Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да си направя фейсбук, без да знаят за местоположение и IP?

Препоръчан отговор

Здравейте, моя фейсбук стана много бъгав, много приятели и непознати, известия,съобщения и някакво мазало. Искам да си направя нов фейсбук профил, без моя снимка, без реалното ми име, да си поставя на кръст 5 човека в приятели и да го ползвам главно за да следя статии, чета новини и да наблюдавам определи страници, главно не за чатове. Но въпреки и нова регистрация, знам че лесно може да се види местоположението ми, или пък да се разбере най вече IP. Аз хич не искам това, нито ми се занимава с текущия профил да изтривам приятели и да се отписвам от разни страници, така че не ме съветвайте да го правя. Вчера направих нов профил, и веднага ме свърза с стария и ми излязоха предложения за приятелство, всички от стария ми профил, за това искам нов, на чисто който да няма връзка с нищо минало, и никой от познатите и приятелите ми да не разбира, че новия ми профил е свързан с мен. Дори и да променя името и снимката си, знам че пак може да се разбере по IP или какъвто да е друг начин, и как по дяволите, да си направя анонимен профил, така че никой да не го свързва с мен?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 52
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Но идентификационния номер на устройството,което се свързва е един и същ.

Ползвай някой VPN и браузър, в който нямаш нищо кеширано.  

ID e идентификационният номер на дадено устройство.Всяко устройство в света има различен номер.Какво ще разберат по него питаш,а отговора не е прост,нито кратък.Може да се отговори обаче с една дума-в

преди 6 минути, Raze написа:

Ползвай някой VPN и браузър, в който нямаш нищо кеширано.

Обясни ми повече,моля. Как става това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Влизам в сайта и използвам търсачката от там, нещо като Proxysite?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, и сега не разбра какво и как да направя! как да активирам това VPN или TOR да си сложа?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. VPN
2. Софтуер за промяна локацията на устройството
3. Много е вероятно такъв профил да бъде изтрит скоропостижно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Viz Eymal написа:

Здравейте, моя фейсбук стана много бъгав, много приятели и непознати, известия,съобщения и някакво мазало. Искам да си направя нов фейсбук профил, без моя снимка, без реалното ми име, да си поставя на кръст 5 човека в приятели и да го ползвам главно за да следя статии, чета новини и да наблюдавам определи страници, главно не за чатове.

Че какво пречи да си изтриеш инфото в настоящият профил и да блокираш "приятелите", които ти досаждат. Вместо това ходиш-бродиш из сивите, да не кажа чак черни методи да се прикриваш, че да си правиш анонимен профил. Какво ще правиш с него? Ще развиваш терористична дейност ли, като оня пловдивски хлапак, който го барнаха миналата седмица?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Viz Eymal написа:

Вчера направих нов профил, и веднага ме свърза с стария 

При самата регистрация,те записват от кое устройство е правена.Също при влизане във фейсбук,пак знаят от кое устройство е.Така свързват различните акаунти.А не чрез IP,което е временното местоположение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Viz Eymal написа:

..., или пък да се разбере най вече IP. 

моето ИП е динамично, при всяко пускане на модема ми дават друго

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Белгиеца написа:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Димитър 59 написа:

Е затова има VPN и програми които ти сменят местоположението, има и такива които скриват всякаква нам информация за устройството и т.н.

С други думи начини си има, друг е въпроса дали като си скриеш данните ще можеш да се регистрираш в тефтера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Димитър 59 написа:

Не ги ползвам тези крадци на лични данни, не знам дали гледат само МАС адрес или ходят да ровят да гледат и дъното какво е, но би могъл да пробва с една флашка да ѝ инсталира един Андроидх х86 и да буутва от нея да скива дали ония няма да се хванат на въдицата. То може и от PCLinuxOS да буутне и да пробва, ама нали андроид ползвателите ги броят за най-най-наивни та вероятно има повече шансове да ги излъже с андроид.

преди 1 минута, Bubbles написа:

Е затова има VPN и програми които ти сменят местоположението, има и такива които скриват всякаква нам информация за устройството и т.н.

С други думи начини си има, друг е въпроса дали като си скриеш данните ще можеш да се регистрираш в тефтера.

Е най-вероятно веднага ще усетят че минава през ВПН и ще го резнат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bubbles написа:

има и такива които скриват всякаква нам информация за устройството

ID на устройствато ти ако е скрито,няма да се свържеш с интернет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Белгиеца написа:

Не ги ползвам тези крадци на лични данни, не знам дали гледат само МАС адрес или ходят да ровят да гледат и дъното какво е, но би могъл да пробва с една флашка да ѝ инсталира един Андроидх х86 и да буутва от нея да скива дали ония няма да се хванат на въдицата. То може и от PCLinuxOS да буутне и да пробва, ама нали андроид ползвателите ги броят за най-най-наивни та вероятно има повече шансове да ги излъже с андроид.

Е най-вероятно веднага ще усетят че минава през ВПН и ще го резнат.

Ще усетят дръжки, аз реалното си IP почти не го ползвам, торове, Nord VPN и пр.
Обаче по последната информация която имам е че изискват реална снимка на профила, или легитимиране с лична карта, даже приятелката ми преди време си беше забравила паролата за тефтера и й поискаха снимка на личната карта за да може да си я смени, естествено получиха снимка на среден пръст и така.

преди 1 минута, Димитър 59 написа:

ID на устройствато ти ако е скрито,няма да се свържеш с интернет.

Кое е това ID? Какво общо има то със свъзването с интернет?
Пък и какво ако го видят някъде си? Какво ще установят по него? Че ползвам телефон Сони или лаптоп Dell, друго няма как да разберат по това ID.
Ако нещо съм пропуснал моля осветли моята невежа особа. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Bubbles написа:

Кое е това ID? Какво общо има то със свъзването с интернет?
Пък и какво ако го видят някъде си? Какво ще установят по него?  :)

ID e идентификационният номер на дадено устройство.Всяко устройство в света има различен номер.Какво ще разберат по него питаш,а отговора не е прост,нито кратък.Може да се отговори обаче с една дума-всичко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приветствам идеята всички да са анонимни в интернет и да не може да се разбере нищо за никого нито по IP,  MAC адрес,нито по модел на мобилно устройство и каквито начини още има. Всеки трябва да ползва навсякъде фалшиви имена, сложни пароли, да има поне 5 имейл адреса и никога да не пише никъде истинското си име или дата на раждане. Дори града на живеене трябва да е фалшив. Едно време беше така. когато се ползваше Mirc, после Skype и т.н. Всеки можеше да напише каквото си иска и всички познати се знаехме. Сега навсякъде лични данни. Предпоставки за злоупотреби колкото искаш. Спама по имейлите и той край няма. Не се усещат някой хора...Торентите били незаконни и какво ли още не...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Димитър 59 написа:

ID e идентификационният номер на дадено устройство.Всяко устройство в света има различен номер.Какво ще разберат по него питаш,а отговора не е прост,нито кратък.Може да се отговори обаче с една дума-всичко.

Нема как да разберат всичко, има и друго не съм се интересувал но съм сигурен че има начин да се скрие и това, например колко му е да си генерираш фалшив номер с който да се свързваш с интернета.
Естествено зависи и от това дали ти пука, на мен лично не, аз от никого не се крия, ако са толко любопитни да заповядат, но и не разбирам какво ги бърка разните сайтове били те тефтери, Гошовци или туби кой си, к'ъв си и що си. Айде местоположението ясно, от него зависи какви реклами ще ти завират в носа, ама останалото...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

... но съм сигурен че има начин да се скрие и това, например колко му е да си генерираш фалшив номер,с който да се свързваш с интернета.

Този номер не се генерира.Все едно да си направиш фалшив личен паспорт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Димитър 59 написа:

Този номер не се генерира.Все едно да си направиш фалшив личен паспорт.

То понеже не правят...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Bubbles написа:

1. VPN
2. Софтуер за промяна локацията на устройството
3. Много е вероятно такъв профил да бъде изтрит скоропостижно.

И добре, аз как да  постъпя, с Тор ли?
Обясни как да го направя че не съм от големите спец, как да запазя анонимност от към местоположение и IP?

преди 8 часа, sliderum написа:

Че какво пречи да си изтриеш инфото в настоящият профил и да блокираш "приятелите", които ти досаждат. Вместо това ходиш-бродиш из сивите, да не кажа чак черни методи да се прикриваш, че да си правиш анонимен профил. Какво ще правиш с него? Ще развиваш терористична дейност ли, като оня пловдивски хлапак, който го барнаха миналата седмица?

Е това ме разби, обясних защо, не е въпросът да ги изтрия, не е само до приятели!  Никога не съм харесвал да качвам информация за себе си или снимки в мрежата, предпочитам всичко да ми е анонимно, да ползвам страници и коментирам най нормално като всеки останал, но не правя нищо нередно или незаконно, и не искам анонимност  заради друго.

преди 7 часа, Димитър 59 написа:

При самата регистрация,те записват от кое устройство е правена.Също при влизане във фейсбук,пак знаят от кое устройство е.Така свързват различните акаунти.А не чрез IP,което е временното местоположение.

Същото казвам, как да го променя, а това устройство как прави връзката? Излизам от едната регистрация и влизам с друга, обаче веднага се показва местоположение и може да се види IP и пак да се разбере кой е!  Това са крайности, но все пак е възможно, IP нямам предвид да бъда проследен от полиция, имам предвид от обикновени потребители.
Лаптопа ми показва местоположението в Лисицата, телефона също ме пита за локализация да се пусне ли. Искам всичко анонимно.

преди 7 часа, Белгиеца написа:

И как го направи така?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване