Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

В една тема стана въпрос за правило 2.10 и от това правило изникват няколко въпроса:

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива. 

• Ако играта за линукс е FOSS, тогава какво правим с това правило? Или пък торентът е безплатен мод за игра? Като например ProMods за ETS2 - безплатен мод за платена игра, който мод е качен в рутракера за по-бързо сваляне.
• Ако играта е F2P, каквито са World of Tanks и WarThunder, пак ли не може да се дават торент линкове за тях?
• Не са малко игрите (а и програми), чиито пачове са безплатни и понякога самите разработчици ги пускат за разпространение чрез собствен тракър/торент. И в този случай ли не може да се дава линк?
• "Обратен ефект" и "Доктора и Попа" са две български групи, които предлагат музиката си безплатно - имат си собствени страници, откъде може да се сваля музиката им. Според това (да не казвам какво) правило, не мога да дам линк за техните песни, ако някой го поиска.

Зат'ва мисля, че трябва да си оправите правилото и да го напишете по-подробно какво може и какво не може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм модератор, ама да ти кажа от опит: 

Нямаш право да даваш линк към сайтове, в които дори се споменава нелегален софтуер. Независимо по какъв повод. Такива линкове се санкционират по т. 2.10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България е лидер по софтуерно пиратство и това е може би фактор за да се мисли че да сваляш файл от торент тракер е нещо нормално. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избягвайте да давате линкове към сайтове разпространяващи незаконно съдържаните. Дори конкретният линк да е с легално съдържание. За съжаление ние не сме нито икономическа, нито нравствена полиция и няма да разследваме дали конкретният линк е с уредени авторски права, а просто ще блокираме профилът ви за по-сигурно. Тъй като, ако се окаже пиратско съдържание наказват нас. И всячески се стремим това да не се случва. Та с думи прости, ако ви се рискува да ви бъде блокиран профилът тук слагайте линкове към всякакви торенти. Боя се само, че профилът ви ще бъде блокиран без да имате право да дадете обяснение, че това което сте публикували не е пиратско съдържание, а още по-малко пък и да представите нужните документи за това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плюс PRO Mode се тегли безплатно и от сайта на създателите му, и срещу €1 по бъррзата процедура, което е нищо, в този смисъл мисля че правилото би било нарушено, с изключение ако се даде линк към страницата на създателите.

Сам можеш да си отговориш на въпроса какво би станало със този портал ако го напълним с кракове и всякакви други такива неща.
Ако си толкова заинтерсован от такъв вид споделяния, то си има огромни портали за тази работаи дори не са в мазето.

преди 2 минути, FusE написа:

България е лидер по софтуерно пиратство и това е може би фактор за да се мисли че да сваляш файл от торент тракер е нещо нормално. 

Абсолютно, тука познатите ми в началото ме гледаха като извънземен и се чудеха как така си говоря най спокойно за торенти, кракове и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Kalin Karaboychev написа:

Избягвайте да давате линкове към сайтове разпространяващи незаконно съдържаните. 

Искам да попитам конкретно сайтът virustotal.com разпространява ли незаконно съдържание? От него не може да се изтегли нищо. И често е споменаван в темите в антивирусния раздел, от членовете на HJT Team.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

Искам да попитам конкретно сайтът virustotal.com разпространява ли незаконно съдържание? От него не може да се изтегли нищо. И често е споменаван в темите в антивирусния раздел, от членовете на HJT Team.

Не, не разпространява материали с авторско право. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но аз бях санкциониран по т.2.10 от правилата затова, че съм дал линк към него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам идея, свържи се с конкретния модератор да ти обясни мотивите си. 

ПП Не виждам някога да си наказван за нещо. Сега ти погледнах профила. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би се изразих грешно. Не съм бил наказан, но постът ми беше изтрит, на основание на т. 2.10.

Знам какви са мотивите на модераторката. Съжалявам за откровеността, но нивото ѝ на компютърна грамотност е толкова ниско, че не е способна да разпознае линк към зловреден софтуер. Затова е побързала да се застрахова. И е безсмислено да ѝ обяснявам, че е сбъркала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да си писал в раздела за почистване на вируси там ясно е обозначено, че могат да отговарят само членове на екипа и други коментари се трият. 

Нямам никаква идея питай модераторът. Нямам време да отговарям на 500 поста без да съм в течение, а и информацията да ми се пуска по малко във всеки следващ пост. Наказан, пък после неказан, пък къде писал, пък кой го наказал - не мога да знам всичко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kalin Karaboychev написа:

Избягвайте да давате линкове към сайтове разпространяващи незаконно съдържаните.

А може ли да дадете определение за незаконно и пиратско съдържание/софтуер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ivan_pop написа:

А може ли да дадете определение за незаконно и пиратско съдържание/софтуер?

То се подразбира че става въпрос за серийни номера, кракове, кейгенератори и пачове на платени програми, и всякакви нелегални начини да регистрираш и накараш да работи платена програма без да си си я купил от официалния сайт и истинските и производители, поне аз така си мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попе.   Ако няма за какво да те хванат, си ок. Хванат ли те вече, дупе да ти е яко. Ако си мазохист и тогава е ок. Направо стани мазохист, каквото и да се случи, все ще ти е от полза.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Bubbles написа:

Плюс PRO Mode се тегли безплатно и от сайта на създателите му, и срещу €1 по бъррзата процедура, което е нищо, в този смисъл мисля че правилото би било нарушено, с изключение ако се даде линк към страницата на създателите.

Само че сървърът на ПроМодс има ограничения. БГ и международен даунлоуд са ми 100 мегабита, ама от ПроМодс с повече от 24 мегабита не мога да свалям, дори и да си платя едното евро. И затова, ако не знаех за руския тракър, щях да искам някой да ми даде линк за него от торент.

преди 9 часа, Kalin Karaboychev написа:

Не, не разпространява материали с авторско право. 

А Google Drive, mediafire и 4shared водят ли се "сайтове, разпространяващи авторско право"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Валсо написа:

Само че сървърът на ПроМодс има ограничения. БГ и международен даунлоуд са ми 100 мегабита, ама от ПроМодс с повече от 24 мегабита не мога да свалям, дори и да си платя едното евро. И затова, ако не знаех за руския тракър, щях да искам някой да ми даде линк за него от торент.

А Google Drive, mediafire и 4shared водят ли се "сайтове, разпространяващи авторско право"?

Проблема си е в твоя телевизор, аз от там тегля и си се тегли нормално, е не съм засичал скорости а и не ми дреме особено, но щом като за няколко минути приключва значи е добре.

Плюс това дори и с 1Кв/сек. да теглиш, това не променя факта че не е редно да се тегли съответния софтуер от торент или друго място, поради което и правилата на този сайт забраняват публикуване на съответните линкове.

Ся всеки тук който ми е чел постовете знае че и аз телгя торенти(Макар и вече не толкова много като преди), и дори помагам на потребители в нужда с такива неща, НО го правя само на ЛС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Bubbles написа:

не съм засичал скорости

Като не си засичал, си трай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Валсо написа:

Като не си засичал, си трай.

Ех че си лош, аз обикновено като ми обяснят нещо казвам благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, sliderum написа:

Попе.   Ако няма за какво да те хванат, си ок. Хванат ли те вече, дупе да ти е яко.

Не зная това дали се отнася за мен?

А иначе, има за какво да ме хванат.Могат да ме хванат за оная работа или може да ме хванат за ръкава на потника!

За друго няма за какво да ме хванат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...