на дънната платка и видеокартата, ако ползваш отделна, както и ако ползваш допълнителни устройства. Windows не винаги сваля и инсталира правилните и актуални драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Raze написа:

Възможно е когато ти е била бавна машината да са се теглили и инсталирали обновявания.

За това , всеки новоинсталиран Уиндоус, се пуща да се актуализира и като покаже, че е актуален, чак тогава се прави всичко друго с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен ако след тази операция не се срине. Както често се случва в последно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Viz Eymal написа:

Активирал съм уиндоуса, 

Ама те са много породи тия уиндоуси, твоят точно кой е и от къде е свален ?
Да не е някое менте.
При мен имаше обратния ефект = толкова бързо ставаше стартирането по едно време, че не се показваха опциите на биоса за Ф12 например. Тази сутрин пак го пусках с последната му инсталация и се зареди много бързо. Ама няма право на апдейти при мен, щото ще служи само за "резервна гума" и няма да ходи из интернет нито ще се свалят торенти с него. За последните си имам Линукс да не го ловят вируси.

преди 36 минути, DarkEdge написа:

Освен ако след тази операция не се срине. Както често се случва в последно време.

А така, кажи им го да си го знаят, че аз като го разправям същото, на мен не ми вярват понеже ме броят за предател от вражеския пингвински лагер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Raze написа:

Пусни снимка от таск мениджър, раздел "performance". Възможно е когато ти е била бавна машината да са се теглили и инсталирали обновявания.

Драйверите си ги инсталирай от сайта на производителя на дънната платка и видеокартата, ако ползваш отделна, както и ако ползваш допълнителни устройства. Windows не винаги сваля и инсталира правилните и актуални драйвери.

преди 1 час, DarkEdge написа:

преди 1 час, Белгиеца написа:

Ама те са много породи тия уиндоуси, твоят точно кой е и от къде е свален ?
Да не е някое менте.
При мен имаше обратния ефект = толкова бързо ставаше стартирането по едно време, че не се показваха опциите на биоса за Ф12 например. Тази сутрин пак го пусках с последната му инсталация и се зареди много бързо. Ама няма право на апдейти при мен, щото ще служи само за "резервна гума" и няма да ходи из интернет нито ще се свалят торенти с него. За последните си имам Линукс да не го ловят вируси.

А така, кажи им го да си го знаят, че аз като го разправям същото, на мен не ми вярват понеже ме броят за предател от вражеския пингвински лагер.

Искам само да кажа че съм ядосан, оставих windows update включени, по едно време компютъра ми поиска рестарт заради обновението на ъпдейтите, като го рестартирах ми изписа making update или нещо от сорта и чаках около 2-3 часа да достигне 100 %, и сега е обновен, има нова визия, обаче някои неща са изтрити, не говоря за неща от информацията ми от другия дял, ами от С дори и AMD Radeon setting ми ги няма. направил е бая обновения.

Знам коя версия е уиндоуса,ама нали имаше правило тук да не се качват линкове, как да ви кажа версията и от къде е свалена без да наруша правилата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова windows се сваля безплатно от сайта на microsoft с техния инструмент и ако трябва се записва на USB. Така ще имаш актуалната версия, няма да чакаш отново часове за upgrade до по-нова версия и няма да има изненади.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако си го свалял от тракер, си е грешка
https://tb.rg-adguard.net
https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

За това , всеки новоинсталиран Уиндоус, се пуща да се актуализира и като покаже, че е актуален, чак тогава се прави всичко друго с него.

Или просто спираш актуализациите и не чакаш нищо, ами си ползваш компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Raze написа:

Затова windows се сваля безплатно от сайта на microsoft с техния инструмент и ако трябва се записва на USB. Така ще имаш актуалната версия, няма да чакаш отново часове за upgrade до по-нова версия и няма да има изненади.

преди 43 минути, DarkEdge написа:

Ако си го свалял от тракер, си е грешка
https://tb.rg-adguard.net
https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

преди 36 минути, Hot Bastard написа:

Да, свалих го от Замунда, не от Microsoft.  Но стана следната ситуация, ще опиша подробно какво се случи!
Един познат приятел, ме посъветва преди няколко дни, като ще преинсталирвам уиндоуса, да не го свалям от Замунда, а с програмата от microsoft, която автоматично сваля уиндоуса и го записва на флашка. Така и направих, но програмата след като свали уиндоуса, не ме пита за настройки и как да запише уиндоуса на флашка, а само цъкнах на Next  и чаках да зареди. Общо взето след като приключи програмата, започнах и самата инсталация, и излезе грешката с GPT - MBR формат, и поради тази причина отворих темата защото не знаех какво да правя.
Един приятел свали уиндоус 10 от тракера споменат по горе и го записа с програмата Руфус като избра MBR-UEFI, и като сложихме флашката, инсталацията тръгна без проблеми!
Когато инсталацията приключи, го свързах с интернет и сам си свали драйвърите, а ден по късно, тази сутрин стана това с ъпдейтите! Иначе от начало всичко си беше уж нормално, от microsoft  с програмата (че забравих името на програмата), но по начина по който записва уиндоуса на флашка, лаптопа не може да я приеме по начина по който я записва, а самата програма не ме пита за настроики на записване. Това се случи при мен. Сега как да си направя AMD Setting-  важно е да имам Additional setting?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нали това казвам, не четеш ли - инструмента сваля имиджа, записването на USB е опционално, можеш да го запишеш и на диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Ами нали това казвам

Не съм те разбрал, но и не съм запознат много за следващия път как да се подготвя за да избегна тази главоболия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни си инструмента и ще разбереш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Viz Eymal написа:

Искам само да кажа че съм ядосан, ...

чаках около 2-3 часа да достигне 100 %, и сега е обновен,...

Ами всеки нормален човек се ядосва на Уиндоуса, това е положението.
Аз имам едно малко лаптопче, което ползвам много рядко и се е случвало много пъти да изпише че не трябва да го спирам, пък то е на батерия, сещаш ли се какви идиоти правят Уиндоуса. Те решават че твоят компютър не ти принадлежи на теб, от момента в който има инсталиран Уиндоус в него. А в лаптопите има Уиндоус, те така. Сега вече след последната преинсталация на Уиндоуса в лаптопчето, му спрях окончателно апдейтите да ми е мирна главата.

преди 1 час, Hot Bastard написа:

Има и още по-лесно, не полваш Уиндоус за всички софтуери, ами само за тези които няма как да тръгнат на друга операционна система. И да, като не го ползваш често по-добре да са му спрени апдейтите, че иначе баш кога ти потрябва и го пуснеш той ти вика да чакаш 2 часа да си ги набута новите вътре.
Ама тези дето си го ползват всеки ден, дали ще посмеят да не правят актуализациите като ходят по разни тракери и свалят какво ли не ? Нали официалната политика на американците е, че щели да ни пазят с тези актуализации.
Ако иска човек да си ползва компютъра за интернет банкиране и е спрял актуализациите, после някой хакер ако източи банковата сметка, от банката ще хвърлят вината върху клиента, понеже не се е грижил за сигурността на компютъра си. И съответно са изчезнали едни 90 хиляди евро и сам си си виновен, че ползваш Уиндоус 10 на лаптоп на батерия.
Аз съм чел текстовете дето трябва да подпише клиентът за да ползва услугите на Пощенска банка за интернет банкиране и съм ги ползвал изцяло на мой риск, щото писали че ако станеп грешка аз съм си виновен. Те от банката никога не били виновни за нищо.
Абе това ползването на Уиндоуса е сложна работа, не е за всеки, трябва много акъл за да не се прекараш ползвайки го.

преди 1 час, Viz Eymal написа:

Не съм те разбрал, но и не съм запознат много за следващия път как да се подготвя за да избегна тази главоболия?

Ами следващият път сваляш само ИЗО файла от линка по-горе дето го е лепнал модераторът и го записваш на твърдия диск без никакви инструменти за USB буутващи флашки и като кликнеш на .exe файла в ИЗО-то почва инсталацията.
А за твое сведение, пък и на всички други читатели, ако се посети директно сайта на микрософт за сваляне на Уиндоуса от Линукс пак ти излизат същите избори за сваляне, понеже микрософт не знае какво искаш да свалиш, не може да намери версия на Уиндоус та да отгатне език и т.н.
Ако буутнеш  временно от Линукс флашка и си го свалиш, не ти трябва да ползваш услугите на руския сайт. Пак за сведение, този руски сайт има и други радели от които се вижда как се свалят сборки ( на руски) , абе напъхали в готови ИЗО файлове разни работи  и ти викат сваляй смело, както е от тракерите.
Видя ли сега ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Белгиеца написа:

Аз имам едно малко лаптопче, което ползвам много рядко и се е случвало много пъти да изпише че не трябва да го спирам, пък то е на батерия, сещаш ли се какви идиоти правят Уиндоуса. Те решават че твоят компютър не ти принадлежи на теб, от момента в който има инсталиран Уиндоус в него. А в лаптопите има Уиндоус, те така. Сега вече след последната преинсталация на Уиндоуса в лаптопчето, му спрях окончателно апдейтите да ми е мирна главата.

Има и още по-лесно, не полваш Уиндоус за всички софтуери, ами само за тези които няма как да тръгнат на друга операционна система. И да, като не го ползваш често по-добре да са му спрени апдейтите, че иначе баш кога ти потрябва и го пуснеш той ти вика да чакаш 2 часа да си ги набута новите вътре.
Ама тези дето си го ползват всеки ден, дали ще посмеят да не правят актуализациите като ходят по разни тракери и свалят какво ли не ? Нали официалната политика на американците е, че щели да ни пазят с тези актуализации.
Ако иска човек да си ползва компютъра за интернет банкиране и е спрял актуализациите, после някой хакер ако източи банковата сметка, от банката ще хвърлят вината върху клиента, понеже не се е грижил за сигурността на компютъра си. И съответно са изчезнали едни 90 хиляди евро и сам си си виновен, че ползваш Уиндоус 10 на лаптоп на батерия.
Аз съм чел текстовете дето трябва да подпише клиентът за да ползва услугите на Пощенска банка за интернет банкиране и съм ги ползвал изцяло на мой риск, щото писали че ако станеп грешка аз съм си виновен. Те от банката никога не били виновни за нищо.
Абе това ползването на Уиндоуса е сложна работа, не е за всеки, трябва много акъл за да не се прекараш ползвайки го.

Ами следващият път сваляш само ИЗО файла от линка по-горе дето го е лепнал модераторът и го записваш на твърдия диск без никакви инструменти за USB буутващи флашки и като кликнеш на .exe файла в ИЗО-то почва инсталацията.
А за твое сведение, пък и на всички други читатели, ако се посети директно сайта на микрософт за сваляне на Уиндоуса от Линукс пак ти излизат същите избори за сваляне, понеже микрософт не знае какво искаш да свалиш, не може да намери версия на Уиндоус та да отгатне език и т.н.
Ако буутнеш  временно от Линукс флашка и си го свалиш, не ти трябва да ползваш услугите на руския сайт. Пак за сведение, този руски сайт има и други радели от които се вижда как се свалят сборки ( на руски) , абе напъхали в готови ИЗО файлове разни работи  и ти викат сваляй смело, както е от тракерите.
Видя ли сега ?

Все още не е станало толкова зле че да се наложи миграция към Лaйнoкc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Белгиеца написа:

Видя ли сега ?

А бре,ти трябва да купиш един голям твърд диск на Калдата,че им изпълни ресурсите с тия романи,кога ще пуснеш един кратък пост?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я вижте какво ми се появи след ъпдейтите,  папка с OLD!  По рано разбрах от DarkEdge че това не е на добре. А я нямаше на снимката която качих вчера.

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Viz Eymal написа:

Я вижте какво ми се появи след ъпдейтите,  папка с OLD!  По рано разбрах от DarkEdge че това не е на добре. А я нямаше на снимката която качих вчера.

Untitled.png

И къде Dark Edge написа, че това не е надобре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

И къде Dark Edge написа, че това не е надобре.

Грешно се изказах, до колкото разбрах това означава че имам стара ОС, тоест предишната. не е добре, е общо казано.

Ама по на горе наистина следвах инструкциите и системата беше чиста, уж всичко старо изтрито както и направих, сега ко стана и как стана. След случката с ъпдейтите описана по горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Viz Eymal написа:

Untitled.png

Еми ти нали торентска стара версия си му инсталирал, той ти я е запазил в тази папка old.
Свали си сега едно ИЗО за 1909 без да правиш флашка за него и го изпълни от диска където е вален, като избереш да не запазва нищо, нито файлове нито софтуер и ще имаш най-накрая чиста инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Белгиеца написа:

Еми ти нали торентска стара версия си му инсталирал,

какво ще рече торентска стара?   Нали свалих уиндоус от последните версия, и го инсталирах след като изтрих стария дял С

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Слави Маринов написа:

А бре,ти трябва да купиш един голям твърд диск на Калдата,че им изпълни ресурсите с тия романи,кога ще пуснеш един кратък пост?!

Аз си имам фенове читатели, как да ги лиша сега от четиво ?

преди 3 минути, Viz Eymal написа:

Нали свалих уиндоус от последните версия, 

хайде пак както аз ти казвам и ще видиш че няма да има после old. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да правя нищо преди да си запазя информацията, а това ще си го позволя след около 2-3  на заплата, надявам се че до тогава уиндоуса ще издържи, да не започне да трие и да се бъгва и в един момент да угасне просто.  В такава ситуация може ли да ми създава главоболия и какви?  Означава ли че в момента имам два уиндоуса?  Или не е както го разбирам, мога ли да карам така още няколко седмици?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...